Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofony szpulowe.


Marek-41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O to Ci chodziło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki właśnie o tą stronkę chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła paczka od Niemca,ale mnie zaskoczyć kupiłem trzy sztuki a przysłał cztery.Stwierdził że taśmy są bardzo stare więc może być różnie,postanowił dołożyć jedną gratis.

 

Dziś przyszła paczka od Niemca,ale mnie zaskoczyć kupiłem trzy sztuki a przysłał cztery.Stwierdził że taśmy są bardzo stare więc może być różnie,postanowił dołożyć jedną gratis.

 

Ciekawe ile mogła kosztować taka taśma? na przykład TDK LX35 lub Maxll XLI35 wie ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19370-0-22139000-1496847340_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitolę . Jak cisza na forum.

Wakacje i chłopaki klocki wyprzedali na rozpustę.

Potestowałem sobie taśmę Scotch .

Philips N 4419.

Bardzo ładnie nagrywa i odtwarza .

Puszone na Akai 635D już było gorzej .

Ta sama taśma ten sam utwór nagrany na Akajcu , Jakośc niższa.

Nagrana Na Akajcu a puszczona na Philipsie . sporo gorzej .

Prędkość 9,53- 19,05.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips N 4419.

Bardzo ładnie nagrywa i odtwarza .

Puszone na Akai 635D już było gorzej

Philips ma inną korekcję odczytu więc też inaczej zapisuje. Stałe czasowe odczytu w Philipsie są wg normy DIN a Akai ma wg normy NAB. To nie są duże różnice ale są wyraźnie słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Dzisiaj byłem grzeczny i popełniłem sobie 7 szpul.Zrobiłem , nie kupiłem.Razem zz wcześniejszymi stan posiadania wzrósł o 13 fajnych szpulek.

Teraz trzeb zdecydować . Lakier , czy anodowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałe czasowe odczytu w Philipsie są wg normy DIN a Akai ma wg normy NAB.

Nie ma takiej możliwości w modelu produkowanym dla Europy.Po za tym nie miałoby to większego znaczenia gdyż zgodnie z zasadami brzmienie po taśmie powinno być takie same jak przed.(w przybliżeniu).obojętnie czy jest to DIN czy NAB.Jedynym wytłumaczeniem które usprawiedliwiałoby pogorszenie brzmienia mogłoby być uszkodzenie głowicy rec,ale w związku z tym,że model ma ich 2 szt prawdopodobieństwo jest zerowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam paska napedowego do philipsa n 4450 . oprucz ebaya ( nie mam konta i nigdy tam nie kupowałem ) nigdzie nie moge znalezc , srednica 19 cm .po obwodzie 60 cm

Moze ktos ma od magnetowidu albo od czegos innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam paska napedowego do philipsa n 4450 . oprucz ebaya ( nie mam konta i nigdy tam nie kupowałem ) nigdzie nie moge znalezc , srednica 19 cm .po obwodzie 60 cm

Moze ktos ma od magnetowidu albo od czegos innego ?

 

w north.pl kupisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić 2-3 razem założyć.. Oj chyba żle zrozumialem.

Az zobaczę jaki jest u mnie

 

Sprawdziłem.Jest okrągły , ale pewnie i płaski pasek się utrzyma. Gdyby spadał to można prostym sposobem Kropelką zrobic coś oporowego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa te rozmiary ale 5 mm szerokosci a tu jest okrągły

Spróbuj zrobić tak : kup pasek okrągły o podobnej grubości, jeżeli za długi to go przytnij na odpowiednią długość i sklej. Za krótki, kup 2 szt. i dołóż brakujący odcinek. Sklejaj tak : znajdź najlepiej szklany słoik lub coś podobnego, śliskiego o średnicy zbliżonej do oryginału tj. ok 19 cm. Na słoiku przyłóż kawałki do siebie i posmaruj najlepiej klejem typu "kropelka" (jakiś cyjanopan). To potrwa kilka sekund i gotowe. Zeszlifuj naddatek kleju. Tak robiłem z paskiem do "Koncertu", on był płaski, sklejki wytrzymywały b. długo. Mam nadzieję, że tu też będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lech59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś o który pasek Ci chodzi.Te okrągłe do napędu talerzyków są dostępne.

Jednak ten od napędu kół zamachowych już nie.Ja założyłem pasek od gramofonu Daniel,tylko go nieco przerobiłem w ten sposób,że przeciąłem go wzdłuż i z jednego zrobiłem dwa.Pomimo,że to prowizorka , to daje radę już ponad dwa lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś o który pasek Ci chodzi.Te okrągłe do napędu talerzyków są dostępne.

Jednak ten od napędu kół zamachowych już nie.Ja założyłem pasek od gramofonu Daniel,tylko go nieco przerobiłem w ten sposób,że przeciąłem go wzdłuż i z jednego zrobiłem dwa.Pomimo,że to prowizorka , to daje radę już ponad dwa lata.

własnie od kół zamachowych ten długi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas mam magnetofon 'Akai gx 260d'. Jak dla mnie gra wystarczająco dobrze (z 'Akai aa 1050', i 'Grundig box 850')... Chciałem coś samodzielnie nagrac, i ...zabrakło mi puazy. - Czy można ją (pauzę) jakoś dorobić, i czy ma to sens. Magnetofon bardzo mi się ogólnie podoba, j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ją (pauzę) jakoś dorobić

mam ten magnetofon ( wersja z niebieskimi wskaznikami ) i tez o tym kiedys myslałem . W tym magnetofonie denerwuja głosne przelaczanie elektromagnesy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaszinkaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten magnetofon parę dni, a skoro Ty masz go dłużej, więc jest ok, hehe. Mój nie ma niebieskich wskaźników. To mój drugi magnetofon szpulowy w rodzinie ( w 1979 roku mama kupiła mi 'Uwerturę' za bodajże 7100 'tamtych' złotych, i po jednym dniu stwierdziła, ze to nie dla mnie magnetofon, że go rozklekoczę, i kupiła takiego kaseciaka : 'Maję'). Fajny jest ten magnetofon, tylko brak tej pauzy, może masz jakiś pomysł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten magnetofon parę dni, a skoro Ty masz go dłużej, więc jest ok, hehe. Mój nie ma niebieskich wskaźników. To mój drugi magnetofon szpulowy w rodzinie ( w 1979 roku mama kupiła mi 'Uwerturę' za bodajże 7100 'tamtych' złotych, i po jednym dniu stwierdziła, ze to nie dla mnie magnetofon, że go rozklekoczę, i kupiła takiego kaseciaka : 'Maję'). Fajny jest ten magnetofon, tylko brak tej pauzy, może masz jakiś pomysł...

 

Nieeeeeeeee !!! On ma 43 lata i jeżeli do dziś nie ma tej pauzy to niech tak zostanie. Należy mu się szacunek i opieka a nie przeróbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko brak tej pauzy,

Mam kilka magnetofonów z tą samą przypadłością.B.podobny do tego Akai,Sony TC580 i też jest wkurzające nagrywanie.Zwłaszcza z mediów strumieniowych.Na pocieszenie dodam iż jest sporo b.dobrych magnetofonów z tą przypadłością.A77,ASC,i większość Tandbergów.Sam przymierzam się do przeróbki ASC 5004,ale mi to jakoś schodzi,mimo iż da się to zrobić na drodze elektrycznej.Kilka lat temu zrobił coś takiego Arsene z Francji co opisywał w którymś z forów.Na wszelki wypadek oglądnij jak jest rozwiązana pauza np w Sony TC558 która ma podobny mechanizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Ja też nie myślałem nad przeróbkami mechanicznymi. W 'Akai gx 260x, jest przycisk S.O.S, ten w prawym dolnym rogu. U mnie on działa tylko gdy włączony jest ten przycisk nad nim - source. Wtedy na włączonym magnetofonie ' leci' sygnał z tunera, i daje się sterować siłą głosu w kolumnach przez magnetofon, a włączony przycisk S.O.S. powoduje 'zciszenie' głosu w kolumnach o połowę - chyba dobrze to opisałem :) . I właśnie myślałem sobie, żeby ten włącznik S.O.S. ( na próbę oczywiście) wykorzystać do odłączenia silnika, który 'kręci' tą dużą rolką pod napisem GX - ona z tą metalową od silnika ustala prędkość przesuwu taśmy. Chyba dobrze opisałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Ja też nie myślałem nad przeróbkami mechanicznymi. W 'Akai gx 260x, jest przycisk S.O.S, ten w prawym dolnym rogu. U mnie on działa tylko gdy włączony jest ten przycisk nad nim - source. Wtedy na włączonym magnetofonie ' leci' sygnał z tunera, i daje się sterować siłą głosu w kolumnach przez magnetofon, a włączony przycisk S.O.S. powoduje 'zciszenie' głosu w kolumnach o połowę - chyba dobrze to opisałem :) . I właśnie myślałem sobie, żeby ten włącznik S.O.S. ( na próbę oczywiście) wykorzystać do odłączenia silnika, który 'kręci' tą dużą rolką pod napisem GX - ona z tą metalową od silnika ustala prędkość przesuwu taśmy. Chyba dobrze opisałem?

 

Odłączanie silnika się nie sprawdzi jako pauza. Bezwładność wirującego koła zamachowa sprawi że taśma zacznie zwalniać a nie zatrzyma się natychmiast. Pauza ma odsuwać rolkę dociskową od kapstanu i hamować talerzyki zwijający i zdawczy lub wyłączać ich silniki (GX-260D jest trzysilnikowy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączanie silnika się nie sprawdzi jako pauza. Bezwładność wirującego koła zamachowa sprawi że taśma zacznie zwalniać a nie zatrzyma się natychmiast. Pauza ma odsuwać rolkę dociskową od kapstanu i hamować talerzyki zwijający i zdawczy lub wyłączać ich silniki (GX-260D jest trzysilnikowy).

A nie wystarczy wyłączyć zasilanie elektromagnesu przyciągającego rolkę dociskową? teoretycznie powinno to wyłączyć elektromagnes hamulców.Dlatego piszę teoretycznie gdyż mam chyba 13 kopię serwisówki i mało co na niej widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy wyłączyć zasilanie elektromagnesu przyciągającego rolkę dociskową? teoretycznie powinno to wyłączyć elektromagnes hamulców.Dlatego piszę teoretycznie gdyż mam chyba 13 kopię serwisówki i mało co na niej widać.

 

Być może, trzeba by faktycznie zagłębić się już konkretnie w konstrukcję tego magnetofonu. W każdym razie tak jak kolega jarbarek chciał tylko odłączać zasilanie silnika napędzającego kapstan to wiadomo co by się działo.

 

A co jak szpula zwijająca będzie ciągnać taśmę po odłączeniu elektromagnesu rolki napędowej?

 

No oba talerzyki muszą być zahamowane. Dlatego coś mi się zdaję, że szkoda przekopywać się przez biednego AKAI. Niech sobie żyje taki, jak go ponad 40 lat temu stworzono ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zrobić prosty test .

Na Play odciągnij rolkę napędową na tyle by przestała ciągnąć.

Jesli taśma zatrzyma się , możesz wymyśleć jakiś mechaniczny odciąg.. Test zrób w kilku miejscach na taśmie .Chodzi o to czy taśma zatrzyma się wtedy gdy są różne ilości taśmy na każdej szpuli.

Gdyby zaś szpula nawjająca ciągnęła można pomyśleć o lekkim przyblokowaniu lewej szpuli.. Po czym sprawdzić jak maszyna chodzi na przewijaniu..

To tak na szybko wymyślony test . Nie znam tej maszyny więc kombinuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak szpula zwijająca będzie ciągnać taśmę po odłączeniu elektromagnesu rolki napędowej?

 

Otóż hamulce obsługuje tam jeszcze jeden elektromagnes i wcale nie trudno się nim posłużyć(wyłączyć).Uważam,że można by zrobić to wszystko na drodze elektronicznej za pomocą przekaźnika sterowanego przerzutnikiem bistabilnym np CD 4013.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nudząc się zrobiłem sobie The Best Pink Floydów . Jedna strona .

Teraz nagrywam drugą strone Jarra. The best..

.

Jednak szpulak dodaje coś miłego po nagraniu z CD,.

Maszyna to GrundigTS 1000 Taśma Quantegy..Prędkośc 19,05

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.