Skocz do zawartości
IGNORED

Początek końca odtwarzaczy CD?!


gutekbull

Rekomendowane odpowiedzi

zdaje się, ze SACAD nie przetrwa jako nośnik gęstych treści i wygra kodowanie PCM.

Format pliku to kwestia drugorzędna - na bank będą wspierane WAV, FLAC i APE itd. W każdym momencie można sobie to przeformatować. Ważne, że kodowane w PCM. Audioholik znowu coś chyba miesza:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 22 Lis 2009, 21:36

 

>zdaje się, ze SACAD nie przetrwa jako nośnik gęstych treści i wygra kodowanie PCM.

>Format pliku to kwestia drugorzędna - na bank będą wspierane WAV, FLAC i APE itd

 

APE został już praktycznie wyparty przez FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie został. Zresztą nie ma to znaczenia. Ważne, że kodowanie jest w PCM - a sposób kompresji - to zawsze w razie potrzeby można skonwertować pod potrzeby odtwarzacza - jeśli zdarzy się nie czytany plik - bo robi się to tylko raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba78, 22 Lis 2009, 21:49

 

>nie został. Zresztą nie ma to znaczenia. Ważne, że kodowanie jest w PCM - a sposób kompresji - to

>zawsze w razie potrzeby można skonwertować pod potrzeby odtwarzacza - jeśli zdarzy się nie czytany

>plik - bo robi się to tylko raz.

 

został, a konwersja w większości przypadków jest zbyteczna jako że właśnie najcześciej wykorzystywanym formatem jeśli chodzi o formaty kompresji bezstratnej jest format FLAC. Przykładowo urządzenia Linna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale i powyższy Olive 4HD nie wspierają formatu APE, tak samo jest z dostępnością plików, zdecydowanie nad APE przeważa FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo, 22 Lis 2009, 21:51

 

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe ile sobie w takim razie życzą za ten najnowszy model 4HD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy zycza sobie 1900 ojro z dyskiem 500 GB i 2200 ojro za 1 TB.

Wole Squeezeboxa Touch i dysk twardy 2.5 wyjdzie ok 400 ojro funkconalnosc ta sama z tym, ze mozna to uznac jako dwa urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli klasyka - przeliczają 1 dolar na 1 euro, w Polsce do ceny europejskiej doliczą pewnie jeszcze z 30% :)

 

Orientuje się ktoś jak będzie z cłem i vatem w przypadku zamawiania z USA tego urządzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 22 Lis 2009, 22:26

 

>czyli klasyka - przeliczają 1 dolar na 1 euro, w Polsce do ceny europejskiej doliczą pewnie jeszcze

>z 30% :)

>

>Orientuje się ktoś jak będzie z cłem i vatem w przypadku zamawiania z USA tego urządzenia?

 

Celnicy doliczą Ci około 25% wartości całego zamówienia (czyli łącznie z kosztem przesyłki)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kichanadeta, 22 Lis 2009, 22:22

 

>Wole Squeezeboxa Touch i dysk twardy 2.5 wyjdzie ok 400 ojro funkconalnosc ta sama z tym, ze mozna

>to uznac jako dwa urzadzenia.

 

z tego co się orientuje Squeezbox touch ma pilota bez żadnego wyświetlacza i nie posiada aplikacji do sterowania urządzeniem z poziomu np. ipod touch no i oczywiście pozostaje pytanie o DAC zastososowany w Squeezboxie i systemie Olive 4HD. Osobiście przemawia do mnie to, że mogę mieć 1 urządzenie (bez dodatkowych zewnętrznych dysków sieciowych, komputerów).

 

głównym minusem Squeezbox toucha jest jak zwykle jego badziewiaste wykonanie By Logitech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo, 22 Lis 2009, 16:58

 

>Wchodzę w to ,jak tylko cena tego komputera trochę spadnie.

 

w sumie może masz rację, może wkrótce pojawi się coś tańszego... Pioneer? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba. Oraz reszta forumowiczów. Big THX za rozjasnienie mi problemu. Aczkolwiek owe rozjaśnienie będzie mnie chyba kosztowało dodatkowe 1,5k za DAC. Czego w żadnej mierze nie planowałem w budżecie.

Ale to i tak zostawię na 2010. A poi co wypalam tradycyjnie dalej z pełną świadomościa że o opcji 24/96..192 mogę zapomnieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion, możliwości jest bardzo dużo i nalezy się dobrze zastanowić aby nie wtopić kasy. Niestety wymiany i naprawa błędów sporo kosztują - musisz przemyśleć na czym tak naprawdę Ci zalezy a potem można myśleć jak to zrealizować - bo wariantów zawsze jest wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie. Zresztą ja chyba jestem troche konserwatywny w tym względzie i nie przeszkadza mi wypalanie płyt, poza tym lubię płyty, z okładkami itp itd - po prostu. Zależy mi na jak najlpeszej możliwie jakości muzyki. Bo do KD jestem już przygotowany głośniki mam, amlpi jest zamiast CD miał być DVD/SACD ale to była decyzja chwili i kupiłem CD i przywyczajony jestem do myśłi że do tego dołaczy jeszcze DVD/SACD. I na pewno Wzmak, bo mam świadomośc że ampli w stereo to jeszcze nie to :-/

Z drugiej strony ten DAC plus paręset GB przestrzeni dyskowej w kompie to tez argument ... ehh

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nie macie wrażenia, że muzyka odtwarzana za pomocą pc-audio /nie ważne czy to odtwarzacz sieciowy czy dedykowany komputer/ brzmi nieco sztucznie, zbyt mechanicznie?

Kilka lat temu zachwycałem się perfekcją jaką można uzyskać za pomocą studyjnych kart i plików audio.

Z czasem przyszło jednak zmęczenie.

Myślę, że pod względem przyjazności i przyswajalności dźwięku, pomiędzy klasycznym odtwarzaczem CD przyzwoitej klasy a odtwarzaczem plików jest taka sama różnica jak między gramofonem a CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu

 

Chyba żartujesz :) (?)

Wczoraj gościłem w domu Pana Monka, Theleoniusa Monka - i wcale nie był sztuczny.

Wręcz przeciwnie - bardzo miły, naturalny Pan.

Usiadł sobie na moim dysku i grał swoje nutki w trio (razem z moim duetem). Na koniec stwierdził, że od tego lasera w CD już jaskry dostawał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinez

I to wszystko dzięki Mytekowi Stereo 96? za jedyne 3600zł :)

Tak ze pozostała część komputerowego odtwarzacza kosztowała chyba -1600 zł zakładając że dostałeś ja za darmo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu, preferuje płyty - ale liczę się, że niebawem będzie ich mniej - a pliki będą łatwiej dostępne i może gęste. Płyta nie utrzyma się już długo - myślę, że będzie dominować jeszcze tylko parę lat. Tak czy inaczej jest jeszcze w moim systemie gramofon - więc nie zapominam o muzyce:)

generalnie stawiam na uniwersalizm sprzętu - tak aby nic mnie nie zaskoczyło:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 23 Lis 2009, 00:04

>Nie macie wrażenia, że muzyka odtwarzana za pomocą pc-audio /nie ważne czy to odtwarzacz sieciowy

>czy dedykowany komputer/ brzmi nieco sztucznie, zbyt mechanicznie?

 

Sprawa ma się podobnie jak z cedekami - są lepsze i gorsze. DACe też są bardzo różne, a i jeszcze w nich dochodzi problem spdif i jittera. Mam odtwarzacz sieciowy, obecnie podłączony do niego DAC DIY daje mi dużo zadowolenia - ale i roboty przy nim też było trochę żeby zaczął ładnie grać. IMHO łatwiej jest uzyskać dobry dźwięk z cedeka niż z daca - niemniej jednak w obydwu przypadkach jest możliwy dobry, naturalny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wynik głosowania odnośnie formatów na stronie Stereophile.com

 

If you had to pick one primary format for your music, what would it be?

 

1 miejsce: SACD - 28%

 

2 miejsce: vinyl - 22%

 

3 miejsce: download - 21%

 

jak widać, płyty CD niskiej rozdzielczości już poza podium...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>IMHO łatwiej jest uzyskać dobry dźwięk z cedeka niż z daca - niemniej jednak w obydwu przypadkach jest możliwy dobry, naturalny dźwięk.

 

A to nie jest tak, że każdy CD ma w środku DACa?

Znaczy DAC za pieniędze identyczne z CDkiem powinien grać lepiej o kwotę zaoszczędzoną na Transporcie (?) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A to nie jest tak, że każdy CD ma w środku DACa?

 

Tyle że przy CD nie ma połączenia spdif i problemów z nim związanych, dlatego łatwiej (czyli przy mniejszych kosztach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dlatego idealne rozwiązanie to CD z opcją DAC

 

A w CA to jest to : "640CX zawiera praktycznie wszystko, co najlepsze, a zgromadził największą ilość poprawek. Kluczową było umieszczenie w nim aż dwóch przetworników 24/192kHz Wolfsona WM8740"

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są już jednak techniczne możliwości redukcji tych negatywnych zjawisk - zdaje się, że to nie jest jakiś wielki problem - bo dane można przetaktować, można zastosować wysoki oversampling - zdaje się, że ten patent stosuje Musical fidelity z dobrym skutkiem - bo źródełka (CD i DAC) tej manufakturki szczególnie dobre opinie zbierają. Przecież technologie z tzw antyjiterów z powodzeniem można stosować w układach DAC. Bo raczej powątpiewam w zastosowanie dobrych rozwiązań w takich odtwarzaczach sieciowych - no chyba, że np zrobi to linn (pewnie własnie dlatego dużo kosztuje!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.