Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ja nie mam takiego daru ;-)

Twój znalazł nowego właściciela to może mój też?

Sorry, mogłem spytać.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem RA-1070 tym razem w idealnym stanie, zarówno wizualnym jak i technicznym, kolor srebrny. Gra to teraz u mnie razem z Denonem DCD-1450AR i docelowo DAC Magic 100 na starych podłogówkach Mission 702e. Canto One New idą w odstawkę. Co podłogowa kolumna to podłogowa i nikt mi tego nie powie. Dokonałem zmian w okablowaniach. Jako zasilający kupiłem konstrukcję DIY na kablu Belden z solidnymi wtykami Schuko Bals 16A oraz również solidny wtyk IEC. Interkonekt kupiłem także DIY na mikrofonowym kablu Mogami 2534 Made in Japan. Głośnikowe nasze polskie kable o przekroju 6mm2 zamieniłem na Ultralink Calliber 2 C-12 o przekroju 3,8mm2. I powiem, że jestem zadowolony. Nic nie gra sucho, potężna dynamika, szczegółowość i przedewszystkim nienatarczywość tonów wysokich, których ostatnimi czasy nie znoszę. Do zakończenia i dopracowania systemu zostało tylko jeszcze ostatnie ogniwo, najważniejsze. Kolumny. Mimo iż podoba mi się teraz jak to gra (oczywiście nie wszystko źle zrealizowany materiał no zwykła lipa jak u wszystkich z resztą) to kolumny i tak muszą być wymienione. Oczywiście podłogówki. Nigdy już nie kupię głośników podstawkowych nawet do takiej kanciapy 12m2 jaką mam. No to tyle, skrobnąłem coś bo... cisza tutaj. Jednak miałem rację, co do tego co kiedyś napisałem, że aby postawić system w oparciu na Rotelu trzeba się nieźle namozolić. Jeszcze jedna sprawa nie wierzyłem nigdy w voodoo kable. Teraz wierzę. Ach byłbym zapomniał. Przygotowuję jeszcze miejsce na kolejny system z Rotelem. Tym razem śledzę często wszelkie możliwe polskie aukcje i ogłoszenia w celu zakupu końcówki mocy z serii 8xx lub dzielonego zestawu z RB-880 lub RB-890 ale tylko i wyłącznie w bardzo dobrym stanie. Wolę wydać więcej kasy, ale żeby to jakoś wyglądało, a nie jak to ostatnio widziałem RB-890 z oderwanym bocznym plastikiem i w dodatku cały pokiereszowany i to za niemałe pieniądze. Nie wiem ja bym się wstydził coś takiego wystawić i napisać jeszcze stan BDB.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż podoba mi się teraz jak to gra (oczywiście nie wszystko źle zrealizowany materiał no zwykła lipa jak u wszystkich z resztą) to kolumny i tak muszą być wymienione

 

;)

tak na marginesie , ja tam nawet miło posłucham te słabe materiały :P

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście jego kultura brzmieniowa mi się podoba

chociaż moje prawe ucho przywykło do wyższej serii Rotelowskich zabawek :P

Hm gdybym dysponował większym metrażem, niewątpliwie rzuciłbym się na coś takiego. Ale w moim przypadku takie zabawki to chyba raczej mijają się z celem. Raczej nie wykorzystałbym ich potencjału :(

A tak z innej beczki ma ktoś jakieś propozycje, pomysły na wzmacniacz do tych kiepskich materiałów muzycznych ? Mam tu na myśli takie stare metalowe kapele, czy też rockowe. Czy jakiś Sony by się nadawał, może jakiś Denon ze starszych serii ? Nie musi być to jakaś 100 watówka 40-70 wat. Ktoś coś słyszał i może się wypowiedzieć?

 

do 2000zł niezła propozycja

Gdzie Ty Tomek dostaniesz 1070 za 2 tyś ??? Nie wiesz jak jest? W tej chwili widzę na allegro 980-tkę za 1500zł.gdzie jeszcze 3-4 lata temu można było śmiało ją nabyć z drugiej ręki za 800-1000 zł Max. To już nie te czasy, wszyscy wiemy jakimi ludzie kryteriami teraz się kierują. Wszystko przez handlarzy, którzy ciągną graty z zagranicy i windują kosmiczne ceny. Tak już teraz jest i tak już będzie.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm gdybym dysponował większym metrażem, niewątpliwie rzuciłbym się na coś takiego. Ale w moim przypadku takie zabawki to chyba raczej mijają się z celem. Raczej nie wykorzystałbym ich potencjału :(

Jak to mój sąsiad mówi masz i co z tego , ma takiego Adaxa włączam go aby przeglądnąć neta i tylko tyle , sprzęcik też czasami uda mi się posłuchać , brak czasu :(

post-34063-0-29890000-1486236654_thumb.jpg

post-34063-0-70221000-1486236681_thumb.jpg

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w salonie B&W 602 s1 i one bardzo fajnie grają z moim zestawem Rotela, nie ma nic ostrości. Natomiast jak szukałem kolumn podstawkowych do gabinetu i na moim zestawie słuchałem bodajże 685 to krew z uszu. BTW kiedyś kolega przyniósł do mnie 602s3 i słuchaliśmy na niższym zestawie dzielonym Rotela - też bardzo fajnie zagrały - ale był to bardzo zagracony pokój 18m2, z grubą wykładziną, zasłonami, fotelami, w sumie naturalnie wytłumiony do granic możliwości ;)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mieliście z tą akustyką szczęście.

Czy serię 601,602 można słuchać na dłuższą metę?

W przypadku wyższych modeli Rotela, szczególnie dzielonych, to on odpowiada za to, że muzyka jest do zniesienia. I daje radę, ale jak dla mnie na trójkę plus, nie więcej. Bardzo efektownie było z serią CM, np z piątką, ale mnie i paru moich znajomych ten zestaw po krótkim czasie zmęczył. Za dużo informacji. Zależy jeszcze do jakiej muzyki, do jazzu, do spokojnych aranżacji może tak, ale w rocku to jest już z B&W hardcorowo.

 

Obecnie tymczasowo mam B&W DM302 do 18 m2 i powiem że nie jest źle, z niektórymi nagraniami jest nawet naprawdę dobrze.

601S3 już dały mi popalić.

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek jak będziesz w okolicy 3miasta to wpadnij, posłuchasz, teraz te stareńkie bowersy s1 służą mi w kinie w większym salonie, częściowo otwartym na kuchnię.

Podepnę Rotela i stwierdzisz, czy da się słuchać, czy nie ;)

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kto co lubi, ale tak naprawdę z niskiej półki żaden, no chyba że starsze kolumny oparte na tekstylnych wysokotonowcach- DM110, DM220, DM302, DM305 .....

Do Twojego Rotela czyli serii 12 DM302 może i da się słuchać ze względu na ściętą górę w tych wzmakach jak zarówno zmatowioną średnicę. Mam te kolumny i stoją w kącie w pokoju. Do żadnej innej serii się nie nadają. Też miałem 2 różne Bowersy swego czasu (nie pamiętam już jakie to były) i próbowałem je połączyć z RA-04 jak i ze wzmacniaczami z serii 8xx. Ja nie mogłem tego słuchać. W Top HiFi odsłuchiwałem z wyższej półki 2 pary podstawkowych z RA-1570 w metalu i rocku też nie do słuchania jak dla mnie. Tak jak piszesz zależy kto co lubi. Ale ogólnie połączenie B&W + Rotel dla moich uszu to jak piwo do śledzia na moje kubki smakowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem 2 różne Bowersy swego czasu (nie pamiętam już jakie to były) i próbowałem je połączyć z RA-04 jak i ze wzmacniaczami z serii 8xx. Ja nie mogłem tego słuchać.

Z tekstylną kopułką bez kevlaru B&W z Rotelem dają radę i nie ma strachu o wyostrzoną średnicę i górę pasma. Same w sobie rewelacyjne były niegdyś B&W DM 305. Jak dla mnie majstersztyk. Zero kontroli basu, lekko stłumiona średnica, zero audiofilskości, ale za to jakie fajne dla uszu :-) To były prawdziwie budżetowe Bowersy !!!

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Panowie zaproponujcie do stówy jakiś IC,coś fajniejszego od klotza do moich rotelków?

http://www.projektnostromo.pl/e-sklep/kable-analogowe/interkonekty-rca-0-5m-detail

Może to?

 

Jak umiesz lutować to polecam Canare L-2T2S albo Canare Starquad l-4e6s (równe, nasycone granie), dostępne z metra na znanym portalu aukcyjnym. Komplet wtyków można dostać za 28zł a lepszych za 60 i w stówce się mieścisz i na pewno dźwięk nie będzie tak zmulony jak klotz.

Oczywiście mówimy o budżetowych kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tekstylną kopułką bez kevlaru B&W z Rotelem dają radę i nie ma strachu o wyostrzoną średnicę i górę pasma. Same w sobie rewelacyjne były niegdyś B&W DM 305. Jak dla mnie majstersztyk. Zero kontroli basu, lekko stłumiona średnica, zero audiofilskości, ale za to jakie fajne dla uszu :-) To były prawdziwie budżetowe Bowersy !!!

Zależy co się komu podoba, tak jak pisałeś sittek. Ja miałem Bowersy, które grały skrajami pasma tak jak Paradigm. Góra, dół i praktycznie średnicy tyle co kot napłakał przy Rotelu. Nie pamiętam jakie to były modele bo być może jak pamiętacie sfajczył mi się dysk i wszystkie fotki sprzętu jakie miałem poszły w diabły. Dlatego nie lubię ani B&W ani Paradigm.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo pierdyliona głośników i basreflexów bas z tych kolumn nie jest zbyt porażający. A góra trochę męcząca.

Potrzebują one naprawdę bardzo mocnego i wydajnego wzmacniacza, choć basu nie przybędzie, to przynajmniej go złapie za mordę.

RA-02 sobie z nimi nie poradzi. Gdybyś podłączył pod niego RB-1090 to inna gadka.

 

Tylko kto kupuje takie kolumny pod to cacko, które jest jak Yeti, które wszyscy je widzieli na zdjęciach, a ma go tylko tomaszE :-)

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co powiecie na taki zestaw RA-02 i Mission 753?

RA-02 za cholerę nie rozbuja tych kolumn. Zapomnij.

 

 

Tylko kto kupuje takie kolumny pod to cacko, które jest jak Yeti, które wszyscy je widzieli na zdjęciach, a ma go tylko tomaszE :-)

HeHe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.