Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Mariusz Marciniak napisał:

Ktoś tutaj niedawno deklarował chęć zakupu transportu Rotela... Nie wiem czy cena dobra bo przy aktualnej inflacji to ciężko odnieść się do czegokolwiek.

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-rdd-980-transport-cd-CID99-IDMn2JZ.html#b2e48a4b9e

 

Dzięki za cynk! Faktycznie się rozglądam... Z drugiej strony trochę mi żal się pozbywać RCD-1072 i się zastanawiam, czy dedykowany transport ma sens w przypadku współczesnego DAC-a z buforowanym wejściem i reclockingiem (SteadyClock FS)... Cena w miarę normalna, więc obadam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, negatyw napisał:

https://www.avforums.com/reviews/rotel-a14-mkii-integrated-amplifier-review.18862

Brak wsparcia dla DSD, przekreśla a14 mk2 w moich oczach. Tak więc nadal cieszę się z a14 🙂

Tak się cofnąć 🤦‍♂️ stare kości AKM w tym ta z a14 obsługują DSD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHI X3:
The amplifier has built-in digital conversion from AKM (AK4490), which supports digital resolutions up to 32-bit / 768 kHz. And if you have some weird DSD music files, you can play them at up to 11.2 MHz.
 
A14:
Sercem cyfrowego toru audio jest nowoczesna kość DAC-a AKM4495 z linii premium firmy AKM. Wejście USB – pod warunkiem odblokowania opcji 2.0 w menu – przyjmuje sygnały PCM 32/384 oraz DSD (2,8 i 5,6 MHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam, az tak bardzo Wam zalezy na dsd? Mialem kilka sampli i jakos ich jakosc mnie nie powalila na kolana.

A sample byly prezentacyjne.

Zwykle 44.1 dobrze nagrane potrafi wyrwac z butow ... Nalezy pamietac, ze to tylko cyferki, ktore lubia wplynac na sluchacza ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam (przykładowo) dyskografie Genesis, Depeche Mode i Queen w DSD. Znam te płyty na pamięć, a że sam muzykuję, to pamięć muzyczną jakąś tam mam.
Każda z tych płyt brzmi na tyle powalająco, że już ich nie słucham z innych formatów. Inne formaty leżą na półce jedynie dla poligrafii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2021 o 21:32, Mariusz Marciniak napisał:

Ktoś tutaj niedawno deklarował chęć zakupu transportu Rotela... Nie wiem czy cena dobra bo przy aktualnej inflacji to ciężko odnieść się do czegokolwiek.

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-rdd-980-transport-cd-CID99-IDMn2JZ.html#b2e48a4b9e

 

Cena chyba ok, rzadko się pojawia, chciałem kiedyś kupić, ale nie było i kupiłem Thetę Pearl z napędem pioneera... teraz muszę płytę na odwrót wkładać 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem rotela A14 mkII. Gra nieźle jak za tą cenę. Spotify z android TV całkiem fajnie brzmi (jak na mp3). W dodatku pozwolił mi odchudzić półkę z daca PS Audio (fajny klocek ale jednak to kolejny przedmiot w małym mieszkaniu). Obecnie poszukuję CD do tego wzmacniacza. I tutaj zastanawiam się czy brać transport i korzystać z Daca Texas instr. w Rotelu czy może kupić cd z własnym innym daciem. Chcę spróbować transportu bez tacki, gdyż prędzej czy później we wszystkich cd jakie miałem(Creek czy Micromega) mechanizm tacki się psuł i tacka się już nie wysuwała. Rozważam:

1. Audiolab 6000CDT;

2. PRO-JECT CD Box DS2T

3. CD PRO-JECT CD BOX RS

 

A z tych z DAC

1. AUDIOLAB 8300CD

2. Musical Fidelity M2scd

3. deska klozetowa Rega brio

 

Co byście poradzili i czy ktoś miał jakieś problemy z tackami w cd rotela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bierz coś w miarę tanio jako transport,nie ma co przepłacać ja do swojego RC1590 chciałem najtańszego rotela jako transport ale mieli,tylko CD11Tribute więc jego zakupiłem ale jak by był zwykły CD11 to jego bym brał.

Problemów żadnych nie mam z CD11 chodzi cicho,wczytuję szybko ma opcje ściemniania i można nim sterować z centralnego pilota .

 

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rancor_pl napisał:

Chcę spróbować transportu bez tacki, gdyż prędzej czy później we wszystkich cd jakie miałem(Creek czy Micromega) mechanizm tacki się psuł i tacka się już nie wysuwała.

Jak ma się popsuć, to się popsuje, czy będzie to mechanizm szufladowy, czy szczelinowy, ale ja jeszcze się nie spotkałem z samoczynnym popsuciem się szuflady, poza piętą Achillesową napędu CDM-9, czyli rozlatującym się ze starości kółkiem napędu szuflady.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mol01 napisał:

Jak ma się popsuć, to się popsuje, czy będzie to mechanizm szufladowy, czy szczelinowy, ale ja jeszcze się nie spotkałem z samoczynnym popsuciem się szuflady, poza piętą Achillesową napędu CDM-9, czyli rozlatującym się ze starości kółkiem napędu szuflady.

Ja mam widać pecha najpierw kiedyś w Creek evo wszystko pięknie grało aż któregoś dnia tacka nie chciała się wysuwać. A ostatnio w Micromega cd-20 - fakt była często używana przez wiele lat, znowu coś się zepsuło. Tacka się nie wysuwa.  Śledztwo po rozkręceniu wykazało, że płyta nie jest zwalniana tj. opuszczana na tackę i wyskakuje info o błędzie tak więc dodatkowo straciłem w środku płytę Van Halen ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała prywata fanklubowa . Sprzedaje , ostatniego na ten moment , Rotela RSP-1570 srebrny . Stan b.dobry. Pierwszy własciciel. Kontak na prv

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem zadowolony z tego Rotelka. Oczywiście nie kupiłem go w tej cenie pierwotnej 6200. Uważam, że ta cena mocno przesadzona. DAC gra dobrze. Ciekawe, że Rotel nie wydał odświeżonej linii cd np CD14 mk2. Może to oznacza, że Rotel już nie będzie robił i sprzedawał cd..... szkoda. Uważam, że za jakiś czas będzie powrót do CD jak do winyli. Dla mnie winyl to gadżet i ma mnóstwo wad. Ze streamingów korzystam ale większą przyjemność sprawia mi słuchanie CD i uważam, że brzmi jakoś przyjemniej niż ze streamingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, negatyw napisał:

Szkoda tylko, że a14 mk2 nie wspiera plików DSD.

Nie używam DSD ale faktycznie to dziwne, że w nowej wersji dali mniej funkcjonalnego DACa. Ciekawe dlaczego. W necie nie znalazłem opinii żeby jednak ten TI brzmiał gorzej niż DAC w A14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rancor_pl napisał:

Creek evo wszystko pięknie grało aż któregoś dnia tacka nie chciała się wysuwać. A ostatnio w Micromega cd-20

Niestety w/w marki ostatnimi czasami rąbią bardzo kiepskie jakościowo urządzenia (nie wiem jak brzmienie, ale wykonanie niemal marketowe) i tu upatrywałbym przyczyny - to już nie jakość Micromegi Concept Stage 3, choć i ta szczytem jakości nie była. Druga sprawa, nie masz może dzieci, które pod Twoją nie obecność np. bawią się szufladą...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie używam DSD ale faktycznie to dziwne, że w nowej wersji dali mniej funkcjonalnego DACa. Ciekawe dlaczego. W necie nie znalazłem opinii żeby jednak ten TI brzmiał gorzej niż DAC w A14.
Jeśli Michi korzysta z AKM (AK4490), to coś w tym brzmieniu TI chyba jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rancor_pl napisał:

Lepiej będzie podłączyć chinchami do wzmacniacza czy tylko sygnał coaxem ?

Jeśli chodzi o płyty CD, to najlepiej jest sprawdzić to samemu (nawet używając zwykłego kabla chinch stereo na COAX do testu), bo pomijając to, iż nowe kości DAC raczej słabo się spisują na sygnale 44,1 kHz, bo są nastawione na gęste formaty, to sama kość DAC nie gra, a większy udział w formowaniu ostatecznego brzmienia ma analogowy układ wzmocnienia na jego wyjściu (no i w mniejszym stopniu jego zasilanie, jakość kondensatorów odsprzegających itp. itd. - czyli potocznie mówiąc aplikacja DAC-a). Uważam, że w odtwarzaczu powinien być lepszy układ wyjściowy, choć akurat Rotel nie traktuje tej kwestii we wzmacniaczach po macoszemu jak większość producentów. Na plus połączenia cyfrowego przemawiają zaś dużo mniejsze zakłócenia przy przesyle kablem między urządzeniami. U mnie jak się pojawia nowe urządzenie to testuję na wszelkie możliwe sposoby każde wyjście/wejście, bo to w moim zestawieniu ma to grać, gdzie są tysiące zmiennych, a nie bo się komuś z forum wydaje, że tak, a nie inaczej będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, mol01 napisał:

Niestety w/w marki ostatnimi czasami rąbią bardzo kiepskie jakościowo urządzenia (nie wiem jak brzmienie, ale wykonanie niemal marketowe) i tu upatrywałbym przyczyny - to już nie jakość Micromegi Concept Stage 3, choć i ta szczytem jakości nie była. Druga sprawa, nie masz może dzieci, które pod Twoją nie obecność np. bawią się szufladą...?

 

No właśnie wiem, że dzieci się nie bawiły. Dlatego zniechęciłem się do cd z "napędem tackowym". Ogólnie Creek i Micromega ładnie grały. Co do wykonania trudno mi ocenić bebechy bo aż tak się nie znam ale na pewno wyglądały schludnie.  Kupie tego cd Rotela i mam nadzieję, że nie powtórzy się awaria napędu. Wiecie czy warto naprawiać taką Micromegę CD-20 i czy ktoś się tym zajmuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2021 o 20:55, meloman93 napisał:

Zakupiłem RCD-1072. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Tym samym witam już oficjalnie w klubie Rotel.

Odtwarzacz szczęśliwie odebrany paczka nie miała śladów zniszczeń. CD gra przepięknie z dużą przestrzenią, miękkim pulsującym basem, masą szczegółów. Ekran bardzo wyraźny ładne podświetlenie. Jestem mega zadowolony. 🥰

rotel.PNG

Edytowane przez meloman93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tym napisał:

Prawda, że śliczny 😉 Mój to już chyba u mnie zostanie do końca swojego żywota -- teraz jako transport. Pod względem funkcjonalnym wciąż jest świetny, a wyświetlacz bije na głowę wszystkie te współczesne koszmarki...

Miałem takie dwa, jeden czarny, drugi srebrny, obydwa bezawaryjne, srebrny do dziś gra często u ojca, moj ulubiony rotel, najbardziej charakterystyczna stylistyka, przedtem było nudno, potem różnie, ale już nie tak dobrze. W końcowej fazie używałem go jako napędu, ale po porównaniu z Thetą Pearl już nigdy go nie włączyłem... dobry CD dla niewymagających, ale można wiele lepiej, tylko budżet trzeba zwiększyć 😉. W sumie jak ostatnio go używałem u ojca, to wkurzała mnie glośna szuflada, która z łoskotem się zamyka i otwiera, oraz jej lekkość, ale w swojej cenie to majstersztyk- korekcja błędów niesamowita, niektórych płyt już nie słucham na nowym sprzęcie- Rotel dawał rady 😊 Wyświetlacz fajny, ale brak wygaszania to totalna wtopa, aż dziw że o tym zapomnieli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.