Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  456 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój PMA-2020 ma już 50h za sobą bo od wtorkowego południa ciągle pozostaje włączony :-) Na początku było ostro i trochę sucho a bas jakby dopalony i oderwany od całości. Zwłaszcza wyższy bas. Po tych 50 godzinach pojawiło się nasycenie na średnicy, dodatkowa płynność i lepsze poczucie scalenia zakresów. Góra dalej jest dla mnie minimalnie za mocna, ale zaczynam ją tolerować. Porównując do mojego poprzedniego Calyxa CTI GFmod dalej brakuje wyraźnie poczucia spektaklu czyli uczestniczenia w wydarzeniu muzycznym i dźwięk nie chce wychodzić tak szeroko na boki jak z CTI. Mimo wszystko już teraz widać, że Denon to nie suchotnik i da się z nim poskładać system wysokiej próby a jego cena jest iście okazyjna w relacji do tego co otrzymujemy od innych producentów na tym poziomie. Kolejna relacja jak przekroczę 100h czyli po weekendzie :-)

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dojrzeje...dojrzeje. Jak wszystkie wzmaki Denona pierwsze 300 godzin człowiek przechodzi jak schizofrenik od euforii do kompletnego załamania. Mój Pma790 przed tym jak do mnie trafił, był praktycznie przez kilka lat trzymany kolekcjonersko i sporadycznie grany...jeszcze się "układa" na basie.

W PMA2020 są nowiutkie kondensatory elna które zanim zaczną cudnie grać to muszą się uformować.....elna lubi się dłuuugo formować długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do sprzedania zestaw z nagrodą EISA czyli seria 1510 AE . Czarny , kupiony w polskim salonie, stan dosłownie jak nowy plus gratis słuchawki Denon oryginalnie zapakowane! Mozliwośc odsłuchu na kolumnach Audio Physic Tempo 25 lub Divine Acoustic Proxima V3. Wiadomość na priv!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PMA-2020 ma już 50h za sobą bo od wtorkowego południa ciągle pozostaje włączony :-) Na początku było ostro i trochę sucho a bas jakby dopalony i oderwany od całości. Zwłaszcza wyższy bas. Po tych 50 godzinach pojawiło się nasycenie na średnicy, dodatkowa płynność i lepsze poczucie scalenia zakresów. Góra dalej jest dla mnie minimalnie za mocna, ale zaczynam ją tolerować. Porównując do mojego poprzedniego Calyxa CTI GFmod dalej brakuje wyraźnie poczucia spektaklu czyli uczestniczenia w wydarzeniu muzycznym i dźwięk nie chce wychodzić tak szeroko na boki jak z CTI. Mimo wszystko już teraz widać, że Denon to nie suchotnik i da się z nim poskładać system wysokiej próby a jego cena jest iście okazyjna w relacji do tego co otrzymujemy od innych producentów na tym poziomie. Kolejna relacja jak przekroczę 100h czyli po weekendzie :-)

Iceman jak tak Denon się sprawuje ,chyba już więcej wygrzany jak porownujesz do calyxa cti czy jescze za wcześnie ??

Ja zmieniłem calyxa cti na luxmana 505 i powiem że na plus , bas jest dużo większy niż w calyxie , ale calyx bardzej przyjemny w słuchaniu jakoś nic nie kuje nic nie przeszkadza , przy luxmanie bardzo czuć moc

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon ma u mnie jakieś 140h grania na dzień dzisiejszy. Co mogę o nim napisać. Super wzmacniacz absolutnie bez wad w swojej cenie. Niestety pod pewnymi względami nie dorównał Calyxowi. Nie jest tak równy jak Calyx, ma inny balans tonalny i nie jest tak przestrzenny. Na duży plus bardzo ładne nasycenie średnicy, kontrola nad basem, dynamika nawet minimalnie lepsza od Calyxa. Jest prawie równie szybki jak Calyx i równie rozdzielczy, ale ma mniej powietrza między instrumentami. Gra bardziej skupionym zagęszczonym dźwiękiem. Denon lepiej pokazuje bryły instrumentów ale też gorzej je separuje na scenie. Dalej to bardzo przezroczysta prezentacja, wszystko jest bardzo czytelne ale nie tak mocno obrysowane jak w Calyxie. Calyx brzmiał płynniej z jeszcze większą naturalnością i szerzej budował scenę dźwiękową. Dzwięk był lepiej poukładany. Denon potrafi z większą siłą pokazać instrumenty dęte czy fortepian, jeszcze lepiej wypełniając każdy dźwięk, nadając mu wagę, ale nie ma w nim tego spokoju z Calyxa. Denon lepiej oddaje wokale. Są pełniejsze, bliższe, większe. To akurat bardzo mi się podoba. Denon ma dopalony średni bas i to się może podobać. Już do tego przywykłem. Góra po wygrzaniu jest tylko minimalnie mocniejsza niż z Calyxa i bardzo dobrej jakości, bardzo podobna do CTI GFmod i lepsza od Calyxa fabrycznego.

Denon a fabryczny CTI miałbym problem wybrać i zależałoby od systemu zapewne oraz osobistych preferencji.

Denon a CTI GFmod to niestety Denon jeszcze jest krok za, ale to nie jest duża różnica. Calyx tutaj prezentuje bardziej poukładane, dojrzałe brzmienie, które łatwiej wchodzi.

Spodziewałem się, że Denon będzie gorszy, ale i tak dzielnie się broni.

Patrząc na oba obok siebie to oczywiście Denon dużo atrakcyjniej się prezentuje nie wspominając nawet o Twoim Luxmanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, panie i panowie , mój wzmak (2020) gra już ponad 100 godzin i na razie mogę stwierdzić, że to klocek, mający najładniejszą średnicę ze wszystkich wzmacniaczy, jakie przerzuciłem przez swój system.

Oczywiście ma różne niedociągnięcia (wygrzewa się) ale średnica mnie urzekła.

Niewiarygodne, ale póki co - odstawiłem wszelkie rozważania o lampie w torze. Kto by pomyślał (!)

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrb czyli potwierdzasz to co napisałem wcześniej. Że średnica o dziwo jest super jak na tranzystor. Pisałem o pięknych wokalach i gęstej ale nie zmulonej prezentacji instrumentów. Dużo body, brył dzwięków. Dlatego Denona stawiam w środku stawki pomiędzy Calyxem CTI a Xindak A600P którego też miałem. Łączy zalety obu konstrukcji w dużej mierze. Jako, że już nie mam nic wspólnego z branżą od jakiegoś czasu to swojego Denona musiałem kupić u byłej konkurencji :-) . Jakby ktoś był zainteresowany PMA-2020 to mogę polecić sklep http://www.artsat.pl/ z Niepołomic koło Krakowa. Warto zapytać o cenę i jest też do posłuchania. Właściciel też prywatnie posiada PMA-2020 więc na bank nie będzie wciskał jakiś Hegli :D

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrb czyli potwierdzasz to co napisałem wcześniej. Że średnica o dziwo jest super jak na tranzystor. Pisałem o pięknych wokalach i gęstej ale nie zmulonej prezentacji instrumentów. Dużo body, brył dzwięków. Dlatego Denona stawiam w środku stawki pomiędzy Calyxem CTI a Xindak A600P którego też miałem. Łączy zalety obu konstrukcji w dużej mierze. Jako, że już nie mam nic wspólnego z branżą od jakiegoś czasu to swojego Denona musiałem kupić u byłej konkurencji :-) . Jakby ktoś był zainteresowany PMA-2020 to mogę polecić sklep http://www.artsat.pl/ z Niepołomic koło Krakowa. Warto zapytać o cenę i jest też do posłuchania. Właściciel też prywatnie posiada PMA-2020 więc na bank nie będzie wciskał jakiś Hegli :D

A co masz do Hegli??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nady do padła dla mnie, Denon 1510ae był lepszy? Skrobnij coś o nim.

1510 był dużo lepszy od NADów. Przede wszystkim bardziej rozdzielczy, nie grał tak "plamami".

 

mrb czyli potwierdzasz to co napisałem wcześniej. Że średnica o dziwo jest super jak na tranzystor.

 

Jak najbardziej. Jestem wielce zaskoczony (pozytywnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru wszczynać kolejnej awantury o Hegla więc poprzestanę na tym, że nie darzę tej marki sympatią i tyle. Każdy ma prawo nie lubić jakiś sprzętów i to z różnych powodów nie zawsze tylko brzmieniowych.

Naro jako, że porównywałeś PMA-2020 do wielu wzmacniaczy napisz jak wypada w stosunku do nich coś więcej niż tylko, że postawił wysoko poprzeczkę. Jestem ciekaw Twojej opinii.

Edytowane przez Iceman007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj wjechał do mnie nie tuzinkowy klocek wagi super ciężkiej.

PMA 790

Sorry za kiepskie zdjęcia

Niniejszym zapisuje się do klubu wraz z Małym Denkiem M39.

 

Teraz czeka mnie dużo czekania zanim znajdę właściwe kolumny i CD, bo to pierwszy element systemu.

Ktoś ma jakieś sugestie, jakie kolumny jakie CD? Kolumny na pewno używane w kwocie do 5000, CD może tez być używka, ale nowy jak najbardziej.

 

Pomieszczenie 20m, przyszłościowo będzie większe około 30m, nie chce za jakiś czas zmieniać kolumn z powodu przeprowadzki.

post-46539-0-17992000-1415029373_thumb.jpg

post-46539-0-18714400-1415029377_thumb.jpg

post-46539-0-51629500-1415029381_thumb.jpg

Edytowane przez michal.pirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym dołączyć do klubu z moimi DM-38, F-107 i jako ostatni nabytek DCD 2010 .

W związku że posiadam DCD zacząłem się rozglądać za wzmacniaczem i trafiłem na okazję PMA-1510AE, czy ten klocek wart jest uwagi. Obecnie używam Marantz PM 8003, czy poza większą mocą Denon wniesie coś innego? Ktoś widział, słyszał wie???

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikny!

Zgadzam się, sam miałem niższy model 770 i grał rewelacyjnie.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli ktos jest zainteresowany mam do sprzedania Denon PMA 1510 AE, DCD 1510 AE, TU 1510 AE- czarny, stan salonowy plus słuchawki Denon jeszcze oryginalnie zapakowane gratis! Wiadomosc na priv!

Dobra cena,stan idealny,możliwości brzmieniowe spore, a zainteresowanych brak. Melomani poszli w inne marki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.