Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Czy ktoś z użytkowników ROTELA próbował łączyć klocki w swoim systemie z innymi elementami takich marek jak Linn lub Primare? Konkretnie chodzi mi o dopasowanie PRE nie ROTELOWE do końcówki ROTELOWEJ 🤪.

Nie będę reanimował mojego Parasounda PLD 1100 bo się to niestety nie opłaca i znowu jestem w punkcie poszukiwania przedwzmacniacza do RHB10. Rynek u nas raczej słaby jeśli brać pod uwagę zestawy dzielone a już pojedyncze elementy to całkiem licho. Z dostępnych na naszych rodzimych portalach w budżecie do około 2000-2500 zł zwróciłem w zasadzie uwagę tylko na dwie pozycje. Nr jeden to Linn AV5103 (nie jest to rasowy pre stereo ale może jako taki służyć) który w sieci zbiera bardzo dobre opinie użytkowników oraz prasy. Nr 2 to Primare P30 - też wydaje się być całkiem solidnym zawodnikiem. No i tak się zastanawiam co było by ewentualnie lepsza opcją. Macie jakiś swój typ?

Chyba @mol01 ma primare i może coś nt powie... ja polecam classe, już model cp45 jest ponoć godny, w PL będzie ciężko, ja już nic dla siebie u nas nie znajduję 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, StachMuszel napisał:

Pamietaj, ze P30 to nie jest typowy preamp stereo . Posiada tez sekcję video. Typowy stereo to u Primare jest PRE30.

Choć nie słuchałem ani Linna, ani Primare, nie jestem zwolennikiem mieszania audio z video w typowych zestawach audio stereo.

Tak wiem że oba są "nie rasowymi" pre stereo ale czy to przeszkadza w tym żeby miały się nie sprawdzić w tej funkcji? Zarówno jeden jak i drugi zbierają świetne opinie także jako przedwzmacniacze w systemach 2.0. Linn AV wysoko oceniany przez światową prasę. Wyróżnienie m.in. w Stereoplay gdzie dostał wysokie noty właśnie za świetną aplikację w stereo. Z koleii Primare P30 oprócz tego że ma bdb opinie to wyposażony jest w fabrczny bypass odłączający sekcję soround i umożliwiający korzystanie z niego w tradycyjnym zestawieniu z dwoma frontowcami.

2 godziny temu, baksiu napisał:

Chyba @mol01 ma primare i może coś nt powie... ja polecam classe, już model cp45 jest ponoć godny, w PL będzie ciężko, ja już nic dla siebie u nas nie znajduję 😂

OOO to może właśnie @mol01 nam coś ciekawego napisze o budowie jednego i drugiego - taki mały VS. by się przydał w ewentualnym rozpatrywaniu pod kątem możliwości obu sprzętów. Co do Classe to super marka i fajnie zbudowane klocki tylko u nas mało kto ma a wówczas je docenia, a wiadomo że jak już ludzie mają coś co się sprawdza to tak szybko się nie pozbywają. Ja od 2 miesięcy się już rozglądam i co jakiś czas zaglądałem na modele dr5, dr6, dr7 - ale jak na razie chyba nie ma co liczyć na żadne "okazje cenowe" nawet na rynku ojczystym w Kanadzie.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mariusz Marciniak napisał:

OOO to może właśnie @mol01 nam coś ciekawego napisze o budowie jednego i drugiego - taki mały VS.

Primare PRE30 w ogóle mi nie podpasował, a miałem jego kilka wersji. Ogólnie buła na basie, a z Rotelem na wzmocnieniu to już w ogóle się ich nie da słuchać - z głośników słychać totalny harmider, a nie muzykę. Procesora P30 nie słyszałem, ale jeśli ma tą samą charakterystykę przy słabszej budowie od stereofonicznego PRE30 to sam możesz sobie odpowiedzieć, czy warto ryzykować. Z Linna zaś słyszałem bodajże zmostkowane końcówki LM280 jako monobloki z RC-1082 i grało to naprawdę zacnie, więc może i ich klocki tworzą synergię także w drugą stronę, z pre Linna, ale nie słyszałem żadnego pre Linna, a tuner Classe oparty na poprawionym projekcie Linna mnie nie powalił.

Tak jak wspomniał @baksiu, Classe od CP-45 (a nawet od CP-40) w górę napewno będzie bezpiecznym zakupem... o ile nie przeszkadza Ci rozjaśniona góra. No ale jeśli przytoczyłeś takie, a nie inne modele domniemam, że chodzi Ci o jakieś pre z DAC-iem na pokładzie w jakimś celu, a tu już bym osobiście wolał zdecydowanie coś z Roteli RSP, bo one naprawdę grają dobrze w stereo na wbudowanych kościach DAC.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj przy niedzieli eksperyment. Odpiąłem RC-1550 i RB-1582 i podłączyłem leżący na półce od lat SONY TA-F519R. I co... Nie ta liga? Nie ta moc? Mało basu? NIC Z TYCH RZECZY!!! To gra. Gra tak, że aż wierzyć się nie chce. Niczego nie ubyło. Nawet mniejsza (dużo) moc tego wzmacniacza nie boli. Dodam, że sprzęt towarzyszący to DAC Hegel HD11 i kolumny ELAC FS217. Wstrząsnął mną ten eksperyment troszeczkę. W końcu Rotel nie najtańszy i nie najgorszy chyba a Sony TA-F519R to wzmacniacz za kilka stówek. Aż się boje tego co słyszę. Wydaje mi się wręcz, że to gra lepiej... Detaliczniej... bas masuje, wysokie szczegółowe.

20211017_162323.jpg

20211017_162327.jpg

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, sk-victor napisał:

Zrobiłem dzisiaj przy niedzieli eksperyment. Odpiąłem RC-1550 i RB-1582 i podłączyłem leżący na półce od lat SONY TA-F519R. I co... Nie ta liga? Nie ta moc? Mało basu? NIC Z TYCH RZECZY!!! To gra. Gra tak, że aż wierzyć się nie chce. Niczego nie ubyło. Nawet mniejsza (dużo) moc tego wzmacniacza nie boli. Dodam, że sprzęt towarzyszący to DAC Hegel HD11 i kolumny ELAC FS217. Wstrząsnął mną ten eksperyment troszeczkę. W końcu Rotel nie najtańszy i nie najgorszy chyba a Sony TA-F519R to wzmacniacz za kilka stówek. Aż się boje tego co słyszę. Wydaje mi się wręcz, że to gra lepiej... Detaliczniej... bas masuje, wysokie szczegółowe.

20211017_162323.jpg

20211017_162327.jpg

Myślę że ten pre rotela jest najsłabszym elementem układanki i to on może być odpowiedzialny za kiepskie brzmienie... Sony może mieć kiepską kontrolę basu, którą odbierasz jako większy, masujący bas, to standardowy efekt taniej elektroniki... rb-1080 np ma bardzo sprężyste niskie tony, bez poluzowania, może sie to podobać, może też nie podchodzić, mi się podobał 😊

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

Sony może mieć kiepską kontrolę basu, którą odbierasz jako większy, masujący bas, to standardowy efekt taniej elektroniki...

Nooo nie... Bas przyjemny. Masuje nie w sensie, że rozlazły, buczący. Po prostu kompletnie nie gorszy niż w Rotelu. Słucham kolejnej płyty (teraz akurat U2 - Songs Of Experience) i nie odczuwam absolutnie żadnej straty. Hehe może to czas aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy ta pogoń ma sens? Co naprawdę słyszymy a co usilnie słyszeć chcemy. Czy nasze wydane pieniądze faktycznie przekładają się na taki progres jakościowy jaki sobie wmawiamy? Ile w hi-endzie (tak wiem Rotel to nie hi-end) jest autosugestii a ile faktycznego hi-endu. Proponuje każdemu z Was zderzyć się z takim "wzmacniaczykiem", który nigdy nie był ani ceniony ani cenny i samemu się sprawdzić. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nigdy nie czuł się zagubiony po wymianie dotychczasowego sprzętu na sprzęt marzeń i doznał rozczarowania. No bo jak, wszyscy pieją peany ku czci sprzętu X a tu co? Po prostu gra... Ale ja już pewnie uszy mam nie te. Lata głośnego słuchania muzyki swoje zrobiły 😉

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sk-victor napisał:

Proponuje każdemu z Was zderzyć się z takim "wzmacniaczykiem", który nigdy nie był ani ceniony ani cenny i samemu się sprawdzić.

Ja dość często mam okazję słuchać wzmacniaczy i źródeł z dużo niższej półki niż mój zestaw podstawowy i owszem, czasem się trafiają fajnie grające klocki, jak już kiedyś tu pochwaliłem najniższy z serii "powrotnej do stereo" amplituner Yamaha R-S300 (nawiasem mówiąc, teraz właśnie testuję odtwarzacz CD-S300 i wznak Onkyo A-9511), ale z reguły mają one jedną wybitną cechę brzmienia, gdy reszta jest po prostu OK, zaś mój podstawowy system gra wybitnie lub bardzo dobrze na każdym polu i tylko rozjaśnienie góry jest nieco odbiegające od tego co dawałoby mi pełnię szczęścia.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mol01 napisał:

zaś mój podstawowy system gra wybitnie lub bardzo dobrze na każdym polu i tylko rozjaśnienie góry jest nieco odbiegające od tego co dawałoby mi pełnię szczęścia.

A mógłbyś mi powiedzieć jaki to zestaw? 

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w "O mnie": Rotel RDD-980 / laptop + interfejs USB-AES/EBU własnej konstrukcji / Primare T23 > Theta DSPro Basic III > Classe CP-65 > Primare A33.2 > ALR Nummer 4 i "druga gałąź" Krell KAV-300i > T+A Stratos P30

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mol01 napisał:

Wszystko jest w "O mnie": Rotel RDD-980 / laptop + interfejs USB-AES/EBU własnej konstrukcji / Primare T23 > Theta DSPro Basic III > Classe CP-65 > Primare A33.2 > ALR Nummer 4 i "druga gałąź" Krell KAV-300i > T+A Stratos P30

Same zacne klocki, wpadłem w kompleksy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StachMuszel napisał:

Same zacne klocki

Czy ja wiem, czy takie zacne? Większość wypowiadających się tu ma lepsze kolumny (czyt. droższe i bardziej uznane) ode mnie nawet jeśli napędzają je naprawdę budżetowymi klockami Rotela. Dużo osób by też powiedziało, że napęd Rotela lub interfejs USB na chińskich płytkach do DAC-a Thety to niewybaczalny mezalians. A jakby dodać do tego, że ostatnio podpiąłem Yamahę CD-S300 jako napęd do Thety i puszczałem testowo MP3-ki z pendrive'a... Ale jestem zdania, że wszystkiego trzeba spróbować, by wyrobić sobie własne zdanie, a nie powtarzać tylko zasłyszane opinie. Klocki te też kupiłem w utra-okazyjnych cenach na rynku wtórnym, więc pewnie wydałem mniej niż większość wypowiadających się tu z Rotelami z salonu...

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mol01 napisał:

nawiasem mówiąc, teraz właśnie testuję odtwarzacz CD-S300 i wznak Onkyo A-9511

Przez chwilę miałem A-9711 i muszę przyznać, że po każdym względem to jest przyzwoity wzmacniacz. Jedno czego naprawdę żałuje to tego, że sprzedałem zestaw Yamahy. Miałem preampa CX-830, końcówkę MX-830 do tego kompakt CDX-1030, tuner T-950 i decka KX-670. Ta końcówka z preampem grała u mnie do momentu gdy zmieniłem je na Rotela. Niestety Rotel niegodnie je zastąpił. Gdyby ktoś kiedyś miał okazję kupić CX-830 i MX-830 to szczerze polecam.

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Satori napisał:

Jakbyś miał okazję przetestuj Onkyo A-8850

Jak mi wpadnie w ręce, to czemu nie... Co prawda A-9511 mnie nie powalił, ale ani to wysoki model, ani jakoś uznany - w zasadzie to pierwszy Onkyo, jakiego miałem okazję posłuchać, więc niema co oceniać marki po jednym modelu. Ot, taki dual-mono na w miarę dobrych komponentach o dość mizernej mocy z poduchą na basie i skrzącą górą (zwłaszcza z CD Yamahy).

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, quatross napisał:

one sa spitolone od procesu produkcji, jezeli chodzi o ten konkretny model ONKYO, która to firma nie istnieje już dzisiaj

Ja nie rozumiem o co koledze w ogóle chodzi. Ja mówię o dźwięku. Pisałem Molowi żeby sobie odsłuchał kiedyś jak mu wpadnie w ręce, ponieważ jest to dźwiękowo lepszy model aniżeli ten który odsłuchiwał jeżeli chodzi o Onkyo. Nie mówię żeby sobie  go kupił jako 3 system 🙂 tylko odsłuchał jako dobre stereo(jak będzie miał okazję) jeśli chodzi o ONKYO. Powiem tylko tyle, że dla mnie gra lepiej niż RA-980BX. No ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, quatross napisał:

obydwa wymienione to dobaniowe paście w dźwięku i zarazem przeciwieństwa siebie

Bardzo pięknie opisane niuanse różniące dźwięk obydwu budżetowych wzmacniaczy, wpis na pewno się przyda poszukiwaczom sprzętu w lowendzie, chyba pora się wypisać z klubu 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.