Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Straszne źródło, ten Denon. Miałem przez chwilę i przetrzebił płytotekę tak, że tylko 10 płyt (z paru tysi) dało się z przyjemnością słuchać. Ale co kto lubi, niektórzy lubią nawet i chirurgię oraz ostrość w audio : ) Co innego PMA.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie, rowniez lubilem to zrodlo kiedy u mnie goscilo. Kiedy szukalem zrodla, porownywalem Pioneera, Marantza oraz wlasnie Denona. W tym trzecim brakowalo mi jedynie basu, ktorego z kolei dostarczyl mi 7001KI. W zawodach przegral Pioneer A-6kII ktory nie tyle jest zlym zrodlem, poprostu nie spasowal sie z moim systemem (potrzebowalem neutralne/ciemnego zrodla, P jest jasny).

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, bez urazy, ale zdziwiłbym się, gdybyś sprzedając DCD go skrytykował, bo by nikt go nie kupił. Takie życie. W każdym razie, na pewno to nie jest najgorsze źródło, ale żeby ciepłe było: trudno mi na to przytaknąć. Też kiedyś się napaliłem na DCD-1500AE i potem szybko mi przeszło. Klinicznie i szorstko, a jest to nie tylko moja ocena. Nie kwestionuję też kategorycznie, że w jakimś zestawieniu mógł zagrać deko inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, bez urazy, ale zdziwiłbym się, gdybyś sprzedając DCD go skrytykował, bo by nikt go nie kupił.

Jakos po Sony TA-F707ES jechalem w klubie SONY ES gdy stal na aukcji i sie sprzedal bez problemu. Ogolnie wisi mi to forum w postaci ewentualnych klientow na moj sprzet. Po co mma trzymac DCD-1500AE jak DCD-3000 w niczym mu nie ustepuje? I do tego nawet nie moge go uzywac jako DACa.

Ja mam bulowate kolumny i piec wiec taki Denon dobrze sie u mnie zgrywa. Osobiscie nie znosze jasnego, ostrego grania i u mnie takiego nie uswiadczysz.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie znosze jasnego, ostrego grania i u mnie takiego nie uswiadczysz.

 

Wierzę.

 

DCD i tak pójdzie, bo w tej cenie to i tak niezła opcja. Ja do Denona mam pewien sentyment, szkoda tylko, że nie do cedeków (3000, starej wersji nie znam).

 

p.s. pewnie Ci umknęło, ale przypominam się jeszcze raz o odbanowanie za ucinanie jednego gamonia w wątku nasze aukcje na allegro i eBay. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bulowate kolumny

 

Jesli nadal posiadasz Quantumy serii 900 i skoro twierdzisz, ze bulowate tzn, ze do tej pory nie zostaly odpowiednio napedzone, ot co. One sa szybkie, dynamiczne, z wypelnieniem ale napewno nie bulowate.

Tutaj trzeba prundu.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCD 3000 nie znam, ale już na takim DCD 1015 nie chciałbym słuchać płyt

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nadal posiadasz Quantumy serii 900 i skoro twierdzisz, ze bulowate tzn, ze do tej pory nie zostaly odpowiednio napedzone, ot co. One sa szybkie, dynamiczne, z wypelnieniem ale napewno nie bulowate.

Tutaj trzeba prundu.

Moze troche zle sie odnioslem. Ostatnio sluchalem u znajomego jakis Drogich Dynaudio, u drugiego zas Swans RF600 i w porownaniu do tamtych są bulowate :) Czyli raczej po ciepłej stronie mocy, ale ja lubie takie granie, nawet kosztem detali. Podlaczlem rozne piece i źrodla i fakt, graly dynamiczniej, żwawiej, ale nie lubie takiego grania.

 

DCD 3000 nie znam, ale już na takim DCD 1015 nie chciałbym słuchać płyt

Podobne granie z tym ze oczywiscie rozwinęte dalej. Mialem inne źrodła w domu i zdecydowanie wybralem DCD-3000. Mialem źrodla bardziej "zwarte" na basie, uwypuklone na srednicy, ale to nie to...

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o poradę. Otóż, mam zamiar zakupić wzmacniacz marki Denon i mam dylemat który model wybrać. Do tej pory miałem PMA 480,560 i 860. Teraz pod uwagę biorę Pma 715r, 980r oraz 725r. Będzie podpięty do cd Denon dcd 735. Kolumny to Jamo s 506( tak,tak wiem że od kina, ale w połowie roku zmiana na lepsze w granicach 1000-1200 zł z drugiej ręki). Muzyka jakiej słucham to przeważnie metal i okolice. Jeśli koledzy możecie to skrobnijcie kilka słów na temat wymienionych wzmaków. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma sens, ponieważ zależy mi na pilocie. Więc który z tych trzech ?

Weź 980R - najlepiej wygląda:)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem 725R, ale mialem wyzszy model 925R. Krzykliwa góra jak dla mnie. Powiem szczeze ze zaden z twoich podanych nie jest wart uwagi. 715R chyba najgorszy. Tego akurat mialem. 980R chyba byl by najlepszym wyborem o ile mozemy tu pisac w sensie "najlepszy". Ale on gra inaczej jak np PMA-860. Ma wiecej dolu i nie jest tak suchy, natomiast wszystko odbywa sie kosztem szczegolow na srednicy i gorze.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem PMA-925, PMA-915, PMA-860 i wiele innych modeli.

Najlepiej gra seria z 20-tką na końcu lub sprzęt z pierwszej połowy lat 80-tych np PMA-770 lub trochę późniejszy PMA-777.

Jeżeli pilot jest priorytetem to kup wzmacniacz z pilotem i tyle.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do metalu najlepszy PMA-915, słuchałem na nim "Infernal Connection" i nie było źle, chociaż potem podłączyłem starego Rotela RA-820AX i to były dwa światy, na korzyść tego 2. oczywiście.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie moze ktos w klubie doceni DCD-1550AR. Sprzedam z oryginalnym pilotem RC-251:

http://allegro.pl/denon-dcd-1550ar-org-pilot-wysoki-model-i3920077536.html

 

y5td.jpg

 

emm2.jpg

 

witam, to ja dołączam do klubu ze świeżo zakupionym PMA-2020AE

świetny wzmak, gorąco wszystkim polecam,

pozdrawiam,

Kwieciscie :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fany zestawik Denona, ale ceny ciut za wysokie:

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=6711309

 

Szkoda ze gdzies odpadly oryginalne pierscienie z DCD-S10 i typowo sama szuflada sie zamyka. Ale sprzet z pierwszych rak jak widac.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.