Skocz do zawartości
IGNORED

SHM-CD – rewolucja w jakości dźwięku?


thommy7

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie! Teraz czas zatem na SHM-DXD, SHM- K2HD, co w połaczeniu z wcześniejszymi, a i jeszcze HQCD daję sporą możliwość kombinacji. I tak dyskografia np. Rolling Stones przeżyje kolejne zmartwychwstanie. Nic tylko sie cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety kupiłem w sklepie, Japan CD czy jakoś tak, a sklep jak to sklep - w deklaracji celnej wpisał wartość z faktury zakupu. Więc mimo że paczuszka mikra - 4szt CD - to cło przywalili z automatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth,

Raczej z przypadku, z Japonii, to tak jak z płytami z USA. I tak sie opłaca bo statystycznie cło dochodzi do kosztu raczej losowo, co parę przesyłek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rombalbina

"Zakupiłemm jakiś czas temu japońskie wydanie dyskografii Led Zeppelin mini LP, na normalnych płytach CD. Muzyka oczywiście - rewelacja ale strona techniczna nagrań mimo, że "made in japan" nie zadowalała mnie. Jakieś to było jakbym słuchał siedząc w pokoju obok. Niedawno została wydana dyskografia Led Zeppelin też w japonii też w wersji mini LP ale na płytach SHM. I muszę się podzielić wrażeniami. W końcu słucham Zeppelinów "w tym samym pokoju, w którym gra sprzęt". Ot i tyle. W mojej ocenie różnica jest kolosalna"

 

Zripuj jakiś utwór z edycji normalnej oraz ten sam utwór z edycji SHM i porównaj je, np. za pomocą wbudowanego w EAC komparatora plików .wav lub jakiegoś edytora audio.

Jeśli okaże się, że oba pliki są różne, to jednak na edycji normalnej i SHM znajdują się różne remastery i to właśnie one sprawiły, że wersja SHM brzmi dla Ciebie lepiej. I nie ma tu wcale zasługi technologii SHM.

Jeśli zaś okaże się, że obydwa pliki są identyczne, to wtedy sprawa się trochę skomplikuje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rombalbina:

Led Zeppelin są nagrani (przynajmniej 3 pierwsze płyty) bardzo surowo. Dla mnie technicznie jest to cios (na aktualnym sprzęcie). 30 lat temu było to moje nr 1 i na technikalia nie zwracałem uwagi (może sprzęt nie pokazał;).

 

Nie sadzę, że jacyś japończycy mają dostęp do taśm matek. A i choćby, to bez grzebania w materiale niczego by nie zrobili. Jeśli grzebali to już nie to samo.

 

Ale jak będę miał okazję to sprawdzę.

 

SHM powiadacie? Lepsza przeźroczystość? To tak jak brzmienie dysków?

Nie wierzę. Pewnie nowy remaster. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście porównywałem np. Getz& Gilberto- Verve Master Edition z SHM-CD , przepaść na korzyść tego ostatniego była wielka. Ale jeszcze większa różnica była między "We Get Requests" Oscar Peterson Trio SHM-CD kontra K2HD FiM. Jakość K2HD mnie powaliła. A pewnie mozna będzie jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Miałem wreszcie okazje posłuchać tych 4 płyt SHM-CD, które zakupiłem pół roku temu :-)

 

Brzmią faktycznie rewelacyjnie. Brzmienie jest bardziej przejrzyste i transparentne w porównaniu do 'zwykłych' wersji kupionych 15+ lat temu (tłoczonych w Germanii).

 

Cena jednak powala, więc więcej chyba raczej nie kupię ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHM-CD też jakiś czas temu zakupiłem parę płyt,jest tak jak piszesz,brzmienie jest po prostu "czystsze".

Więcej także nie kupię...ale z innego powodu:

przed paroma tygodniami kupiłem parę tytułów Milesa Davisa,na Blu-spec CD,które to płyty brzmią jeszcze lepiej niż SHM-CD,ceny oczywiście mocno przesadzone,ale być może z czasem coś "opuszczą".

Nadal jednak nic nie może dorównać do XRCD (polecam "Mari" Mari Nakomoto),i tak jak napisał globtroter1:do K2HD,oprócz wspomnianego Petersona,polecam "Misa Criolla" Jose Carrerasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam "Misa Criolla" Jose Carrerasa.

 

Akurat wczoraj słuchałem 'Mszy Kreolskiej' Carrerasa i tak się zastanawiałem czy nie ma tego na jakimś lepsiejszym nośniku. Gotów byłbym nawet zainwestować w SHM-SACD dla tego kawałka :-) Sprawdzę w takim razie to o czym piszesz.

 

Gdzie kupiłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze większa różnica była między "We Get Requests" Oscar Peterson Trio SHM-CD kontra K2HD FiM. Jakość K2HD mnie powaliła. A pewnie mozna będzie jeszcze lepiej.

Może już jest, czy miał ktoś okazje słuchać THE ULTIMATE DISC - GOLD 24 KARAT ? Posiadam płytę Oscar Peterson We Get Request K2HD i musze powiedzieć że jakość jest super ciekawi mnie jak zabrzmi THE ULTIMATE DISC a tu krótki opis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dodam tylko że te płyty potrafią kosztować nawet 350zł i w dodatku są to edycje limitowane po 1000 sztuk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj słuchałem 'Mszy Kreolskiej' Carrerasa i tak się zastanawiałem czy nie ma tego na jakimś lepsiejszym nośniku. Gotów byłbym nawet zainwestować w SHM-SACD dla tego kawałka :-) Sprawdzę w takim razie to o czym piszesz.

 

Gdzie kupiłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mimo,że ceny czasem wysokie,to jest sporo naprawdę niezłych tytułów,dużo płyt kupuje od nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amzonie to samo 105zł ... jak zwykle w ccd ceny z kosmosu :( Też czasami kupuję wccd, i za każdym razem mówię sobie że to już 'ostatni' raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmią faktycznie rewelacyjnie. Brzmienie jest bardziej przejrzyste i transparentne w porównaniu do 'zwykłych' wersji kupionych 15+ lat temu (tłoczonych w Germanii).

Zrzuć obie do pliku i skomparuj obrazy. Jeśli będą niezgodne to nie będzie dziwne, że grają inaczej i nic do tego nie będzie miał superprzeźroczysty plastik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amzonie to samo 105zł ... jak zwykle w ccd ceny z kosmosu :( Też czasami kupuję wccd, i za każdym razem mówię sobie że to już 'ostatni' raz.

K2HD tak 105 zł ale THE ULTIMATE DISC tam nie widze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj słuchałem 'Mszy Kreolskiej' Carrerasa i tak się zastanawiałem czy nie ma tego na jakimś lepsiejszym nośniku. Gotów byłbym nawet zainwestować w SHM-SACD dla tego kawałka :-) Sprawdzę w takim razie to o czym piszesz.

 

Gdzie kupiłeś ?

 

Misa Criolla-Carrerasa to jest tak nagrana drogi Panie bez wyrazu i klimatu.

Polecam msze kreolską w wykonaniu Merceres Sosy-tu jest klimat,emocje,napięcie....i na pewno nawet lepszy nośnik w wykonaniu Carrerasa tego przekazu

nie pobije-takie moje zdanie,bo tworzący płyte Sosy podeszli do tego nie tylko emocjonalnie-oni z tym klimatem naprawdę byli związani duchowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misa Criolla-Carrerasa to jest tak nagrana drogi Panie bez wyrazu i klimatu.

Polecam msze kreolską w wykonaniu Merceres Sosy-tu jest klimat,emocje,napięcie....i na pewno nawet lepszy nośnik w wykonaniu Carrerasa tego przekazu

nie pobije-takie moje zdanie,bo tworzący płyte Sosy podeszli do tego nie tylko emocjonalnie-oni z tym klimatem naprawdę byli związani duchowo.

Co racja ,to racja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie mieć obydwa wydania,eskpresja i emocjonalność z jaką Mercedes,śpiewa,a w szczególności "Kyrie" i "Gloria",powala na kolana,zresztą ta płyta wydana przez DECCę,też jest dobrze nagrana :).

Carrerasa mam także na winylu,ale tu juz jakość dźwieku nieco odstaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie do mnie właśnie sampler SHM-SACD. Jego cena dość jeszcze "normalna", w porównaniu z regularnymi wydaniami SHM-SACD. Jak posłucham, to znowu coś skrobnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że ten sampler zawiera dwie płyty SACD do porównań: normalną i SHM-SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

czy ktoś porównywał więcej niż jedną płytę SHM-CD do zwykłych wersji? czy różnica jest faktycznie duża? czy też lepiej postawić na złote płyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thommy7 - ….Nowy standard SHM-CD (Super High Material CD) polega na użyciu tworzywa sztucznego o najwyższej jakości i przejrzystości. Promień lasera przenika do informacji zawartej na płycie CD w sposób fizycznie niezakłócony jakością plastikowego nośnika, stopniem jego "zmętnienia" strukturalnej nieczystości. Dźwięk zapisany w ten sposób ma znacznie większą przestrzeń, klarowność, równomierną scenę …

 

Dla osoby, która ma chociaż trochę pojęcia o elektronice a zwłaszcza technice cyfrowej powyższa argumentacja jest zupełnie nieprzekonująca.

Wejściowy sygnał cyfrowy (0, 1) może być dosyć zniekształcony ale najbliższy stopień cyfrowy przetwarza go na przebieg, który jest już niezniekształcony – to jest niewątpliwie pozytywna cecha sygnału cyfrowego, niedostępna w technice analogowej.

Jeżeli poza tym nie idą inne działania nie ma prawa przełożyć się to na … znacznie większą przestrzeń, klarowność, równomierną scenę …

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Odnoszę wrażenie, że uczestnicy forum dzielą się na tych co słyszą w granicach bit-perfect i tych co słyszą nieco więcej.

Dlatego też bardzo jestem ciekaw, czy prowadził ktoś już jakieś badania jak wiara w bit-perfect-a wpływa na percepcję dźwięków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie porównywanie płyt wydanych kiedyś w roku xxxx w formacie CD z płytą z roku xxxx w formacie HDCD z płytą z roku XXXX wydaną w wersji GOLD z nowym wydaniem w wersji SHMCD nie ma większego sensu, gdy celem jest rozstrzygnięcie który format, bądź materiał płyty jest lepszy. Pamiętajmy że miałoby to sens gdyby materiał nagraniowy w każdym przypadku był ten sam, natomiast w praktyce kto inny przygotowuje materiał na płyty GOLD, z innego masteru (przeważnie) pochodzą wydania HDCD a z innego wydaje się płyty SACD czy SHMCD. Możemy więc jedynie, po przesłuchaniu wszystkich wydań konkretnej płyty zdecydować się właśnie na najlepsze wydanie/ Oczywiście za miesiąc ktoś wyda tą samą płytę na DVDAUDIO czy XRCD i jakośc będzie jeszcze lepsza, no ale tak to właśnie wygląda.

Myślę że właśnie w celu uniknięcia takich problemów dobrym wyjściem jest zdecydowanie się na pliki studyjne, tu mamy wierny zapis materiału muzycznego, nieobarczony wadami takiego czy innego formatu płyty czy odtwarzacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bezpośrednie porównywanie płyt wydanych kiedyś w roku xxxx w formacie CD z płytą z roku xxxx w formacie HDCD z płytą z roku XXXX wydaną w wersji GOLD z nowym wydaniem w wersji SHMCD nie ma większego sensu, gdy celem jest rozstrzygnięcie który format, bądź materiał płyty jest lepszy. Pamiętajmy że miałoby to sens gdyby materiał nagraniowy w każdym przypadku był ten sam, natomiast w praktyce kto inny przygotowuje materiał na płyty GOLD, z innego masteru (przeważnie) pochodzą wydania HDCD a z innego wydaje się płyty SACD czy SHMCD. Możemy więc jedynie, po przesłuchaniu wszystkich wydań konkretnej płyty zdecydować się właśnie na najlepsze wydanie/ Oczywiście za miesiąc ktoś wyda tą samą płytę na DVDAUDIO czy XRCD i jakośc będzie jeszcze lepsza, no ale tak to właśnie wygląda.

Myślę że właśnie w celu uniknięcia takich problemów dobrym wyjściem jest zdecydowanie się na pliki studyjne, tu mamy wierny zapis materiału muzycznego, nieobarczony wadami takiego czy innego formatu płyty czy odtwarzacza.

 

XRCD, SHMCD i HDCD to zwykła płyta CD w różnych odmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś porównywał więcej niż jedną płytę SHM-CD do zwykłych wersji? czy różnica jest faktycznie duża? czy też lepiej postawić na złote płyty?

raptem kilka płyt sluchałem ale roznica jest powiedziałbym w przyjemnosci sluchania- cos jakby wejscie z goracej głosnej ulicy do klimatyzowanego pomieszczenia

czy to kwestia innej technologii ?

na czym to polega ? czy działa ? roznica jest i juz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...mam az cale dwa wydania shm-cd kupione z ciekawosci(skladaki Toma Petty i Erica Claptona). Generalnie brzmia bardzo, ale to bardzo dobrze. Niestety nie mam okazji porownania z wydaniami regularnymi. Nigdzie tez nie doszukalem sie informacji, aby akurat na te wydania przygotowywano specjalny master.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnełem płytę FLAC SHM-CD i wydaje mi się że dzwięk jest taki ostry i jakby potencjomentry niskich i wysokich tonów były odkręcone na maxa, czy tak brzmią wszystkie płyty SHM-CD? bo jeśli podobnie to ja dziękuje i wolę wydanie orginalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.