Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami się pojawiają końcówki demona na aukcjach... macie jakieś miłe/niemiłe doświadczenia?

 

Pytanie jeszcze o ceny. Nieraz są to 2 tyś,3 tyś... jest sens?

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że czegoś nie dopatrzyłem przy wymianie tego Sharpa. Tyle że kiedyś kupiłem do 1550AR jakiś nie oryginalny Laser i była kicha czytał na wyrywki , w tamtym roku kupiłem oryginał wygląda identycznie jak ten co był od nowości. Efekt ... czyta jak nowy. Właśnie dlatego zdziwiła mnie ta "zworka".

A że tak zapytam do czego jest ta zworka na KSS210 ? Ona jest przy nowych laserach? I przed instalacją trzeba ja rozlutować ? W jakim celu jest ona robiona ?

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworka zabezpiecza delikatną diodę laserową przed uszkodzeniem ESD..np przeskokiem elektrostatycznym w czasie wymiany...zworkę zdejmujemy po całkowitym podłączeniu i założeniu lasera do cd..najlepiej za pomocą plecionki miedzianej służącej do rozlutu elementów przewlekanych tht.

Z tymi sharpami i ich klonami to taka sprawa jest ze niekiedy ważna jest wysokość talerzyka dysku..niekiedy dziesiąte milimetra grają rolę..ale trafiają się ewidentne knuty.

 

Tak teoretycznie to nie wiem po psiego chu..a wymyślili tyle tych głowic laserowych,chyba tylko po to aby utrudnić życie serwisom i ludziom.Mam wrażenie niekiedy, że chyba jak w polityce " aby zaistnieć za wszelką cenę"...tak naprawdę ten sharp niewiele różni się od KSS240...nie sprawdzałem, ale chyba nawet prowadnice pasują...ostatnio dla kolegi podjąłem się próby przeróbki "na siłę" odwróconego mechanizmu Pioneera z tym ścierwem co tam jest w środku słynny niedostępny PWY coś tam na mechanikę sony z cdp-195 za 20zł z alljegro...z laserem kss210a...chodzi bezbłędnie...laser Pioneera kosztuje jakieś 1000zł!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotruś, dlatego ludzie do Ciebie wysyłają te sprzęta, abyś je chociaż ożywił na czas jakiś:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapraszam Cię na odsłuch i oględziny specjalnie dla Ciebie zdejmę pokrywę i sam zobaczysz , że wszystko jest w stanie oryginalnym , nie dotykane. Co do ceny to znajdź w takim stanie kup , zapłać za przesyłkę (waga) , cło , VAT no i ciekawe co Ci jeszcze przyjdzie i jak to będzie wyglądało i działało ile rąk przeszło, czy było naprawiane a dopiero się mądruj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie, może była wersja taka i taka:-)

Tu w wersji "kanoniczej".

post-18352-0-66507600-1413398832_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Cię na odsłuch

Dziękuję , nie jestem zainteresowany

i sam zobaczysz , że wszystko jest w stanie oryginalnym , nie dotykane

Gniazda i kabel musiał być jakoś wlutowany .

Co do ceny to znajdź w takim stanie kup , zapłać za przesyłkę (waga) , cło , VAT no i ciekawe co Ci jeszcze przyjdzie i jak to będzie wyglądało i działało ile rąk przeszło, czy było naprawiane a dopiero się mądruj .

Wydawać tyle na taki sprzęt może i warto jeżeli jest w stanie kolekcjonerskim .

Nie grzebany , z org kompletnym opakowaniem i papierami w stanie idealnym .

Wzmacniacz był robiony jakoś w 1996r . Osobiście bym takiego nie kupił w takiej cenie i nie tylko tego ( kilka powodów sam wymieniłeś ) . To jednak kupę lat i cena nie jest mała . Dzisiaj jak się okazuje można w podobnej cenie lub taniej kupić nowy sprzęt który jest coraz częściej lepszy od tego vintage .

Trafo ma mniejsze niż PMA2020AE i nowszy Denon tez jest " mądrzej " zrobiony . Jak grają - trzeba by je porównać . Z tym że 2020AE można nówkę kupić za 7000zł

 

To jest moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przewód zasilający jesz przykręcany do specjalnych miedzianych uchwytów , które zamocowane są do PCB . Jeśli chodzi o konektory to fakt ciekawe dlaczego zostały wymienione możliwe ,że poprzednie w jakiś sposób zostały uszkodzone lub poprzedniemu właścicielowi nie odpowiadał sposób mocowania przewodów głośnikowych , ewentualnie ich jakość była niezadowalająca.

 

Muda44

Nie będę się z Tobą spierał lecz życzę Ci abyś miał sprzęt tej klasy. Obecne wzmaki to tyko oszczędności z niewielkimi dodatkami mającymi na celu zwrócić swoją uwagę . Skoro nowy PMA2020AE kosztuje 7000zł to cena na ryku wtórym powinna kształtować się w okolicach 3500zł , ale co Ty w ogóle porównujesz , samo trafo Ci nie zagra. Model S1 to wizytówka tej firmy najwyższy model integry końcówki lat 90-tych później były tylko coraz większe oszczędności w S1 znajdziesz niespełna 60 szt. Rezystorów Riken, kondensatory Elna Alpha, miedziane szyny którymi poprowadzono napięcie na końcówki , obudowa odlewana , gałki jednolicie metalowe toczone, wiele ciekawych rozwiązań ZERO OSZCZĘDNOŚCI , ZERO KOMPROMISÓW to naprawdę trzeba zobaczyć na żywo - zdjęcia nie oddają . Miałem już wiele rozmaitych super modeli lecz S1 to jeden z lepszych, kolejne DZIEŁO SZTUKI w świecie audio.

 

Muda44 kup sobie PMA2020AE i po sprawie no i będziesz miał oryginalny karton.

Jeśli kiedyś uda się znaleźć PMA-S1 całkowicie oryginalnym stanie z pewnego źrudła "z kartonem" to cena na pewno będzie wyższa.

 

Jarex

Być może były wersje na Stany , Japonię i Europe bynajmniej patrząc na sposób zamocowania konektorów głośnikowych czy możliwości zasilania.

Edytowane przez erno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44

Nie będę się z Tobą spierał lecz życzę Ci abyś miał sprzęt tej klasy.

Miałem droższe i dużo droższe . Nie wiem jak ten S1 ale te stare Japońskie pancerniki choćby Pioneera , czy Sony nie grają . Masa kilogramów i bajerów ale to jednak nie gra chociaż zbudowane z zegarmistrzowską precyzją i są dziełami sztuki .

Skoro nowy PMA2020AE kosztuje 7000zł to cena na ryku wtórym powinna kształtować się w okolicach 3500zł

Nowy kosztuje 9500zł ale da się go samemu sprowadzić za 7000zł

ale co Ty w ogóle porównujesz , samo trafo Ci nie zagra.

Jasne ale wzmak z małym trafem nie ruszy moich dość dużych kolumn więc na starcie taki u mnie odpada .

Muda44 kup sobie PMA2020AE i po sprawie no i będziesz miał oryginalny karton.

Mam .

Miałem już wiele rozmaitych super modeli lecz S1 to jeden z lepszych, kolejne DZIEŁO SZTUKI w świecie audio.

W tych pieniądzach można kupić nowego Xindaka A600P . Zobacz jak ten jest zbudowany . To jest dzieło sztuki .

5 traf w tym jedno zalewane i w pełni ekranowane 1300W . 350 000uF filtracji . 12 ogromnych Sankenów na kanał przykręconych do sztab miedzianych a te do ogromnych radiatorów . Waży to 63kg . W tej cenie i dużo , dużo wyższej nie jest do przeskoczenia .

No i gra :)

Jeśli kiedyś uda się znaleźć PMA-S1 całkowicie oryginalnym stanie z pewnego źrudła "z kartonem" to cena na pewno będzie wyższa.

Szukać nie będę i jak napisałem takie wzmacniacze i w takich cenach dla mnie to tylko obiekt dla kolekcjonera a nie dla szukającego jak najlepszego grania na co dzień .

To że są takie ceny i ktoś to kupuje to nie moja sprawa . Jest tego pełno , jak choćby Pioneer PD 95 za około 10 000zł .

Widziałem nawet lipne , dzielone Technicsy po 7000zł :)

Istne wariactwo żerujące na tym jak to vintagę rozwala wszystko co nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie 2500-3000 Euro mozna juz upolowac Denon PMA-SA1.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak szkoda że tak mało tego na rynku. Złota seria jednak była nieco urokliwsza od srebrnej linii choć na szczęście PMA-SA1 nie było drogie jak na europejskie warunki i dość sporo tego sprzedali...to z czasem na rynku wtórnym się zaczną pojawiać często jak PMA-2000AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44

Co Ty w ogule porównujesz Sony - jakie modele ? Sony to muły tak jak pisał Piotrek a jeśli Poinieer miał by być godny uwagi to tylko seria "Exclusive" choć też są podzielne zdania.

 

Zatem kup sobie Xdaka z trafami na zwykłych elementach i sprawa załatwiona , a ja wiem swoje bo wiem co mam w super kondycji i jak trudno to znaleźć w takim stanie

Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.