Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasy montażu przewlekanego gdy wszystko było widać jak na dłoni już raczej nigdy nie wrócą..teraz tylko od spodu z trudem widać chipy wielkości małego paznokcia...z 40 nóżkami z każdej strony.

Za następne 10 lat w środku będzie tylko mechanizm i malutki transformatorek...i samo audiofilskie powietrze...bezcenne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek 608

Dzięki za wyjaśnienie, swoją drogą czy ta wymiana clocka dała by poprawę i czy ktoś potrafiłby to zrobić bez uszkodzeń tego czego nie warto ruszać, no i ostatnia kwestia ile to by kosztowało?

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim wystawię na jakiś serwis aukcyjny zapytam: może ma ktoś ochotę na wysoka integrę Denona PMA-777 ?

Opis stanu i zdjęcia na maila.

post-18352-0-52642200-1401305207_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Piotrek608 wczoraj przyszedł faktycznie sansui nie ma tej separacji , bazy stereo klarowności... Muszę go jeszcze trochę posłuchać opiszę więcej wrażeń i opinii lecz muszę mieć trochę czasu na odsłuch.Jak by podsumować to jest tu w sumie 52szt Rikenów wszystkich :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja szanuje chłopaków z klubu Sansuja, ale nie rezystory we wzmacniaczu grają tylko solidna wiedza inżynierska...zasada w branży technicznej jest jedna: "będziesz miał taki wzmacniacz jakich masz inżynierów"..co prawda powiedzenie odnosi się do komputerów pc , ale zasada jest dokładnie taka.

 

Spokojnie słuchaj podziwiaj a potem nawet za miesiąc daj fotki i opis:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie .

Chodzi o tuner Denona . Tuner ma pasować do ostatniej serii XX20AE , musi mieć RDS i chociaż włączanie - wyłączanie z pilota ( może być przez wzmacniacz )

Obecnie mam Pioneera F 737 który gra mi na kawałku druta . Gra bardzo , bardzo dobrze ale szukam czegoś " złotego " .

Co byście polecili ?

Myślę nad DNP 720AE , kusi mnie ten OLEDowy wyświetlacz ale też nie wiem jak z czułością ( mieszkam na parterze , grube mury i wysokie budynki dookoła ) i jakością brzmienia FM w nim w stosunku do F 737 ( kiedyś drugi model od góry Pioneera ) .

Jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁuuuJ to masz Chłopie zgryza dziś tunery to straszna kiła,dobre czasy dla tunerów to już nie wrócą...bo większość producentów chipów do analogu i tunerów zarzuciła ich produkcję...paradoksalnie złote czasy FM to były lata 90...nawet nasza Diora robiła swój AS502 na kostkach które znam z hi-endowych tunerów innych producentów...słuchałem tu1500 Denona...gra ładnie ale z czułością na drucie a'la tosca aws 303 diory (stara głowica fm na warikapach z lat 70) to zapomnij..u mnie Denon ładnie grał na osiedlowej kablówce

 

A tu znalazłem fotki TU-1510AE ładny jest nie ma co:)

post-798-0-00118900-1401819258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁuuuJ to masz Chłopie zgryza dziś tunery to straszna kiła,dobre czasy dla tunerów to już nie wrócą...bo większość producentów chipów do analogu i tunerów zarzuciła ich produkcję...paradoksalnie złote czasy FM to były lata 90...nawet nasza Diora robiła swój AS502 na kostkach które znam z hi-endowych tunerów innych producentów

Hmm

Dlatego lubię swojego 737 Pioneera . Metr z groszem kabla i stacje leżące ponad 100km odbiera bez problemu z bdb sygnałem no i gra bardzo dobrze .

Ale wzięło mnie na Denona ;)

Jest wzmak , a że mam w szafce trochę nad nim miejsca to chcę je czymś zapełnić . W piątek będzie DCD 720AE ( ma stać , wyglądać i cieszyć oko a nie grać chociaż pewnie z czasem coś w nim podłubię na bogato ) no i pomyślałem jeszcze o złotym tunerku .

Kusi mnie OLEDowy wyświetlacz w DNP . Bajka ...

Liczę że ktoś się wypowie jak z FM w tym strumieniowcu w porównaniu z czymś tam . Najlepiej Pioneera - miałem jeszcze F 676 i F 701 :)

.słuchałem tu1500 Denona...gra ładnie ale z czułością na drucie a'la tosca aws 303 diory (stara głowica fm na warikapach z lat 70) to zapomnij..u mnie Denon ładnie grał na osiedlowej kablówce

Czyli na drucie dupa ?

Ponoć TU 1500 jest czulszy od DNP :/

 

A może znasz ciekawszą alternatywe o najwyższym standardzie ?

O! Nawet nie wiedziałem że taki model był . I faktycznie wizualnie jest chyba najwyższy ;)

Jak dla mnie trochę taki klocowaty , ale to tylko moje zdanie . Widziałem że w ostatnim czasie były S10 w sprzedaży .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S10 to był najbardziej wypaśny tuner Denona jaki powstał i jedyny który na serio grał lepiej od całej znanej mi konkurencji łącznie z sony ES!

Paradoksalnie z starszej serii nawet podstawowe tunerki Denona grały naprawdę fajnie taki TU425 bodajże, jak nazwy nie pochrzaniłem bo strzelam z głowy był przez wiele lat absolutnym best buy! Kupowała go większość posiadaczy wież sony, marantz czy nawet nie lubiący Denona Pionieero maniacy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nawet nie lubiący Denona Pionieero maniacy!

Lubię klocki Pioneera czy Sony . Zwłaszcza te z początków lat 90tych . Z Denonem miałem mniej kontaktu .

To są dla mnie najlepsze czasy sprzętu AUDIO , dlatego zainteresowanie dzisiejszym Denonem .

Nie upieram się na jedną firmę i zaciekawiłeś mnie tym wpisem . Pamiętasz o jakie tunery Pioneera chodziło ?

 

Ma ktoś może testy sprzed lat tunerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujj nie mam z tymi pionieero maniakami to nie chce nikogo obrazić ..po prostu w latach 90 jak byłem stałym bywalcem niedzielnej giełdy audio we Wrocławiu i jako jeden z nielicznych miałem coś z Denona to pojawiali się zapamiętali fani marki Pioneer i byli nieprzekonani do innych marek dlatego tak już mi zostało że trochę ich prztyczkuję:)

Ale tak na serio miałem i tuningowałem kilka klocków Pioneera i zawsze były to solidnie zrobione klocki audio...a tanie pioneery jak i tanie sony czy denony no cóż cud toto nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kilka tunerow od Denona. Ostatnio TU-1510AE. Chyba najnowszy i naprawde solidnie zbudowny. Przynajmniej w dotyku i wadze. Wczesniej mialem TU-245 czy TU-580RD. W zadnym nie zaobserwowalem zadnych ubytkow w brzmieniu itd. Jedynie stary, postawowy TU-260 gral beznadziejnie. Teraz męcze TU-660. Tez niezły.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piotrek co myślisz o zainstalowaniu zegara do DCD-S1 np. Z tej Firmy chyba z Lublina o której pisałeś, bedzie słyszalnie lepiej ?

Chyba połaszczę się na te bezpieczniki do mojego nowego ampa o których pisali chłopaki z forum sansui i zobaczę czy przekłada się to na jakość cena , a może kolejne bzdury .... Okaże się?

 

Tutaj Panowie mieli cięzką pracę

 

http://www.teddigital.com/ESS_Es9008s_en.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujj nie mam z tymi pionieero maniakami to nie chce nikogo obrazić ..po prostu w latach 90 jak byłem stałym bywalcem niedzielnej giełdy audio we Wrocławiu i jako jeden z nielicznych miałem coś z Denona to pojawiali się zapamiętali fani marki Pioneer i byli nieprzekonani do innych marek dlatego tak już mi zostało że trochę ich prztyczkuję:)

Firmy te jak i chyba wszystkie miały dobre , bardzo dobre i gnioty jeżeli chodzi o klocki audio .

Lubię Pioneera za wygląd i wykonanie . Ale wzmacniacza bym nie kupił . Fajne miał CDki , tunery i decki . Miałem ich kilka z tych wyższych modeli a został mi Sony TC-K870ES ;) .

Od kilku tygodni trzepię sieć na temat nowych modeli Denona . Napiszę to i owo co o nich uważam jak zagości u mnie DCD 720tka...

 

Mialem kilka tunerow od Denona. Ostatnio TU-1510AE. Chyba najnowszy i naprawde solidnie zbudowny. Przynajmniej w dotyku i wadze. Wczesniej mialem TU-245 czy TU-580RD. W zadnym nie zaobserwowalem zadnych ubytkow w brzmieniu itd. Jedynie stary, postawowy TU-260 gral beznadziejnie. Teraz męcze TU-660. Tez niezły.

Dzięki , szkoda że z DNP nie miałeś możliwości porównać .

Piotrek co myślisz o zainstalowaniu zegara do DCD-S1 np. Z tej Firmy chyba z Lublina o której pisałeś, bedzie słyszalnie lepiej ?

Firma jest z Lubina . Jak zdecydujesz się na zegar to koniecznie z dedykowanym mu albo innym bdb zasilaczem .

Chyba połaszczę się na te bezpieczniki do mojego nowego ampa o których pisali chłopaki z forum sansui i zobaczę czy przekłada się to na jakość cena , a może kolejne bzdury .... Okaże się?

Znam dwie osoby spoza forum które bardzo mi " lepsze " bezpieczniki polecają .

Kiedyś sam sprawdzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w S1 mam clocka i to takiego zwykłego chyba pierwsza wersja jaka wyszła....poprawa jest znaczna no po prostu

czytelniej, lepsze wybrzmienia, separacja, i mimo iż 1 nie ma problemów z szybkością to dźwięk jakby nabiera szybkości..ale bardziej takiej płynności. Polecam clocka do DCD-S1. I tak jak pisze kolega w/w z własnym zasilaniem bo to wbrew pozorom pomaga....montaż clocka a raczej podpięcie sygnału zegara w S1 jest nieco upierdliwe bo trzeba zdjąć całą mechanikę aby się dostać pod gówniany rezonator kwarcowy jak tam Denon wstawił (ludzie klękajcie narody!) ....sama wymiana kwarca na np produkt z OMIGu 3ppm daje już fenomenalne efekty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.sama wymiana kwarca na np produkt z OMIGu 3ppm daje już fenomenalne efekty!!

Kiedyś kwarce wymieniałem w odtwarzaczach CD NADa , Marantza i pamiętam że były takie Sunny czy coś podobna nazwa . Tez było lepiej.

Piotrek , zastanawiam się czy w Denonach są po prostu słabe kwarce czy jednak chodzi o to że z biegiem lat się rozjeżdżają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.