Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie w sprawie CD ... troche sie zastanawiam czy:

 

1. Jest roznica pomiedzy CD-S2000 (ktorej mam) a wspomnianym wyzej CDX2000

 

2. Czy jest sens zamieniac CD-S2000 na CD- S3000 ?

Znam brzmienie CDX-2000 ale nie wiem jak się ma do tego CD-S 2000 który ogólnie jest chwalony...

Z tego co czytałem CD-S 3000 prezentuje nieco swobodniejsze granie na przestrzeni w detalach niż młodszy brat ale nie jest to jakaś przepaść...

Edytowane przez piotr16091
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No wlasnie w sprawie CD ... troche sie zastanawiam czy:

 

1. Jest roznica pomiedzy CD-S2000 (ktorej mam) a wspomnianym wyzej CDX2000

 

2. Czy jest sens zamieniac CD-S2000 na CD- S3000 ?

 

Ad pkt 2. Moim zdaniem zdecydowanie NIE. Te 10 tys., które musiałbyś dopłacić lepiej przeznacz na ew. wymianę kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad pkt 2. Moim zdaniem zdecydowanie NIE. Te 10 tys., które musiałbyś dopłacić lepiej przeznacz na ew. wymianę kolumn.

Różnica pomiędzy CDS-2100 a 3000 jest rzędu 7000 zł , to i dużo i mało, można poczekać aż stanieje albo pójść po bandzie bo z czasem i tak będzie niedosyt... tak to już z nami melomanami jest...

 

No wlasnie w sprawie CD ... troche sie zastanawiam czy:

 

1. Jest roznica pomiedzy CD-S2000 (ktorej mam) a wspomnianym wyzej CDX2000

 

2. Czy jest sens zamieniac CD-S2000 na CD- S3000 ?

Jeśli masz wzmacniacz AS-3000 to ja bym się pokusił na CD-S3000. Ciekaw jestem czy Yamaha przyszłościowo pokusi się na wzmacniacze dzielone nowej generacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też niedawno kupiłem MX-1000, jem chleb bez masła i popijam wodą z kałuży, ale było warto :D

Pocieszę Cię , że nie masz najgorzej, ja po zakupie CX-1000 tydzień spałem na balkonie ( małżonka) , a chleb to widziałem tylko u kumpli w pracy jak się obżerali kanapkami :)

T-80 grał podpięty pod pod C-70 może stąd odczucie ciepła i muzykalności , mnie się podobało.

Co do CD to nie żałuję zamiany CD-S 700 na CDX -1060 ta nowa wydawała mi się jakaś pusta w środku :)

post-57207-0-07100000-1517432390_thumb.jpg

post-57207-0-09625400-1517432429_thumb.jpg

post-57207-0-88066900-1517432447_thumb.jpg

post-57207-0-11131100-1517432465_thumb.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad pkt 2. Moim zdaniem zdecydowanie NIE. Te 10 tys., które musiałbyś dopłacić lepiej przeznacz na ew. wymianę kolumn.

 

np. na yamahę fx-3 :)

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy CDS-2100 a 3000 jest rzędu 7000 zł , to i dużo i mało, można poczekać aż stanieje albo pójść po

Kolega wyraźnie pisze, że ma cd s2000, a nie 2100, więc za używany dostanie ok 3,5 tys. więc do cds3000 musiałby dołożyć co najmniej 10 tys. co moim zdaniem nie ma sensu bo tego wydatku nie usłyszy w przeciwieństwie do dołożenie takiej kwoty do kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem heretykiem, ale jakoś nie umiem zrozumieć że są foniczne różnice pomiędzy CD-S2000, CD-S2100 i CD-S3000. Oczywiście te różnice są słyszalne pomiędzy wzmacniaczami tych serii.

  • Co do głośników to mam nadzieję kiedyś być posiadaczem NS-5000 :)
  • A w tak zwanym między czasie zakupiłem T-S1000 :)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyraźnie pisze, że ma cd s2000, a nie 2100, więc za używany dostanie ok 3,5 tys. więc do cds3000 musiałby dołożyć co najmniej 10 tys. co moim zdaniem nie ma sensu bo tego wydatku nie usłyszy w przeciwieństwie do dołożenie takiej kwoty do kolumn.

Sorki...przeoczyłem że chodziło o CD-S2000...

 

Może jestem heretykiem, ale jakoś nie umiem zrozumieć że są foniczne różnice pomiędzy CD-S2000, CD-S2100 i CD-S3000. Oczywiście te różnice są słyszalne pomiędzy wzmacniaczami tych serii.

  • Co do głośników to mam nadzieję kiedyś być posiadaczem NS-5000 :)
  • A w tak zwanym między czasie zakupiłem T-S1000 :)

 

Spróbuj posłuchać znanych sobie płyt na różnych cedekach ale przez słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OTO SUBIEKTYWNA OPINIA NT A-S3000 .... w porównaniu do A-S2000.

 

Po pierwsze nigdy nie myślałem o wymianie A-S2000 na inny wzmacniacz do momentu, gdy A-S3000 nie zawrócił mi w głowie. Oczywiście wszystko się zaczęło od tych magicznych "wycieraczek". No tak, ale cena była zaporowa... więc odłożyłem ten zakup na ... później.

 

Pierwszą styczność z A-S3000 miałem gdy kupowałem.... kolumny. W sklepie nie mieli A-S2000 (a mnie nie chciało się jego targać)... i dzięki temu wybrałem Vienny z których jestem mega zadowolony.

 

I tak trwało przez długi czas ... uznałem, że to jest mój S2000 zestaw na forever....aż do momentu, gdy kilka tygodni temu skuszony zostałem ofertą ..... i kupiłem A-S3000.

 

Po kilkunastu dniach słuchania & porównywania obu wzmacniaczy mogę zdobyć się na krótkie podsumowanie .... subiektywne.

  • S2000 jest super wzmacniaczem :)
  • S3000 jest genialnym wzmacniaczem :)

S3000 brzmi we wszystkich aspektach lepiej. Szczegolne jest to "widoczne" w wysokich dźwiękach ... talerze, solówki. W niektórych utworach słyszałem mlaskanie, czy przesuwanie palców po strunach. Przestrzeń niesamowita. Bas jest potężny, schodzi na prawdę nisko.... ale nie buczy. Jeżeli miałbym się do czegoś doczepić to, do tego, że wzmacniacz ten nie pozwala oderwać się od słuchania.... to nie jest wzmacniacz do robienia "tla" w mieszkaniu.

 

Oczywiście moje opinie wyrażam na pewno mega subiektywnie (choć domownicy obiektywnie wyczuli różnice pomiędzy 2000 a 3000 .... na korzyść 3000) mając do dyspozycji CD-S2000 & YP-700 i kolumny Vienna Acoustic Mozart Grand SE

 

SUMA SUMMARUM:

  • Czy różnica w cenie pomiędzy A-S2000 a A-S3000 jest uzasadniona ? - absolutnie NIE .... A może A-S2000 jest za tani ?
  • Czy żałuje zakupu (biorąc pod uwagę różnice foniczno-wizualne) ? - absolutnie NIE
  • Czy będę chciał sprzedać A-S2000 ? - raczej NIE (choć pomyślę jeszcze)

PS.

Co do kolejnych upgradow.... (zanim NS-5000) poluje na jakiś kozacki drapak.... moze z serii GT ?

 

Aha ... jak mam wstawić zdjecie ? Piszę na tablecie... nie mam teraz dostępu do kompa.

Edytowane przez kondi!

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o A-S2100? Miałbyś wycieraczki za niższą kwotę a brzmienie jest zbliżone. Podstawowa wada A-S2000 to przesterowywanie się przy połączeniu XLR. Konieczne jest zastosowanie tłumika sygnału co najmniej -6dB. Jeśli nie to pozostaje RCA. Wzmacniacz A-S2100 nie ma już tego problemu.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o A-S2100? Miałbyś wycieraczki za niższą kwotę a brzmienie jest zbliżone. Podstawowa wada A-S2000 to przesterowywanie się przy połączeniu XLR. Konieczne jest zastosowanie tłumika sygnału co najmniej -6dB. Jeśli nie to pozostaje RCA. Wzmacniacz A-S2100 nie ma już tego problemu.

Jeżeli zdecydowałem sie już na zmianę nie chciałem opcji pośredniej.... 3000 była jedyną opcją.

 

Ps. Ciekawe co piszesz o XLR w 2000 ... mój egzemplarz jest wolny od tej wady.

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się łączy cd2100 z as2100 po xlr to też jest trzeba dać na -6dB?

 

Nie mam CD-S2100 ale ze specyfikacji wynika, że producent o tym pomyślał i odtwarzacz ma 2V napięcie wyjściowe zarówno na RCA jak i XLR, co jest standardową wartością dla RCA i nietypowo niskim napięciem jak na XLR. Jeśli tak faktycznie jest to nie trzeba ustawiać we wzmacniaczu na -6dB używając wyjść XLR CD-S2100. Specyfikacje na stronie 26:

 

https://content.abt.com/documents/73439/CDS2100SL_manual.pdf

 

 

Ps. Ciekawe co piszesz o XLR w 2000 ... mój egzemplarz jest wolny od tej wady.

 

Na pewno nie jest wolny od tej wady chyba że masz egzemplarz na zamówienie ;) Wzmacniacz ma po prostu zdecydowanie zbyt dużą czułość na wejściu XLR. Czy ta wada będzie słyszalna zależy od odtwarzacza jakiego używasz. Większość odtwarzaczy ma 2 razy wyższe napięcie na wyjściach XLR niż RCA i wtedy przesterowania będą doskonale słyszalne i bardzo męczące. Tak jest u mnie jeśli słucham po XLR bez użycia tłumika -6dB we wzmacniaczu z moim odtwarzaczem, który ma typowe napięcie 2.1V na wyjściach RCA i 4.2V na XLR. Nie da się słuchać bez użycia tłumika w A-S2100 a takiego niestety nie przewidziano w A-S2000.

 

Rozwiązaniem problemu w A-S2000 jest wtedy takie ustrojstwo :

 

http://www.ekmpowershop16.com/ekmps/shops/rothwellaudio/balanced-in-line-attenuators-3-p.asp

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązali w A-S2100 :) A tłumiki zewnętrzne muszą pomóc, na tej stronie co podałem można dobrać wartości od -10dB do aż -20dB.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o A-S2100? Miałbyś wycieraczki za niższą kwotę a brzmienie jest zbliżone. Podstawowa wada A-S2000 to przesterowywanie się przy połączeniu XLR. Konieczne jest zastosowanie tłumika sygnału co najmniej -6dB. Jeśli nie to pozostaje RCA. Wzmacniacz A-S2100 nie ma już tego problemu.

 

Miałem przez rok as2100, teraz mam as3000, a przed jego zakupem porównywałem je bezpośrednio. Brzmienie nie jest zbliżone. A-S3000 gra w innej lidze. Owszem, różnica w cenie jest może zbyt duża i oczywiście nie można powiedzieć, że A-S3000 jest dwa razy lepszy, bo A-S2100 to na prawdę bardzo dobry wzmacniacz i w swojej klasie to na pewno czołówka integr. Co do ceny to przecież wiadomo, że im lepszy sprzęt tym dopłata jest coraz bardziej niewspółmierna do przyrostu jakości, czyli za coraz mniej trzeba dopłacić coraz więcej, tak niestety jest. Ta różnica jest tym bardziej słyszalna im lepsze kolumny grają z tymi wzmacniaczami. W salonie słuchałem obu wzmacniaczy z dość przeciętnym modelem B&W, różnica była słyszalna bez wątpliwości ale dopiero w domu usłyszałem co potrafią moje kolumny zwłaszcza w zakresie wysokich tonów, które A-S3000 gra znacząco lepiej, co wpływa na lepszą rozdzielczość, przestrzeń, scenę. Lepsza też jest kontrola basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to nawet nie zauwazylem tego (gumowe ucho ?) .... a czy ten problem moze wystepowac przy polaczeniu CD-S2000 z A-S3000 ?

 

Nie wiem jakie napięcie na wyjściach XLR ma CD-S2000. Podłącz go do wzmacniacza jednocześnie po RCA i XLR i przełączając wejścia we wzmacniaczu sprawdź czy na XLR gra głośniej czy tak samo. Jeśli tak samo to wszystko jest ok ale jeśli głośniej to po prostu włącz tłumik -6dB we wzmacniaczu A-S3000, przecież masz tam taki tłumik. I też będzie ok.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając kompletu A S+CD S 2000, żadnych takich zmian po przejściu na XLRy nie zauważyłem.

Może te dwa klocki są spasowane ze sobą.??

 

A może zamiast gdybać i się domyślać to wystarczy to sprawdzić metodą, którą podałem? Chyba że informacje co do napięcia wyjściowego podane w specyfikacji odtwarzacza są wiarygodne, ale nie zawsze tak jest.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmian w głośności? Czy zmian w dźwięku? Bo przesterowania nie wszyscy słyszą i nie na każdej płycie będzie to wyraźne.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha w 2008r wypuszczając te dwa klocki chciała powrócić na rynek dobrego HiFi, i by sobie strzeliła w stopę ich nie dopasowując.

Do tej pory nikt nie poruszał tego tematu mając zestaw as+cds 2000 Rozumiem podłączając innej marki cd mogą być problemy, lub

używając DATa. W recenzjach wszyscy chwalą granie po XLR, ja także, i nikt nie zauważył takiego problemu.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale ja zadałem proste pytanie a Ty o recenzjach i domysłach co by było gdyby? Na czym ma niby polegać to dopasowanie? Chodzi o napięcie na wyjściu CD i czułość na wejściu we wzmacniaczu. Wszystko jest do sprawdzenia i wyciagnięcia logicznych wniosków.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ale ja zadałem proste pytanie a Ty o recenzjach i domysłach co by było gdyby?

To był tylko przykład, bo chyba ktoś przez tyle lat by wychwycił tą niedoskonałość, i obsmarował w sieci.

Dla spokoju przed chwilą porównałem jeszcze raz granie XLR-RCA, zmiany mam tylko w przekazie

muzycznym, na plus XLR (niuanse).

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że głośność jest bez zmian? Wtedy faktycznie wszytko byłoby ok.

 

A o tej przypadłości A-S2000 pisało choćby Audio Video i to wielokrotnie.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że głośność jest bez zmian?

Tak, dlatego byłem zdziwiony, poruszeniem tego tematu. Pierwsze porównania robiłem dawno temu, po zakupie XLRów.

Dzisiaj powtórzyłem z ciekawości ,czytając Twoje posty. Podłączając innej marki CD, lub DACa na pewno taka sytuacja

może zaistnieć, pełna zgoda, tak jak miał "rafal735r. Pozdrawiam.

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego? Czysta technika. Tak mam też ja w A-S2100 jak nie włączę tłumika -6dB używając odtwarzacza Oppo 105D, który ma 4.2V napięcie na wyjściach XLR. Natomiast odtwarzacza Yamahy nigdy nie miałem, dlatego od początku pisałem żeby właściciele sprawdzili jak to wygląda.

 

Wzmacniacz powinien mieć tak dobraną czułość na wejściu, aby mógł prawidłowo współpracować z szeroką gamą odtwarzaczy, nie tylko z kilkoma modelami tej samej firmy. Dlatego w A-S2100 i A-S3000 Yamaha wprowadziła tłumik -6dB, którego w A-S2000 niestety brakuje.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.