Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  133 członków

JMLab Klub
IGNORED

klub niewolników JMLab


Gość masterofdeath6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z Audiomatusem polega na tym,że trudno się skontaktować z firmą.Rynek używek płytki,strona internetowa dawno nie odświeżana,nie wiadomo co z ewentualnym serwisem.W sumie to mi się nie spieszy.Spokojnie zbieram fundusze.A co to ARC?Dzięki za życzliwe podpowiedzi i proszę o jeszcze.Źródło to Cambridge 840C.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze o których można mówić w podobnych cenach to raczej hybrydy lub pełna lampa.

 

Niezłym i dzisiaj całkiem nie drogim tranzystorem była końcówka D200.

 

Ze starszych lampowych końcówek seria VT

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam, przekopałem net i nic nie znalazłem na ten temat.

mam prośbę o wpisywanie jakie głośniki focal zastosował w danych kolumnach

podaje piewszy dla

JM.LAB ELEKTRA 927BE

TCE BE 1 sztuka wysokotonowy

6W4358 1 sztuka średnotonowy

6W4475 2 sztuki niskotonowy

a moze ktoś wie gdzie w necie są wykresy dla tych głośników

możemy jeszcze pomyśleć o schematach zwrotnic

Edytowane przez borciuchrafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szczerze powiedziawszy również w swoich elektrach 920 zmieniłem okablowanie podobnie jak użytkownik "We" (informacja kilka postów wcześniej-Temat)

Użyłem jednak kabli klotz -a Jakby tego było mało poszedłem dalej i wyjąłem zwrotnicę i zacząłem eksperymentować na własnej konstrukcji .(Zdjęcia) Jak widać kondy olejowe , cewki itd. Estetyka może daje wiele do myślenia ale dźwięk jest lepszy, bardziej szczegółowy. Jest to jeszcze konstrukcja w fazie testów Jednak już teraz głośniki nabrały nowego blasku! Nie jest to dźwięk efekciarski raczej bardziej precyzyjny Stereofonia bardziej punktowa a plany są bardziej namacalne. Dźwięk nie wędruje po pokoju lecz dochodzi bezpośrednio do uszu. Wrażenie jest na tyle niesamowite, że daje poczucie bezpośredniego odbioru muzyki, tak na żywo. Urealnia to zjawisko bezpośredniego kontaktu z wykonawcą! Fakt że korzystam ze wzmacniacza lampowego PRIMUS i jest to urządzenie które wielu ludziom spędza sny z powiek. Szczególnie po bezpośrednim odsłuchu ale to już inna bajka...

W kolumnach pojawiły się bardziej namacalne plany. Dźwięk się nie plącze. Natomiast minusem jest to, że kolumny grają bardziej kierunkowo i trzeba dobrze usiąść żeby połapać wszystkie detale:( No ale których nie było tak dużo wcześniej...

Oczywiście pomyślałem że może to być wpływ moich upodobań czy odczuć. Dlatego nic nie mówiąc zacząłem spraszać znajomych którzy wcześniej słuchali moich urządzeń i cóż bez żadnych sugestii zaczęli mówić mi to samo co wcześniej opisałem;)

Prawdopodobnie zostawię to jak jest a zwrotnica Focalowska no cóż gdzieś na dnie szafy będzie leżeć...

 

Zdjęcia z przeróbki

post-23144-077224200 1295465368_thumb.jpg

post-23144-072791600 1295465371_thumb.jpg

post-23144-098341900 1295465373_thumb.jpg

post-23144-042192000 1295465376_thumb.jpg

post-23144-059269600 1295465379_thumb.jpg

post-23144-079111600 1295465382_thumb.jpg

post-23144-056124800 1295465385_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
http://www.audiostereo.pl/zwrotnica-magnepan_63674.html/page__gopid__2107794#entry2107794 - oby z czasem nie okazało się, że jest tragedia jak tutaj...albo gorzej...jakieś uszkodzenie nie nastąpiło...ludziska, wy grzebiecie w tych kolumnach w ciemno, tak na sam słuch , bez pomiarów....?......przesunięcia fazowe, cuda, niewidy się potem dzieją....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem do swoich JMLab Electra 926 Krella KAV-300r-tak trochę w przypływie gotówki zaszalałem.Nareszcie głośniki dostaja tyle prądu ile chcą i gra zaje...fajnie.

Może bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą jakie kabelki głośnikowe by się sprawdziły w tym zestawieniu.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj XLO Ultra 6 lub 12, Tara Labs od RSC Prime i wyżej, Albedo (od AIR III i wyżej) ewentualnie VdH The Wind, a jeszcze taniej ale dobrze Mogami Blue Rocket.

 

Takie są moje typy ale każdy kabel daje trochę inny efekt, bez "samoodsłuchu" zawsze jest ryzyko.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

 

Chociaż w facalach z podwójnymi terminalami najlepszy efekt daje mieszanie przewodników.

Przykładowo: Srebro - albedo, siltech, SO na górę, a XLO, Tara Labs na dół.

 

Można też dać Albedo pojedyncze i zmienić blaszki na zwory od albedo wyjdzie taniej.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie a właściwie zapytanie o Wasze opinie.

 

Dojrzałem do zmiany electry 920.1 i zastanawiam się czy nie wrócić do starych dobrych Point Source 5.1 z racji na wiek PS odpuścić temat. Miałem PS 5.1 + 1.0 ale to było jakieś 13 lat temu. Trochę jedna taka zbitka 2 skrzynek mi nie leży. Alternatywnie mogę walczyć po ebayach itd w poszukiwaniu Mini Utopii ( a propos - dzisiaj zeszły na ebay.de za 2050€, ja nie zdążyłem przelicytować ;-( ).

 

Podrzućcie proszę co Waszym zdaniem może poprawić electrę 920.1. Trochę zbyt przywiązany do kolumn dzwięk w moim pokoju i systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do zestawu NAD C372 i Rotel RCD 1070 dokupiłem Focal Chorus 726, po pierwszych testach i wygrzewaniu głośników zauważyłem że całość jest bardzo ostra z wyeksponowanym wokalem. Jak można to ocieplić, w jakiej konfiguracji grają u Was głośniki tego producenta szukam czegoś sprawdzonego. Wolałbym wymienić wzmacniacz lub CD niż znów sprzedawać głośniki. Słucham głównie rock, pop... Nie wiem myślę że używany wzmacniacz w kwocie około 2,5k Jeżeli Możecie coś podpowiedzieć nie chcę znów szukać po omacku. Słuchałem z tym wzmacniaczem Paradigmów brzmiały nieźle ale pomyślałem że pójdę krok dalej i kupiłem Focale, niestety nie mieli ich w lokalnym salonie więc zakup był na czuja i opinie innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a właściwie zapytanie o Wasze opinie.

 

Dojrzałem do zmiany electry 920.1 i zastanawiam się czy nie wrócić do starych dobrych Point Source 5.1 z racji na wiek PS odpuścić temat. Miałem PS 5.1 + 1.0 ale to było jakieś 13 lat temu. Trochę jedna taka zbitka 2 skrzynek mi nie leży. Alternatywnie mogę walczyć po ebayach itd w poszukiwaniu Mini Utopii ( a propos - dzisiaj zeszły na ebay.de za 2050€, ja nie zdążyłem przelicytować ;-( ).

 

Podrzućcie proszę co Waszym zdaniem może poprawić electrę 920.1. Trochę zbyt przywiązany do kolumn dzwięk w moim pokoju i systemie.

 

 

Szczerze Ci radzę wymianę okablowania masz w nich strasznie lipne okablowanie. Ja dodatkowo zmieniłem zwrotnicę i jest miodzio mogę przesłać schemat a jak chcesz posłuchać to wpadnij do mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we,

myślę o ATC SCM 19. chcę spróbować z monitorami w moim pomieszczeniu. w podłogówkach mam mały wybór biorąc pod uwagę moje popaprane pomieszczenie - bardzo łatwo bas się wzbudza. nawet z monitorami miałem problem z basem: dynaudio focus 140, contour 1.4, focal 1007be. ATC puki co grają bas poprawnie, sporo się dzieje w średnicy, góra prawidłowa. bez fajerwerków ale fajnie dopełnia reszty. bas punktowy, dynamiczny, ale nie ma takiego fajnego zejścia jak focale. trudno, nie można mieć wszystkiego :) ale jeszcze poeksperymentuję. jutro idę posłuchać Harbeth'y 30 monitor domestic. na razie w salonie z creek'iem destiny. posłuchamy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.