Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  456 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muda44

Co Ty w ogule porównujesz Sony - jakie modele ? Sony to muły tak jak pisał Piotrek a jeśli Poinieer miał by być godny uwagi to tylko seria "Exclusive" choć też są podzielne zdania.

Napisałem jakie - te najlepsze .

Zatem kup sobie Xdaka z trafami na zwykłych elementach i sprawa załatwiona , a ja wiem swoje bo wiem co mam w super kondycji i jak trudno to znaleźć w takim stanie

Miałem tego Xindaka . Ma bardzo dobre i drogie elementy .Są zdjęcia w sieci i gdzieś tu na forum moje .

 

I OK . Ty wiesz swoje , ja swoje zdanie napisałem i nie ma sensu tego dalej ciągnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdyby nie Jarosław kłótni by nie było wcale, bo wszyscy z partii miłości w pełnej zgodzie i sielance by nas... :)

Moim skromnym zdaniem za sprzęt audio w ogóle nie ma co przepłacać, bo już płaci się za to co pod pokrywą, a nie za to co słyszymy. To takie hobby jak każde inne, niekoniecznie racjonalne, dlatego ważne jest aby się totalnie nie uzależnić :)

 

Rafał, to który lepszy tak z ręką na sercu, 1500R czy staruszek 1520 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, może była wersja taka i taka:-)

Tu w wersji "kanoniczej".

Ja dostrzegłem 3 różnice, a nawet 4. pierwsza to że żeberka wywietrznika są inne, druga to że kabel jest w innym miejscy, trzecia to jest inne mocowania na zaciskach i widać że na tym z allegro nie były żadne dziury od zacisków robione czy coś w tym stylu, zostały wymienione tylko zaciski z nakrętkami na jakieś badziewne ale po to by gościu mógł swoje go banana y wkładać a nie bawić się we wtykanie i kręcienie się, a po czwarte to ten z allegro ma regulację napięcia, może któraś wersja jest mk II :-/

Edytowane przez AmalteY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktem jest, że Xindaka A600 trudno porównać do Denona S1

Nie A600E chociaż ten też jest dobry ale znacznie lepszy A600P - końcówka.

A moze ten piec tylko na moc nastawiony.

2x80W / 8 om i 2x160W/ 4 omy .

Moc nie jest potworna ale wydajność prądowa tak . Krell S300i ze swoimi 2x300W / 4 om wysiada przy głośnym słuchaniu.

Denon PMA2020AE zresztą też .

 

I to gra . Bardzo dobrze gra , tylko trzeba porządny preamp lub DACa z regulacją głośności .

No i stolik zdolny to utrzymać jak i instalację z zabezpieczeniem minimum B16 bo przy B10 się tego potwora nie włączy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C16 i wszystko gra :D Tak miałem u siebie jak miałem A600P. I jeszcze co do A600E i A600P jak podpniemy ten sam preamp do wejścia direct w A600E i do A600P to różnica w graniu obu urządzeń będzie minimalna. A600P będzie minimalnie bardziej rozdzielczy i szybszy. To naprawdę różnica niewielka. Używając natomiast A600E jako integrę mamy brzmienie przyciemnione z bardzo mocno dociążoną średnicą a zwłaszcza dolną średnicą i to jest coś czego nie ma prawie żaden wzmacniacz tranzystorowy. Przez to A600E gra jakby był urządzeniem lampowym z niezwykle ciepłą dociążoną ale też aksamitną średnicą tylko z pierdzielnięciem na basie niedostępnym dla lamp w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,to cudo na serio waży ..owe Pięćdziesiąt Kilogramów??? W środku istna masakra...potwór. Transformator ładuje olbrzymią ilość kondensatorów to siłą rzeczy po włączeniu wali nawet B16.

Propo Xindaka bardzo mi się i małżonce zresztą też podoba mniejsza integra XA6800/08 tu fotka ..słuchał tego ktoś na żywo cena dla ludzi kole 3000zł..pewnie wyrwałby i taniej.

post-798-0-48762400-1413581381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800 nie jest dobrym wzmacniaczem...też mi się tak wydaje obejrzałem go na wszystkie strony...chyba ma schrzanionego preampa...płytka obok selektora pierniczy dźwięk...podobne rozwiązanie było w którymś cd advance który robiłem.

 

RI.3226 Pozostaje Ci tylko czekać co jakis czas migał mi na alledrogo za jakies sensowne pieniądze powystawowy.Ładnie wykonana rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-2020 zamówiony. Miło mi dołączyć do klubu :-) Od wtorku zacznę odsłuchy. Zakup w ciemno choć słuchałem wcześniej PMA-A100 i mi się nie za bardzo podobał to i tak zakupiłem PMA-2020 bo w cenie do 10kzł nie mogłem znaleźć nic sensownego. Niby 2020 ma o wiele lepszą gładkość i nasycenie a tylko tego wg mnie brakowało PMA-A100 bo do dynamiki i rozdzielczości czy przestrzeni zastrzeżeń nie można było mieć. Mój poprzedni wzmacniacz miałem już dość długo a dwa, że potrzebowałem coś co ma wejście direct do podłączenia z amplitunerem kina domowego. Jak się wygrzeje opiszę swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6800 nie jest dobrym wzmacniaczem...też mi się tak wydaje obejrzałem go na wszystkie strony...chyba ma schrzanionego preampa...płytka obok selektora pierniczy dźwięk...podobne rozwiązanie było w którymś cd advance który robiłem.

Ten model gra wyraźnie gorzej od modyfikowanego NADa C320 / C320BEE . Taki NAD gra ciut lepiej od 6950 ( 9 ) , więc jak wchodzić w Xindaka to w te potworki ;)

 

Od wtorku zacznę odsłuchy

Tak jak mówiłem , u mnie złagodniał po kilku miesiacach grania więc nie zrażaj się na początku . Górę na bank będziesz miał lepszą ;)

 

A ten Xindaka A600grał słabiej od Denonka, że się nie zdecydowałeś na niego ?

Tego Xindaka to ja wyrwałem Koledze i u mnie grał dobry rok .

A600P jest lepszym wzmacniaczem ( Denonowi ustępuje jedynie rozdzielczością i konturowością - zwinnością basu ) ale to końcówką która wymaga równie dobrej klasy przedwzmacniacza . Robiłem próby z lampowym klonem Jadisa , tranzystorowym Audionetem i najdroższą drabinką Khozmo dochodząc do wniosku że trzeba DACa z taką porządną regulacją.

Uprzedzając pytanie - potrzebowałem wejść analogowych dla decka , gramofonu a nie znalazłem w interesującej mnie cenie DACa który ma takie wejścia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie we wszystkim co ważne tylko moc mu została :)

Xindak z dużymi kolumnami grając głośno jest dużo lepszym wzmacniaczem . I ma coś w tym graniu takiego że te audiofilskie smaczki brzmią na nim po prostu lepiej .

Denon jest wierniejszy , A600P mocniejszy i bardziej " audiofilski "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem kupić Xindaka bo jak bym podpiął go do amplitunera do wyjść pre out i jednocześnie do przetwornika ? Ostatnio dużo oglądam koncertów na BD i mam rozbudowany system o central i głośniki surround. Do tego miałem już zarówno A600E i A600P a dwa razy tego samego sprzętu nie chce kupować, trzeba coś innego spróbować. Trzecia sprawa, że kiedyś miałem cały sprzęt na ziemi na platformach antywibracyjnych. Niedawno kupiłem szafkę na sprzęt na którą Xindak nie wejdzie :-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafał, to który lepszy tak z ręką na sercu, 1500R czy staruszek 1520 ? ;)

No nie wiem, nie wiem... 1500R zdaje sie byc troche żwawszy (jak i 1055R), ale 1520 ma mocniej podkreslony dół. Moim zdaniem oba wzmacniacze plasuja sie dosc blisko, z ta roznica ze 1520 ma dobrego DACa i wiecej mocy. Za to jest stary i nie kazdy go kupi. 1500R lepiej wyglada napewno. Chcialem sobie na poczatku zostawic te 1500R, ale jednak wole ten lepszy dol 1520 i DACa. W przypadku 1500R trzeba by jeszcze inwestowac w jakies lepsze CD.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym podpiął go do amplitunera do wyjść pre out i jednocześnie do przetwornika

Jak bys kupił integre to podpiął pyć pre out ampli do wejścia np AUX ustawił byś Odysseyem wsztskie 5 knałów dla max głosności XIdaka. tylko pamietać trzeba by było jak przechodzisz na CD żęby głośność ściszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem... 1500R zdaje sie byc troche żwawszy (jak i 1055R), ale 1520 ma mocniej podkreslony dół. Moim zdaniem oba wzmacniacze plasuja sie dosc blisko, z ta roznica ze 1520 ma dobrego DACa i wiecej mocy. Za to jest stary i nie kazdy go kupi. 1500R lepiej wyglada napewno. Chcialem sobie na poczatku zostawic te 1500R, ale jednak wole ten lepszy dol 1520 i DACa. W przypadku 1500R trzeba by jeszcze inwestowac w jakies lepsze CD.

 

Rafał, spoko - ja go wezmę za 300 zl, oczywiście z wysyłką;-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego 1500R wyrwalem za 750 z wysyłką i to z Allegro i tyle mozna dac, max za superstan i pierwszego wlasciciela to 900-1000, wzmacniacze te są przecenione na Allegro podobnie jak 1520, 1560 oraz wyższe Marantze, jest ich mało i stąd to wszystko, a wg mnie roznica brzmienia nie uzasadnia 3-4 krotnie wyższej ceny w stosunku do niektorych modeli z niższej półki np. 355UK. Albo te niższe modele są za tanie :) Kiedyś kolega pisał tu też że nie slyszy roznicy między pma-920 a 520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać jeszcze, że model pma-520 to też był udany model i dobra konstrukcja - to co pamiętam jak go miałem to 4 ogromne kondy - te same co w pma-920 przynajmniej na oko bo nie rozbieralem plus ciężar w porównaniu do np yamaha jakiś niski model - więc pomijając moc czy funkcje końcówki w dźwięku nie powinno się za dużo zmienic

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego 1500R wyrwalem za 750 z wysyłką i to z Allegro i tyle mozna dac, max za superstan i pierwszego wlasciciela to 900-1000, wzmacniacze te są przecenione na Allegro podobnie jak 1520, 1560 oraz wyższe Marantze, jest ich mało i stąd to wszystko, a wg mnie roznica brzmienia nie uzasadnia 3-4 krotnie wyższej ceny w stosunku do niektorych modeli z niższej półki np. 355UK. Albo te niższe modele są za tanie :) Kiedyś kolega pisał tu też że nie slyszy roznicy między pma-920 a 520.

To chyba dawno bylo, bo od kiedy pamietam to ceny ponizej 1200 nigdy nie widzialem. Po drugie moim zdaniem to jedne z lepszych Denonow jak i 1520 wiec ciezko zeby byl za 700zl skoro wiele gorsze PMA-1060 czy 1080R sa po tyle. Ale za to 920 sa bardzo tanie i super brzmia.

 

 

No i stolik zdolny to utrzymać jak i instalację z zabezpieczeniem minimum B16 bo przy B10 się tego potwora nie włączy ;)

10 to i wywalalo mi przy zwyklym PMA-1520.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał oj były były, nawet tego lata byly 2 szt. 1500R jeden szampan drugi czarny, oba po 1000 zł i nie chciały dlugo pójść... w poprzednich latach widziałem jeszcze taniej, oczywiście drozej również, zależy od klienta i pory roku. :)

O cwiercwiekowych modelach typu x60 x80 nie wspominam, bo ktoś kiedyś zrobił im dobre opinie w necie i do dziś handlarze na tym jadą wolajac za nie krocie od nieświadomych choćby ich wieku klientów

 

erno, ktory 9xx masz na myśli, bo 980R raczej nie będzie lepszy od 920, ze 3 lata młodszy i to wszystko, no może wygląd też ładniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 to i wywalalo mi przy zwyklym PMA-1520.

I to jest poważna wada takich wzmacniaczy . Duże trafa , duże pojemności i brak układu miękkiego startu - ładowania kondensatorów .

Kondensatory dostają przy każdym włączeniu strzała pełnym prądem co skraca im żywotność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.