Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli - że chciałbyś dźwięk o podobnej charakterystyce jak Tannoy r3? Jaki byś chciał dźwięk uzyskać?

 

Opisałem to, czego szukam, w tym poście http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-rotela_44719.html/page__st__11430#entry4398261

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że równie dobrze Ty w ślepym teście byś nie wiedział, która kolumna jest sprawna, a która z jakimkolwiek problemem (nie koniecznie z wciśniętą membraną) o skali zniekształceń nawet 20%, gdybym Ci włączał je na przemian ustawione w tym samym miejscu. ....

Ok czyli jestem widocznie głuchy skoro nie daję rady odróżnić głośnika normalnego i tego bez kopułki - z wielką "dziurą" prowadzącą do cewki, wprowadzającą 20% zniekształcenia. Czy wszyscy tak mają czy tylko ja się nie znam ? Jaki z tego wniosek, kupować kolumny za pół ceny z uszkodzeniami głośników ( skoro i tak nic nie usłyszymy ) czy nie kupować ?

 

Niewiele napisałeś na temat samego dźwięku. Jeśli oczekujesz "napowietrzenia" + pewnych cech z Tannoy R3 to myślę że powinieneś zainteresować się kolumnami Rega. Bardzo niedoceniane i mało znane u nas (bardziej znana marka w gramofonach). Głośniki wysokotonowe to często Scan Speaki czy Morele. Na 30m to Rega Jura, Rega R5 / R7 , RS5. Na przykładzie Jury, które najlepiej znam (mam w rodzinie) - dźwięk dynamiczny, z niezłym wykopem i masą przyjemnych detali (Morel na górze). Bardziej kolorowy na średnich tonach od Tannoy, coś w kierunku Dynaudio ale więcej przestrzeni - Dynki są gęste. Rega Jura to jedne z kolumn, których zawsze przyjemnie jest ponownie posłuchać, mają to coś w sobie. Z droższych poleciłbym Vienna Acoustics, też "napowietrzony" dźwięk, dynamiczny o fajnej barwie, ostatnio widziałem nawet na Allegro do 3k VA Mozart. Do 3k generalnie masz wybór duży, na razie więcej mi do głowy nie przychodzi, te dwie marki takie skojarzenie wywołały a są już lepsze od Tannoya R

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jestem widocznie głuchy skoro nie daję rady odróżnić głośnika normalnego i tego bez kopułki - z wielką "dziurą" prowadzącą do cewki, wprowadzającą 20% zniekształcenia. Czy wszyscy tak mają czy tylko ja się nie znam ?

Nie zrozumieliśmy się - ten z "wielką dziurą" będzie miał o wiele mniejsze zniekształcenia kierunkowe niż z wgnieceniami na którejkolwiek części membrany...

 

Twierdziłeś, że moje % to totalny kosmos - a więc dałem przykłady by poprzeć swoją teorię, każdy może ją sprawdzić nausznie i przekonać się, jak czuły ma słuch. Zniekształcenia kolumn są kilkaset razy większe niż elektroniki je napędzającej i na razie nikt nie wymyślił na to żadnego remedium. Nikt niema też słuchu absolutnego i nie usłyszy zniekształceń poniżej 1% - dlatego też dla takiego ich poziomu podaje się z reguły moce wzmacniaczy (mimo, że osiągają większe przy przesterze i lawinowo rosnących zniekształceniach). W sprzęcie stara się je bardziej obniżyć, by kolumny ich nie zwielokrotniły...

 

Napisałem też, że nasz słuch bardzo słabo różnicuje zmiany - a więc usłyszeć wgięcie membrany może i usłyszymy, ale będzie to dla nas niuans w charterze brzmienia, a nie jakieś zakłócenia typu charczenie czy inne niepokojące dźwięki nie znajdujące się w sygnale (o ile nie towarzyszy temu uszkodzenie cewki). Niemniej jednak, nie będziemy słyszeć tego, co było zamierzeniem producenta, a pochodną tego - zapewne odbiegającą znacznie od neutralności, lecz nadal akceptowalną dla naszego słuchu. Nie można więc twierdzić, że są to pełnowartościowe brzmieniowo kolumny, tylko trochę brzydsze - na pewno nie będą grały z taką klasą, jak powinny i kupując przez pryzmat ich renomy, po taniości powgniatane, loterią jest, czy zabrzmią lepiej, czy gorzej od pozostałych zaproponowanych kolumn o niższej renomie (choć to też jeszcze sprawa dyskusyjna).

 

Tylko tyle i aż tyle chciałem dodać - sam z wiekiem też nie słyszę już tak dosadnie różnic, jak niegdyś. Nikomu tu nie zarzucam głuchoty i jeśli poczułeś się dotknięty moją retoryką, to nie miałem tego na celu.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele napisałeś na temat samego dźwięku. Jeśli oczekujesz "napowietrzenia" + pewnych cech z Tannoy R3 to myślę że powinieneś zainteresować się kolumnami Rega. Bardzo niedoceniane i mało znane u nas (bardziej znana marka w gramofonach). Głośniki wysokotonowe to często Scan Speaki czy Morele. Na 30m to Rega Jura, Rega R5 / R7 , RS5. Na przykładzie Jury, które najlepiej znam (mam w rodzinie) - dźwięk dynamiczny, z niezłym wykopem i masą przyjemnych detali (Morel na górze). Bardziej kolorowy na średnich tonach od Tannoy, coś w kierunku Dynaudio ale więcej przestrzeni - Dynki są gęste. Rega Jura to jedne z kolumn, których zawsze przyjemnie jest ponownie posłuchać, mają to coś w sobie. Z droższych poleciłbym Vienna Acoustics, też "napowietrzony" dźwięk, dynamiczny o fajnej barwie, ostatnio widziałem nawet na Allegro do 3k VA Mozart. Do 3k generalnie masz wybór duży, na razie więcej mi do głowy nie przychodzi, te dwie marki takie skojarzenie wywołały a są już lepsze od Tannoya R

 

Po prostu nie umiem opisywać zgrabnie tego co słyszę... może objaśnię na wczorajszych odsłuchach. Poszedłem posłuchać kilku par kolumn w salonie. Z braku mojego wzmaka pod ręką, parowane z jasno brzmiącym wzmakiem Cambridge Audio, z Tidala na odtwarzaczu sieciowym Yamaha.

 

Tannoy Revolution XT8F zabrzmiały najlepiej, równo, pięknie słychać blachy, ale nienatrętnie, średnie dynamicznie dawały ładne wypełnienie, bas lekko dudniący (małe pomieszczenie), ale z pazurem jaki lubię (AC/DC) . Z minusów - troche gorzej sobie dają radę z nie do końca perfekcyjnie nagranymi utworami (Sisters of Mercy) gubią lekko szczegóły na dole. Czasami wokal odrywa się od reszty, szczególnie przy cichszym sluchaniu (Dire Straits). Ciche słuchanie to generalnie nie ich domena...

 

Elac Uni-Fi FS U5 - kompletna porażka dla mnie, nie radzą sobie z mocniejszym brzmieniem, jakos w ogóle płasko, wokale pogubione gdzieś z tylu. Radzą sobie tylko z nutami gdzie na pierwszym planie jest wokal (spokojny - Cohen).

 

Focal Chorus 726 - w miarę równo, fajne wysokie, ciekawy, nieprzesadny bas w klasycznym rocku - zarówno U2 czy Rolling Stones zabrzmiały najlepiej z całej trójki. Dobrze przechodzą gorszą jakość nagrań - Sisters of Mercy znacznie lepsza rozdzielczość niż Tannoy. Natomiast brak im troszkę, odrobinę wykopu w basie, tego mięsa rockowego. Średnie nieco gorsze niż Tannoy, nieuchwytne prawie odczucie, że jest nieco płasko.

 

Jakby do Tannoyow dodać rozdzielczości Chorusow i troszkę, bardzo niewiele odjąć mocy z basów to by było to.... Rotel może tu sporo wnieść - do sprawdzenia. Plus może mniejszy brat XT6F...

 

Aha i dziękuję za wszelkie porady...

Edytowane przez Mariusz Ożga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... To jeszcze, wracam z odsłuchu Sonus Faber Principia 7.

 

Co za sprzęt, najlepszy do mojego sposobu używania i rodzajów muzyki jaki słyszałem. Dźwięk wewnętrznie wyjątkowo spójny, dynamiczny, kształtny, pełny. Ma taką własność, że power rośnie bardziej niż by na to wskazywało przekręcenie potencjometru. Skutek jest taki że dobrze się ich słucha zarowno po cichu (fajne wysokie), oraz głośno, ze zwielokrotnionym basem. Klasyczny rock odtwarza wspaniale. Death metal nie jest jego domeną, ale gothic nad wyraz dobrze ! Rodzielczość ,na górze’ wzorowa, ‚na dole’ - dobry plus (trzeba by chyba poeksperymentować kablami, żeby było bardzo dobrze)

 

Budy nie rozwaliły może powerem, ale Tannoye zjadły na śniadanie spójnością....

Edytowane przez Mariusz Ożga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tymi myślami o MA S6 i Tannoy R3 i jednak zostanę przy tych drugich ale może jest też i inne - lepsze rozwiązanie.

Czy przy kwocie max 2000,00zł (ani zeta więcej) dalej brać Monitor Audio Silver 6, tym razem bez żadnych uszkodzeń w stanie b. dobrym czy w tej kwocie można dostać już coś lepszego ?

Priorytetem jest to by mój Rotel (8ohm/2x35W 4ohm/48W-35m2) potrafił by je dobrze wysterować a gdyby były jeszcze rozwojowe (wymiana wzmacniacza na mocniejszy) to by było już super.

Oczywiście brzmienie bez zmian: dynamika, bas + wykop i większa jasność, może coś z przednim bas-reflexem.

MA S6 czy inne do 2K ?

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2k to już średnia oferta moim zdaniem za S6. Za 2k to są na Allegro MA Silver S8 i S10, trójdrożne i z jeszcze fajniejszym basikiem.

 

edit

Sorry, nie zwróciłem uwagi, że te S10 też maja wgniecenia i były naprawiane.

Te S8 wydają się być w super stanie, jeśli one kosztują 2k to jest to wiele lepsza oferta od S6. S8 są warte na pewno te 400-500zł więcej od S6.

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2k to już średnia oferta moim zdaniem za S6. Za 2k to są na Allegro MA Silver S8 i S10, trójdrożne i z jeszcze fajniejszym basikiem.

To znaczy, że przy zwiększonym budżecie do 2000 zł dalej Monitory będą najodpowiedniejsze - żadne inne modele/firmy ?

I znowu wybór olbrzymi: 1 szt S8 i 1 szt S10.

 

S8 bez jakiś większych wad ale S10 z wgniotkami na niektórych przetwornikach.

Ogólnie brak w sieci jakiś konkretnych, oryginalnych/firmowych danych technicznych.

Wyższa półka to i od razu więcej głośników w kolumnie do napędzenia, a mój amplituner do herosów nie należy, więc czy da sobie z nimi radę w 35m2 ze słabą akustyką ?

Monitor Audio Silver S8: skuteczność 90db, impedancja nie schodząca poniżej 5ohm, brak info o mocy wzmacniacza: https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-8-loudspeaker-measurements tu znowu wzmacniacz od 80W :) :) https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-8-loudspeaker-specifications

Monitor Audio Silver S10: skuteczność 91db, impedancja 6 ohm, brak informacji o mocy wzmacniacza: http://www.canuckaudiomart.com/details/228283-monitor_audio_silver_s10_tower_speakers__top_rated/

Nie chciał bym, jak to się mówi wpaść z deszczu pod rynnę - muszę mieć na uwadze możliwości mojego Rotela.

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że przy zwiększonym budżecie do 2000 zł dalej Monitory będą najodpowiedniejsze - żadne inne modele/firmy ?

I znowu wybór olbrzymi: 1 szt S8 i 1 szt S10.

 

S8 bez jakiś większych wad ale S10 z wgniotkami na niektórych przetwornikach.

Ogólnie brak w sieci jakiś konkretnych, oryginalnych/firmowych danych technicznych.

Wyższa półka to i od razu więcej głośników w kolumnie do napędzenia, a mój amplituner do herosów nie należy, więc czy da sobie z nimi radę w 35m2 ze słabą akustyką ?

Monitor Audio Silver S8: skuteczność 90db, impedancja nie schodząca poniżej 5ohm, brak info o mocy wzmacniacza: https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-8-loudspeaker-measurements tu znowu wzmacniacz od 80W :) :) https://www.stereophile.com/content/monitor-audio-silver-8-loudspeaker-specifications

Monitor Audio Silver S10: skuteczność 91db, impedancja 6 ohm, brak informacji o mocy wzmacniacza: http://www.canuckaudiomart.com/details/228283-monitor_audio_silver_s10_tower_speakers__top_rated/

Nie chciał bym, jak to się mówi wpaść z deszczu pod rynnę - muszę mieć na uwadze możliwości mojego Rotela.

Ten link jest do pomiarów Silver 8 a nie Silver S8. To są trochę inne. S8 na pewno będą miały nie mniejszą skuteczność od S6 bo mają jeden głośnik więcej. Te S10 z Allegro sobie odpuść, to te o których pisałem wyżej. Były naprawiane tylko jakoś sprzedający teraz o tym nie wspomina. A wcześniej je wystawiał i pisał że "charczą"

https://allegro.pl/kolumny-stereo-monitor-audio-silver-s10-i7030873167.html

W kolumnach dziecko powgniatało membrany, nie wszystkie, ale idealne są chyba tylko dwie.

Głośniki są scentrowane, charczą, obudowy są piękne, nie poobijane, ładnie się prezentują.

Nie ma maskownic. Przetworniki wysokotonowe sprawne, idealne.Z racji stanu przetworniku sprzedaję za mniej niż połowa wartości. Stan wizualny - niemalże idealne. Stan techniczny - uszkodzone przetworniki mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Silver RS6 a te kolumienki ??

Tu takie porównanie: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-monitor-audio-silver-rs6-CID99-IDozwTI.html#1b9d38817f

Są też te Monitor Audio Silver 8i i to w niższej cenie. https://allegro.pl/monitor-audio-silver-8i-idealne-kpl-2-szt-i7508377998.html

Co myślicie ?

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że przy zwiększonym budżecie do 2000 zł dalej Monitory będą najodpowiedniejsze - żadne inne modele/firmy ?

Jak oczekujesz takiego dźwięku jak opisywałeś to będą pasowały, nie wiem czy będą najlepsze bo wszystkich kolumn nie znam. Na pewno kupiłbyś lepsze kolumny małe - monitory, ale tak nie uświadczysz takiego basu i zakresu dynamiki. Im większe kolumny tym droższe.

 

Monitor Audio Silver RS6 a te kolumienki ??

Też dobre, RS6 są nowsze od S6 ale czy są lepsze/gorsze tego nie wiem. W tej samej cenie wolałbym S8 od RS6, a tu jeszcze 500zł drożej. Gówniana oferta. To może przeskok od razu na RS8 ? Pamiętam że czytałem w recenzjach, że starsze RS8 są lepsze od RX8.

 

 

Są też te Monitor Audio Silver 8i i to w niższej cenie.

Co myślicie ?

O tych już pisaliśmy wcześniej, ktoś słuchał i podobno gorsze od S6. Co nie znaczy że słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna dostępne S8: https://allegro.pl/monitor-audio-silver-s8-jak-rs8-rx8-gwarancja-i7425034000.html#thumb/1

Niby w b. dobrym stanie z kartonami - handlarz z samymi pozytywami na all...

Tu są RS6:

https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-silver-rs6-kolumny-podlogowe-CID99-IDwXMaH.html#1b9d38817f prywatna oferta,

https://allegro.pl/kolumny-stereo-monitor-audio-silver-rs6-myslenice-i7515278499.html#thumb/14 od handlarza, który kłamał w sprawie S10.

 

Czy oba modele mogę bez obaw podpiąć do swojego rotela - to jest najważniejsze.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowana moc wzmacniacza dla rs6 40-120W, dla s6: 50-150W, dla s8 80-200W.

poproszę o linki.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie są te kolumny. To jest nowsza wersja, ale dziękuję. Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz raczej takich danych do starszych Monitor Audio. RS i S mają "gładkie" membramy, RX i nowsze maja "cięższe" metalowe membramy z wypustkami, może po części to jest przyczyną niższej efektywności. Tak czy inaczej RS i S będą efektywne i bez problemu zagrają pod tym Rotelem. Zresztą moc 35W sama nie jest tak istotna, połowę tego rzadko przekroczysz. Liczy się też sekcja zasilania - moc zasilacza, pojemność kondensatorów itd. Z czasem i tak warto wymienić wzmacniacz na lepszy. Druga sprawa - na 35m wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem byłyby większe kolumny od RS6 / S6, dlatego na Twoim miejscu bardziej kierowałbym się jeśli już na RS8 / S8 czy nawet te starsze Silver 8i w ostateczności.

Z tego co pamiętam to S5 grały głośno i były efektywne, może nie aż tak jak moje stare Sansui (96db/1m) ale jedne z głośniejszych jak na takie "standardowe" kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałeś ich z RA 980 ?

Właśnie nie :( ani mój ani kumpla 985bx nie są dostępne. Gdybym mial taką możliwość i potwierdził wrażenia, to poważnie bym rozważył zakup... podpięty był wzmak Marantz i ampli Yamaha. Nie było nic lepszego pod ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam jeszcze może coś znajdę ale na pewno to co podał Mariusz to nie jest specyfikacja od tych modeli. Nawet waga jest inna i to o 1,5-2kg.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie :( ani mój ani kumpla 985bx nie są dostępne.

Sonusów nie słuchałem ale czytam co piszesz i nie wierzę, żeby to miało się zgrać z Focalami no ale... Jak będziesz miał wzmacniacz to weź pod uwagę jeszcze Usher. Ktoś parę lat temu parował tego rotela z uszatkami i był zadowolony, pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa półka to i od razu więcej głośników w kolumnie do napędzenia, a mój amplituner do herosów nie należy, więc czy da sobie z nimi radę w 35m2 ze słabą akustyką ?

Więcej głośników wcale nie równa się głośniejszemu graniu, zwłaszcza przy słabowitym wzmacniaczu, za to na pewno równa się większym obciążeniem dla wzmacniacza... ja już się bałem, czy RX-602 ze 150W zasilaczem uciągnie te S6, a tu S8 i S10... powodzenia. Mam obecnie RA-870 z 500W zasilaczem i mocą 2x 60W/8Ohm, no i nie radzi sobie z ALR Nummer 4 o efektywności 86,5dB...

 

Wyższa cena, to wcale nie więcej głośników - są kolumny za bajońskie sumy z tylko jednym pełnopasmowym głośnikiem, ale chłopaki się uparli, by dopasować kolumny do wielkości pomieszczenia, nie zwracając uwagi na to co je napędzi. Ostatecznie wyjdzie, że na wstępie będziesz musiał dokupić wzmaka, bo to u Ciebie w ogóle z RX-602 nie zagra, a to on był przyczynkiem poszukiwań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wydawało mi się to szaleństwem ale... już nie chciałem się wtrącać... ;)

No to teraz zasiałeś we mnie ziarnko niepokoju.

Przecież po to zadałem tutaj takie pytanie by wszyscy się mogli wypowiedzieć a nie tylko Ci odważniejsi. Ja na prawdę nie mam o tym pojęcia więc wszystkie Wasze opinie są dla mnie ważne. Na początku a także w późniejszych postach pisałem do jakiego sprzętu poszukuję kolumn. Myślałem, że propozycje jakie się tu pojawiały były przemyślane i pod tym aspektem, nie tylko metraż i moje preferencje dźwiękowe. Sam czytam wszytko co znajdę w sieci, ale co mi po samym czytaniu skoro doświadczenie na poziomie 0+. Ktoś też pisał, że za dużo czytam i pewnie miał rację ale w sytuacji braku doświadczenia, możliwości odsłuchu w większej mierze polegam na waszej opinii i wyczytanych informacjach z internetu.

Na pewno nie wydam pieniążków na sprzęt, który będzie na wyrost i wykończy mi amplituner a na pewno nie za 2k.

Po wpisie Satori wiem, że już nic nie wiem i wygląda na to, że koło prawie się zamknęło i jestem znowu w miejscu, w którym dokonałem pierwszego wpisu na tym forum. Prawie znaczy tyle, że zostały Tannoy R3 ale żebym był pewien na 100% tego wybory to ...

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Rotel RA-930 AX. 30 w. podłączyłem go do monitorów Dynaudio Audience 42 skuteczność 86 db, niby Dynie prądożerne ale ponoć ten model da się łatwiej napędzić, tak mówili. Owszem grać to to grało, ale czuć było, że brakuje mocy takie miałem wrażenie i słuszne zresztą, bo kiedy kupiłem RA-1070 100w dopiero pokazały na co je stać, rozwinęły skrzydła.

 

Prawie znaczy tyle, że zostały Tannoy R3 ale żebym był pewien na 100% tego wybory to ...

To Ci na pewno zagra, ale chodzi o to, że kolumny 2,5 drożne na pewno nie rozwiną skrzydeł przy takim wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki. Raczej przy nich pozostanę bo widzę, że nawet jak bym się wyżyłował na droższe kolumny to nic mi z tym moim sprzętem nie pomoże a wręcz przeciwnie. Szkoda tylko, że oferty na nie są tylko dwie, od handlarza i z każdą jest (było) coś. I jak bym nie oddzielał przysłowiowego "ziarna od plew" to i tak więcej pozostaje mi tego drugiego. Jak nie urok to sraczka.

Już byłem zdecydowany na te za 1200zł ale jak gość pomija istotne w ogłoszeniu (dot. MA S10) informację to jakoś mi się odechciało. Zostały tylko te trochę droższe z gwarancją 3 m-ce i wyblakłą obudową od góry.

Edytowane przez Marcin1806

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może doświadczenie w klubie jeśli chodzi o wzmacniacze słuchawkowe? Myślałem by sprawić sobie coś na wieczorne odsłuchy. Chodzi mi o coś niedrogiego do 1000 zł (sam wzmak) i słuchawki jakieś do tego. Może jakiś lampowy + słuchawki AKG czy coś ? Chciałbym by to jakoś dynamicznie brzmiało, nie ostro.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.