Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, negatyw napisał:

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że chwalenie Technicsa na tego typu forach jest źle postrzegane...

Generalizujesz - były i naprawdę dobrze grające Technicsy, no i napewno jest tu też Klub Technicsa, ale w/w modele nie należą niestety do tych dobrze brzmiących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że były i "złote" linie produktowe w bandyckich cenach, które muszą brzmieć "lepiej"...
840-tka to model pierwszy z góry (katalog 95/96). Pamiętam zaparowane szyby wystawowe Pewexów od nochali śliniących się audiofili :) Ja zakupu nie żałuję do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, negatyw napisał:

Wiadomo, że były i "złote" linie produktowe w bandyckich cenach, które muszą brzmieć "lepiej"...
840-tka to model pierwszy z góry (katalog 95/96). Pamiętam zaparowane szyby wystawowe Pewexów od nochali śliniących się audiofili 🙂 Ja zakupu nie żałuję do dziś.

Pod koniec lat 90 to był zmierzch technicsa, jakość, brzmienie, brak topowych modeli w ofercie, puste obudowy wykonane z blachy grubości serwetki i plastikowe fronty, po prostu żalość, ale co kto lubi 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A topowy wtedy magnetofon AZ-7 kosztuje teraz 350zł, kiedy akai GX-95 3500zł. Miałem oba, technicsa kupiłem, bo kiedyś o takim marzyłem, rzeczywistość niewiele miała wspólnego z marzeniami i marketingiem, klapa totalna! Rotel też ma swoje tanie serie, nawet fronty z plastiku, jednak tak po bandzie nie leciał nigdy, stąd mój szacunek dla tej budżetowej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

Rotel też ma swoje tanie serie, nawet fronty z plastiku, jednak tak po bandzie nie leciał nigdy, stąd mój szacunek dla tej budżetowej mark

Potwierdzam, tylko nieliczne Technicsy brzmiały dobrze - większość brzmiało tragicznie i miało beznadziejną konstrukcję. Odwrotnie Rotel - tylko nieliczne Rotele brzmiały dennie, większość modeli jest naprawdę udana brzmieniowo i ma fajną konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Was w klubie!

Piszę do Was z prośbą o radę. Córka potrzebuje przedwzmacniacza, o neutralno-lekko ocieplonym brzmieniu. Jej wzrok padł na RC-1070 (bo ładny 🙂 ). Ale mam wątpliwości po obejrzeniu schematu. Tam w torze liniowym (w pozycji "countur OFF") jest tylko jeden opamp OPA2604. Znam ten opamp z aplikacji w CD i wiem, że potrafi zagrać bardzo różnie. Możecie coś powiedzieć o tym preampie, jak gra? Dlaczego jest taki drogi, jest banalnie prostym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StachMuszel napisał:

Witam Was w klubie!

Piszę do Was z prośbą o radę. Córka potrzebuje przedwzmacniacza, o neutralno-lekko ocieplonym brzmieniu. Jej wzrok padł na RC-1070 (bo ładny 🙂 ). Ale mam wątpliwości po obejrzeniu schematu. Tam w torze liniowym (w pozycji "countur OFF") jest tylko jeden opamp OPA2604. Znam ten opamp z aplikacji w CD i wiem, że potrafi zagrać bardzo różnie. Możecie coś powiedzieć o tym preampie, jak gra? Dlaczego jest taki drogi, jest banalnie prostym urządzeniem.

Miałem, nie polecam, gra sztucznie, lepszy oczywiście jest 1090, choć ponoć i 1080 ma jego zalety i jest płaski, tzn z wyglądu taki jak 1070, nie ma wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StachMuszel napisał:

Tam w torze liniowym (w pozycji "countur OFF") jest tylko jeden opamp OPA2604. Znam ten opamp z aplikacji w CD i wiem, że potrafi zagrać bardzo różnie. Możecie coś powiedzieć o tym preampie, jak gra? Dlaczego jest taki drogi, jest banalnie prostym urządzeniem.

No właśnie, konstrukcyjnie bez rewelacji i zapewnie tak też gra (znam jego starszych braci na podobnym schemacie i było kiepsko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Satori napisał:

Już kiedyś Tobie napisałem żebyś w Rotelach nie szukał ocieplenia bo go nie znajdziesz.

Satori, tak pamiętam 😉

Ale międzyczasie przeczytałem, chyba nawet w tym wątku, że od momentu podjęcia współpracy Rotela z B&W, jego wzmacniacze lekko "złagodniały i ociepliły", aby dostosować się do głośników.

Ech... człowieka korci 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, StachMuszel napisał:

Ale międzyczasie przeczytałem, chyba nawet w tym wątku, że od momentu podjęcia współpracy Rotela z B&W, jego wzmacniacze lekko "złagodniały i ociepliły", aby dostosować się do głośników.

Łagodniej gra seria 12, 15 ale nie seria 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Satori napisał:

Łagodniej gra seria 12, 15 ale nie seria 10.

Może nie miałeś doświadczenia z zestawem 1090, ten na prawdę gra bardzo wyważenie, to inna klasa niż np ra-1070 i rb-1080, rc-1080 nie znam, ale chodzą słuchy że skłania się brzmieniowo ku rc-1090. Polecam spróbować wyższych roteli z serii 10 i potem wydawać werdykt, to dobre klocki w swojej kategorii cenowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC-1090 piękne urządzenie, również inżyniersko, ale niestety nie w zakładanym budżecie. No i brak na rynku wtórnym.

Chyba skieruję uwagę córki w kierunku NADa 106/114 lub 1000s, które doskonale znam. Boję się tylko, aby nie było za spokojnie. Dla siebie będę obserwował rynek wtórny RC-1090.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StachMuszel napisał:

RC-1090 piękne urządzenie, również inżyniersko, ale niestety nie w zakładanym budżecie. No i brak na rynku wtórnym.

Chyba skieruję uwagę córki w kierunku NADa 106/114 lub 1000s, które doskonale znam. Boję się tylko, aby nie było za spokojnie. Dla siebie będę obserwował rynek wtórny RC-1090.

Niestety mojego rc-1090 dawno sprzedałem, ciężko go kupić, w tej chwili sprzedaję końcówkę rb-1090, jak sprzedam to sytuacja z dostępnością może być podobna do preampu... Polecam oba urządzenia, serii michi nie słuchałem, jednak w budowie wielkich różnic in plus nie ma, poza tym michi które mogłoby mnie zainteresować to mocno starsze klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, baksiu napisał:

Może nie miałeś doświadczenia z zestawem 1090, ten na prawdę gra bardzo wyważenie, to inna klasa niż np ra-1070 i rb-1080, rc-1080 nie znam, ale chodzą słuchy że skłania się brzmieniowo ku rc-1090. Polecam spróbować wyższych roteli z serii 10 i potem wydawać werdykt, to dobre klocki w swojej kategorii cenowej!

Mówimy tu o wyższości klasy nad klasą czy o ociepleniu i łagodniejszym brzmieniu? Słuchałeś coś z serii 12 i 15?

Jak już powiedziałem żaden Rotel nie gra ciepło a o tym tu mowa. Zależy też co rozumiemy pod pojęciem ciepła? To że seria 12 nie jest ostra ma bardziej nasyconą średnicę to nie znaczy że jest to ciepły wzmacniacz. Nie dla mnie. Słyszałem Ciepło grające wzmacniacze więc mogę się wypowiedzieć.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Ja użytkuję rb1582mk2 z rc1590 i jest to energicznie grający zestaw raczej o neutralnej barwie dźwięku,ocieplenia bym w serii 15 nie szukał jak i chłodu.

A jak wypada średnica w tym zestawieniu nie jest czasem z lekka wycofana? Z jakimi głośnikami to gra?

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, quatross napisał:

Raczej powinien ale to nie jest wydajny prądowo klocekm

Jak zwykle nie wiadomo o co chodzi piszącemu... da rady, ale mocniejsze jednostki lepiej dadzą rady, gdybyś nie miał wątpliwości, to byś nie pytał 😉 Podtrzymuję twoje wątpliwości, jestem zwolennikiem mocnych wzmaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.