Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.10.2021 o 11:04, kwasior21 napisał:

Siemka. Jest ktos na sali kto korzysta z a12 jako przedwzmacniacz do koncowki mocy ? Jak sie sprawuje?

Hej, byłem ostatnio w Top HIFI  aby takiego zestawienia o które pytasz posłuchać, końcówka RB 1552 mk2, na moje słoniowe ucho dźwięk w tym zestawieniu jest "bardziej dojrzały" bardziej przestrzenny co do tonów wysokich, średnich i dołu ja osobiście nie stwierdziłem różnicy, najwyraźniej dodało umiejscowienia w scenie instrumentów, tu na samym A12 jest to jakoś tak zlane, a po podłączeniu końcówki zysk na przestrzeni był wyraźny. Tak jak napisałem wyżej , zysk wyraźny  na dojrzałości - tak to po laicku określę 😉 . Ja po odsłuchach zamówiłem ta końcówkę, ale od początku biorę pod uwagę, że docelowo nie A12 będzie preampem a któryś z klocków z serii RC.

BTW kwasior21 , z jakimi kolumnami gra u Ciebie A12 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Marek_Kal napisał:

Hej, byłem ostatnio w Top HIFI  aby takiego zestawienia o które pytasz posłuchać, końcówka RB 1552 mk2, na moje słoniowe ucho dźwięk w tym zestawieniu jest "bardziej dojrzały" bardziej przestrzenny co do tonów wysokich, średnich i dołu ja osobiście nie stwierdziłem różnicy, najwyraźniej dodało umiejscowienia w scenie instrumentów, tu na samym A12 jest to jakoś tak zlane, a po podłączeniu końcówki zysk na przestrzeni był wyraźny. Tak jak napisałem wyżej , zysk wyraźny  na dojrzałości - tak to po laicku określę 😉 . Ja po odsłuchach zamówiłem ta końcówkę, ale od początku biorę pod uwagę, że docelowo nie A12 będzie preampem a któryś z klocków z serii RC.

BTW kwasior21 , z jakimi kolumnami gra u Ciebie A12 ?

U mnie gra z monitor audio bx6 oraz z diy na tangband w5. 
 

monitor audio maja niezły dol ale średnica i wysokie jakby pod kocem. 
 

natomiast monitorki ba tangband maja świetna średnice i wysokie ale basu nie uświadczysz ze względu ba charakterystykę. W dodatku są to szerokopasmowce. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kwasior21 napisał:

U mnie gra z monitor audio bx6 oraz z diy na tangband w5. 
 

monitor audio maja niezły dol ale średnica i wysokie jakby pod kocem. 
 

natomiast monitorki ba tangband maja świetna średnice i wysokie ale basu nie uświadczysz ze względu ba charakterystykę. W dodatku są to szerokopasmowce. 
 

 

Ja słuchałem A12+Rb1552 w połączeniu z ELAC Debut reference F5, fajne połączenie jak dla mnie i mojego słuchu oczywiście, bardzo jestem ciekaw co ta końcówka doda Pylonom które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kwasior21 napisał:

Mize kiedyś sie przekonam. Niemniej jednak w przyszłości raczej będę celował w starcze końcówki mocy. O ile odczuje potrzebę. Aktualnie wolałbym jakiemuś suba do monitorów tang band. 

Jasne , "każdemu wg jego potrzeb" . Ponieważ docelowo chcę oddzielnego systemu stąd pomysł na zakup końcówki już teraz i wykorzystanie na ta chwilę A12 jako preampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, meloman93 napisał:

Hej,

 

Zastanawiam się nad Rotel RCD 651 oraz RCD 02 czytałem, że środek mają dokładnie ten sam. Choć czytając opinię na Internecie bardziej popularne i jakby lepsze ma RCD 02. Czy jest między nimi różnica w brzmieniu? Porównywał ktoś? 

To bardzo podstawowy CD, nie porównywałem, ale jeśli możesz, to kup RCD-1072, to inna jakość. Miałem też RCD-02, wiem co mówię

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

961 zastąpiła na krótki czas 951 oraz 971. W 2001 w ramach serii euro została nazwana RCD-02 .

Natomiast w tym samym roku reaktywowano 971 w postaci 1070/72

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, negatyw napisał:

Swoja drogą cena A14 mark II zrobiła się spora, ciekawe co zostało w środku pozmieniane czy to kwesta drożenia elektroniki i inflacji ?

Edytowane przez Marek_Kal
NIE DOPISANA TRESC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mol01 napisał:

Chyba chodziło Ci o RCD-951 - ja z kolei polecałbym bardziej RCD-975 lub ewentualnie RCD-971, jeśli już chcesz iść w nowsze jaśniej brzmiące Rotele.

Przepraszam, chodzi mi o RCD-961 i RCD-02 jakie są różnice w brzmieniu między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, meloman93 napisał:

Przepraszam, chodzi mi o RCD-961 i RCD-02 jakie są różnice w brzmieniu między nimi.

To bliźniacze urządzenia. Inne obudowy .

40 minut temu, meloman93 napisał:

Czyli warto dopłacić do np. RCD-971 ? Co było jego następcą w nowszych seriach? RCD-06 ?

Powtórzę RCD-971 przeobraził się w 1070 a później 1072 ( wycentrowano napęd)

Trzeba  pamiętać że Rotel to firma powolnych ewolucji.

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marek-1969 napisał:

To bliźniacze urządzenia. Inne obudowy .

Powtórzę RCD-02 przeobraził się w 1070 a później 1072 ( wycentrowano napęd)

Trzeba  pamiętać że Rotel to firma powolnych ewolucji.

Czyli RCD-971 powinien zagrać lepiej od tych trzech wymienionych wyżej?  RCD-02,1070,1072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej od 961 podobnie do 1070/1072

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Marek_Kal napisał:

Swoja drogą cena A14 mark II zrobiła się spora, ciekawe co zostało w środku pozmieniane czy to kwesta drożenia elektroniki i inflacji ?

Z tego co czytałem to na skutek wirusa i produkcyjnych pieriepałek pewne elementy przestały być dostępne. Zamieniono je na inne z tej samej półki cenowej i zrobiono mk2.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

Z tego co czytałem to na skutek wirusa i produkcyjnych pieriepałek pewne elementy przestały być dostępne. Zamieniono je na inne z tej samej półki cenowej i zrobiono mk2.

Witam,

podobno spłonęła fabryka przetworników AKM i włożyli TEXAS instrument.

Przy okazji zmienili kilka innych rzeczy.

W przypadku RA-1572 słyszałem opinie, że analogowo zmiany są właściwie trudno wyczuwalne, natomiast cyfrowo zmiana jest, ale czy na lepsze?

Jedni mówią, że zmiany na inne, ci co sprzedają mówią, że na lepsze.

Na pewno zdrożały w detalu, tak jak ostatnio wszystko.

Droższych/wyższej klasy elementów nie włożyli.

Pozdrawiam

Edytowane przez sul76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, meloman93 napisał:

Zakupiłem RCD-1072. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Tym samym witam już oficjalnie w klubie Rotel.

będzie pan zadowolony ;)

W dniu 20.11.2021 o 13:19, Marek_Kal napisał:

Swoja drogą cena A14 mark II zrobiła się spora, ciekawe co zostało w środku pozmieniane czy to kwesta drożenia elektroniki i inflacji ?

w środku wygląda kiepsko, mały zasilacz, małe kondy, mały radiator, słabo jak za 5kzł... pewnie przez DAC, ja bym wolał dobry wzmacniacz i osobny dobry DAC, tutaj nie dostajemy ani jednego, ani drugiego...

taki ra-1070 zje go na śniadanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj niedawno deklarował chęć zakupu transportu Rotela... Nie wiem czy cena dobra bo przy aktualnej inflacji to ciężko odnieść się do czegokolwiek.

https://www.olx.pl/d/oferta/rotel-rdd-980-transport-cd-CID99-IDMn2JZ.html#b2e48a4b9e

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaskakujący brak w przypadku wielu urządzeń , nie tylko Fotela.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.