Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  456 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno natknąłem się na PMA-1510AE za 2100 PLN, na gwarancji, szybko poszedł... CDek 1510AE za tyle samo trochę wolniej ale również zszedł.

Za 2300, 2500 już nie chciały schodzić, ale to już chyba po gwarancji.

Aż człowiek zaczął trochę żałować, że nie sprzedał wcześniej swojego "staruszka" 1500R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy seria 1520 AE jest Made in Osaka Japan czy jak niższe serie już w Chinach?

Japan

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którzy są w posiadaniu Denka 2020AE.

 

Jak z czułością głośności sterowaną z pilota, bardzo precyzyjnie czy jest duży skok?

Wzmak się grzeje podczas grania?

Mierzył ktoś pobór prądu w czasie grania?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r

Gdyby mnie nie było stać to nie miałbym w posiadaniu A klasy i lamp :-D

Pytam posiadaczy tego wzmaka, jeśli nie masz owego i wiedzy ile pobiera prądu to nie pisz bo śmietnik.

Pytam bo ma 2*247W przy 4 Ohm a zasilacz raptem 360W i ciekawi mnie ile faktycznie ciągnie :-) Powinien około 500W ssać.

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy audiofil ma włączony wzmak 24h/dobę:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje wstawienie LPG do Porshe? Tak tylko pytam.

Pudzian ma przerobionego Hummera na gaz, ale to już jest dla mnie 100% cebulactwo:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - mój 2020 nie grzeje się bardzo. Zupełnie normalnie.

 

Regulacja głośności jest do opanowania.

W porównaniu z PMA 1510, który miałem, wydaje się bardziej skokowa, ale to wrażenie, spowodowane większą mocą i po prostu szybciej daje po garach, żeby się trzymać nomenklatury automobilowej.

Ponadto - jako źródło używam w tej chwili Atolla ST200, który ma bardzo dokładny wyświetlacz skali wzmocnienia w funkcji przedwzmacniacza: od 0 do 99; robi to bardzo szczegółowo.

W porównaniu z nim Denon wydaje się taki "z grubsza" :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie,

Posiadam amplituner Denon X4000 i DCD720.

W kinie domowym amplituner sprawuje się rewelacyjnie, ale...

Mam pewien niedosyt w stereo, więc rozglądam się za wzmakiem...

Wiem, że się komuś narażę :) ale jak Hegel H80 wypada przy 1520?

Całość ma napędzać MA BX6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie,

Posiadam amplituner Denon X4000 i DCD720.

W kinie domowym amplituner sprawuje się rewelacyjnie, ale...

Mam pewien niedosyt w stereo, więc rozglądam się za wzmakiem...

Wiem, że się komuś narażę :) ale jak Hegel H80 wypada przy 1520?

Całość ma napędzać MA BX6...

Wzmacniacz na 3 nóżkach (Hegel) ma taką przewagę, że nigdy nie będzie się "chybotał". Dźwiękowo wyższa półka od Denona 1520.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to grać razem to raczej obstawiałbym pma 1520 bo :

1. DCD 720 jest słabym transportem do H-80 jesli myslisz o Dacu w H-80 gdyż zepniesz go tylko optykiem bo 720 nie ma coaxiala.

2. MA BX 6 są za niskiej klasy głośnikami do H-80 więc efektu nie będzie.

3. Lepszy efekt synergii będzie Denon - Denon.

3. PMA 1520 jest mocniejszy ma wg pomiarów 99 W/8ohm (H-80 ma w papierach 75W/8ohm i na moje doświadczenie jak by go pomierzył to nawet tego by nie miał) więc będziesz miał lepsze wykorzystanie go w KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma to grać razem to raczej obstawiałbym pma 1520 bo :

1. DCD 720 jest słabym transportem do H-80 jesli myslisz o Dacu w H-80 gdyż zepniesz go tylko optykiem bo 720 nie ma coaxiala.

2. MA BX 6 są za niskiej klasy głośnikami do H-80 więc efektu nie będzie.

3. Lepszy efekt synergii będzie Denon - Denon.

3. PMA 1520 jest mocniejszy ma wg pomiarów 99 W/8ohm (H-80 ma w papierach 75W/8ohm i na moje doświadczenie jak by go pomierzył to nawet tego by nie miał) więc będziesz miał lepsze wykorzystanie go w KD.

Dodatkową zaletą zastosowania denona pma 1510ae będzie możliwość spięcia tak aby napędzał fronty w kinie, a do muzyki CDA będzie podpięty bezpośrednio do niego.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą zastosowania denona pma 1510ae będzie możliwość spięcia tak aby napędzał fronty w kinie, a do muzyki CDA będzie podpięty bezpośrednio do niego.

- w H80 po przestawieniu zworek w środku kosztem jednego z dwóch wejść RCA możesz też zrobić połączenie "HT" przełączanie w tryb końcówki mocy ale szczerze odradzam takie rozwiązanie gdyż końcówka z niego żadna więc szkoda sobie d.. zawracać. Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.