Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam, oj tam. Przecież pisze, że nie naprawiane w polskim serwisie.

 

Na pewno Niemiec u siebie w serwisie naprawiał, a później płakał jak Polakowi sprzedawał.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wątpię, tylko mam pewność, że w tych wszystkich 25-letnich dziadkach już ktoś grzebał

i albo naprawił na sztukę byle działało, albo stwierdził, że bez sensu i na bezczela pcha uwalonego gruza,

a później stara śpiewka - przed spakowaniem sprawdzałem i wszystko działało, mam świadków,

więc albo kurier sprzęt uszkodził albo wilgoć w transporcie weszła albo sam pan uszkodził i teraz pretensje...

Ale kolega Bumpalump jest jeszcze młody, to może sobie wierzyć w bujdy na resorach o niemieckich kolekcjonerach

oraz o uczciwych handlarzach piszących prawdę w ogłoszeniach i spełniających dobre uczynki za "dziękuję" he he :)

Każdy jeden strucel przed sprzedażą przechodzi gruntowny remont albo przynajmniej przegląd w serwisie, każdy jeden.

Kto za to płaci ciekaw jestem Święty Mikołaj? Czy może mam uwierzyć, że handlarze ze swojej działki odpalają na serwis?

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumpalump człowieku zajmij się jakąś uczciwą robotą, bo już czytać tego nie mogę.

 

Chodzisz od klubu do klubu i smęcisz jaki to z Ciebie znawca używanego sprzętu, inżynier elektronik oraz wspaniały konstruktor,

a jak przychodzi co do czego, to jest tylko jeden wielki śmiech na sali i później płaczesz, że Ci parantulla dokucza.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO I WYSZŁO SZYDŁO Z WORKA !!!!

http://www.audiostereo.pl/stare-kolumny-i-problem-z-basem-pomoze-ktos_111301.html#entry3146612

PRZECZYTAJCIE PIERWSZY POST !

"na dzień dzisiejszy grzebanie w zwrotnicach to dla mnie czarna magia"

wniosek jest jeden -parantula dużo gada, a mało wie/umie :)

tadam !!!!!

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziesz za mną łaził jak taki wiejski przygłup i wszędzie gadał to samo?

Zerknij na tytuł tego wątku, a teraz na swój wpis i jak myślisz z kogo w tym momencie zrobiłeś idiotę?

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakto w koncu, dopiero piszesz ze kazdy laik bez doświadczenia jest w stanie zbudowac wielodrozne zwrotnice na 20paru elementach a taki znafca jak parantula okazuje sie ze jednak odpada?

 

i juz wiemy dlaczego taki zrazony do diy, jak mierzy wszystko wlasna miara, podstawowymi bledami w stylu braku dopasowania efektywnosci glosnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupię beczkę z nie otwieraną klapą (wieczko szczelnie zamknięte - to gwarancja świeżości ogórasków)

 

 

rafal735r

 

 

rzecz ciasna to miły żart

 

Bez jak można i trafić rodzynki nie otwierane bo sam takiego kiedyś trafiłem, pionka pd8700 z 1991 r. dziewiczy jak z fabryki, zakupiony w Hiszpanii a sprzedany po dziadku na allegro, ale nie był tknięty sam go też nie otworzyłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam uczestników, postanowiłem się w końcu zarejestrować jako już kilkuletni użytkownik różnych klocków Denon. Aktualnie PMA-1500R, PMA-355UK, DVD-2900, DVD-2200, TU-S10, TU-1500RD, TU-580RD, DRW-850, DRW-585, poprzednio DRA-1000, DRA-335R, DRA-545R, DCD-1015, DVD-2930, DVD-2910, DRW-750A. Jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o tych sprzętach to proszę pytać.

Ja ze swej strony ciekaw jestem jak wypadłoby porównanie tych moich DVD używanych jako CD do odtwarzaczy CD z tamtego okresu czyli DCD-1550AR, DCD-1450AR. Nie ukrywam, że kupiłem je ze względu na sporo niższą cenę na rynku wtórnym niż wspomnianych odtwarzaczy CD, a bardzo dobrych (choć niewiele tego jest) opiniach o ich dźwięku z CD (zwłaszcza DVD-2900 z PCM1790 na pokładzie). Jako nowe kosztowały też 2-3 razy więcej.

Druga rzecz jaka mnie nachodzi to chęć porównania PMA-1500R z Marantzem serii PM7000/7200/8000/68/78.

Jeśli ktoś miałby jakieś własne doświadczenia w wyżej wymienionych kwestiach to prosiłbym o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei do DVD zachęciło porównanie DCD-1015 ze świeżo wówczas nabytym DVD-2200. Zagrał po prostu bardziej przyjemnie, łagodniej, nie tak szorstko, ostro jak DCD. Więc poszedłem dalej w format DVD :)

Aha, no i dodam że wszelkie granie u mnie to na Tannoy V4. Bardzo je sobie chwalę, taki miodzio dźwięk, także z tunera radiowego, którego głównie słucham. Ale to miodzio to zrobiło się dopiero po ok. roku od zakupu, czy to możliwe żeby tak długo się wygrzewały?

Co do wzmacniaczy, wysokie tony w PMA-1500R są dla mnie super, jest ich owszem dużo, ale doskonałej jakości i można je zawsze zbić, od czasu zakupu tego wzmaka gałka Treble nie jest już ustawiona na max :).

Jeśli już, to wg mnie jest leciutko wycofana średnica, może to subiektywne odczucie po przesiadce z PMA-355UK, gdzie bardzo ładna średnica jest lekko wyeksponowana, dzięki czemu jest on bardzo muzykalny, dobry bas, nieco gorsze wysokie w porównaniu z 1500R, naprawdę świetny wzmacniacz jak na budżetówkę.

To "miodzio brzmienie" jak je nazwałem to zaczęło się właśnie od 355UK (produkowany specjalnie na rynek brytyjski, ma nietypowe dla Denona "angielskie brzmienie"), teraz po przesiadce na 1500R brzmienie jest jakby dojrzalsze, bardziej dostojne, czuć tą bezwładność, zapas mocy, ale również jest "miodzio" :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno skoro Rafał się odezwał:

Czytałem ten wątek od początku, jak to jest, miałeś na początku Marantza 7000, chwaliłeś, potem dostałeś Denona PMA-1315 którym byłeś na początku zachwycony i stwierdzileś, że lepszy od tamtego, za jakiś czas piszesz, że to szajs, teraz z kolei stawiasz lekko wyżej owego Marantza nawet przed PMA-1500R który jest na pewno nie gorszy a prawdopodobnie lepszy od 1315....

Za Chiny nie mogę znaleźć tu logiki, może preferencje Ci się zmieniają, może "dojrzewasz" do prawidłowej oceny ?

Notabene znany tutaj McGyver wyżej ocenił granie PMA-1500R od PM7000 :) Nie wspominając o budowie i cenie sklepowej jako nowych, bo tu też na korzyść Denona.

A jeszcze do Rafała - miałeś 1055R i chwaliłeś go że to najlepszy Twój Denon do tamtej pory. Dużo gorszy brzmieniowo od 1500R czy prawie nie słychać róznicy ? :)

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no PMA-1500R protoplasta obecnych 1500AE,1510AE to jeden z najbardziej udanych wzmacniaczy w historii Denona.

Nie znam drugiego wzmacniacza łączącego tak fajne granie z ceną i wykonaniem...i solidnością. Schemat i topologia również przewyższają PMA-1315 jak i Maranciunia PMA-7000...z którym nomen omen właśnie walczyłem bo sąsiad z dymem puścił jeden kanał w czasie zmiany kabli w bi-wiringu....dziwnym trafem nie zadziałało wbudowane zabezpieczenie...co w Marantzach tej serii było częste.

PMA1055 fajnie wykonany(choć te gałki z tworzywa uch) i gdy gra na cichych poziomach jest muzykalnie..ale przy trudniejszych obciążeniach i większych mocach nieco się rozklejał..mogli dać te same transformatory i zasilanie co w 1500..ale nie dali poza tym cena nowego była znacznie niższa..więc cóż oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taka znowu wiele niższa, bodajże 3100 na przeciwko ok. 3500, mowa o sugerowanej. Czyli przy umiarkowanym graniu obleci jak rozumiem, uszy nie zabola po przesiadce.

 

Sorry za post pod postem, nie ma tu opcji Edytuj?

Piotrek jak to możliwe że tu-1500rd gra mi tak samo jak topowy tu-s10? Czyżby z przekazu radiowego już nic się nie dało wycisnąć i ta kupa miedzi w tu-s10 jest zbędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jest...prywatnie z tunerów z całej złotej serii nawet 235rd grał no..całkiem świetnie...właśnie niekiedy miałem wrażenie,że tu-s10 to tak trochę podbajerowany jest ...a w 1500rd bardzo podobał mi się sposób przekazu nagłych skoków dynamiki było wrażenie takiej lekkości co ciekawe tak i przy ciężkim roku jak i słuchaniu klasyki:) To tak czy siak znakomity tuner i tyle.

Co do 1055R..do normalnego spokojnego domowego grania znakomity, w środku wykonany bez zarzutu (Sankeny!)...normalne kolumny 4 ohm co najmniej 89dB efektywności spokojnie pogoni nawet na sporym poziomie. Ja mam Phonarki 2,4ohm choć bardzo efektywne i do godz 11 było świetnie...potem troszkę niekiedy łapał powietrze...ale kto tak słucha ..ja nigdy. Fajny wzmak!

 

Znalazłem obrazek w sieci!

post-798-0-97757000-1409598837_thumb.jpg

post-798-0-74086500-1409598851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku podjaralem sie pma-1315r, ale jak emocje opadly okazal sie nie dla mnie. Gra podobnie jak starsza seria x60. Sporo gory, ubogo na basie. Jedyne to ze mial sporo mocy. Nadal utrzymuje ze 1055r to jeden z najlepszych piecow. Czy pm7000 jest lepszy? Nie mi to oceniac. Napewno nie gorszy, a ciut inny. Dla mnie gladszy w odbiorze. Jesli chodzi o tunery to dla mnie prawie wszystkie graja tak samo. Jedynie, stary podstawowy tu-260 byl tragiczny.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję i prośbę do bardziej zaawansowanych:

Napiszcie może w jednym poście w skrócie kilka słów o klockach denona, które mieliście. Nie chodzi mi o wskazywanie, który lepszy bo każdy ma inne preferencję ale jedno zdanie o charakterystyce brzmienia.

 

Sam się zastanawiam na co zmienić mojego cd bo podobno wg opinii ma wycofany bas co w sumie odczuwam, ale ciężko wybrać w ciemno. Informacje - ten model jest ciepły, ten ma sporo góry itd. może pomóc mi i wielu innym.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DCD-1015, dosyć przyzwoity model, ale brzmiący dosyć twardo - jak zakupiłem CD Arcama i Sony ES to niestety Denon poszedł do ludzi, on grał gorzej niż taki Grundig 8150- serio:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne bo ja uważam Sony ES owszem za świetną serię od 33esd po ostatniego cdp-xa555es ale jednak nieco pod gaszoną w górnym zakresie i dlatego przerzuciłem się na Denona a do bezpośredniego starcia użyłem modeli Sony CDP-XA5ES vel Denon DCD-2700..mimo delikatności wykonania, słabego filtru cyfrowego i nieco podmulenia JEDNAK wygrał Denon....a po prostym tuningu (sieciówka, dwa kondy w cyfrze,kwarc i dwa operacyjne) to Denon już znacznie wyprzedzał Soniacza czarowność i szerokość sceny była urzekająca...taki Denon DCD-2560 z wymienionym filtrem cyfrowym to już naprawdę "duży misio" jak Pan Donald w Brukseli.

 

Ale i tak i Sony i Denon w latach 90 robiło znakomite odtwarzacze cd...dziś żal patrzeć na to co pozostało w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.