Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za opinie. Co do DACa w wzmacniaczu, faktycznie, moj blad.

 

Szukajac wzmacniacza do moich kolumn (Chario Academy 2) szukalem w miare liniowego, nawet z delikatnie uwypuklona gora wzmacniacza, i wlasnie Denon 2000 bardzo mi sie podobal. Z racji tego ze wtedy stal on za + - 8 kola zapomnialem o nim na jakis czas... na chwile obecna nie mam nic, ale kolumn szukam tych samych, zas wzmacniacz mozna wyrwaz za duzo "zdrowsze" pieniadze.

 

Co do odtwarzacza 720 rowniez slyszalem bardzo pochlebne opinie. Wielu inwestuje wlasnie z niego, by roznice miedzy cena 720 a 1520 czy 2020 uzupelnic DACiem.

 

 

Co zas myslicie o wzmacniaczu 720?

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza 720 rowniez slyszalem bardzo pochlebne opinie.

Mam go i jest do sprzedania ;)

Wielu inwestuje wlasnie z niego, by roznice miedzy cena 720 a 1520 czy 2020 uzupelnic DACiem.

Gra naprawdę bardzo dobrze ale nie nadaje się jako napęd do DACa . Po RCA gra lepiej niz z dobrym DACem . Ma tylko wyjście optyczne do tego przeciętnej jakości . Więc jak się decydować na DCD720AE to tylko jako CD i ewentualnie dokupić strumieniowiec do plików + DAC albo strumieniowiec z dobrym DACem .

Jest też opcja jego modyfikacji i myślę że warto .

Co zas myslicie o wzmacniacz 720?

Lepiej dołóż i kup starszy z serii PMA20XX albo 20XXAE . Te topowe modele mają całkiem inna i znacznie lepszą budowę niż modele niższe

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie malutkie pytanie Jak się ma S10/2 do wersji S10/3 lub S10/3L.

W S10/2 jest "Alpha" i XLR i RCA zwykłe i regulowane zaś w S10/3 jest juz AL24 i HDCD ale niema już XLR i jest wyjście na słuchawki zaś w S10/3L niema XLR i niema wejścia słuchawkowego i jest tylko jedno wyjście RCA nie regulowane .

Czy ktoś z Was koledzy zagłębiał się w szczegóły ? Jak jest z brzmieniem miedzy tymi modelami ? Bo wygląda na to że S10/3L jest tylko w Japonii dostępny , znalazłem go do kupienia i tak się zastanawiam ale jest na 100V nawet nie na 110V jak w USA , bo trafo mam od kupionego dawno temu magnetofonu Pioneer-a który był na 110V.

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 VA powinno wystarczyć, tylko czy ta różnica napięć 100V a 110V może wpłynąć na brzmienie sądzę że na pewno.

Ale to i tak nie myślę teraz o zakupie , bo najpierw muszę się pozbyć 1550 i 6800.

A potem pomyślimy.

Chodziło mi o dokładne wybadanie różnic miedzy wersjami S10-tek na przyszłość .

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie malutkie pytanie Jak się ma S10/2 do wersji S10/3 lub S10/3L.

W S10/2 jest "Alpha" i XLR i RCA zwykłe i regulowane zaś w S10/3 jest juz AL24 i HDCD ale niema już XLR i jest wyjście na słuchawki zaś w S10/3L niema XLR i niema wejścia słuchawkowego i jest tylko jedno wyjście RCA nie regulowane .

Czy ktoś z Was koledzy zagłębiał się w szczegóły ? Jak jest z brzmieniem miedzy tymi modelami ? Bo wygląda na to że S10/3L jest tylko w Japonii dostępny , znalazłem go do kupienia i tak się zastanawiam ale jest na 100V nawet nie na 110V jak w USA , bo trafo mam od kupionego dawno temu magnetofonu Pioneer-a który był na 110V.

Te XLRy w tych modelach to niestety sciema jest wiec na to nie patrz. Alphe maja wszystkie, tylko na niektorych pisze, a na niektorych nie. Takie chwyty marketingowe. Szukaj S10 w wersji II. Mozliwe ze III byly tylko na Japonie, bo malo ich widzialem.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 VA powinno wystarczyć, tylko czy ta różnica napięć 100V a 110V może wpłynąć na brzmienie sądzę że na pewno.

Ale to i tak nie myślę teraz o zakupie , bo najpierw muszę się pozbyć 1550 i 6800.

A potem pomyślimy.

Chodziło mi o dokładne wybadanie różnic miedzy wersjami S10-tek na przyszłość .

80VA moim zdaniem może być mało .

Przeważnie wszystkie klocki produkowane na Japonię są lepiej zrobione . Często na innych , lepszych elementach i wyższej precyzji tolerancji elementów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest link do tego S10/3L:

http://item.rakuten.co.jp/matsuya-netshop/00201933/

 

Pobór z sieci przy 100V 23 W, więc nawet niema co pisać czy będzie mało. Ważne jest mianowicie czy trafa kupione w USA (110V) będą pasować do 100V jakie jest w Japonii .

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukam odtwarzacza Denona . W tej chwili mam dcd1015 po wymianie kwarcu .To co mi nie pasuje to przestrzeń i brak detali ,dzwięk lekko z za koca .Wcześniej posiadałem dcd2700 który w moim zestawie grał za milusio i ciepło , dźwięk lekko ospały .Zawiedziony modelem zostawiłem sobie dcd1015 bo u mnie grał lepiej chociaż z mniejszą sceną niż 2700 ale żywiej i z większą chęcią . Dlatego szukam jakiegoś modelu który będzie sporym rozwinięciem 1015 (kwota do 700 zł ).Myślałem o gruntownym tuningu bo pomimo że to PCM 61p to efekty jakie czytam na tym forum tego modelu są bardzo obiecujące ..????

Edytowane przez dejf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba szuka dźwięku nieco bardziej konturowego..czyli z przed epoki "alpha"....wydaje mi się,że idealny byłby głęboki i mocny szybki i konturowy DCD-1520 z epoki ming czyli 1989 roku.....tylko te lasery nie do kupienia..ale kloc był mocarny z wielkim wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Piotr

Konturowe brzmienie nie za bardzo mi pasuje . Chciałbym po prostu jaśniejszy przekaz . Myślałem o dcd 1550 ar ,czytałem krótką reckę Rafała i opis mi się spodobał ale z tego co pisał mi ostatnio jaśniejszy od 1015 nie będzie

Edytowane przez dejf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciężko będzie...1550ar jak dla mnie jest miluśny jak 2700 za to mniej miluśny niż chwalona ( i słusznie) 1450AR..

Chyba takim ideałem byłby niedostępny w Polsce...a raczej rzadki model DCD1650AR...paradoksalnie w hifi-do czy japońskich shopach z drugiej reki jest tego modelu zatrzęsienie za naprawdę fajne pieniążki..to fajny klocek , fajnie zrobiony i fantastyczna baza do niezbyt drogiego tuningu..gdzie z niewielkim wysiłkiem uzyskujemy efekt klasy dcd-s10mk2!!!

Poza tym laser Nadal dostępny!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście dobra cena polecam...laser by się znalazł nawet taniej:)..i tak mi toto zalega:)

 

Ten cd był obecny na półkach nawet do 2006 roku aż weszły nowe cudowne modele z "AE"..wiem, że jeszcze w 2005 roku jak kupowałem z kolegą jego kolumienki Dynaudio bawiłem się nim w salonie..komentując to "Denon to jednak Denon"...kupę pieniążków wtedy kosztował. Tak jak pisze sprzedający był bliźniakiem S10II te same kości, bogaty zasilacz i mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za tyle to rzeczywiscie mi sie nie oplaca. Niewiele drozej kupywalem sprawne DCD-3000 wiec bierz :) Mam tylko nadzieje ze to wina lasera, bo na dwa przypadki 1550AR i 1450AR brak odczytu dysku nie byla to wina lasera. Jakies felerne te CD na tym Sharpie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.