Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co masz kolego na myśli? 5800 za odtwarzacz CD...grubo.Zaporowo. Dobra opcja dla Rafała do jego S-2000 ;) To już trzeba mieć bzika, żeby cedeka za tyle kupować, albo spać na pieniądzach.

 

Ale pododobno audiofilia to stan chorobowy, a jak wiadomo chorzy robią irracjonalne rzeczy, także może ja zacznie niedługo brać kredyty na takie zakupy :)))

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz kolego na myśli? 5800 za odtwarzacz CD...grubo.Zaporowo. Dobra opcja dla Rafała do jego S-2000 ;) To już trzeba mieć bzika, żeby cedeka za tyle kupować, albo spać na pieniądzach.

 

Ale pododobno audiofilia to stan chorobowy, a jak wiadomo chorzy robią irracjonalne rzeczy, także może ja zacznie niedługo brać kredyty na takie zakupy :)))

wiadomo, ze ceny w audio chore, ale nie oszukujmy sie, akurat cena yamahy nie byla jeszcze az tak wydumana, jak u niektorych innych producentow, gdzie juz podczas wyciagania elementow z pudel czuc, ze zaplacilo sie za duzo "audiofilskiego powietrza".

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Powiedzmy sobie szczerze i uczciwie: kto mial wpiete w swoim systemie CD-1000 lub CD-S-2000? Zakladam ze system jest oparty na dobrych kolumnach, a nie "popierdolkach".

Dopiero potem mozna sobie pisac czy bym se kupil czy bym se nie kupil ;) Ja nie kupilbym se Jumbo Jeta, bo taniej i wygodniej jezdzic mi autobusami MPK ;)

 

P.S. A tak na powaznie, ta "tysiaczka" fest zdrozala. Kiedys byla jakos za 3500zl.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A tak na powaznie, ta "tysiaczka" fest zdrozala. Kiedys byla jakos za 3500zl.

moze to blad na stronie, a oferta dotyczy wersji 2000?

tak tylko gdybam, bo sam w to nie wierze.

tuner yamaha t-s1000 tez zdrozal z 1,5k na 2.2. wiec to chyba taki trend. % to te podwyzki spore sa.

Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze i uczciwie: kto mial wpiete w swoim systemie CD-1000 lub CD-S-2000? Zakladam ze system jest oparty na dobrych kolumnach, a nie "popierdolkach".

Dopiero potem mozna sobie pisac czy bym se kupil czy bym se nie kupil ;) Ja nie kupilbym se Jumbo Jeta, bo taniej i wygodniej jezdzic mi autobusami MPK ;)

 

Jeżeli nawet okazałby się lepszy to i tak funkcjonalnośc nie porównywalna. Po drugie dla mnie źródło tu już sprawa drugorzędna po kolumnach, akustyce, wzmacniaczu...

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze i uczciwie: kto mial wpiete w swoim systemie CD-1000 lub CD-S-2000?

no ja mialem/mam (bo przenioslem czesc tego systemu do sypialni) i gdybym mial wybierac, to ponownie kupilbym ten odtwarzacz, chocby za sam wyglad ;-)

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

 

Jeżeli nawet okazałby się lepszy to i tak funkcjonalnośc nie porównywalna. Po drugie dla mnie źródło tu już sprawa drugorzędna po kolumnach, akustyce, wzmacniaczu...

Ja wyznaje zasade "shit in = shit out", zatem zrodlo ma dla mnie ogromne znaczenie.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mialem/mam (bo przenioslem czesc tego systemu do sypialni) i gdybym mial wybierac, to ponownie kupilbym ten odtwarzacz, chocby za sam wyglad ;-)

 

Ja mam CD S2100 i też kupiłbym go ponownie tylko za sam wygląd i jakość wykonania oraz budowę ( ponad 15 kg), których to cech na podobnym poziomie oprócz Yamahy w tym przedziale cenowym nie ma nikt. Co do brzmienia - rzecz gustu oczywiście, mnie się podoba, choć też uważam, że wpływ źródła na ogólne brzmienie całego systemu jest znacznie mniejszy niż kolumn i wzmacniacza.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie kupiłem Yamahe RN501, wszystko ładnie pięknie działa ale mam pytanie odnośnie oglądania tv i dźwięku przez ten amplituner, można ustawić tak że będę zmieniał głośność pilotem od tv ? W telewizorze ustawiłem dźwięk przez kabel optyczny ale wtedy mogę zmieniać głos tylko pilotem od Yamahy. Można to jakoś zmienić ? poprzednio miałem głośniki podłączone przez wyjście słuchawkowe i zmieniałem głośność pilotem od TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie kupiłem Yamahe RN501, wszystko ładnie pięknie działa ale mam pytanie odnośnie oglądania tv i dźwięku przez ten amplituner, można ustawić tak że będę zmieniał głośność pilotem od tv ? W telewizorze ustawiłem dźwięk przez kabel optyczny ale wtedy mogę zmieniać głos tylko pilotem od Yamahy. Można to jakoś zmienić ? poprzednio miałem głośniki podłączone przez wyjście słuchawkowe i zmieniałem głośność pilotem od TV...

 

Zmieniałeś głośność pilotem od tv bo zmieniałeś po prostu moc sygnału w tv na wyjściu słuchawkowym które jest analogowe, a tutaj masz podłączony osobny amplituner optykiem, a w tv nie reguluje się głośności po wyjściu optycznym, także według mnie tego nie da się zrobić. Ja tak mam u siebie i nie jest to żaden problem dla mnie, używam kilku pilotów. Kwestia przyzwyczajenia.

 

Tv w momencie podłączenia jacka pod gniazdo słuchawkowe przestaje odtwarzacz dżwięk przez wbudowane głośniki, a puszcza po wyjściu słuchawkowym, ale można powiedzieć, że traktuje te słuchawki jako swoje głośniki, dlatego możesz regulować pilotem od tv. Po podłączeniu czegoś kablem optycznym tak nie ma.

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt że do przodu :)

no pewnie, jeszcze 2 dni temu nie wiedzialem, ze cos takiego istnieje, a teraz podoba mnie sie coraz bardziej. jeszcze do pokoju dzieciakow cos takiego i kto ma tablet ten ma wladze. rzadzisz i dzielisz w sieci.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon28 polecam bliżej się z tym ampli zapoznać, jak dla mnie to strzał w 10 po kilkudniowym użytkowaniu ;) p.s. nie jestem żadnym tam handlowcem powiązanym z marką, pozdrawiam klubowiczów yamahy i denona ;)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-11903-0-59335400-1457301186_thumb.jpg

 

http://www.audioscope.net/yamaha-bx1-100-watts-class-monos-p-2191.html

http://audio-heritage.jp/YAMAHA/amp/bx-1.html

 

To chyba jedyne monobloki Yamahy - pełna klasa A i 100W na kanał. Wg moich danych 5600 Euro w 82 roku - co cenowo praktycznie stawia je na równi z MX-10000.

 

Ich specyfikacja robi wrażenie - zniekształcenia :) - niestety nie mogę znaleźć za wielu opinii o brzmieniu i porównaniach.

 

Szkoda, że Yamaha po kilku bardzo udanych końcówkach (B1, B2, B2x, MX1000) i pre (C2a, C2x, CX-1000) skupiła się tylko na integrach (oczywiście pomijając cyfrowe YPC-1 + MX-D1). I co z tego, że na nowe by mnie stać nie było - za 10 lat mógłbym kupić używane ;)

 

Swoją drogą ciekawe jak te stare topowe klocki mają się do nowych AS1000/2000/3000 - problem ze starymi, co sam czasem boleśnie doświadczam, to zestarzałe elementy (nie tylko kondensatory), które degradują dźwięk.

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.