Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiza, Accuphase rzeczywiście "przesadza" ze złotem ale brzmienie, rewelacyjne i był to praktycznie jedyny konkurent dla lamp kiedy się zastanawiałem nad "przyszłością"

Dlatego właśnie choruję na te złote cudeńka, przyszłość pokaże czy marzenia się zrealizują ?, oby -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kolumny Yamahy:

http://audiolife.pl/yamaha-ns-5000/

 

 

Materiał do głośników Zylon, zrobiłe niejaka firma Toyobo w garażu szefa :)

 

http://materialyinzynierskie.pl/wlokna-zylon-dwukrotnie-wytrzymalsze-niz-kevlar/

Edytowane przez runik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślub japonczyka z włoszką

Gratuluję zacnego zestawu, może skrobniesz kilka słów jak gra to zestawienie (jakich gatunków słuchasz).

Ostatnio czytałem post, jednego z kolegów który posiada Olimpic II, że są bardzo liniowe, neutralne ( bez fajerwerków, w pozytywnym znaczeniu).

Tylko on zestawił je z innymi klockami (firmy już nie pamiętam). Miłego słuchania -:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że niewielka ilość wpisów na forum spowodowana jest złośliwą nic nie wnoszącą twórczością "sceptyków", ja się tu udzielam bo sprzęt Yamahy miałem w domu przez jakieś 10 lat (zestawy X 596 i S 2000).

 

Jeżeli ktoś uważa że wzorcowym jest połączenie gramofonu "Bambino" z "Amatorem" stereo i Altusami koniecznie z trzeciej ręki za pomocą kabla od żelazka to jego sprawa, mogę tylko podejrzewać że mam do czynienia z byłym oficerem artylerii.

 

Co do interkonektów to proponowałem te które sprawdziły się u mnie żeby ułatwić komuś wybór, AQ "Colorado" to kable w przyzwoitej cenie (w sklepie jakieś 2 tys), słuchałem na znacznie droższych i się nie sprawdziły. Oczywiście można słuchać na przyzwoitych tańszych kablach AQ np "Golden Gate" będzie dobrze ale Yamaha 1000/2000 nie pokarze pełnych możliwości, czyli AS 700 zagra podobnie jak AS 1000. A teraz cios i herezja dla niektórych niedowiarków... ogromny wpływ na jakość dźwięku mają kable zasilające i oczywiście izolacja od podłoża.

 

Kiza, jak zmiana to proponuję rozważenie czegoś Accuphase lub "dobrej" lampy, ja wymieniłem Yamahę na lampę. Proponuję zacząć wymianę od wzmacniacza bo on przy "lepszym" źródle niewiele zyska, odwrotnie jest z cd, zyskuje przy "lepszym" wzmacniaczu (opinia potwierdzona uszami innych osób).

a skąd wiara, że ogromny wpływ na dźwięk mają kable zasilające? i ich izolacja od podłoża? jakie byś zaproponował w rozsądnej cenie? a izolacja to co? podkładki?

 

a czym się różni tuner od tunera prócz wyglądu i funkcji? czy brzmieniem się różni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni tuner od tunera prócz wyglądu i funkcji? czy brzmieniem się różni?

 

T-85 gra większym basem i przestrzenią. Da się to odczuć nawet jak na radio. Porównaj nawet serwisówkę T-700 i T-85. Dla T-700 pasmo przenoszenia podano jako 50-10000 Hz :) T-85 ma 20-16000 bodajże. Wiadomo, że specyfikacja nie gra, ale na T-85 wreszcie przestało przesterowywać Radio Kraków.

Edytowane przez maniek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie choruję na te złote cudeńka, przyszłość pokaże czy marzenia się zrealizują ?, oby -:))

 

prąd z sieci płynie do rozdzielnika w mieszkaniu czy domku, potem rozgałęziany jest kablami do gniazd i włączników. do gniazda podłączamy yamahe bądź accuphase...czym się różni 100W na kanał podawanych przez yamahę bądź accuphase na kolumny? pomijam jakość kabli, listew itp. uwzględniam taką samą moc czyli mniej więcej 100W na kanał. według mnie róznicy zbytniej nie ma. można jakość poprawić kablami zasilającymi, głośnikowymi itp...ale samo 100W chyba się nie zmienia?

 

do maniek21....dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację 100W, to 100W, ale mi o waty nie chodzi .

Druty jakieś nie najgorsze też mam, to chyba bez sensu jest

dążenie w stronę Accu..., okupione wyrzeczeniami. -:)

 

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. Pozdrawiam.

to nie wyjaśnienie tylko dywagacje w poniedziałek wieczorem. jakbym miał wybierać pomiędzy 100W z yamahy lub accuphase to też wybrałbym te drugie. pod warunkiem, że kolumny reagowały by lepiej na 100W z accuphase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wyjaśnienie tylko dywagacje w poniedziałek wieczorem. jakbym miał wybierać pomiędzy 100W z yamahy lub accuphase to też wybrałbym te drugie. pod warunkiem, że kolumny reagowały by lepiej na 100W z accuphase.

i pod warunkiem, ze nie widzial bys co gra.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hey

Jesteś pewien ?? To zobacz jakie druty posiadam, i myślisz że kupowałem je tylko dla ozdoby.

Miałem to szczęście że kilka lat temu Koledzy tu z forum za friko pożyczali mi kable,

które mogłem porównać u siebie, i kupiłem te które najbardziej mi się wpasowały w graty.

Także Twój osąd jest trochę mylny.

 

Doświadczeń już trochę w życiu narobiłem, także wiem w którą stronę iść w przyszłości, jeśli

w ogóle pójdę, bo nie wiem czy pozwoli na to budżet. Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, posłuchałem. Ogólnie dobry zestaw. Po kolei jednak.

cd-s 2100 i a-s 2100, kable nordost (głośnikowy red dawn ls, xlr heimdall 2, sieciowy RD ls do wzm, heimdall 2 do cd). Głośniki na początek B&W 804 (nowa seria), potem ProAc 148.

Z B&W nie dla mnie raczej granie - w typie wyczynowym z hiper szczegółem i szeroką sceną. Bas był ok, ale jak na tyle głośników to bez szału. Barwą nie urzekało. Głośniki nie były jeszcze raczej wygrzane w pełni, ale i tak nie chciałbym takiego połączenia w domu. Być może z lepszym (wydajniejszym, pełniejszym?) piecem bym zmienił zdanie. Może było za dużo dobrego nordost, yamaha i B&W :) W każdym razie usłyszałem sporo nowych rzeczy na znanych płytach. Ale nie o oto mi chodzi. Jedno jest pewne: Yamaha potrafi pokazać niuanse produkcji, szczegóły, różnicować itepe.

 

Na szczęście wjechały ProAc. Nie mam z tym producentem specjalnego doświadczenia, ale czytając recenzje miałem wrażenie, że to może być coś. I jest. Różnica klas do B&W moim zdaniem. A chyba ze 4 x tańsze :) Zamiast dźwięku muzyka. Wszystko sklejone, rytm ożywiający, głosy prawdziwe. Perkusja jak żywa. Scena sporo węższa, ale piękne zagęszczona. I co najlepsze też świetnie różnicują: kompletnie inna była przestrzeń i dźwięk w starych dub'ach choćby taim Wackies Rhythm Force: Movie Show Dubwise a inaczej zabrzmiał Mahler na xrcd. W sumie wszystko grało przyjemnie i bogato.

 

Wyszła bardziej opinia o głośnikach, ale jednak grał cały czas ten sam sprzęt więc można uznać, że mi się podobał. Grałem też z bluesound'a node (starszego) po optyku do cd-s 2100 i było b. dobrze. Chyba tyle.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.