Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  719 członków

Rotel Klub
IGNORED

Klub miłośników Rotela


Micke 13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, baksiu napisał:

Wiesz że szukam naturalności w brzmieniu i żadne skrajności od hirurgii do odtopedii mnie nie pociągają 😊

Ja też preferuję neutralność i dlatego szukam czegoś innego. O ile moja Theta Basic III i Classe CP-65 grają same w sobie wybitnie, to ich połączenie niestety już mści się "szczegółowością do bólu", co nie znaczy jednak, że wolałbym Twoją Thetę Generation Va, bo ona wraz z uspokojeniem góry dużo traci na przestrzenności. Ciężko jest zatem znaleźć coś, co nie będzie męczące na dłuższą metę, ale zarazem nie marnujące precyzji prezentacji Classe CP-65.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 21:50, mol01 napisał:

Ja też preferuję neutralność i dlatego szukam czegoś innego. O ile moja Theta Basic III i Classe CP-65 grają same w sobie wybitnie, to ich połączenie niestety już mści się "szczegółowością do bólu", co nie znaczy jednak, że wolałbym Twoją Thetę Generation Va, bo ona wraz z uspokojeniem góry dużo traci na przestrzenności. Ciężko jest zatem znaleźć coś, co nie będzie męczące na dłuższą metę, ale zarazem nie marnujące precyzji prezentacji Classe CP-65.

to prawdopodobnie nie tyle trudne, co niemożliwe... każdy ma inny próg, który uznaje za przekroczony przy określonej ostrości prezentacji, najwyraźniej mój jest niższy, może po prostu jestem ciut młodszy, a z wiekiem wysokie ulatują, może mam ostrzejsze głośniki/pomieszczenie, trudno powiedzieć, na mnie VA zrobiła większe wrażenie niż Basic IIIA, właśnie dzięki łagodniejszym, ale jeszcze nie mulastym przekazie, jedynym rotelem, który tak naturalnie/spokojnie, a jednocześnie imponująco grał był RB-1090, ale to już niestety przeszłość, teraz kto inny się nim cieszy, a z informacji bezpośrednich wiem, że nabywca jest bardzo zadowolony, choć wydał wór monet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, negatyw napisał:

@ up/ 2up:
Zapewne słuchacie wyłącznie "na linii", czyli z pominięciem korekcji "wysokie/niskie"...?

Niestety w naszych klockach nie uświadczysz takich udogodnień jak korekcja barwy. Ale problem nie jest w tym, że jest ogólnie za dużo wysokich tonów, przynajmniej nie w skali regulacji Bass/Treble - jeśli już, raczej by trzeba użyć jakiegoś korektora parametrycznego, aby wyciąć tylko te irytujące "szpilki", a nie globalnie przyciemniać brzmienie. Tak, czy inaczej zestaw gra bardzo dobrze, ale nie mógłbym spać jak dziecko "utulony pomrukami" jak przy zestawie sypialnianym, bo główny system przyprawił by mnie o porannego "kaca" wciąż skupiając moją uwagę na tym, co w tym płukaniu się wyrabia... albo to było coś za ścianą? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrosłem już co prawda z treble na maxa, bass na 2-kę i do tego kontur - czasy Radmora i (jeszcze nie tak dawno dla mnie minione) Technisca + Altusy 140.
Nawet teraz w A14 daję wysokie na +4 i niskie na +2. Same kolumny Paradigm 3000 same w sobie mają mocny bas, ale nie dudniący. Jest szybki i kontrolowany. Muza "na zero" jest dla mnie płaska i bez wyrazu. I to też na dużo droższych klockach, niż sam posiadam. Słucham głównie rocka i metal, więc mi to pasuje. I tak bardziej wnikam w emocje i strukturę kompozycji, niż technikalia sprzętowe... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, negatyw napisał:

Wyrosłem już co prawda z treble na maxa, bass na 2-kę i do tego kontur - czasy Radmora i (jeszcze nie tak dawno dla mnie minione) Technisca + Altusy 140.
Nawet teraz w A14 daję wysokie na +4 i niskie na +2. Same kolumny Paradigm 3000 same w sobie mają mocny bas, ale nie dudniący. Jest szybki i kontrolowany. Muza "na zero" jest dla mnie płaska i bez wyrazu. I to też na dużo droższych klockach, niż sam posiadam. Słucham głównie rocka i metal, więc mi to pasuje. I tak bardziej wnikam w emocje i strukturę kompozycji, niż technikalia sprzętowe... 🙂

Słucham głównie tego samego, jednak w wielu tanszych klockach brzmienie wyjsciowo jest podbite we wspomnianych zakresach, dopiero w ostatnio nabytych klockach i w RB-1090 wydaje się naturalne, mniej wiecej liniowe, choć moje kolumny też do liniowych nie należą, to może właśnie dzięki nim dźwięk nie jest nudny, na pewno mają spadek na wyższej średnicy, co daje wrażenie uporzadkowania i czystości dźwięku, gdybym jeszcze podbił to loudnessem, to raczej byłby pastisz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę. Dane i wygląd też zacne:
Essentially two separate amplifiers sharing only a chassis and power cord, the RB-1090 is capable of putting out 380 watts per channel RMS (both channels driven into 8 ohms from 20 Hz to 20 kHz with less than 0.03% THD).

W erze klocków z lat 90-tych, kontur był normą. Jak zapodałem jedynkę metallici, to łeb odpadał :)

Czytając testy i opinię, znalazłem przekaz "do rocka i metalu - tylko Paradigmy". Byłem na odsłuchu w salonie. Słuchałem też wtedy polskie Pylony (nawet sporo droższe od założonego budżetu) - poległy. Zero wigoru i polotu.

Póki co jestem zadowolony. Może A14 się nie sfajczy zbyt szybko ;) A swoją drogą, rozejrzę się za jakimś rozwiązaniem (wentylatory w górnej części szafki), które wymuszą dodatkowy obieg powietrza. Zapewne powinny ssać, a nie dmuchać powietrzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, negatyw napisał:



Póki co jestem zadowolony. Może A14 się nie sfajczy zbyt szybko 😉 A swoją drogą, rozejrzę się za jakimś rozwiązaniem (wentylatory w górnej części szafki), które wymuszą dodatkowy obieg powietrza. Zapewne powinny ssać, a nie dmuchać powietrzem?

Znacie kogoś komu już padł A14 ? A jakbyś dokupił  RB-1552 MkII i a14 używał jako przedwzmacniacz to byś nie odciążył go jeśli idzie o temperaturę  ? Potem byś wymienił A14 na RC-1572 MKII ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizował bym tak bardzo tej temp A14, "macałem" inne sprzęty w domu (odtwarzacze bluray, tunery satelitarny) i też grzeją, a dodatkowo są w obudowach zamkniętych więc temp w środku jeszcze wyższa. Przecież w w Rotelu sprawdzali go n pewno przy dłuższym jednostajnym obciążeniu. Sama obudowa jest mocno "otwarta" więc to ciepło jest bardziej zauważalne na zewnątrz jak wewnątrz. A grzeją takie małe radiatory są minimalnie poniżej przy dolnych rogach tego co pokazał kolega na zdjęciu A14.

Mój chodzi po kilka godzin non stop i oczywiście u góry, czy półka nad nim są ciepłe, ale z boków jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leszek67 napisał:

 Sama obudowa jest mocno "otwarta" więc to ciepło jest bardziej zauważalne na zewnątrz jak wewnątrz. A grzeją takie małe radiatory są minimalnie poniżej przy dolnych rogach tego co pokazał kolega na zdjęciu A14.

 

O i tu mam pytanie. Obudowa otwarta i kurz będzie tam wpadał. Czy stracę gwarancję jeśli za jakiś czas zdejmę blachę i przedmucham sprężonym powietrzem żeby wyczyścić z kurzu ? Wszak kurz też podnosi temperaturę podzespołów. Czy wy czasem tak czyścicie wnętrzności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość wzmacniaczy tak ma. A co do kurzu to radiatory ustawione przeważnie w pionie, cyrkulacja powietrza jest do góry więc raczej wydmuch. Ja nie przecieram sprzętów szmatką tylko odkurzam odkurzaczem z tą końcówką (z włosami- miotełką). Poza tym przez okres gwarancji za dużo kurzu Ci się nie nazbiera. 

Nie ma co martwić się na zapas. Używać i cieszyć się dźwiękiem.

Ja jestem starej daty i moje pierwsze wzmacniacze Unitry czy też magnetofony Kasprzaka psuły się średnio na zmianę co 2 miesiące, więc dla mnie obecny sprzęt jest praktycznie bezawaryjny, chyba że trafi ci się jakiś trefny egzemplarz - to się pozbyć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że z tym czyszczeniem niema co przesadzać - o ile nie szlifujesz gładzi na ścianach podczas remontu z niezabezpieczonym sprzętem, to myślę, że wystarczy wyczyścić go w środku raz na 5 lat, a wtedy już raczej będzie po okresie gwarancji. Druga sprawa, że stracisz gwarancję tylko, gdy na sprzęcie jest jakaś plomba zabezpieczająca przed otwarciem, a z tego co się orientuję to Rotel takich nie stosuje, a prędzej jakieś serwisy, byś nie zaglądał jak co tam zostało zrobione. Kurz kurzem - nim bym się nie martwił, ale niektórzy użytkownicy (lub ich partnerki) czasem myją perforowane pokrywy bardzo mokrymi szmatkami lub gąbkami i to może być zabójcze dla sprzętu, bo napięcie wewnątrz występuje nawet gdy sprzęt jest wyłączony guzikiem (a często w tych z trybem Standby, spora część obwodu wtedy pracuje), a wszelka wilgoć wewnątrz może spowodować zwarcie lub korozję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy dłuższych sesjach, można dopomóc czymś takim:
59,73 zł 4%OFF | SXDOOL DIY DC 5V 120mm wentylator chłodzący USB Cooler z kontrolerem prędkości do odbiornika DVR Xbox TV, pudełko Router
https://a.aliexpress.com/_mqZGxKw

Pytanie na ile to pomoże, bo ciepło i tak idzie do góry. Tutaj co prawda zyskujemy wzmocnienie cyrkulacji.

Może przy zabudowie w szafce (choć spory zapas od góry) - warto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam co polecacie żeby wyeliminować skoki napięcia dla moich klocków?

W preampie buczą trafa w wieczornych godzinach,czasami chwilkę a czasami i po 30 minut 😔 buczenie jest w odstępach 1s.

Obawiam się że tak skaczące napięcie zabije moje Rotelowe dzieci😭

Mam na to max 500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Witam co polecacie żeby wyeliminować skoki napięcia dla moich klocków?

W preampie buczą trafa w wieczornych godzinach,czasami chwilkę a czasami i po 30 minut 😔 buczenie jest w odstępach 1s.

Obawiam się że tak skaczące napięcie zabije moje Rotelowe dzieci😭

Mam na to max 500zł.

 

Jakiś kondycjoner? Ale to chyba wchodzi trochę w kategorię vooodoo audio a tam to 500 zł to jest tyle co nic.

6 minut temu, kwasior21 napisał:

 

Btw. awatar rozwalil system ;D;D;D

Moim zdaniem nie na czasie bo ten nos już długością sięga z ziemi co najmniej marsa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, kwasior21 napisał:

 

Wystarczylo dokrecic mocniej trafo bo wpadalo w drgania. Jesli masz mozliwosc sprawdz to.

Właśnie dokręcenie nic nie da bo trafa w dalszym ciągu będą dostawać więcej prądu ;( a mi chodzi o wydłużenie życia sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam co polecacie żeby wyeliminować skoki napięcia dla moich klocków?
W preampie buczą trafa w wieczornych godzinach,czasami chwilkę a czasami i po 30 minut  buczenie jest w odstępach 1s.
Obawiam się że tak skaczące napięcie zabije moje Rotelowe dzieci
Mam na to max 500zł.
 
Pytanie jaką drogą to u Ciebie włazi. Czy po sieci zasilającej, czy "z powietrza".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga PF-1000 v2. Do tego dobre ekranowane grube kable. Wcale nie musisz przepłacać za szyld.
Ja zacząłem od tego. 90% testerów sprzętu audio w poczytnych magazynach - korzysta dokładnie z tego modelu. Jakość ekranowania i filtrowania jest mega. Poczytaj zresztą opinie w necie.

DC bloker (brat kupił Tomanka) - w tym obszarze nie pomógł. Wg mnie to ściema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam pytanie takie trochę z du... Co Panowie polecacie zamiast RC-1550 i RB-1582. Niekoniecznie to musi być Rotel. Moje kolumny to Elac FS-217 a słucham raczej starszego rocka, prog-rocka i muzycznych okolic. Wiem, że ta muzyka to nie audiofilskie plumkanie i mało który sprzęt pokaże co potrafi na takich realizacjach. No ale szukam. A szukam większej przestrzeni i większej analityczności. Niby Rotel gra ale czegoś mi brak... Bardzo żałuję sprzedaży wcześniejszego zestawu. Miałem starą Yamahe CX-830 i MX-830 i chyba mój Rotel nie dorasta do tej Yamahy... 

Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ten preamp jest biedny w środku niestety i to wąskie gardło dla RB-1582, jak masz możliwość to podłącz RC-1090 lub 1590 to są przyzwoicie zrobione przedwzmacniacze.

RC-1550 jest zbudowany podobnie jak mój stary RC-03 w środku hula wiatr i nie dziw się że to nie gra.

 

Posiadam RB1582mk2 i RC1590 gra to głównie HeavyMetal  szczegółowość i szybkość tego zestawu to jest to czego nie znalazłem u konkurencji w takiej samej cenie.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sk-victor napisał:

A ja zadam pytanie takie trochę z du... Co Panowie polecacie zamiast RC-1550 i RB-1582

Wywal Pre rotela zostaw KM i dokup inne pre (nie rotela), albo wypożycz do odsłuchu i wtedy się dowiesz czy ta KM jest coś warta do rocka.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Satori napisał:

Wywal Pre rotela zostaw KM i dokup inne pre, albo wypożycz do odsłuchu i wtedy się dowiesz czy ta KM jest coś warta do rocka.

Najszybsza stopa perkusji dla tej końcówki jest niczym, gra szybko i precyzyjnie więc do rocka spokojnie się nada,winę tutaj zwalam na słaby preamp.

Wcześniej przed RC1590 miałem Lampowy Yaqin MS-12B z lampami PsVane i pomimo że grał całkiem dobrze to i tak był wąskim gardłem dla RB1582mk2 🙂 dopiero najwyższy model z serii spowodował u mnie opad szczeny przy metalu jak i innych rodzajach muzyki, jest szybko,szczegółowo i potężnie 🤘 Dumping Factor na poziomie 800 robi robotę.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, sk-victor napisał:

Bardzo żałuję sprzedaży wcześniejszego zestawu. Miałem starą Yamahe CX-830 i MX-830 i chyba mój Rotel nie dorasta do tej Yamahy... 

To nie ma co szukać daleko - posłuchaj Yamahy A-S700, A-S1000, A-S2000 lub ich następców. O dzielonkach nie mówię, bo to już inny budżet 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MarcinStereo napisał:

Najszybsza stopa perkusji dla tej końcówki jest niczym, gra szybko i precyzyjnie więc do rocka spokojnie się nada,winę tutaj zwalam na słaby preamp.

Szybkość wzmacniacza to nie wszystko. 

11 minut temu, MarcinStereo napisał:

 Dumping Factor na poziomie 800 robi robotę.

DF we wzmacniaczch to dla mnie mit. Miałem wzmaki z DF na poziomie 150-250 i nie odstawały ani o jotę od wzmaków z DF 1000 jak to mają KM rotela.

Wzmacniacz do Rocka i Metalu musi być szybki i  rozdzielczy ale przede wszystkim musi mieć gęstą średnicę i odpowiednie dociążenie. Niestety klocki Rotela z reguły grają odchudzoną średnicą co w moim przypadku dyskwalifikuje je już na starcie. Sam mam w tej chwili NAD,a C 375bee ale nie grałby tak jakbym chciał gdyby nie Protagonist DAC od McGyver'a, który robi naprawdę porządną robotę. Mocny gęsty dźwięk z dobrą podstawą basową. Rozglądam się za innym wzmakiem ale jeszcze chcę przetestować jakieś pre a Nada wykorzystać jako KM.

Jeśli ktoś chciałby mnie wyprostować pisząc, że nie słuchałem tego czy tego amp. czy tej czy tamtej  KM Rotela to powiem od razu, że napisałem z reguły. Czyli te klocki, które ja odsłuchiwałem a było parę sztuk. I jest to moja subiektywna wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Może starsze klocki rotela mają odchudzoną średnicę ale nie nowe,moje klocki mają średnicę idealnie dociążoną + nieźle rozciągnięty bas nie ma tu mowy o odchudzeniu ale też lampowego ciepła nie uświadczymy.

Jak już wyżej napisałem słucham metalu gdzie środek i dół są bardzo ważne jak by było słabo to klocki poszły by na sprzedaż 🙂

Co do dumping factor to nie masz racji bo wszystkie sprzęty z niskim DF które miałem trzepały membranami jak szalone i wprowadzały chaos na basie, stara RB-03 też pomimo wysokiego DF potrafiła szarpać głośnikami dopiero RB1582mk2 pokazała jak trzymać bas w ryzach i na tych samych kolumnach i dużo wyższej głośności membrany ledwo się ruszają z porównaniem do RB-03.

Edytowane przez MarcinStereo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.