Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupiłem okazyjnie Denona DCD-1650AR, ponoć to juz blisko high-endu, czyli DCD-S10 a daleko lepiej od 1550AR i nowego 1500AE. Moze ktoś rozwinąć temat? Ile takie cudo moze być warte bo nie wiem czy sprzedawać czy zatrzymać, tylko laser byłby do wymiany za 100 zł w impelshopie dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojecia to sie nie odzywaj.

 

Panowie, kupiłem okazyjnie Denona DCD-1650AR, ponoć to juz blisko high-endu, czyli DCD-S10 a daleko lepiej od 1550AR i nowego 1500AE. Moze ktoś rozwinąć temat? Ile takie cudo moze być warte bo nie wiem czy sprzedawać czy zatrzymać, tylko laser byłby do wymiany za 100 zł w impelshopie dostepny.

Sprawny bym dal z 1000-1100zl, niewiele drozej mozna miec juz DCD-3000. 1650AR bardzo rzadko spotykany jest.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, na znanej aukcji już np. parę s-10 widziałem, a tego jeszcze nie. Jest dużo ładniejszy i nowszy od dcd-3000, waży 13 kg (!), w środku wygląda bardzo bogato, 2 trafa, miedź, dużo elektroniki, ze 2 razy wiecej od 1500ae, bardzo podobny do s-10, tylko kolor szampanski a nie złoty, który jest niestety zarezerwowany tylko dla serii s. A złoty jest najładniejszy :) Czyli radzicie naprawić, w razie odsprzedazy można skasować dużo więcej?

 

...złote ma tylko nóżki, takie same jak w s. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptem 2 lata roznicy. Przewaga dcd-3000/s10 jest mozliwosc pracy jako dac.

Tam siedzi ten nieszczesny laser sharpa? Bo zapomnialem. Za ile chcesz to kupic? Pamietam ze kiedys mialem problemy z dcd-1550ar i od tej pory mam jakis uraz do tej optyki.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę kupić, ale już kupiłem. Za cenę... trzykrotnie mniej niż dałbyś za sprawny :)

2 lata Ci może wyszło bo porównujesz koniec produkcji DCD-3000 z początkiem produkcji DCD-1650/1550/1450 AR.

Tak, Sharp H8147AF. Dlaczego jest on nieszczęsny? :) W impelshopie dostępny za 99 zł z 6 mies. gwarancją (to chyba jeden z pewniejszych sklepów), dam odtwarzacz do fachowca, on zamówi laser i wymieni, za półtorej stówki będzie śmigał, taką mam nadzieję :) Teraz też gra, ale tylko "na zimno", gdy się tylko rozgrzeje po kilku(nastu) minutach to zacina płyty i później nie chce nic wczytywać przez jakiś czas, trochę czasu i nerwów straciłem na czyszczeniu lasera i efekt był zawsze taki sam, tylko chwilowy. Chyba to typowy objaw padającego lasera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz też gra, ale tylko "na zimno", gdy się tylko rozgrzeje po kilku(nastu) minutach to zacina płyty i później nie chce nic wczytywać przez jakiś czas, trochę czasu i nerwów straciłem na czyszczeniu lasera i efekt był zawsze taki sam, tylko chwilowy. Chyba to typowy objaw padającego lasera ?

Mialbym obawy... Mialem calkowicie przeciwnie w dcd-1550ar i nic nie pomogla zmiana lasera. A laser zmienisz sobie sam. Dcd-3000 byl produkowany kolo 95r a 1650ar i inne z ar od 97r.

 

Bo próbowałem i coś mi nie działa nie chciałem czegoś zrąbać dla tego prosił bym o nawet pomazanie mojej foty, co z jakiego gniazda do którego podłączyć;) pierwszy raz mam taki zestaw ze zwykłym wzmacniaczem nie ma problemów z podłączaniem;)

Z przedwzmacniacza dajesz z pre out i do koncowki i tyle. Reszta jak w normalnym wzmaku.

Moze koncowke masz sciszona, bo widze pokretla z tylu.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej tabeli DCD-3000, S10 i S1 to 1995-97, 1450 i 1550 to modele na rok 2000, a 1650 na rok 2001. Ale nie ma co się spierać.

Co to znaczy, że miałeś całkowicie przeciwnie, na zimno nie grał, to jak go rozgrzewałeś żeby chodził ? :) A może to literówka ?

Dam do fachowca bo po pierwsze boję się sam to robić, bo tego nie robiłem, tam trzeba rozebrać podobno mechanizm bo wymieniana będzie tylko głowica bez mechanizmu, po drugie jak go nie naprawią to chyba serwisant nie zażąda zapłaty ? ;) Będą szukali usterki dalej aby zarobić, to jest ryzyko związane z ich fachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę was o pomoc, bardzo chcę dołączyć tu do klubu jak na wstępie : pomóżcie z wyborem :

Denon PMA 725R

 

DENON PMA-520A

 

DENON PMA-680R

 

co z tych powyższych będzie polecane przez Was ?

 

Głośniki to 4 Ohm 120 W, muza to jazz, Dire Straits, itp. Lubię scenę,szczegół ale niech dywan też przetrzepie z roztoczy Ja rozumiem, że audio show HiEnd to nie będzie ale nie chcę zaliczyć klopsa, że kupuję nie dość że używkę to jeszcze o brzmieniu żelazka. No od czegoś trzeba zacząć klubowanie,

z góry pięknie dziękuję za pomoc, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem model 520 i polecam. Innych nie słyszałem z wymienionych.

Dodam, że mam obecnie 920 z tej samej serii i nie słyszę specjalnie różnicy między jednym a drugim. Oba są ciężkie, mają 4 gigantyczne kondy w środku, które robią wrażenie w odróżnieniu od nowych wzmaków klasy D :) jak w dobrej kondycji to pogra.

Edytowane przez gokar83

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem model 520 i polecam. Innych nie słyszałem z wymienionych.

Dodam, że mam obecnie 920 z tej samej serii i nie słyszę specjalnie różnicy między jednym a drugim. Oba są ciężkie, mają 4 gigantyczne kondy w środku, które robią wrażenie w odróżnieniu od nowych wzmaków klasy D :) jak w dobrej kondycji to pogra.

właśnie nie wiem na którą serię polować czy x60-x20-x25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę was o pomoc, bardzo chcę dołączyć tu do klubu jak na wstępie : pomóżcie z wyborem :

Denon PMA 725R

 

DENON PMA-520A

 

DENON PMA-680R

 

co z tych powyższych będzie polecane przez Was ?

 

Głośniki to 4 Ohm 120 W, muza to jazz, Dire Straits, itp. Lubię scenę,szczegół ale niech dywan też przetrzepie z roztoczy Ja rozumiem, że audio show HiEnd to nie będzie ale nie chcę zaliczyć klopsa, że kupuję nie dość że używkę to jeszcze o brzmieniu żelazka. No od czegoś trzeba zacząć klubowanie,

z góry pięknie dziękuję za pomoc, pzdr

 

Ja bym postawił na 725 choćby dlatego że najmłodszy, względnie wysoki model. A musisz koniecznie z tych wybierać? Jaką kasę masz do spławienia? Z tanich polecam zdecydowanie PMA-355UK, brzmi po angielsku a nie japońsku, taki bardziej muzykalny a deczko mniej góry i dołu, przepiękna średnica, wokale, instrumenty, świetna stereofonia.

 

Miałem model 520 i polecam. Innych nie słyszałem z wymienionych.

Dodam, że mam obecnie 920 z tej samej serii i nie słyszę specjalnie różnicy między jednym a drugim. Oba są ciężkie, mają 4 gigantyczne kondy w środku, które robią wrażenie w odróżnieniu od nowych wzmaków klasy D :) jak w dobrej kondycji to pogra.

Naprawdę nie ma różnicy? Na jakich kolumnach słuchasz i, nie obraź się, czy masz dobry słuch? ;)

W takim razie między 720 a 920 nie powinno być ani tyle różnicy, a 520 i 720 to już taniocha na allegro, nawet widziałem do wczoraj PMA-920 za 330 zł i nikt nie licytował.

@romez, może napisz do gościa, sprzeda za tyle i to będzie najlepszy wybór?

Jeszcze lato i można naprawdę coś fajnego i taniego upolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, na kablach nawet tych najwazniejszych czyli glosnikowych ciężko się doszukać różnic brzmieniowych, nawet miedzy CDkami czasem ciężko, ale wzmak jak dasz głośno to musi byc różnica wynikajaca chocby z mocy, tym bardziej w kolumnach. Inna seria czy tym bardziej producent to już inna konstrukcja, może zagrać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za odzew :) , przepraszam ale budżet nie mam jakiś szałowy max to 350 pln,

 

Brzmienie, wiecie coś ze sceną, ale ciepłe i z dołem. Głośniki raczej jasne z alu membranami.

 

Już mam kręciołę z tymi modelami: HELP

 

o tego 920 chodziło :

http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-920-i4553389265.html

Edytowane przez romez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każda marka wzmaka gra inaczej ale z jednej rodziny czyli pma 520 i obecny 920 gra dla mnie praktycznie tak samo. Jeżeli chodzi o moc to nie wiem bo nie odkręcam gałki za daleko. Tak godzina 10 to jest max. Kupując go liczyłem na jakieś diametralnie zmiany względem niższego modelu ale oprócz większych rozmiarów i funkcji końcówki mocy nie wiele się zmieniło.

 

Stad polecam i pma 520 i tym bardziej 920.

 

Ps. Jeżeli dobrze pamiętam to wg manuala 520 na pokrętle basu robi górkę na 150hz a 920 na 100hz ale nie dam głowy bo dawno już tam nie zaglądałem.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz uważać bo seria x20 jest akurat najstarsza, końcówka lat 80-tych, seria x60 to początek 90-tych, a taki 725R to lata 95-97.

Dokładnie o tą aukcję mi chodziło, ale też musisz uważać bo to handlarz, trzeba lekko wybadać sprawę, poprosić o gwarancję rozruchową itp.

Jeśli udałby Ci się sprawny w dobrym stanie to w tej cenie raczej nic lepszego nie kupisz, a przy odsprzedaży możesz jeszcze zarobić.

Pytanie ile jeszcze pochodzi, dlatego ja osobiście nie pcham się w tak stary sprzęt, maksymalnie połowa lat 90-tych, a najchętniej przełom wieków do 2004 roku skąd pochodzi seria 1500R/1055R/655R/355UK. Te 2 ostatnie zmieścisz w budżecie, 655R nie słuchałem, ale 355UK jest świetny jak pisałem. Do domowego grania, przy niewielkich mocach.

Edytowane przez costa brava
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@costa brava, a widzisz, jaka dobra sugestia, czy obecność pilota zmienia postać rzeczy?

coś nie mogę edytować, przepraszam za post pod postem,

 

ale mnie trochę postraszyłeś tymi rocznikami, wzmak to nie whiskey.

 

To może szukać czegoś "świeższego"? czy seria x55?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.