Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie mogę poprawić błędu który popełniłem powyżej.

Powinno być Turnover Frequentic 3.5KHz

Yamaha A S-2000 ma takie same parametry, A S-700 również tylko (+,-) 10dB

 

Witam, mam pytanie co do konkretnego pasma które regulują pokrętła bass i treble w yamaha as700 i as1000.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Edson

Tego nie wiem, te parametry to tylko spisałem z instrukcji ( dane techniczne ), dla kolegi który o nie pytał, i nie chciało mu się samemu poszukać. Mam A S-2000 , ale nie używam regulacji barwy, (gram na zero) całkiem o niej zapomniałem, dopiero po Twoim poście , sobie

o tych " pokrętłach " przypomniałem. Dzisiaj wypróbowałem te regulatory, i wydaje mi się że ten poziom jest stały, ale mogę się mylić ???

Grałem między 9/11 Volume, i nie zauważyłem samoczynnego malenia podbitych zakresów. Może już słuch nie ten ?? Pozdrawiam -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Po kilkugodzinnych zabawach porównawczych as700 i as1000 stwierdzam że brzmienie obu wzmacniaczy niczym się nie różni. Przynajmniej na moich kolumnach.

 

Porownales i uslyszales w przeciwieństwie do tych wszystkich którzy słyszą w budżetowce zmianę kondensatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem AS 700, AS 1000, AS 2000 (kilka dni, kilka lat temu), różnica jest ale żeby to usłyszeć potrzebne są przyzwoite interkonekty, oczywiście nie jest to skok o "klasę" ale AS 1000 słucha się z większą "przyjemnością", czy różnica w cenie to uzasadnia, chyba nie ale to subiektywne odczucie. Ja po przesłuchaniu i porównaniu wybrałem AS 2000 i nie żałowałem, był u mnie przez 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

przyzwoite interkonekty

 

Kable nie maja wielkiego wpływu. Jakie to przyzwoite interkonekty trzeba mieć? Za 10 tys? 50 tys? :)

 

sep, w takim razie zapraszam Cię serdecznie do mnie ze swoimi cudownymi interkonektami to zademonstrujesz jak odróżnić oba wzmacniacze.

 

Nie licz na wizytę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po przesłuchaniu i porównaniu wybrałem AS 2000 i nie żałowałem,

Może Gulietty pokazały co potrafią, chyba że na innych robiłeś porównanie ?? -:))

Przynajmniej na moich kolumnach.

Jeśli można wiedzieć, jakie to kolumny ?? -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem, tylko grzecznie spytałem, a kity to Ty tu wszędzie wciskasz.

Skaczesz z kwiatka na kwiatek ze swoimi teoriami, sam pisałeś nie raz, że nie jesteś

osłuchany, bo nie masz takiej możliwości, a "doradzasz" wszędzie jak byś tony sprzętu

przewalał.Najpierw wychwalałeś wszędzie Ikony, potem CD S-2000, a teraz masz zwrot

o 180 stopni. Wszystko gra tak samo w budżetówce, bardzo ciekawe !!

Nic nie porównywałeś bezpośrednio, to skąd u Ciebie takie teorie ?? Nie zaczepiaj

mnie więcej, bo mam już swoje lata, i nie chce być pożywką dla Ciebie. Pokój z Tobą -:)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nic nie porównywałeś bezpośrednio, to skąd u Ciebie takie teorie ?? Nie zaczepiaj

mnie więcej, bo mam już swoje lata,

 

O to właśnie chodzi że porownywalem bezpośrednio.

 

 

@kiza, a czy Ty porównywałeś swoją as2000 do as1000/as700 ? Wiem że kiedyś miałeś taką propozycję, ale z tego co czytałem to się wykruszyłeś.

@kiza, a czy Ty porównywałeś swoją as2000 do as1000/as700 ? Wiem że kiedyś miałeś taką propozycję, ale z tego co czytałem to się wykruszyłeś.

 

Pewnie nie porównywał bo po co :) mi też kiedyś się wydawalo że jak odtwarzacz jest za 5 tys i ma zaawansowaną budowę to ma grać. Tak nie jest i nie tylko ja o tym pisze.

 

Skaczesz z kwiatka na kwiatek ze swoimi teoriami,

 

W przeciwieństwie do niektórych umiem przyznać się do błędu i napisać że po porównaniach CD s 2000 nie dawal żadnych różnic. Kit to wstawiają ci wszyscy którzy mając tanie graty opisują jaką to zmianę dają odtwarzacze CD różniące się dacem na przyklad

 

@kiza, a czy Ty porównywałeś swoją as2000 do as1000/as700 ? Wiem że kiedyś miałeś taką propozycję, ale z tego co czytałem to się wykruszyłeś.

 

Ostatnio ktoś tu porównywał yamahe CD s 2100 do CD s 3000. Różnic nie było. Więc logiczne jest że między AS 1000 a 2000 też różnic może nie być bo budowa nie różni się a, tak bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hey

Nie pamięta tej propozycji, ale przed kupnem A S-2000, posłuchałem sobie 700setkę, 1000 w TopHiFi, także wybór nie był przypadkowy.

Po zakupie porównywałem ją także bezpośrednio u siebie z Nad C-372, który gra bardziej ciepło, średnicą, i u mnie się nie sprawdził.

Miałem także Onkyo Integra, starszy model, który słabiej wypadł od AS-2000, pod względem dynamiki, i separacji instrumentów.

Nie przypominam sobie także żebym coś złego napisał tutaj na forum na temat A S-700, czy 1000. Mam kolegów którzy posiadają te

klocki, ale by chętnie wymienili na A S-2000, jeśli budżet by pozwolił, nawiązując do powyższych postów, w takim razie po co, jeśli

wszystkie te konstrukcje "grają tak samo". Aktualnie jestem na etapie rozważania wymiany A S-2000 w miarę możliwości na coś

"wyższego", ponieważ uważam że kolumny które posiadam zasługują na coś lepszego, i w 100% nie pokazują swoich możliwości.

To na razie taka wstępna przymiarka, ponieważ nie wiem czy finanse na to pozwolą. Szanuję Twoją opinię na powyższy temat

ponieważ porównanie robiłeś w starciu bezpośrednim, ale też nie muszę się z nią zgadzać prawda ?? Moim zdaniem bardzo duży

wpływ na dany system ma redukcja wibracji, i sprzężeń, bez względu na klasę systemu, wtedy dopiero pokaże co potrafi.

Ale to moje zdanie, i nie każdy musi się z nim zgadzać. Pozdrawiam -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Panie Bartoszu, masz swoje zdanie, ja mam swoje, i nich tak zostanie.

Nawet nie wiesz jakie mam graty, tak do końca, a ocenić potrafisz .

Nie oceniaj wszystkich swoją miarą, bo to może Cię zgubić.

O coś Cię prosiłem, nie umiesz tego uszanować !!??

Już teraz to przesadzasz, napisałem coś o kabelkach, szukasz zaczepki,

to poszukaj sobie inną ofiarę, bo wolę jak kawa podnosi mi ciśnienie !!

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Mamy wolność. Wolno mi komentować każdy post prawda? Zdanie możesz mieć swoje. Pytanie tylko czy marsz rację. Na razie jak widać powyżej dwie osoby napisały że wątpliwe są różnice między AS 700, 1000, 2000.Zdanie możesz mieć.Rację ? Watpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje 3 grosze. Ponieważ mam CD S2100 to poważnie myślałem o dokupieniu do niego AS2100, a może nawet AS3000 ( gdyby cena trochę spadła lub trafiła się używka). Ale ostatnio zmieniałem kolumny i pojechałem po nie ze swoim wzmacniaczem, żeby przed zakupem sprawdzić czy da radę bo kolumny wymagające są ( Dynaudio).

Poprzedni właściciel, trochę maniak testowania i poszukiwania oraz mający na to hobby odpowiednie środki, miał też w domu AS3000 i słabo oceniał ten wzmacniacz. Powiedział nawet, że ten mój prawie cztery razy tańszy ( Dussun V6i) jest wyraźnie lepszy. Może tylko bajerował, żebym na pewno wziął od niego te kolumny i był zadowolony ale tak powiedział. Poza tym to nie było porównanie bezpośrednie tylko z pamięci, a ta zawodna jest, wiadomo. Ale tej AS3000 nie kupił, a poważnie się zastanawiał.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnię poczujesz podpinająć trudniejsze do napędzenia kolumny. Przy kolumnach wysokoskutecznych (powyżej 91 dB) oraz w których impedancja nie schodzi nisko (np. ze znamionowych 8 ohmów nie schodzi do do 2 ohmów) różnice mogą być małosłyszalne. Generalnie wyższe modele są obiektywni lepsze.

Kangie, wyszperałem tego posta przypadkiem, bardzo pasuje do toczonej du dyskusji. -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Z tego co wiem sekcja przedwzmacniacza w A-S1000 jest solidniej zbudowana, a jak wiadomo ta sekcja ma duzy wplyw na "brzmienie" wzmacniacza.

Mysle, ze najwazniejsza kwestia jest dobor wzmacniacza do kolumn. W przypadku trudnych kolumn moze sie zdarzyc, ze dopiero potwor Naim Statement jest w stanie poruszyc rzesko membranami zachowujac przy tym barwe i muzykalnosc sygnalu, inaczej bedzie "kapec" i liche granie. Pamietam, ze z kolumnami Dynaudio polegl Leben CS300F. Pyrkalo to praktycznie bez basu. Dopiero moja Yamaha R-S700 wziela te kolumny za morde i nagle pojawila sie barwa dzwieku - bo kolumny zostaly prawidlowo wysterowane -amplitunerem stereo za 1600zl.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem sekcja przedwzmacniacza w A-S1000 jest solidniej zbudowana, a jak wiadomo ta sekcja ma duzy wplyw na "brzmienie" wzmacniacza.

Mysle, ze najwazniejsza kwestia jest dobor wzmacniacza do kolumn. W przypadku trudnych kolumn moze sie zdarzyc, ze dopiero potwor Naim Statement jest w stanie poruszyc rzesko membranami zachowujac przy tym barwe i muzykalnosc sygnalu, inaczej bedzie "kapec" i liche granie. Pamietam, ze z kolumnami Dynaudio polegl Leben CS300F. Pyrkalo to praktycznie bez basu. Dopiero moja Yamaha R-S700 wziela te kolumny za morde i nagle pojawila sie barwa dzwieku - bo kolumny zostaly prawidlowo wysterowane -amplitunerem stereo za 1600zl.

Czyli nie ma różnicy w brzmieniu A S-700, 1000, czy 2000, byle napędziły prawidłowo kolumny ?? -:))

 

Przedwzmacniacz w A S-700,1000,2000 się różni, a to on odpowiada w największej mierze za "brzmienie" prawda ?? -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mariusz, mysle roznice jakies sa na pewno i "stara" seria 1000 i 2000 byla i nadal jest warta uwagi. Slepe testy czesto nie sa miarodajne i prowadza do frustracji. Czasami idzie sie do kolegi, slucha jak pieknie u niego gra i wlasnie... Dlaczego tak pieknie gra i dlaczego u mnie tak pieknie nie gra? Nie ma co przesadzac z tymi testami ;) Zreszta co ja tam sie znam...

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoje 3 grosze i powiem, że zależy jakiej muzyki słuchamy. Yamaha sprawdza się w rozrywce ale np moja AS1000 zaskoczyła mnie gdy włączyłem koncert organowy. Nie sądziłem, że zagra dokładnie tak jak ten instrument na żywo. Myślę, że za 3 tysie ciężko będzie dostać wzmacniacz nowy prezentujący taką czystość i dynamikę brzmienia. Patrząc też na budowę zasilania AS1000 i AS700 to pewne jest, że napędzi on trudniejsze do wysterowania kolumny. Co do preampu w obu modelach hmm tysiączka nie ma np lousnessu i uważam go za niepotrzebny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że niewielka ilość wpisów na forum spowodowana jest złośliwą nic nie wnoszącą twórczością "sceptyków", ja się tu udzielam bo sprzęt Yamahy miałem w domu przez jakieś 10 lat (zestawy X 596 i S 2000).

 

Jeżeli ktoś uważa że wzorcowym jest połączenie gramofonu "Bambino" z "Amatorem" stereo i Altusami koniecznie z trzeciej ręki za pomocą kabla od żelazka to jego sprawa, mogę tylko podejrzewać że mam do czynienia z byłym oficerem artylerii.

 

Co do interkonektów to proponowałem te które sprawdziły się u mnie żeby ułatwić komuś wybór, AQ "Colorado" to kable w przyzwoitej cenie (w sklepie jakieś 2 tys), słuchałem na znacznie droższych i się nie sprawdziły. Oczywiście można słuchać na przyzwoitych tańszych kablach AQ np "Golden Gate" będzie dobrze ale Yamaha 1000/2000 nie pokarze pełnych możliwości, czyli AS 700 zagra podobnie jak AS 1000. A teraz cios i herezja dla niektórych niedowiarków... ogromny wpływ na jakość dźwięku mają kable zasilające i oczywiście izolacja od podłoża.

 

Kiza, jak zmiana to proponuję rozważenie czegoś Accuphase lub "dobrej" lampy, ja wymieniłem Yamahę na lampę. Proponuję zacząć wymianę od wzmacniacza bo on przy "lepszym" źródle niewiele zyska, odwrotnie jest z cd, zyskuje przy "lepszym" wzmacniaczu (opinia potwierdzona uszami innych osób).

Edytowane przez sep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiza, jak zmiana to proponuję rozważenie czegoś Accuphase

Dzięki kolego za propozycję, popartą swoimi doświadczeniami, Accu... od dzieciństwa, mnie ta firma fascynowała, nie ze względu na kapiące złoto,wolę czarne, tylko fantastyczne brzmienie (nie będę się rozdrabniał na modele).

Niestety finanse nigdy nie pozwoliły na taki luksus, ale teraz powolutku się zastanawiam właśnie nad wymianą pieca (może coś w klasie A), także trafiłeś w 10-tkę.

Tylko nie wiem czy uda mi się te plany tak szybko zrealizować, Yamachy mogą jeszcze długo u mnie gościć, jak znam życie, ale pomarzyć można, i do nich dążyć ??

Co do kabelków A.Q. to pełna zgoda, na początku miałem KingKobra XLR, i uważam że to całkiem niezły kabelek w swojej cenie , także godny polecenia.

Pozdrawiam -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi sceptyku Hey, też kiedyś tak miałem, rozpoznam nawet z zasłoniętymi uszami.... a poważnie to ślepy tor nie ma sensu, dla mnie decydują dwie rzeczy zmęczenie przy dłuższym słuchaniu lub jego brak, mam kilka "dziwnie zrealizowanych płyt i one muszą "zagrać" (nie oceniam kabli wg cennika).

 

Kiza, Accuphase rzeczywiście "przesadza" ze złotem ale brzmienie, rewelacyjne i był to praktycznie jedyny konkurent dla lamp kiedy się zastanawiałem nad "przyszłością" (zadecydowała możliwość modelowania brzmienia lampami, a jest ogromna). AQ Colorado to znacznie lepiej niż "Kobra" jest cieplejszy, łagodzi górę, dodaje dynamiki (to oczywiście subiektywne wrażenia z wieloletnich odsłuchów z Yamahą). Miałem możliwość posłuchania Harmonix hs-101 gp-sus, czyli teoretycznie ideału i nie zagrał (z wyjątkiem góry pasma, była rewelacyjna, nie wiedziałem że Yamaha może zagrać tak analogową górą).

 

Dla jasności, Hey te kable były pożyczone.

 

ps tu masz coś ciekawego (http://www.galeriaaudio.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=159&category_id=27&option=com_virtuemart&Itemid=1), wiem że czasem można u nich sprzęt wypożyczyć do odsłuchów i sporo utargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.