Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  456 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam okazje zakupic w miare dobrej cenie odtwarzacz DVD Denon A1XV, stan przyslowiowa igla od pierwszego wlasciciela. Zastanawiam sie nad sensem zakupu tego monstrum jako transportu CD/DVD/SACD. Czy ma ktos z was doswiadczenie z tym sprzetem? Wiem ze swego czasu byl to topowy model, jego aparycja doslownie zapiera dech w piersiach, niestety nie bede mial okazji testow przed ewentualnym zakupem. Jak sie sprawdzaja wbudowane w nim skalery na tle wspolczesnych urzadzen Video, no i jak moze zabrzmiec w roli transportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 1500R jeszcze nic nie wywalilo, czyżby miały miekki start?

Włącza się kilka ladnych sekund. Zresztą wszystkie wzmaki i amplitunery które mam / mialem tak się wlaczaly.

To ze sie wlacza kilka sekund o niczym nie swiadczy, po drugie on jest sporo slabszy od 1520. "Korki" wywala przy wciskaniu Power.

 

One sa sporo starsze i bardzo rzadkie, a jak juz sie pojawiaja to sa drogie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Denon ma juz 100 lat i trochę się tego nazbierało :) Wiem ze przed serią z pma-920 była seria 900V, 700V itd też ponoć dobra, dalej moja wiedza nie sięga :) Zresztą nie ma sensu rozważać kupna tak starych klocków, chyba że w celach kolekcjonerskich jak np nasze stare Radmory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w koło niego jest od niego droższe.To najtańszy element mojego systemu i najtańszy wzmacniacz od kilku lat jaki miałem. Interkonekt czy kable głośnikowe są od niego droższe więc wycisnę z niego myślę ostatnie poty. Denon dostał u mnie szanse wykazać się i nie będzie zwalania na inne elementy systemu :-) Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. Zobaczymy jaki postęp dokonał się miedzy PMA-A100 którego doskonale znam a PMA-2020. Podobno poszło w kierunku nasycenia i wygładzenia dźwięku jeśli to prawda to będzie dobrze bo resztę PMA-A100 miał już dobrą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, piękny sprzęt i budowa.

pzdr.

 

Piękny to on jest, fakt bezdyskusyjny.

Słuchałem go w salonie Denona, włączyłem płytę zespołu Faith No More zamiast "audiofilskiego plumkania" i sprzęt już tak fajnie nie grał, przynajmniej rocka, to moje osobiste - subiektywne - odczucie.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakich kolumnach i z jakim źródłem słuchałeś? Miałem nie pisać jeszcze nic, ale już na starcie mogę powiedzieć, że to z pewnością nie jest zły piecyk. Niestety świeżynka wyraźnie jeszcze odstaje od Calyxa więc daje mu czas. Zresztą cudu się nie spodziewałem jak poprawi się z czasem jeszcze trochę i będzie tylko trochę gorszy do CTI to i tak będę zadowolony. Wiedziałem, że cudu nie można oczekiwać ale jak mam być szczery to dla mnie to poziom już na starcie jak Luxman L-505u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny to on jest, fakt bezdyskusyjny.

Słuchałem go w salonie Denona, włączyłem płytę zespołu Faith No More zamiast "audiofilskiego plumkania" i sprzęt już tak fajnie nie grał, przynajmniej rocka, to moje osobiste - subiektywne - odczucie.

 

Podobno do rocka lepiej nadają się piece Denona serii 15.. niż serii 20.. sam mam PMA1500R

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem z DCD20xx i chyba z jakimś wysokim modelem Dali, czy też Cantonów (nie pamiętam już), muzyka akustyczna brzmiała bardzo dobrze, ale już zwyczajne (nie wybitne) realizacje rockowe nie powalały - może to też być taka zależność: źle nagrane płyty ten zestaw obnażał bez taryfy ulgowej.

Podobne zjawisko zaobserwowałem na zestawie Marantz Pearl Lite KI.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to poziom już na starcie jak Luxman L-505u

Luxman ma dużo słabszy zasilacz od tego Denona

 

Słuchałem z DCD20xx

Znam kilka opinii że to w stosunku do PMA słaby CDek a zwłaszcza w tej cenie i dużo niższej .

Warto poczytać test obydwu w AV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go w salonie Denona,

Kiedy byłem w salonie Denona, to pracujący tam facet przyznał, że to dość drogi piec i nie ma chętnych; nawet do odsłuchów, więc ich egzemplarz pograł może z 6-10 godzin łącznie.

Dlatego mogłeś trafić na podobną sytuację, bo muszę przyznać, że Denon niewygrzany brzmi dramatycznie i jazgotliwie.

Do rocka to zaczyna nadawać się egzemplarz grany przez miesiąc...

 

To najtańszy element mojego systemu

 

dopiero sobie uzmysłowiłem, że to prawie jak u mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ewenementem jest już cena tych kabli. 10 k? :)

 

Zależy które...

U mnie (wg cen sklepowych) kabel zasilający jest w podobnej cenie do mojego Denona 2020, ale interkonekt jest dużo droższy.

To coś (mówię o IC), co ostatnio zszokowało kolegę Mua44 :-)))

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwonilem do audioplaza o cenę denona pma-a100. Jednak ze PAN powiedział ze nie rozkompletuje zestawu i tylko z CD. Ale on ceny nie zna i od dzwoni kolega za 10 minut. Gdy dowiedzialem się ceny dostałem niezłego Brechta. 17tys. Bo "takie są realia" hehe. Naprawdę liczą ze ktoś to kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplifier

Seen it Cheaper?

Denon PMA-A100 100th Anniversary Integrated Amplifier

Denon PMA-A100 100th Anniversary Integrated Amplifier

 

Denon PMA-A100 100th Anniversary Integrated Amplifier

 

The PMA-A100 is an integrated amplifier and the fruit of many years of Denon audio technology development. To further improve the expressiveness of its sound quality, the amplifier inherits the UHC-MOS Single Push-Pull output circuit and features a newly engineered construction, forming a solid foundation for a pure, clean sound.

 

The Signatures of Quality.

This high-performance edition includes special anniversary tuning, superior construction and parts, including a larger, upgraded speaker terminal, cast iron footing for less vibration and higher sound quality, and the 100th anniversary signature badge affixed to the facing of the amplifier. Each PMA-A100 in the collection has been hand tested and tuned by Denon engineers.

 

Additionally, the PMA-A100 comes with a 5-year warranty and a signed certificate of authenticity from the chief production engineer who hand crafted the product. Also included is a beautiful Denon “brand book” that explores the history of one of the leading names in the audio-visual arts.

 

High quality audio

UHCMOS Single Push Pull Circuit

Precision mechanical ground construction

Twin transformers with leakage cancelling mount

Accurate Volume Control with large size diameter

Wide range play capability for Super Audio CD

Parts strictly selected for high sound quality

 

Ease of use

RC for both AMP&CD operation

Eco Friendly” Design

Low standby for ecology (0.1W)

 

 

 

Model: PMA-A100

 

Our price: £999.99 Speak to Sales

Buy Now Buy in Store

- See more at: http://www.hyperfi.co.uk/denon-pmaa100-100th-anniversary-integrated-amplifier-p-2451.html#sthash.hCuRT4Sq.dpuf

 

Nie wiem czy jeszcze aktualne bo juz jakis czas jest to ogloszenie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny to on jest, fakt bezdyskusyjny.

Słuchałem go w salonie Denona, włączyłem płytę zespołu Faith No More zamiast "audiofilskiego plumkania" i sprzęt już tak fajnie nie grał, przynajmniej rocka, to moje osobiste - subiektywne - odczucie.

Moje osobiste odczucie jest takie, że płyty Faith No More (przynajmniej te które mam) są tak beznadziejnie nagrane, że nawet w samochodzie to słychać.

Kiedyś słuchałem z syfiastych kaset na gównianej wierzy Diora oraz kolumnach Alton 110 i ja tam nie widzę żadnej różnicy w porównaniu z tym co mam teraz.

Realizacja tych nagrań, to jest jakiś k...a dramat.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.