Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukałem a-s2000, a znalazłem a-s2100 :) Mało tego na rynku wtórnym, co tylko świadczy o klasie sprzętu.

 

Jeśli to nie tajemnica, to ile musiałeś kaski wykołować aby ustrzelić ten super piecyk?

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Co myślicie o połączeniu Yamaha A-S 1100 z Dynaudio Emit 20 (obecnie posiadam)?. Ta Yamaszka wygląda pięknie, a miałem kiedyś RX-797+Magnat Quantum 605. W swoim przedziale zestaw brzmiał na prawdę bardzo dobrze, dlatego sentyment pozostał.

 

Proszę o odpowiedź osoby, które słyszały zestawienie Yamaha+Dynaudio w podobnej klasie, co w.w.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Co myślicie o połączeniu Yamaha A-S 1100 z Dynaudio Emit 20 (obecnie posiadam)?. Ta Yamaszka wygląda pięknie, a miałem kiedyś RX-797+Magnat Quantum 605. W swoim przedziale zestaw brzmiał na prawdę bardzo dobrze, dlatego sentyment pozostał.

 

Proszę o odpowiedź osoby, które słyszały zestawienie Yamaha+Dynaudio w podobnej klasie, co w.w.

 

Pozdrawiam.

 

Mam takie połączenie, co prawda w wyższych modelach ale proporcje podobne. U mnie Yamaha+dynaudio wypada świetnie. Oczywiście lepszy bylby a-s2100 bo ma trochę większą pojemność kondensatorów ale 1100 też sobie poradzi bo seria emit, mimo niskiej efektywności, mo stosunkowo łatwy przebieg wykresu impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką oraz konkretną odpowiedź :-).

 

Mógłbyś troszeczkę przybliżyć, jaki dźwięk uzyskałeś poprzez takie połączenie oraz napisać konkretnie jaki to system?

 

Focus380 + A-S3000+ CD-S2100. Dźwięk, który mi się podoba, a przecież od dawna wiadomo, że nie jest dobre to co dobre tylko to co nam się podoba:). Bardziej poważnie to trudno obiektywnie ocenić, czy środki zostały optymalnie wydane. W tym celu należałoby przerzucić co najmniej kilkanaście zestawów z podobnej półki cenowej i to jeszcze w zależności czy nowy/używany, do tego najlepiej u siebie w domu bo przecież dochodzi akustyka itp. Co dla mnie byłoby nie do zrealizowania. Więc musiałem dokonać internetowo/gazetkowego zgrubnego przesiewu plus parę odsłuchów w salonach i oczywiście szereg sprzętów, które miałem w przeszłości. W każdym razie dla mnie to koniec poszukiwań, sprzęt jet nowy więc mam nadzieję, że na wiele, wiele lat. Dodam jeszcze, że jestem fanem prostych rozwiązań (czyli żadnych DAC-ów, streamerów, PC-ów), jak najmniej elementów ( np.wzmacniacz ma bardzo dobre wbudowane PRE phono MM/MC i wzmacniacz słuchawkowy) Jest wszystko czego oczekuję od dobrego grania, czyli z jednej strony dynamika i potęga niskiego basu gdy trzeba ( może nie estradowa ale to dom przecież), a z drugiej strony detal, szczegóły, scena, barwa, piękna średnica. Na koniec wygląd i budowa wzmacniacza ( rzecz gustu ) który mi bardzo odpowiada.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć wątek RN803D. Czy ten amplituner potrafi wysterować podłogówki ze stajni np. Dynaudio lub B&W? Czy zestawienie go z takimi paczkami to nadal mezalians i przerost formy nad treścią? Zależy mi na funkcjonalności (korzystam z RN500), stąd pytanie o konkretnie ten amplituner. Przesiadka z RN500 na RN803D ma sens? Pomieszczenie ok 20m2.

 

Edit: Wiadomo, że lepiej sprawdzi się mocna integra + player sieciowy/DAC ale chodzi o koszty. Muzyka głównie z FLAC i Spotify.

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć wątek RN803D. Czy ten amplituner potrafi wysterować podłogówki ze stajni np. Dynaudio lub B&W? Czy zestawienie go z takimi paczkami to nadal mezalians i przerost formy nad treścią? Zależy mi na funkcjonalności (korzystam z RN500), stąd pytanie o konkretnie ten amplituner. Przesiadka z RN500 na RN803D ma sens? Pomieszczenie ok 20m2.

 

Edit: Wiadomo, że lepiej sprawdzi się mocna integra + player sieciowy/DAC ale chodzi o koszty. Muzyka głównie z FLAC i Spotify.

 

Zależy które. Starsze Dynki bym odpuścił bo są wymagające, nowsze mniej i jeśli Yamaha to od serii tysiączek bym zaczął. B&W nie słuchałem z Yamahą, powinny lepiej pasować do amplitunera ale też pewnie zależy od modelu. Można potraktować zakup lepszych kolumn przyszłościo i kiedyś zmienić wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można potraktować zakup lepszych kolumn przyszłościo i kiedyś zmienić wzmacniacz.

 

Taki też jest zamiar. Chciałbym zacząć od wyboru porządnych kolumn (raczej sprzęt nowy lub niewiele używany od jakiegoś pedanta sprzętowego) ale ogranicza mnie w tej chwili RN500 dlatego zacząłem się zastanawiać nad wymianą na wyższy model, który pozwoli co nieco ambitniejszego zasilić, a z czasem wymienić elektronikę na integrę + player osobno. Sęk w tym, ze RN803D jeszcze nowym klockiem jest i poza testami prasowymi mało o niej wiadomo...

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focus380 + A-S3000+ CD-S2100. Dźwięk, który mi się podoba, a przecież od dawna wiadomo, że nie jest dobre to co dobre tylko to co nam się podoba:). Bardziej poważnie to trudno obiektywnie ocenić, czy środki zostały optymalnie wydane. W tym celu należałoby przerzucić co najmniej kilkanaście zestawów z podobnej półki cenowej i to jeszcze w zależności czy nowy/używany, do tego najlepiej u siebie w domu bo przecież dochodzi akustyka itp. Co dla mnie byłoby nie do zrealizowania. Więc musiałem dokonać internetowo/gazetkowego zgrubnego przesiewu plus parę odsłuchów w salonach i oczywiście szereg sprzętów, które miałem w przeszłości. W każdym razie dla mnie to koniec poszukiwań, sprzęt jet nowy więc mam nadzieję, że na wiele, wiele lat. Dodam jeszcze, że jestem fanem prostych rozwiązań (czyli żadnych DAC-ów, streamerów, PC-ów), jak najmniej elementów ( np.wzmacniacz ma bardzo dobre wbudowane PRE phono MM/MC i wzmacniacz słuchawkowy) Jest wszystko czego oczekuję od dobrego grania, czyli z jednej strony dynamika i potęga niskiego basu gdy trzeba ( może nie estradowa ale to dom przecież), a z drugiej strony detal, szczegóły, scena, barwa, piękna średnica. Na koniec wygląd i budowa wzmacniacza ( rzecz gustu ) który mi bardzo odpowiada.

 

Rozumiem. Jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedź!.

 

Będę musiał jechać i sprawdzić, ponieważ wizualnie ta Yamaha to coś niesamowitego w tej klasie i nieco zachorowałem na nią.. :-).

Wzmacniacz mam już wybrany, ale gdyby Yamaha zagrała tak samo dobrze lub lepiej, to wolę się wstrzymać z zakupem, dorzucić 1000 zł i kupić AS-1100.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lowkey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć wątek RN803D. Czy ten amplituner potrafi wysterować podłogówki ze stajni np. Dynaudio lub B&W? Czy zestawienie go z takimi paczkami to nadal mezalians i przerost formy nad treścią?

 

U mnie gra a-s801 + B&W 683 s2, jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie gra a-s801 + B&W 683 s2, jestem zachwycony.

 

Przeszedł mi przez myśl taki zestaw, do tego np-s303 lub moja RN500 jako player, przez rec out chyba powinien pójść sygnał o ile się nie mylę (prosze mnie poprawić jeśli tak nie jest). Może trochę głupawo by te klocki wyglądały obok siebie. Spróbuję posłuchać w TopHiFi.

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej !!

Gratuluję zmiany A-S 2100, na A-S 3000, piękna maszyna -:))

Może się podzielisz wrażeniami po zmianie. Pozdrawiam.

 

Wszystko lepiej, jednak różnica cen zbyt duża ale wiadomo, że tak jest ze wszytkim, od pewnego pułapu czym wiecej dopłacasz tym proporcjonalnie miej zyskujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiadajac AX-900 jestem bardzo zadowolony, jednakze ostatnio natknalem sie na AX-2000 za nieco ponad 6 tys.

 

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-ax-2000-perfekcyjny-wzmacniacz-z-ory-pilot-CID99-IDpyhOx.html#22173fa74e

 

Na dana chwile, jedna z dwoch na rynku polskim na sprzedaz, wiec cene zmonopolizowal. Podobno sprzet warty tyle, ile ktos jest w stanie zaplacic. Myslicie, ze warta tyle? Najlepsze, ze sprzedawca mieszka 7km ode mnie. Cekawy jestem, czy przeskok jakosciowy jest proporcjonalny do przeskoku cenowego. Porownywal ktos te dwa wzmacniacze (AX-900 i AX-2000)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sprzet warty tyle, ile ktos jest w stanie zaplacic.

 

Warto podesłać ten link panom z działu marketingu Yamahy. Wycofają z produkcji serię 1100 w zaczną handlować AX-2000 . Obecna cena 1100 kształtuje się na zbliżonym poziomie. Oczywiście znane są mi teorie, że sprzęt wyprodukowany 20-30 lat temu bije na głowę pod każdym względem produkowany obecnie.

Najbardziej oddanymi tej teorii są ludzie handlujący takimi sprzętami na różnych portalach aukcyjnych.

Mówi się, że głupich nie sieją. Sami się rodzą ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stylu grania AX-2000 przypomina nieco końcówki typu MX-800, 1000. AX-900 jest trochę bardziej "surowa", co oczywiście nie znaczy, że zła.

2000 określiłbym jako bardziej naturalne, no i mocy tu nie zabraknie :)

 

Co do tego konkretnego egzemplarza, to w sumie średni stan wizualny, w dodatku ktoś zmienił gniazda głośnikowe na najtańszą chińszczyznę (zasilające też, zresztą :)

Nie wiem po co ludzie to robią, tak czy inaczej bardzo obniża to wartość sprzętu. Cena za ten egzemplarz wydaje się mocno przesadzona.

 

Oczywiście znane są mi teorie, że sprzęt wyprodukowany 20-30 lat temu bije na głowę pod każdym względem produkowany obecnie.

 

Jeśli rozpatrywać w kategorii jakość/cena, to nie ma nad czym dyskutować.

Co do reszty, pełna zgoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Adam i zakupiłem yamaha m-80 pod Infiniti 8.2

Mam problem z zakupem przedwzmacniacz C-80.

W międzyczasie zrodziło się pytanie czy to jest najlepszy dedykowany przedwzmacniacz do tego zestawu ? Czy może będzie coś co lepiej wykorzysta możliwości

.. kolejne modele itp ?

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście znane są mi teorie, że sprzęt wyprodukowany 20-30 lat temu bije na głowę pod każdym względem produkowany obecnie.

Najbardziej oddanymi tej teorii są ludzie handlujący takimi sprzętami na różnych portalach aukcyjnych.

Mówi się, że głupich nie sieją. Sami się rodzą ........

Piotrek , jedno pytanie , pisząc tą opinie, czy porównywałeś obecny sprzęt Yamahy z tym wiekowym ? Z Yamahą jestem dość długo i niestety muszę stwierdzić , że firma wpasowała się w najnowsze trendy , obecnego konsumenta czyli funkcjonalność na pierwszym miejscu a jakość dźwięku to sprawa drugorzędna . Jak klient będzie mógł słuchać ( Music Cast) w pięciu pomieszczeniach w mp3 z USB na panelu przednim lub z komputerka to mu powinno wystarczyć.Podam Ci przykład CD , miałem S-700 ( w recenzjach dużo piszą , że ma cichą szufladę o dźwięku mniej), kompakt w porównaniu z CDX-730 e którego wyciągnąłem z piwnicy wypadł bardzo bladziutko , dźwięk suchy , mało detaliczny a różnica w cenie znaczna 1999,- do 300,-. Ale idźmy dalej , miałem na tydzień na odsłuchach S-2000 , jest wg. mnie bardziej dynamiczny niż , S-700 ale i tak jest to dwie klasy niżej niż CDX -1060 ( 5200,- do 1600,-). Oddając do salonu S-2000 i dzieląc się moimi spostrzeżeniami usłyszałem , że "no cóż obecnie inny klient , wszyscy pytają czy z Tidala , Spotify można będzie zapodać ?, i czy czyta mp3 i Flack ?, czy wyświetla się lista czy nie ? , czy da się przewinąć pliki? A po DLNA pójdzie?,Panie, a dźwięk .... kto na to patrzy, ludzie mieszkają w otwartych przestrzeniach z aneksami kuchennymi więc po co firmy mają się starać jak i tak nie zagra " Doszliśmy niestety do tego , że o "jakości " świadczy cicha szuflada i panel aluminiowy czyli to co 30 lat temu było standardem a nie jakość dźwięku.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrek , jedno pytanie , pisząc tą opinie, czy porównywałeś obecny sprzęt Yamahy z tym wiekowym ? Z Yamahą jestem dość długo i niestety muszę stwierdzić , że firma wpasowała się w najnowsze trendy , obecnego konsumenta czyli funkcjonalność na pierwszym miejscu a jakość dźwięku to sprawa drugorzędna . Jak klient będzie mógł słuchać ( Music Cast) w pięciu pomieszczeniach w mp3 z USB na panelu przednim lub z komputerka to mu powinno wystarczyć.Podam Ci przykład CD , miałem S-700 ( w recenzjach dużo piszą , że ma cichą szufladę o dźwięku mniej), kompakt w porównaniu z CDX-730 e którego wyciągnąłem z piwnicy wypadł bardzo bladziutko , dźwięk suchy , mało detaliczny a różnica w cenie znaczna 1999,- do 300,-. Ale idźmy dalej , miałem na tydzień na odsłuchach S-2000 , jest wg. mnie bardziej dynamiczny niż , S-700 ale i tak jest to dwie klasy niżej niż CDX -1060 ( 5200,- do 1600,-). Oddając do salonu S-2000 i dzieląc się moimi spostrzeżeniami usłyszałem , że "no cóż obecnie inny klient , wszyscy pytają czy z Tidala , Spotify można będzie zapodać ?, i czy czyta mp3 i Flack ?, czy wyświetla się lista czy nie ? , czy da się przewinąć pliki? A po DLNA pójdzie?,Panie, a dźwięk .... kto na to patrzy, ludzie mieszkają w otwartych przestrzeniach z aneksami kuchennymi więc po co firmy mają się starać jak i tak nie zagra " Doszliśmy niestety do tego , że o "jakości " świadczy cicha szuflada i panel aluminiowy czyli to co 30 lat temu było standardem a nie jakość dźwięku.

 

Yamaha obecnie podobnie jak kiedyś ma dość szeroką ofertę więc nalażałoby porównywać sprzętu tej samej klasy. Taki video test przywoływany tutaj wiele stron wstecz porównuje as2100 z jego ponad 30-letnim odpowiednikiem, który zresztą miał więcej bajerów w wysażeniu niż ten współczesny. Ogólnie wg recenzenta as2100 wypadł lepiej. Nie można więc generalizować. Yamaha na AVS 2017 pokazała swój topowy zestaw, zwykłe stereo bez żadnych funkcji sieciowych, za ponad 100 tys. zł. A-S3000, CD-S3000, NS- 5000. Zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najlepszy zestaw yamahy ever i żadne stare sprzęty nie miałyby do niego startu.

 

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek , jedno pytanie , pisząc tą opinie, czy porównywałeś obecny sprzęt Yamahy z tym wiekowym ? Z Yamahą jestem dość długo i niestety muszę stwierdzić , że firma wpasowała się w najnowsze trendy , obecnego konsumenta czyli funkcjonalność na pierwszym miejscu a jakość dźwięku to sprawa drugorzędna . Jak klient będzie mógł słuchać ( Music Cast) w pięciu pomieszczeniach w mp3 z USB na panelu przednim lub z komputerka to mu powinno wystarczyć.Podam Ci przykład CD , miałem S-700 ( w recenzjach dużo piszą , że ma cichą szufladę o dźwięku mniej), kompakt w porównaniu z CDX-730 e którego wyciągnąłem z piwnicy wypadł bardzo bladziutko , dźwięk suchy , mało detaliczny a różnica w cenie znaczna 1999,- do 300,-. Ale idźmy dalej , miałem na tydzień na odsłuchach S-2000 , jest wg. mnie bardziej dynamiczny niż , S-700 ale i tak jest to dwie klasy niżej niż CDX -1060 ( 5200,- do 1600,-). Oddając do salonu S-2000 i dzieląc się moimi spostrzeżeniami usłyszałem , że "no cóż obecnie inny klient , wszyscy pytają czy z Tidala , Spotify można będzie zapodać ?, i czy czyta mp3 i Flack ?, czy wyświetla się lista czy nie ? , czy da się przewinąć pliki? A po DLNA pójdzie?,Panie, a dźwięk .... kto na to patrzy, ludzie mieszkają w otwartych przestrzeniach z aneksami kuchennymi więc po co firmy mają się starać jak i tak nie zagra " Doszliśmy niestety do tego , że o "jakości " świadczy cicha szuflada i panel aluminiowy czyli to co 30 lat temu było standardem a nie jakość dźwięku.

Podtrzymuję swoje zdanie. I tyle

Oczywiście, możesz kupić wygrzebanego z piwnicy trupa za 6 tys zł. Twoja kasa i możesz zrobić z nią, co tylko chcesz. Zrozumiałbym zakup sprzętu PERFEKCYJNIE zrekonstruowanego tzn w stanie technicznym i wizualnym na poziomie fabrycznym. Jeśli natomiast wolisz sprzęt tzw. "grzebany" (często dość nieudolnie), noszący ślady upływu czasu to....... proszę bardzo. Ja za tą kwotę wolę kupić Yamahę 1100 i cieszyć się dobrym (jak dla mnie) dźwiękiem przez lata. Nie odnoszę się do niższych serii Yamahy.

Tak na marginesie. Ostatnio spotkałem się z opinią, że blok czekoladopodobny (nie wiem czy pamiętacie - takie brązowe gówno z zatopionymi kawałkami pokruszonych wafli sprzedawane w latach 80-tych ubiegłego wieku) był lepszy od prawdziwej, obecnie sprzedawanej czekolady. Jednym słowem, co kto lubi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałbym zakup sprzętu PERFEKCYJNIE zrekonstruowanego tzn w stanie technicznym i wizualnym na poziomie fabrycznym. Jeśli natomiast wolisz sprzęt tzw. "grzebany" (często dość nieudolnie), noszący ślady upływu czasu to....... proszę bardzo.

Tak się składa , że trzeba wiedzieć co się kupuję i jak o to dbać. Pewne elementy się zużywają ( np.kondensatory), więc trzeba je będzie wymienić niezależnie czy jest to sprzęt nowy, czy stary to tylko kwestia czasu.Ważne , jest natomiast na jakim poziomie w danym budżecie sprzęt zagra i na jakim poziomie ma elektronikę. To współczesny marketing obniżył nam standardy i zachwycamy się dźwiękiem współczesnego sprzętu za cenę jednej pensji Niemca, ekscytując się i spierając która budżetówka za 5 tys zagra lepiej. W ubiegłym roku sprzedałem Vincenta SA-31 mk + SP-331 mk ( cena ponad dwukrotnie przekraczająca A-S 1100), bo jak usłyszałem CX-1000 + MX-1000 to dźwięk Vincenta wydał mi się wręcz niewyobrażalnie cieniutki, bez wyrazu z rozlazłym basem, a wg. Twoich standardów to nowoczesność powinna zwyciężyć. Sprzedałem go ze stratą , nie dlatego że jestem filantropem ,ale by mieć w domu coś naprawdę przemyślanego , skonstruowanego na najlepszych komponentach z okresu gdzie konkurencja oznaczała walkę o jakość, a nie komu więcej zostanie w kieszeni bo taniej wyprodukował. Tą , różnicę się naprawdę słyszy. A i owszem obecnie też można mieć współczesny sprzęt na podobnym poziomie ale dopiero w budżecie od 30 k za klocek.

Ja za tą kwotę wolę kupić Yamahę 1100 i cieszyć się dobrym (jak dla mnie) dźwiękiem przez lata.

Naprawdę Ci życzę by ta Yamaha Ci służyła tyle ile ma moja CX-1000 + MX-1000 :)

Nie podałeś przykładów starego sprzętu na jakim się zawiodłeś porównując go ze współczesnymi konstrukcjami ale ....

Jednym słowem, co kto lubi....

 

Yamaha na AVS 2017 pokazała swój topowy zestaw, zwykłe stereo bez żadnych funkcji sieciowych, za ponad 100 tys. zł. A-S3000, CD-S3000, NS- 5000.

Byłem na AVS :) Nie będę się spierał, czy gra lepiej od CX-10000, MX-10000, CDX-10000 :) ale 100tys. to teraz dużo i mało, zależy za co się płaci i z czym porównuje. Ja mogę tylko z mojego doświadczenia zawodowego powiedzieć że czasem 50% procent ceny to podpis projektanta, koszty reklamy itp. więc nieraz na komponenty po prostu nie starcza i .....trzeba zamówić w Chińskiej firmie która wyprodukuje wszystko od trafa po traktor. Ale , żeby nie odbiegać od tematu dźwięk tego systemu był niezły,a 100 tys . w porównaniu z wzmacniaczem za 7 mln. to drobne :)

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zrobić taki pojedynek stare topowe vs. nowe topowe. Kolumny i źródło dowolne ale w miarę przyzwoite, żeby nie było ograniczeniem. Mój as3000 vs. Twoje cx+mx. Sam jestem ciekaw jak by to wyszło.

Bardzo chętnie i to niezależnie od wyniku , zawsze można się czegoś dowiedzieć o własnym sprzęcie :) Cenowo to mniej więcej ta sama półka , licząc oczywiście cenę CX+ MX z 1988.

Tak naprawdę nie ma złotej recepty w stylu " dobrze grający wzmacniacz do .....". Dobór sprzętu do własnych preferencji to krew, pot , łzy i masa źle ulokowanego szmalu :)

Kiedyś pytałem redaktora " Audio-room" dlaczego, ale żadna firma, do której się zwracali, nie chce się zgodzić na danie klocków do testów porównawczych. Ciekawe dlaczego? , skoro tak chętnie dają do recenzji w różnych pismach typu Audio Video itp.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym uczestniczył w czymś takim. Moje yami ax2000, z cdx 2020, cdx 1110, ax700, rxv2600, dvds2700 chętnie zmierzą się z dzisiejszymi produktami.

Kiedyś miałem możliwość zrobienia takiego testu z jakimś onkyo nowe za 2.5kpln do kina z yami a1060. Nie muszę chyba pisać jaki był rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare topowe modele Yamahy grają bardzo dobrze, oczywiście ktoś może preferować nowszy sprzęt, ale w kontekście cena/jakość wynik jest oczywisty.

 

Ja gram na CDX-993, na pokładzie nowy laser i gra to bardzo dobrze. Dwa trafa w środku i kondensatory w zasilaniu o pojemności współczesnych wzmacniaczy ( dokladnie to 4 elny po 6800pf). DAC nie tak dobry jak w CDX1060, ale w tym modelu niestety laser jest trudno dostępny. Dla mnie CD-S 1000 to jednak wiele klas niżej. Modelu 2000 i 3000 nie znam.

 

Przykre jest to, że dziś za przyzwoity dźwięk Hi-Fi że sklepu trzeba wydać fortunę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.