Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponawiam pytanie: czy ktoś miał do czynienia z M-70? Jak brzmi ta końcówka? Jakie ma wady? Jakie zalety? Jak wygląda w konfrontacji z M-80?

 

http://allegro.pl/yamaha-m-80-i6868257582.html#thumb/1

 

masz m80, ale ma fałszywe pokrętła głośności. Cena jak za MX1000 ... zwykle seria M była tańsza, była też poobijana na olx m80, ale wiem, że ma wymienione kondensatory i była używana na imprezach. Niechcący właściciel mi się wygadał, więc nie jest oryginalna. Naprawdę dziś jest trudno kupić najwyższe modele. Musi ktoś likwidować kolekcję ... Tak mi się udało kupić akai 2950 to istny tzw ULTRA RARE. Na zachodzie dużo sprzętu w dobrym stanie nie zostało. Ja żałuje że tak póżno się zainteresowałem vintage , bo jest drożej i pozostało mało dobrych egzemplarzy często trzeba mieć szczęście i czekać miesiącami, albo i dłużej.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była też poobijana na olx m80, ale wiem, że ma wymienione kondensatory

 

Z tego co Tomasz pisał wymiana kondów w vintage to nic nadzwyczajnego, a niekiedy wręcz konieczność. Jak sądzę, istotne by nowe części były wysokiej jakości...

 

W archiwum allegro wygrzebałem MX-800 po remoncie za 1.500 zł (aukcja z ubiegłego roku), zatem okazje się trafiają, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość... Na razie podłączę CX-800 pod integrę (już się nie mogę doczekać przesyłki), może w międzyczasie uda się upolować MC 705 do mojej PF-800. Końcówka zawsze może poczekać...

 

Weź już kup coś, zamęczysz nas:)

 

już nie będę, wracam do mojej krypty...

Edytowane przez Vampire_Lestat

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tych duzych kondensatorow mniej wiecej na srodku płyty glownej w serii M to standard. Jednak ich wymiana nie jest podyktowana zuzyciem, tylko korozja spowodowana przez wadliwy klej ktorym zostały one przytwierdzone. To samo tyczy sie wszystkich elementow wokol tych kondesatorow. Kazdego uzytkownika serii M to kiedys czeka. Obecnie uzytkuje M-85 w stanie fabrycznym, nic w niej nie było wymieniane, ale widac oznaki korozji w tym miejscu i najpewniej niebawem rowniez oddam ja na przeglad do zaufanego elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tych duzych kondensatorow mniej wiecej na srodku płyty glownej w serii M to standard. Jednak ich wymiana nie jest podyktowana zuzyciem, tylko korozja spowodowana przez wadliwy klej ktorym zostały one przytwierdzone. To samo tyczy sie wszystkich elementow wokol tych kondesatorow. Kazdego uzytkownika serii M to kiedys czeka. Obecnie uzytkuje M-85 w stanie fabrycznym, nic w niej nie było wymieniane, ale widac oznaki korozji w tym miejscu i najpewniej niebawem rowniez oddam ja na przeglad do zaufanego elektronika.

 

Kiedyś mi mierzył w sonym 555 es i praktycznie nie było zużyć po 30 latach, święta zasada jak nie trzeba grzebać nie grzebie się w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz racje, rowniez w opinii mojej, jak i mojego elektronika stare kondensatory sa naprawde długowieczne i nie ma sensu ich wymienac od "tak". Podczas przegladu Cx-1000 poprosiłem elektronika aby kontrolnie posprawdzał ich stan, szczegolnie tych z sekcji zasilania. Posprawdzał i wlutował je spowrotem, gdyz nie odbiegały od nominału. Tyle ze w przypadku Yamah z serii M, klej ktorym sa przyklejone kondesatory do płyty, aby nie przemiesciły się podczas ich lutowania, powoduje korozje wszystkich elementow z ktorymi sie zetknał. A ze Yamaha bardzo hojnie go dawkowała, to zazwyczaj elementow ktore sa skorodowane jest conajmniej kilka, powoduje to po wielu latach uszkodzenie jednego z elementow na skutek przeżarcia go przez korozje - co w efekcie bardzo czesto prowadzi do uszkodzen w całym urzadzeniu - rowniez koncowek mocy, ktore sa juz niedostepn. Najczesciej maszyna, po takiej awarii, nie jest zdatna do naprawy. Dlatego tak istotne jest, aby w tej serii Yamah zwrocic na nie uwage i przelutowac elementy zanim bedzie za pozno - koszty sa niskie a elementy elektroniczne dotkniete korozja bez problemu dostepne.

Tu jest dobry watek na ten temat na audiokarma.org http://audiokarma.org/forums/index.php?threads/yamaha-m-series-and-glue.280088/ warto aby kazdy uzytkownik tego typu maszyn sie z nim zapoznał i sprawdził jak to u niego wyglada. U mnie kleju jest na szczescie mało, ale i tak juz widac oznaki "zielonej korozji", niebawem maszyna idzie do doktora na przelutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tranzystorach, że są niedostępne ? do m60 gdzieś widziałem, nie wiem jak z m80 ma inne. Gdzieś mam foto płyty u mnie nie ma korozji ani w mx ani w m, aczkolwiek jeśli piszą to pewnie takie przypadki są.

 

Z tego co Tomasz pisał wymiana kondów w vintage to nic nadzwyczajnego, a niekiedy wręcz konieczność. Jak sądzę, istotne by nowe części były wysokiej jakości...

 

W archiwum allegro wygrzebałem MX-800 po remoncie za 1.500 zł (aukcja z ubiegłego roku), zatem okazje się trafiają, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość... Na razie podłączę CX-800 pod integrę (już się nie mogę doczekać przesyłki), może w międzyczasie uda się upolować MC 705 do mojej PF-800. Końcówka zawsze może poczekać...

 

 

 

Możesz tą aukcję pokazać ??? mx800 w Polsce ? a gdzie transformator ?. Ja bym po remoncie nie brał ... wolałbym do remontu po ustaleniu z moim elektronikiem czy warto. Nigdy nie wiadomo kto co nagrzebał i tak aby sprzedać, zwykle to tak bywa aby działało. Co prawda o końcówki ciężko już jest, ja AKAI brałem na gębę ... na szczęście udało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz tą aukcję pokazać ??? mx800 w Polsce ?

 

proszę...

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-mx-800-audiofilski-i5962109073.html

 

z tego co wiem, to te amerykańskie sprzęty miały niekiedy przełącznik napięcia (120/240 v), więc z tą MX-800 pewnie było podobnie, zresztą w tym moim CX-800 tak właśnie jest...

 

i jeszcze aktualna oferta z UK:

 

https://www.gumtree.com/p/amplifiers/yamaha-mx-800-amplifier-/1251634979

 

jak zatem widać ten MX-800 nie jest w Europie żadnym ewenementem...

Edytowane przez Vampire_Lestat

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę...

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-mx-800-audiofilski-i5962109073.html

 

z tego co wiem, to te amerykańskie sprzęty miały niekiedy przełącznik napięcia (120/240 v), więc z tą MX-800 pewnie było podobnie, zresztą w tym moim CX-800 tak właśnie jest...

 

i jeszcze aktualna oferta z UK:

 

https://www.gumtree.com/p/amplifiers/yamaha-mx-800-amplifier-/1251634979

 

jak zatem widać ten MX-800 nie jest w Europie żadnym ewenementem...

 

Za takie pieniądze bym to kupił dla LCD i procka , który tym steruje ta z UK przyniszczona i zawsze się obawiam jak ktoś to spakuje tu jest szkło i lcd łatwo rozwalić. Zresztą niekiniecznie musi mu się chcieć wysyłać do PL no ale kupie kiedyś drugi na części. Jest jeden w niemczech, ale to samo lcd nie sprawny.

 

Ta jest jakaś inna nie ma opcji 220/240v a 120v i ma opcję video , cx70 tego nie ma. Musisz mieć inna wersję

 

http://audio.egehaven.dk/yamahagallery/Yamaha%20CX-800%20Back.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest jakaś inna nie ma opcji 220/240v a 120v i ma opcję video , cx70 tego nie ma. Musisz mieć inna wersję

 

Mój wygląda jak ten na zdjęciu, z tym że po prawej stronie ma przełącznik "voltage selection" 110v-120v - 220v-240v. Jest też opcja video.

 

Zakup wzmacniacza na brytyjskim gumtree to niezbyt rozsądny pomysł...

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda jak ten na zdjęciu, z tym że po prawej stronie ma przełącznik "voltage selection" 110v-120v - 220v-240v. Jest też opcja video.

 

Zakup wzmacniacza na brytyjskim gumtree to niezbyt rozsądny pomysł...

 

Też masz pilota ? cx 70 nie ma , dopiero cx 1000 ma na fajnym daku jest bur brown, no ale kosztuje też odpowiednio. cx800 ciut inna z wyglądu niz cx70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha dziwnie te modele robiła - zawsze jest wersja US/Kanada na 110/120V, ale jest też general (G) model na 110/120/220/240V ale wtyczki/gniazda ma też US/Kanada. Ja mam taką AX-900 - wtyczkę ma europejską (pewnie ktoś wymienił), ale już gniazda do podłączenia innych sprzętów amerykańskie. CX-800 ma pilota - w ogóle CX-70 i CX-800 to zupełnie co innego - CX-70 bardziej przypomina C-85, a CX-800 już bardziej zbliżony do CX-1000. A co ciekawe MX-70 i MX-800 to to samo - nawet tą samą serwisówkę mają.

 

Tak w ogóle to CX-1000 polecam - świetny sprzęt, a w środku elektronika robi niesamowite wrażenie - zarówno jakość jak i ilość ile tego tam upchane.

 

Apropo wymiany kondensatorów.

 

Mój C4 jest z roku 1978, wszystkie elektrolity w nim to Elny RE2 i wszystkie trzymają parametry do tej pory, proponuję najpierw mierzyć, a dopiero później wymieniać.

Podejrzewam, że żadne nowe kondensatory tyle lat nie wytrzymają.

 

Ja jak już wymieniam w Yamahach to głównie na Elny Silmic II, ale fakt jak wylewają albo wysychają to głównie tam gdzie firma przyoszczędziła na dobrych kondach :)

 

To lepiej zobacz za ile ktoś teraz wystawił CDX 1120 na allegro:P

 

http://allegro.pl/yamaha-cdx-1120-cdx-1120-4x-dac-pelny-zestaw-ideal-i6864660447.html

 

Nom cena powalająca - ale to typowy problem w Polsce - jak ktoś ma rarytas, to chcę za niego 2x tyle za ile można kupić na zachodzie przez ebay. Ja cały swój zestaw poza końcówką kupiłem na niemieckim ebayu - po prostu było taniej jak w Polsce (no i też było, bo u nas rzadko się trafiają).

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha dziwnie te modele robiła - zawsze jest wersja US/Kanada na 110/120V, ale jest też general (G) model na 110/120/220/240V ale wtyczki/gniazda ma też US/Kanada. Ja mam taką AX-900 - wtyczkę ma europejską (pewnie ktoś wymienił), ale już gniazda do podłączenia innych sprzętów amerykańskie. CX-800 ma pilota - w ogóle CX-70 i CX-800 to zupełnie co innego - CX-70 bardziej przypomina C-85, a CX-800 już bardziej zbliżony do CX-1000. A co ciekawe MX-70 i MX-800 to to samo - nawet tą samą serwisówkę mają.

 

Tak w ogóle to CX-1000 polecam - świetny sprzęt, a w środku elektronika robi niesamowite wrażenie - zarówno jakość jak i ilość ile tego tam upchane.

 

 

 

Ja jak już wymieniam w Yamahach to głównie na Elny Silmic II, ale fakt jak wylewają albo wysychają to głównie tam gdzie firma przyoszczędziła na dobrych kondach :)

 

 

 

Nom cena powalająca - ale to typowy problem w Polsce - jak ktoś ma rarytas, to chcę za niego 2x tyle za ile można kupić na zachodzie przez ebay. Ja cały swój zestaw poza końcówką kupiłem na niemieckim ebayu - po prostu było taniej jak w Polsce (no i też było, bo u nas rzadko się trafiają).

 

U mnie możę taniej nie było, ale wszystko z zachodu ściągane. W Polsce ciężko o topowe modele, albo wraki albo cenowo nie odbiega od zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w Polsce można kupić fajny egzemplarz wymarzonego vintage w rozsądnej cenie. Tak było z moim pf-800, którego kupiłem za 1/2 ceny egzemplarza, który jeden ze sprzedawców z uporem maniaka już od kilku miesięcy wystawia na olx i allegro i do tego jeszcze oferując go z tanią, kiepską wkładką, niegodną tego wspaniałego gramofonu...

 

Przeglądając niemiecki e-bay zauważyłem kilku sprzedawców z bardzo dobrą oceną sprzedaży i obsługi klienta, oferujących sprzęt po serwisie i z 12 miesięczną gwarancją. Aktualnie z interesujących klocków w ofercie są: MX-830, M-4, M-70, M-40... Ceny niemałe ale w granicach rozsądku. Może za jakiś czas pojawi się coś ciekawszego z serii M i MX.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie możę taniej nie było, ale wszystko z zachodu ściągane. W Polsce ciężko o topowe modele, albo wraki albo cenowo nie odbiega od zachodu.

U nas jeszcze dochodzi podatek od "audiofilizmu". Przypomina mi się pewien sprzedawca, który chyba z rok, próbował sprzedać NAD'a C370 (pomijam to, że wg. mnie to bardzo fajny sprzęt, a i EISĘ za coś tam kiedyś dostał), ale co w tym aż takiego niesamowitego? Cena plus jego pseudo modyfikacja. Koleś wystawił tego NADa za jakieś 2500. Wymienił w nim też kabel zasilający na coś, co średnicą przypominało wąż ogrodowy (audiovooodoo itd). Z tego co pamiętam, a śledziłem tą aukcję, jego aukcje z tym sprzętem, nie udało się go na aukcji sprzedać. Nic w tym dziwnego bo handlarze mają C370 w kwotach DO 1500 zł (kilku sprzedających z GB miewało je właśnie w tych kwotach, a "nasi" mają je od 1100 do 1400)...problem w tym, że ten sprzęt od pierwszego właściciela można było dostać (w zestawie, czyli tuner, cd player ze wzmacniaczem, lub wzmacniacz z końcówką mocy) w cenie, w której handlarze mają tylko 1 sprzęt...

 

Niektóre ceny, u nas, są tak oderwane od rzeczywistości, ba, nawet rzeczywistej wartości sprzętu, że śmiać mi się chce. Jeden człowiek na OLX, z rok (?) próbuje sprzedać zestaw Cambridge Audio (wzmak 640, tuner, cd player) i wystawia go albo pojedynczo, albo w zestawie. Problem w tym, że wyskoczył z ceną 4500 za całość (sam wzmak, na osobnej, to jakoś 2100-2500 wg, niego), gdy handlarze mają tego Cambridge za około 800 (z z pilotem, pudłem, papierami)...a wersję V2 można spokojnie z licytacji dorwać i za 650...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie CX-800. Zewnętrznie pre jest w całkiem dobrym stanie, chociaż nieco porysowane na jednym boku (w zasadzie nie rzuca się to w oczy). Najważniejsze, że front bardzo ładny. Jako, że nie posiadam (jeszcze) końcówki mocy, na razie podpiąłem pod niego gramofon i wyprowadziłem na wejście TAPE na integrze. Już mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Brzmienie gramofonu zdecydowanie się poprawiło. Muzyka stała się zdecydowanie bardziej szczegółowa, analityczna, czuć "powietrze", przestrzeń. Skoro moja żona to słyszy, to znaczy że coś jest na rzeczy :) Do tego pre jest wyposażone w pilota. Do pełni szczęścia brakuje tylko MX-800... no i porządnych kolumn. Kolega twierdzi, że do mojego dużego pomieszczenia (pond 40 m.kw) Yamahy (nawet NS 1000) mogą się nie sprawdzić i proponuje rozważenie dużych Infinity Kappa. W każdym razie póki co jest ok, a plan na najbliższe miesiące to zakup porządnej końcówki.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie sprzed kilku stron do którego nikt się nie ustosunkował. Jest obecnie duża obniżka na AS 3000, która mnie kusi bo mam AS 2100. Czy ktoś miał okazję posłuchać porównawczo tych wzmacniaczy, jakie wnioski? W sklepie można się umówić na taki odsłuch ale dla mnie to kłopot bo wszędzie mam daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie sprzed kilku stron do którego nikt się nie ustosunkował. Jest obecnie duża obniżka na AS 3000, która mnie kusi bo mam AS 2100. Czy ktoś miał okazję posłuchać porównawczo tych wzmacniaczy, jakie wnioski? W sklepie można się umówić na taki odsłuch ale dla mnie to kłopot bo wszędzie mam daleko.

 

Tu masz wypowiedź producenta o różnicach: http://www.6moons.com/audioreviews2/yamaha3/1.html

W sklepie bym nie porównywał - nie wiem jak Ty, ale testy porównawcze poza domem nigdy nie zdawały u mnie egzaminu - jedynie pozwalały ogólnie ocenić sprzęt - a pomiędzy A-S2100 i A-S3000 dużej różnicy nie będzie - raczej subtelna i nie polegał bym tu na opinii innych. Ja bym wolał A-S3000 ze względu na lepszą (technicznie) konstrukcję i też bardziej z wyglądu mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile jest warty MX-1000, przy założeniu, że sprzęt jest w ładnym stanie wizualnym i w pełni funkcjonalny? Oczywiście mam świadomość tego, że wzmak (jak każda upragniona rzecz) jest wart tyle, ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić, ale jaką kwotę można z czystym sumieniem wydać, by po prostu za niego nie przepłacić? Wprawdzie nie planowałem zakupu MX-1000, ale MX-800 (MX-70), w którego celowałem jest praktycznie nieosiągalny. Dlatego coraz poważniej rozważam zakup MX-1000. Ceny na e-bayu oscylują wprawdzie w granicach 5.000 zł i wydaje mi się, (ha, wręcz jestem pewien) że to duuuuuuuża przesada, ale mam też możliwość negocjowania dużo niższej ceny. Grałby razem z CX-800, który notabene przy wspomnianych wyżej kwotach za MX-1000 kosztował mnie grosze. Jakieś sugestie?

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś przyjechała Yamaha cdx-1060, którą zakupiłem od kolegi z forum. Jedno co mogę powiedzieć, to że stan właściwie jakby była wyjęta dopiero z pudełka (niesamowite że sprzęt, który ma ponad 20 lat może być w takim stanie);)

Dziś nie było czasu na słuchanie ale jutro specjalnie wziąłem wolne w pracy żeby porównać tę Yamahę do Pionieera PD-S06, na którym obecnie gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile jest warty MX-1000, przy założeniu, że sprzęt jest w ładnym stanie wizualnym i w pełni funkcjonalny? Oczywiście mam świadomość tego, że wzmak (jak każda upragniona rzecz) jest wart tyle, ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić, ale jaką kwotę można z czystym sumieniem wydać, by po prostu za niego nie przepłacić? Wprawdzie nie planowałem zakupu MX-1000, ale MX-800 (MX-70), w którego celowałem jest praktycznie nieosiągalny. Dlatego coraz poważniej rozważam zakup MX-1000. Ceny na e-bayu oscylują wprawdzie w granicach 5.000 zł i wydaje mi się, (ha, wręcz jestem pewien) że to duuuuuuuża przesada, ale mam też możliwość negocjowania dużo niższej ceny. Grałby razem z CX-800, który notabene przy wspomnianych wyżej kwotach za MX-1000 kosztował mnie grosze. Jakieś sugestie?

 

Ceny sprzętu używanego zawsze ciężko określić - dla przykładu Yamaha B-2 ma wartość ok 3000zł a ponoć muzykalnie jest super, B-2x to ok 4000zł. MX-1000 realnie sprzedają się na ebayu za ok 4000zł (te co tam wiszą są zawsze droższe, ale nikt ich nie kupuje) - dla mnie realna wartość w Polsce to 3000-3500zł zależnie od stanu, w porywach do 4000zł za wyjątkowo ładny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiadam wzmacniacz Yamaha A-S2100, który po chwilowej przerwie w dostawie prądu padł tzn. miga żółta dioda standbay/on. Żadnego zwarcia przewodów itd. Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim?

 

Miałem podobnie, to nie jest usterka tylko wejście w tryb bezpieczeństwa po prawdopodobnych kilku przerwach w dostawie prądu. Niestety reset tylko w serwisie i tylko pierwszy raz wcramach gwarancji za darmo. Rada taka żeby starać się nie zostawiac wzmacniacza w trybie stanby, tylko wyłączać ręcznie, a nie pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w taki sposob serwis chce zarabiac, masakra, bo to chyba niczemu dobremu nie sluzy ?

Przesadzasz, raczej winna jest konstrukcja tego modelu. Jego system zabezpieczeń jest przekombinowany, nie ma zwykłego bezpiecznika i częste wyłaczenia prądu w krótkich odstępach czasu indentyfikuje jako zagrożenie płynące z sieci. Tak było u mnie. Teraz wyłączam na noc, czy jeśli długo nie używam ręcznie lub nawet wyjmuję wtyczkę z kontaktu jak wyjeżdżam na dłużej. Dotyczy to także innych sprzętów. Co do serwisu to trudno sobie wyobrazić by pokrywali w nieskończoność koszt wysyłki kuriera w dwie strony, więc robią to raz za darmo i proszą o rozwagę, nie mam o to pretensji. Szkoda jedynie, że nie jest to opisane w instrukcji.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dajcie sie zbywać, że tylko raz reset w ramach gwarancji. Jesli urzadzenie nie jest spalone przez np. pioruny

to nic nie powinno sie psuć.

Chyba że instrukcja mowi jasno inaczej. Tu w tym przypadku nic nie jest napisane, także jesli nie chca zresetowac na gwarancji to muszą to zrobić w ramach rękojmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.