Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naby Teac - dobra cena !Wiadomo gdzie....:-)

Już ich nie ma.

Natomiast przestrzegam co do zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te plastikowe środki będzie bardzo ciężko złożyć aby były na 1/4" lub 1/2". Na tych środkach była nawinięta taśma (0,15")do magnetofonów kasetowych. Posiadają one przetłoczenia, które bardzo źle widać na zdjęciach, a trzeba by było je zeszlifować. Ja te środki po prostu wyrzucałem jako odpad. Żeby złożyć tę szpulę jest potrzebny oryginalny środek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem już u siebie w Munchen i swoim koncertem pobawiłem się tylko trzy dni.

Jest kompletny i prawie do końca sprawny, nie działa najważniejsze wejście uniwersalne, a z tego to powodu ważne bo wysokoomowe . Współczesny sprzęt grający przesterowuje produkty unitry,i tylko te wejścia ratują sytuacje, lub dzielnik napięciowy jak za pewne wiecie.Na wiadomym portalu zakupiłem szpule ampex z taśmą, ale okazało się ze w środku jest taśma basf lh 65, (też dobra). Na taśmach stilon,zapis wykazuje znamiona porażki,na scotach poprawnie, na basfah 9,05 poprawnie,19,5 lekkie podbarwienie wysokich basów,co ogólnie prowadzi do obniżenia góry.Pomiarów nie robiłem i żadnej regulacji prądu podkładu, bo nie było czasu.Poraża stabilizacja obrotów, nic nie słychać żadnych wahań.(Podejrzane głowice)Bebechy pokręcone i wymęczone,wkręty i iperki zmasakrowane, (bez obrazy) na pewno któryś z was forumowiczów spędził nad nim wiele godzin.Ale ja też lubię w czasie wolnym pogrzebać w czymś co nie przypomina mi dnia codziennego.Jeśli moja druga polowa stwierdziła ze, muzyka z koncerta brzmi lepiej niż z cd, to znaczy ze magnetofon działa poprawnie.Nasze forum obserwuje od dawna, morze jakieś piec lat,nie mam za wiele czasu na uczestnictwo,ale szacun dla stałych bywalców.Morze podeśle wam jakieś zdjęcie, ale choć jestem automatykiem, dziś nazywa się to mechatronik, to nienawidzę internetu i tej ciągłej inwigilacji.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UHER-ach REPORT z serii 4000 klawisze Start i Pause są zależne od siebie [sprzężenie szeregowe ich wyłączników] Brak pracy magnetofonu przy wciśnięciu START [PLAY] to: nie wyciśnięty do końca^ Pause/uszkodzenie mechaniczne styku wyłącznika lub samego wyłącznika/zerwanie przewodu zasilającego

UWAGA

Polska Firma AVT produkuje Akumulatory żelowe HPG 6V 3.2 Ah cena wyjątkowo przystępna

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UHER-ach REPORT z serii 4000 klawisze Start i Pause są zależne od siebie [sprzężenie szeregowe ich wyłączników] Brak pracy magnetofonu przy wciśnięciu START [PLAY] to: nie wyciśnięty do końca^ Pause/uszkodzenie mechaniczne styku wyłącznika lub samego wyłącznika/zerwanie przewodu zasilającego

UWAGA

Polska Firma AVT produkuje Akumulatory żelowe HPG 6V 3.2 Ah cena wyjątkowo przystępna

Pozdrawiam

Zbyszek

 

Korwin, jak zobaczyłem twój wpis nie mogłem się powstrzymać ... tak dawno nie gadaliśmy na forum ... Kupe zdrowia w nowym roku i by twe oczy zawsze wypatrzyły te skarby, których inni nie dostrzegają! Może los pozwoli nam się kiedyś spotkać grzebiąc na krakowskim pchlim targu ... ;)

Koledzy wybaczcie offtopic ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin, jak zobaczyłem twój wpis nie mogłem się powstrzymać ... tak dawno nie gadaliśmy na forum ... Kupe zdrowia w nowym roku i by twe oczy zawsze wypatrzyły te skarby, których inni nie dostrzegają! Może los pozwoli nam się kiedyś spotkać grzebiąc na krakowskim pchlim targu ... ;)

Koledzy wybaczcie offtopic ...

Poznasz mnie po czerwonej torbie na ramieniu w tym tygodniu " i choć padało choć było ślisko" powlokę się pod Halę Targową na Grzegórzkach. Są tam ludzie o których muszę pamiętać starzy, chorzy i sakramencko biedni a ja za ich skarby zawsze uczciwie płacę i nigdy nie zbijam ceny. Proszono mnie o ustalenie przyczyny fanaberii UHER-a REPORT 4200 IC, delikwent dostał namiary na mojego SKYPE-a ale jeszcze się nie zameldował mam REPORT-ów kilka w tym dwa egzemplarze trzymane na dawców organów rozkręciłem jednego z nich i to co tylko podejrzewałem okazało się faktem sprzężenie START-u z Pause w tym elektryczne połączenie wyłączników w szereg. Wystarczy odrobina śniedzi na stykach paproch lub odgięcie blaszki i d... zbita.

Pozdrawiam

Szczęśliwego Nowego Roku 2012

[Końca Świata wg Kalendarza Mayów]

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym wątku znajdę wspólny język skoro w temacie Magnetofon nie znalazłem

 

Mam kilka starszych rzeczy ,radia,magnetofony itp.

 

Zamierzam jednego szpulowca przeczyścić czy mogę liczyć na wsparcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym wątku znajdę wspólny język skoro w temacie Magnetofon nie znalazłem

 

Mam kilka starszych rzeczy ,radia,magnetofony itp.

 

Zamierzam jednego szpulowca przeczyścić czy mogę liczyć na wsparcie?

 

Do tego wątku zaglądają ci sami ludzie. Po prostu porzuć pretensjonalny ton i zacznij pisać konkretnie, to dostaniesz konkretną pomoc.

 

Jakiego szpulowca i jakiego rodzaju wsparcie masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Poszukuje pasków do Philipsa 4520 . Może ktoś mi pomóc ,czy paskami ,czy też podpowiedzią gdzie je zdobyć .. Paski czyli komplet . Paski do przewijania i do silnika napędowego .

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko jest tak piękne i proste jak by wydawać się to mogło. W zawodowych magnetofonach szpulowych przenośnych tej samej firmy z tego samego roku przerwa w pracy magnetofonu może być wykonywana: elektrycznie gniazdo Acces, gniazdo mikrofonowe <jak długo trzymasz przycisk na mikrofonie tak długo silnik stoi> i wyłącznika pod klawiaturą [klawisz Pause] ale bywa też tak, że tylko Acces [do wyłącznika nożnego <istotne przy spisywaniu informacji z taśmy> i mikrofon wyłączają napęd a Start [Play] i Pause odbywają się przy cały czas pracującym silniku a rodzaj pracy sprzętu zależy jedynie od układu dźwigni.Niektóre "udogodnienia" są wprowadzane przez producenta na specjalne żądanie odbiorcy [Wojska,Policji, Instytutów Badawczych]a niektórych sam użytkownik dokonuje [w 99.99999 przypadkach Pause z Klawiatury to tylko odsunięcie dźwignią rolki od wałka sterującego.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Poszukuje pasków do Philipsa 4520 . Może ktoś mi pomóc ,czy paskami ,czy też podpowiedzią gdzie je zdobyć .. Paski czyli komplet . Paski do przewijania i do silnika napędowego .

Pozdrawiam.

 

W N4520 jest tylko jeden pasek - do napędu wałka. Talerzyki mają napęd bezpośredni od silników. Na pewno o ten model Ci chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleroza nie boli .

Mój Philips to 4418.

Sorki za pomyłke . Do tego modelu poszukuje pasków lub namiarów na ten model .

Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleroza nie boli .

Mój Philips to 4418.

Sorki za pomyłke . Do tego modelu poszukuje pasków lub namiarów na ten model .

Pozdrawiam .

Dulon , ja mam takiego philipsa.Wymiary pasków masz tu:http://www.tonband.net/tech_riemen.php

N-4414 to to samo ,tylko dwugłowicowiec.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy wie może, ktoś z szanownego grona czy RMGi ma w Polsce jakiegoś dystrybutora? Chcę przetestować taśmę LPR35 a w Thomannie mają teraz obiekcje co do wysyłania przesyłek pobraniowych do Polski. Polskie Radio niestety, nie ma na razie tej taśmy na zbyciu... (Byłem u nich i pytałem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy wie może, ktoś z szanownego grona czy RMGi ma w Polsce jakiegoś dystrybutora? Chcę przetestować taśmę LPR35 a w Thomannie mają teraz obiekcje co do wysyłania przesyłek pobraniowych do Polski. Polskie Radio niestety, nie ma na razie tej taśmy na zbyciu... (Byłem u nich i pytałem)

Odpytaj na PW Marka ja mam tej taśmy tyle co kot napłakał 3 x szpula 13-tka i w dodatku nagrane.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy wie może, ktoś z szanownego grona czy RMGi ma w Polsce jakiegoś dystrybutora? Chcę przetestować taśmę LPR35 a w Thomannie mają teraz obiekcje co do wysyłania przesyłek pobraniowych do Polski. Polskie Radio niestety, nie ma na razie tej taśmy na zbyciu... (Byłem u nich i pytałem)

 

RMGI nie ma w Polsce oficjalnego dystrybutora, najbliższy jest w Niemczech, ale to raczej dla zakupów w większych ilościach. W detalu taśma jest dostępna w sklepach wysyłkowych, takich jak Thomann, z którym do tej pory nie było problemów (ja płaciłem przez Paypal).

 

Przy okazji, produkcja taśm RMGI została właśnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , skądinąd zasłużonej i znanej w branży. Obawiam się, że to nie wróży dobrze na przyszłość - nie chodzi mi o jakość taśmy, lecz finansową kondycję przedsięwzięcia. RMGI nie zdołało utrzymać fabryki w Holandii, i to mając gotową technologię po BASF/Emtec. Niestety, bawimy się w coraz głębszej niszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji w necie na temat Uhera Royal de Luxe. Chodzi mi konkretnie o to, z którego roku może być mój Uher Royal de Luxe C. Nie trudno znaleźć takie informacje w necie. Problem polega na tym, że są one rozbieżne. Podobno produkowane były od 1968 do 73. Ale inne źródła podają np. 69 do 71. A można znaleźć również inne dane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paski zamówiłem tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji w necie na temat Uhera Royal de Luxe. Chodzi mi konkretnie o to, z którego roku może być mój Uher Royal de Luxe C. Nie trudno znaleźć takie informacje w necie. Problem polega na tym, że są one rozbieżne. Podobno produkowane były od 1968 do 73. Ale inne źródła podają np. 69 do 71. A można znaleźć również inne dane.

 

Uher Royal de Luxe C na pewno pojawił się w 1968 roku - w lipcu był już w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Mam obecnie na biurku Tascama 32, który wykazuje problemy przy przewijaniu do przodu.

Po włączeniu przewijania w przód bez taśmy, prawy silnik rozpędza się do większej prędkości niż lewy silnik po włączeniu przewijania do tyłu.

Po założeniu taśmy, przewijanie do przodu jest prawidłowe, z właściwą prędkością obrotową prawej szpuli, do mniej więcej 1/4 ilości taśmy zwiniętej na prawą szpulę. Od tego momentu prawy silnik zaczyna stopniowo zwalniać i pod koniec przewijania, prawa szpula obraca się tak, jakby miała ochotę za chwilę się zatrzymać.

Gdy taśma "zejdzie" z lewej szpuli, a prawy napinacz podeprę ręcznie, prawa szpula zaczyna się rozpędzać do maksymalnej prędkości.

Tor prowadzenia taśmy wyczyszczony. Elementy elektroniczne sterujące pracą silnika prawego sprawdzone i sprawne. Prawy silnik dostaje to samo napięcie co lewy. Prąd pobierany przez prawy silnik porównywalny z prądem pobieranym przez lewy silnik. Lewy silnik nie ma zamiaru zwalniać przy przewijaniu do tyłu. Prawy silnik zachowuje się tak samo dla szpul 7" i 10,5". Hamulce talerzyków działają właściwie.

Zaczynam podejrzewać, że źródło problemu z przewijaniem do przodu leży, niestety, w samym silniku prawego talerzyka.

Czy moje podejrzenia są właściwie ukierunkowane? Nie widzę już innej możliwości. Prawy silnik jest "głośniejszy" niż lewy na biegu luzem.

 

GM

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uher Royal de Luxe C na pewno pojawił się w 1968 roku - w lipcu był już w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Dzięki ! Te dane można uznać za wiarygodne. A czy jesteś w stanie określić, do którego roku był produkowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Te dane można uznać za wiarygodne. A czy jesteś w stanie określić, do którego roku był produkowany ?

 

Trudno to ustalić jednoznacznie. Na pewno był jeszcze w 1972. Zastąpił go SG560 Royal wprowadzony około 1974.

 

Pierwszą generację Royal de Luxe z lat 1968-1970 można poznać po pokrętłach regulacyjnych - są opisane cyframi, w drugiej generacji od 1970 są już tylko kreski.

 

Mam obecnie na biurku Tascama 32, który wykazuje problemy przy przewijaniu do przodu.

 

GM

 

Podzielę się moim doświadczeniem z naprawy magnetofonu Teac X-1000M - w końcu familia ta sama. Kupiłem go jako uszkodzony, przewijał tylko w prawo, po rozpędzeniu się nie reagował na klawisz stop, w lewo kręcił, ale tylko pustą szpulką, etc. Okazało się, że układ sterowania jest w porządku, natomiast za wszelkie problemy odpowiedzialne były potencjometry regulacji naciągu taśmy - są dwie osobne pary (lewy i prawy talerzyk) dla przewijania i odtwarzania, a niewielka zmiana któregoś z nich ma wpływ na pozostałe. Jeśli to jest rozregulowane, to dzieją się cuda, które trudno zdiagnozować. Musiałem to wyregulować dokładnie według serwisówki, trochę żmudne, ale pomogło bez wymiany czegokolwiek. Dodam, że napinacze w tym modelu służą zarówno do włączania silnika, jak i kontroli naciągu.

 

Warto też sprawdzić działanie przełącznika wielkości szpuli, czy na pewno ma wpływ na działanie układu.

 

Czy mierzyłeś napięcia na silniku, gdy kręci szybko, a potem gdy zwalnia? Jeśli oba silniki dostają to samo napięcie, to ciągną tak samo mocno, więc nic dziwnego, że przewijanie zwalnia. U mnie różnica napięć na silniku ciągnącym jest wyższa o kilka voltów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Czy mierzyłeś napięcia na silniku, gdy kręci szybko, a potem gdy zwalnia? Jeśli oba silniki dostają to samo napięcie, to ciągną tak samo mocno, więc nic dziwnego, że przewijanie zwalnia. U mnie różnica napięć na silniku ciągnącym jest wyższa o kilka voltów.

 

Pięknie dziękuję za informację.

Pomierzyłem jeszcze raz napięcia, tym razem bezpośrednio na zaciskach silników.

Prawy silnik na początku przewijania 19,5V, na końcu przewijania 13,7V. Różnica 5,8V.

Lewy silnik na początku przewijania 16,6V, na końcu przewijania 13,9V. Różnica 2,7V.

Różnica napięć początkowych wyjaśnia różnicę w biegu "jałowym" obydwu silników.

Schemat zasilania silników przy przewijaniu jest identyczny, skąd tak duża różnica pomiędzy spadkiem napięcia zasilnia? Powinna być zbliżona, bo obciążenie od taśmy jest praktycznie takie samo dla obydwu silników. Wyjaśnieniem jest chyba różnica pomiędzy średnią rezystancją silników mierzoną na ich zaciskach. Prawy ma 11,5oma, lewy 8,5oma. Jeśli uzwojenia silników są identyczne, to różnica zmierzonej rezystancji może wynikać z rezystancji przejścia pomiędzy szczotkami silnika, a komutatorem. Innej przyczyny nie widzę na obecną chwilę.

W tym magnetofonie nie ma elektronicznej regulacji naciągu taśmy wywoływanego przez silniki.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak macie problemy z przewijaniem,to i ja poproszę o pomoc.Kłopot mam z jednym z Tandbergów TD20A.Przewija jak szatan w obie strony ,ale tylko jak jest zimny.Po kilkunastu minutach od włączenia zasilania pojawiają się trudności z włączeniem przewijania do tyłu,czyli w lewo.Naciskam przycisk i nic się nie dzieje.Jednak po kilkunastu,lub więcej naciśnieciach ,przewijanie się da uruchomić.Na zimno włącza się zawsze od pierwszego naciśnięcia.Co to może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMGI nie ma w Polsce oficjalnego dystrybutora, najbliższy jest w Niemczech, ale to raczej dla zakupów w większych ilościach. W detalu taśma jest dostępna w sklepach wysyłkowych, takich jak Thomann, z którym do tej pory nie było problemów (ja płaciłem przez Paypal).

 

Przy okazji, produkcja taśm RMGI została właśnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , skądinąd zasłużonej i znanej w branży. Obawiam się, że to nie wróży dobrze na przyszłość - nie chodzi mi o jakość taśmy, lecz finansową kondycję przedsięwzięcia. RMGI nie zdołało utrzymać fabryki w Holandii, i to mając gotową technologię po BASF/Emtec. Niestety, bawimy się w coraz głębszej niszy.

 

Szkoda, że tak się dzieje ale nie wydaje się to jakoś bardzo dziwne. Coraz więcej rozgłośni radiowych cyfryzuje się we wszelkich aspektach (DRM, DVB itp.), nawet PR jest już w trakcie tego procesu i powoli odchodzi od zapisu analogowego.

Widzę, że RMGi ograniczyło trochę swoją ofertę w ciągu ostatniego półtora roku. Nie ma już w niej popularnej taśmy Broadcastingowej PER528 - kupiłem w Thomannie w końcu 2010r kilka sztuk i jedną trzymam jako wzorcową... Służy mi do porównań parametrów taśm PER528 zdobytych różnych źródeł i różnych okresów produkcji.(Chcę ustalić jak bardzo przechowywanie i wiek taśmy wpływa na odpowiedni dla niej punkt pracy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie eksploatacja utrzymanie studia analogowego z prawdziwego zdarzenia to majątek do tego dochodzi jeszcze szkolenie fachowców, którzy potrafią z posiadanego sprzętu wyciągnąć wszystko na miarę jego możliwości. Tak zwane "Studio Cyfrowe" to porządny komputer w miarę nieprzestarzały program i kilku głuszców którym się naiwnie wydaje, że są "Twórcami". Niewątpliwą zaletą jest taniość metody i wprost nieograniczone możliwości ulepszania materiału [patrz bodźce podprogowe, patrz Igor Smirnow i inni] Papka cyfrowa kieruje się jedną naczelną zasadą BELIEVE EVERYTHING [WIERZ W WSZYSTKO].Doskonale wiem,że cyfrowy zapis dźwięku to dźwięku okaleczanie [KASTRACJA]i ze kiedyś nastąpi powrót do zapisu analogowego kiedy nośniki pamięci będą posiadały możliwości wprost niewyobrażalne. A jak na razie w tym wcieleniu wybrałem taśmę i ze sprzętu szpulowego UHEr-y Report myślę jedynie o dostosowaniu ich do zapisu na nośniku chromowym i zaopatrzeniu jednego mono A/B i jednego stereo dwuślada w tak zwany Pitch Control regulację obrotów silnika [prądu stałego 6V] in + i in -

Pozdrawiam

Zbyszek.

Uwaga

Przy przechowywaniu taśmy 50um zapis na taśmie <bez ciemnej ani różowej warstwy zabezpieczającej po stronie przeciwnej do nośnika

zapis nie ulega degradacji.

Przy taśmach cieńszych jak np 35um po latach występuje samoprzekopiowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uczestników forum i posiadaczy magnetofonów szpulowych. Posiadam dwa łącznie 4 modele - M2404S(na nim eksperymentuję różne swoje pomysły - ostatnio wstawiłem trzecią głowicę; temat na razie zawieszony) Arię M2408, M 3401SD Koncert i na okrasę Philipsa N7300. Ostatnio postanowiłem zmodyfikować Koncerta i wstawiłem do niego Dolby B/C (gotowe moduły pochodzące z demonażu, na układach TEA0665). Chciałbym zasięgnąć opinii o systemach redukcji (zwłaszcza Dolby) stosowanych w szpulowcach. W swoim modelu zainstalowałem łącznie 4 moduły - po dwa w tor zapisu i odczytu, przełączone na stałe w odpowiedni tryb pracy. Interesuje mnie zwłaszcza działanie Dolby C - zauważyłem, że w tym trybie "ciut" (1-2 dB) przycina wysokie częstotliwości, a z zebranych przeze mnie informacji z internetu wynika, że właśnie system C tak pracuje. Czy ktoś z uczestników tego forum dokonywał podobnych modyfikacji lub spotkał się z nimi? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.