Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe bo mam kilka taśm które mają być ponoć ampex,strona zewnętrzna brązowy połysk.W takim razie co to jest za taśma GX35B z jednej strony czarny mat a drugiej brązowa.

TDK. Wyguglać sobie nie umiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TDK. Wyguglać sobie nie umiesz?

Faktycznie TDK znalazłem w necie troszkę mnie zaskoczyła ta tasma sypie się ja cholera.Myślałem że tylko Ampexy taką mają opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ampex się sypie .Inne nie.Niestety własnie tą sypiącą się po latach wybrał dla siebie Revox.Mam jeszcze dwie nowe pełne szpule, z których odzyskam pudełka i szpulę.Taśma,choć nieużywana,trafi do kosza.Z TDK mam LB-1800.Kupioną dawno temu w komisie.I jak dotąd nie sypie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie.To taśma o wspaniałych parametrach.Jednak nikt nie miał pojęcia,że środek ułatwiający poślizg taśmy po latach zacznie się oddzielać.Nie zapominajmy,że użytkujemy taśmy i sprzęt,który nie był planowany na tak długi okres eksploatacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o taśmach ćwiartkowych? Moje Ampexy z 1 calówek sa w doskonalym stanie.

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revox 641 = Ampex 457

Revox 631 = 3M Scotch Classic - najbardziej się sypały, to właśnie po nich Revox zmienił dostawcę na Ampeksa, co niewiele pomogło

Revox 621 = 3M Scotch 250

 

Dulon, Twoje Ampeksy cięte z calówki nie mają backcoatingu, bo to cienka taśma video, więc nie ma co się z nich sypać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Forecast88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika stego że Revox nie miał szczęścia do taśm,ja mam sporą ilość grubej taśmy radiowej i z nimi niema problemu.TDK też potrafi się sypać i nić nie pomaga zadne czyszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zaszła mała pomyłeczka .

Wszystkie moje Ampexy mają backoating i nie są cienkie ... Zapewne masz na myśli taśmy dawniej przez Ciebie testowane .

Wedle Twoich ocen były to taśmy Quantegy . Tamta jedna była czarno- brązowa i druga brązowo-brązowa..To te taśmy były cienkie - ale nie cienkie jak taśma video-Kilka taśm nagrałem i spisuja się doskonale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie ma ktoś Sony CT 755 chciałbym się dowiedzieć czy jest wart uwagi?pytam bo jeszcze nie miałem a mam możliwość kupić.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ma ktoś Sony CT 755 chciałbym się dowiedzieć czy jest wart uwagi?pytam bo jeszcze nie miałem a mam możliwość kupić.Pozdrawiam

Jak był nowy to był to świetny magnetofon. Oczywiście myślę o TC-755. Po latach może być różnie. Zadbany jest wart uwagi choć też może wymagać wielu działań konserwacyjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy różni sie znacząco dźwiękowo lub mechanicznie od Sony CT 755A?z tego co słyszałem to jest czasem problem prowadzeniem taśmy.Mam tydzień do zastanowienia się.Dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam Marian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy różni sie znacząco dźwiękowo lub mechanicznie od Sony CT 755A?z tego co słyszałem to jest czasem problem prowadzeniem taśmy.Mam tydzień do zastanowienia się.Dzieki za odpowiedzi.Pozdrawiam Marian

Przy dwóch kabestanach wszystko musi być idealnym stanie. Jakieś błędy powodują kłopoty z prowadzeniem większe niż przy jednym kabestanie. Przy tak wiekowej konstrukcji trzeba na to uważać, choć Sony to bardzo solidne materiały w tej kategorii sprzętowej. Oglądałem ostatnio podobny model (chyba 765) i wszystko chodziło w nim bardzo dobrze.

Co do dźwięku to znasz moje zdanie, jak magnetofon jest dobrze skalibrowany i podzespoły ma w dobrym lub bardzo dobrym stanie to nie powinieneś po kalibracji i konserwacji mieć kłopotu w tym sprzęcie z uzyskaniem w domenie słuchu tej samej jakości dźwięku przed taśmą i po taśmie na 19 cm/s. Tylko szumy będą po taśmie nieco większe niż przed taśmą, ale niestety to zależy od stanu sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian .

Przed laty miałem ten model.',

Dziękowo szału nie było .

Poziom trochę lepszy niżli Koncert .

Kupiłem do naprawy mechaniki.

Zabawa przeddnia.

Dual Capstam .

Rozbieranie do zera - czyszczenie - skladanie ..

Możesz śmiało kupować .

Pamiętaj że to nie Studerek., ale fajna maszyna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z siłą nawijającą w prawej szpuli.Nie znam tego modelu,ale nie posiada on funkcji podobnej do tej w Revoxie PR-99, która wyłącza naciąg prawej szpuli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A mi się pojawił kłopot. Mój ' AKAI GX 260d' nagle dziś zwolnił obroty. Robi to na różnych taśmach, czy to długich czy krótkich. Czyściłem wszystkie rolki, przy okazji też głowice spirytusem, i nic nie pomogło. Magnetofon gra za wolno... co jeszcze przeczyścić?, pozdrawiam, j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wygląda na problem z siłą nawijającą w prawej szpuli.

 

Hmm , doprecyzuję jak jest , problem pojawia się kiedy szpula z prawej jest z początkiem założonej taśmy , po włączeniu Play prawy napinacz opada zbyt mocno prawie do końca i magnetofon robi stop .

Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku kiedy , powiedzmy że taśmy jest na obu szpulach po równo , wtedy napinacz opada do połowy , ale nie ma problemu z uruchomieniem .

 

Ps . Taśmy są nawijane bardzo bardzo równo , moim zdaniem idealnie .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy napinaczach zazwyczaj sa sprężynki które maja sciągać napinacz w dół .Szpula nawijająca poprzez taśmę wprawia w ruch tenże napinacz.- Unosi go .

Zdejmij blachę i zobacz jak jest przy lewym napinaczu .Przy obu musi być tak samo..Czy napinacze mają podłączenie elektroniki?Czy sa typowo mechaniczne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A mi się pojawił kłopot. Mój ' AKAI GX 260d' nagle dziś zwolnił obroty. Robi to na różnych taśmach, czy to długich czy krótkich. Czyściłem wszystkie rolki, przy okazji też głowice spirytusem, i nic nie pomogło. Magnetofon gra za wolno... co jeszcze przeczyścić?, pozdrawiam, j

Proponowałbym przeczyścić również capstan w środku. W moim Teac'u X-3 MKII falowały obroty na 9,52 cm/s. Rozkręciłem silnik i porządnie spryskałem WD-40. Pomogło.

 

Hmm , doprecyzuję jak jest , problem pojawia się kiedy szpula z prawej jest z początkiem założonej taśmy , po włączeniu Play prawy napinacz opada zbyt mocno prawie do końca i magnetofon robi stop .

Sprawa wygląda trochę inaczej w przypadku kiedy , powiedzmy że taśmy jest na obu szpulach po równo , wtedy napinacz opada do połowy , ale nie ma problemu z uruchomieniem .

 

Ps . Taśmy są nawijane bardzo bardzo równo , moim zdaniem idealnie .

Trochę to dziwne, a czy prawy silnik po włączeniu "play" zaczyna od razu nawijać taśmę?

 

Przy napinaczach zazwyczaj sa sprężynki które maja sciągać napinacz w dół .Szpula nawijająca poprzez taśmę wprawia w ruch tenże napinacz.- Unosi go .

Zdejmij blachę i zobacz jak jest przy lewym napinaczu .Przy obu musi być tak samo..Czy napinacze mają podłączenie elektroniki?Czy sa typowo mechaniczne ?

Prawy napinacz po podniesieniu przez taśmę uruchamia capstan i całą resztę mechanizmów. W Teac'u sprężynki są tak małe, że one w ogóle nie napinają taśmy tylko robi to lewy silnik. Napinacze zawsze są podniesione do samej góry, gdy taśma jest naciągnięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Czy napinacze mają podłączenie elektroniki?Czy sa typowo mechaniczne ?

 

Ajjj chyba mechaniczne , MATIN dokładnie opisał działanie .

 

Prawy napinacz po podniesieniu przez taśmę uruchamia capstan i całą resztę mechanizmów. W Teac'u sprężynki są tak małe, że one w ogóle nie napinają taśmy tylko robi to lewy silnik. Napinacze zawsze są podniesione do samej góry, gdy taśma jest naciągnięta.

 

Dokładnie , napinacze podniesione do góry , niekiedy gdy wyłączyłem odtwarzanie na jakiś czas , celowo robiłem ruch prawą szpulą w odwrotnym kierunku by napinacze opadły , a to ze względu na to by nie męczyć capstana .

 

Kiedy napinacze są w położeniu dolnym , nie uruchomi się play .

Kiedy napinacze u góry ( prawidłowe ustawienie do odtwarzania ) , przy włączeniu prawy napinacz od razu zjeżdża , lewy nie .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. A mi się pojawił kłopot. Mój ' AKAI GX 260d' nagle dziś zwolnił obroty. Robi to na różnych taśmach, czy to długich czy krótkich. Czyściłem wszystkie rolki, przy okazji też głowice spirytusem, i nic nie pomogło. Magnetofon gra za wolno... co jeszcze przeczyścić?, pozdrawiam, j

 

Poczytaj na temat kondensatorów na płytce sterowania silnikami. Jest jest ich tam kilka i one są przyczyną większości problemów z napędem w GX z silnikami indukcyjnymi. Swoją drogą silnik również należy rozebrać. Potrafią się zacierać w tulejkach ślizgowych. Wtedy dokładne polerowanie wałka. I smarowanie ale nie WD40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Panowie , pierwszy post o problemie godż 10. 05 , ale nie miałem czasu .

Następny o 21.00 , i od tej godz magnetofon jest włączony , kilka prób uruchomienia spełzło na niczym .

 

Postanowiłem przewinąć całą taśmę i spróbować jeszcze raz , i Bingo !

 

Nie wiem co o tym myśleć ale , czyżby coś w tym było , że te nasze staruszki trzeba użytkować niemal na co dzień , pierwszy raz zdarzyło się że stał nie włączany od ponad dwu tygodni .

Chodzi , napinacze opadają nieznacznie , jednakowo lewy /. prawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , pierwszy post o problemie godż 10. 05 , ale nie miałem czasu .

Następny o 21.00 , i od tej godz magnetofon jest włączony , kilka prób uruchomienia spełzło na niczym .

 

Postanowiłem przewinąć całą taśmę i spróbować jeszcze raz , i Bingo !

 

Nie wiem co o tym myśleć ale , czyżby coś w tym było , że te nasze staruszki trzeba użytkować niemal na co dzień , pierwszy raz zdarzyło się że stał nie włączany od ponad dwu tygodni .

Chodzi , napinacze opadają nieznacznie , jednakowo lewy /. prawy .

 

Że organy nie używane itd... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie. Magnetofon działa stabilnie, to znaczy nic nie faluje, ani tym podobne. Zwyczajnie zwolnił o jakieś 5 %. Nagrałem kilka utworów z radia na dwie różne szpule. Odtwarza je to poprawnie. Po prostu chciałbym, żeby magnetofon miał właściwe obroty, czy 'TO' jakoś można wyregulować? pozdrawiam, j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że te nasze staruszki trzeba użytkować niemal na co dzień

Zgadza się, też to zauważyłem. Jak nie używam to przełączniki reversu szybko przestają sprawnie działać. Starość wymaga troskliwej opieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że to nie Studerek., ale fajna maszyna

Po co w domu "Studerek" ? W domu lepiej sprawdza się "fajna maszyna" ;-). Oczywiście Studerek też może być bo też może być fajną maszyną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.