Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  453 członków

Denon Klub
IGNORED

Klub marki Denon


radas66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno zakupiłem gramofon firmy Denon, a dokładnie model DP-300F. Dotychczas byłem użytkownikiem sprzętu Unitra Fonica, który nie sprawiał większych problemów - jednakże z pewnych względów zdecydowałem się go wymienić na nowszy sprzęt. Choć z początku wszystko zapowiadało się bardzo dobrze, to jednak po ustawieniu i wyregulowaniu ramienia (zgodnie z instrukcją oczywiście) zaczęły się pewne problemy. Otóż podczas odtwarzania płyty nie jestem w stanie pozbyć się efektu, który sprawia, iż odtwarzany dźwięk wydaje się być trochę nierówny, a który dotychczas na gramofonie firmy Unitra Fonica można było wyregulować posługując się pokrętełkiem i paskiem podświetlanym w kolorze pomarańczowym przy talerzu (przy pokrętle znajdowały się numerki "1. 2. 3." z lewej i "1. 2. 3." z prawej strony). Co zrobić z tym fantem? Czy zmienić nacisk igły z 2 gramów na inny? Kombinować z pokrętłem "antiscating"? Czy też zmienić nacisk igły oraz antiscating? Czy problem może tkwić w igle?

 

Bardzo Was proszę o pomoc i dobrą radę, oraz o wyrozumiałość - ponieważ kiedyś namiętnie słuchałem płyt winylowych na moim starym sprzęcie i chciałbym wrócić do tego znów oraz móc w pełni i z satysfakcją korzystać z tej przyjemności.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał piszesz, że wzmak PAM-725R to padlina.

Mając na wzmak 800 zł i problemy ze znalezieniem Marantza PM-68 w rozsądnej cenie to chyba nie pozostaje mi nic innego jak jakiś właśnie Denon.

Pewnie są w tej cenie modele, które zagrają podobnie lub nawet nieco cieplej niż Sony 550ES, który mnie rozczarował swoją drobną awaryjnością (problemy z zimnymi lutami i trzeszczące potencjometry). Ja nie szukam na siłę czegoś lepiej grającego niż ten Sony. Może być Denon, które zagra podobnie ale nie będzie miał tych dolegliwości co Sony no i z pilotem.

Moze w cenie 600 zł warto nabyć nowego Denona 510AE lub 520 AE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reaper

jesli moge to proponuje zamiast 550 zdecydowanie z droge uwazam - cos lepszego gx70 / gx90

tansze i drosze byc nie moga bo sa cennikowo nizej - za te pieniadze zdecydowanie warto a sa taniej niz 550

 

nie ma zadnej awaryjnosci - cena smieszna - jakosc urokowego grania ponad 550

( w mojej subiektywnej opinii)

oczywiscie nie jest to sprzet neutralny do drobiazgowego dobierania zródła

ktore chce sie poznac i ocenic

gra soba i robi to wysmienicie

 

szukasz taniej i lepiej (ale tak samo) jak 550 ktory rozczarował? - to jest to czego szukasz ;)

 

poza potencjonometrami bo to norma - albo sie czysci albo sie z tym zyje

czesto pomaga uziemnienie chwilowe - nie potrzba nawet czyscic

 

ps

przepraszam za taki wpis w klubie Denon ale to tylko odnosnie postu 2 wyzej

absolutnie nie neguje tu w zaden sposób Denona na korzysc czegos innego

Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale GX to amplitunery. Za amplitunery to ja podziekuję. Radia nie słucham wogole, a GX70 juz kiedyś miałem. Nie powiem, dźwięk mi pasował, barwa lepsza niz w 500ES ale przy glosniejszym słuchaniu jak była cisza, np przerwa miedzy utworami to przebijał jakiś sygnał radiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie podłaczaj anteny - nic nie bedzie przesłuchiwało

uzywanie tunera nie jest musem :) jak na ampli jest wysmienity nawet jak na wzmacniacz osobny jest wysmienity

ale jak uwazasz

 

ps

trzeba go naprawde porzadnie rozkrecic by przebijało

Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukają wzmaka na lata chyba jednak coś nowego wybiorę bo Marantz PM-68 w idealnym stanie i przyzwoitej cenie jakoś nie chce się pojawić.

 

Czy Denon PMA-720AE to udany model? Jest to cyfra jak Pioneer A-30?

Czy warto go wybrac do rocka i metalu? Lubię ciemniejsze brzmienie i mocny bas.

W podobnym przediale cenowym jak PMA-720AE można dostac Marantza PM6003, Yamahę A-S500 czy wspomnianego Pioneer A-30. Nie lubię suchego cyfrowego brzmienia, mam nadzieję, że ten Denon nie jest cyfrowym wzmakiem.

Moje kolumny to Eltax Symphony 6.3 Pokój około 20 m2.

Czy za 1200 zl nowka PAM-720AE to dobry wybór? A może lepszy bedzie jego poprzedink PMA-710AE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej pozmoze zmiana na inne kolumny bo te do tej muzyki sie "nie nadają" - sluchac owszem mozna ale ....

 

wzmacniacz za 200 zł

kolumny za min 600 (mam na mysli smiało 20 letnie typu magnat all ribbon 8 bo z nowych to załozmy mało bedzie i 3k ;)

te sprzedac za .... ile sie da

 

podstawą zadowolenia sa i zawsze bedą kolumny (tak uwazam)

bez nich szkoda zachodzic w głowe o wzmacniacze

 

masz element ktory wszystko "masakruje"

zostaw / przewidz sobie pieniadz na jego podmianę aby wszystko nie poszło na wzmacniacz

 

ps

jest obecnie b.tanio do wziecia denon 920 (400) i rotel 930 (250)

byłbym za opcja 2

i tysiac do kolumn ;)

Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nigdy tych kolumn nie słuchałeś i piszesz na pałę. Kolumny absolutnie mi pasują, spisują się świetnie w tym co słucham. Ja nie szukam innego brzmienia, tylko wzmaka z pilotem i raczej bezawaryjnego.

Mój Denonik 720 spisuje się bardzo dobrze moim zdaniem nie ma cyfrowego brzmienia i wart jest rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Reaper

owszem chyba smiało moge napisac "na pałe" ze magnaty np 8p 10p czy dalej arcusy tl 200 tl 500

zjadaja przed sniadaniem owe elatx symphony

 

nie pisałem aby obrazac Twoje kolumny ale bys rozwazył czy nie ma w tym ziarna prawdy ktora pomoze Ci zdobyc to czego szukasz

 

chcesz napedzic to "nic" czyms - tak pisze na pałe ze potrzeba CZEGOS aby cos uzyskac

 

cos to np quadral wotan mk1 alias arcus tl 500 - eltax symphony to "nic" i nic to ze "na pałe"

 

 

wklada sie pieniadz by duzo uzyskac a nie w napedzenie eltaxów

owszem uzyskasz za duzo wlozonej kasy minimalna poprawe

miałem na mysli wlozyc kase i uzyskac potezną poprawe - ale jak wolisz

 

pozdrawiam i bardzo prosze bez urazy o szacowne eltaxy symphony - one chyba sie nie uraziły bo w koncu zmierzyłem je z bardzo powazna półką komumnową (kiedy mysle 1000 dolozyc do kolumn)

chyba Ty tez nie uwazasz ze one sa koncem i pepkiem swiata :)

 

poprawe i dopasowanie stylowe uzyskuje sie w 80-85% przez kolumny a w 15-20% przez wzmacniacz - kiedy sa odpowiednie kolumny i nigdy raczej nie bede uwazał odwrotnie

 

rownie dobrze mozna by dobierac denona pma15xx do tannoya m2 - tylko po co to komu (po ponoc oba dobre w jakiejs tam swojej klasie) ot dygresja bez porównan osobistych

 

o nowych nie mowie bo trzeba by majatku a nie tysiaca by uzyskac to samo - jesli stylistyka wymienionych nie odpowiada to tez nie wnikam

 

pozdrawiam

 

ps

chcesz mnie przekonac ze eltax s 6 "=" (lub co gorsza) " >" wotan 1 - nie przekonuj, jesli masz takie przekonanie to zostaw dla siebie :)

Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najpewniej są to kondensatory. Jak możesz to podaj mi ich wartość oraz wartość elektrolitów tych z prawej strony transformatora.

 

 

Wieczorem, heeeeeeeeee, u mnie wszystko wieczorem. Spiszę wszystkie, bo prawa strona, to zależy jak się patrzy :-)

 

Mam na zdjęciu :-), te dwa duże obok trafo to ELNA SILMIC 1000uF/50V - 2szt.

 

A od czerwonej strony trafo : ten duży 4700uF/25V i obok 2200uF/25V

SC-5, BB-5, 2 x SM-5, SA-1, SA-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie u mnie same Denony.

 

c1b78cdcdb9ef9b03373151002b4066d_1.jpg

 

2aacf00644d3c392c4f71e05ed073047_1.jpg

 

Z pomocą Piotrka (pkrecz) dorobiłem zdalne sterowanie głośnoscią do wzmacniacza na potku Alps z silnikiem. Zaś drugi kumel dorobił mi drewniane boczki w kolorze mahoń. Widziałem prospekt z PMA-1520 gdzie był on w takich właśnie boczkach więc postanowiłem też takie sobie sprawić. Korzystam z DACa w PMA-1520, a za transport robi DCD-1420. Z tego co się orientuję to DCD-1420 jak i TU-660 nie było w drewnie, ale pociągnełem odrazu wszystko zeby ładnie pasowało do siebie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio jakoś aktywność klubu właściwie spadła do zera ;( Z racji posiadanych gratów denona i pewnego dylematu postanowiłem coś tu skrobnoąć, oczywiście w nadziei, że ktoś z dobrze poinformowanych w elektronice będzie mógł mi wyjaśnić pewną dość dziwną sprawę. Ostatnio otworzyłem dcd 1500ae i jakie było moje zdziwienie, gdy jakoś nie udało mi się zlokalizować "kości" odpowiedzialnej za al 24 processing, ani przetwornika c/a Burr-Brown DSD- 1791 tylko jakieś 2 dziwne chipy ;( Liczę na życzliwość braci klubowiczów ;))

post-24587-0-72801600-1400946024_thumb.jpg

Edytowane przez adams19

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44

 

Czyli pod spodem, bo obok zasilacza to same kondensatory i takie tam. Raczej na gruntowniejszy demontaż się nie zdecyduję; jednak ciekawe, czy denon stosowała taki montaż pod spodem płytki PCB, jeśli tak to w jakim celu? Dzięki za sugestie pozdro ;)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.