Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co w tym dziwnego? Czysta technika. Tak mam też ja w A-S2100 jak nie włączę tłumika -6dB używając odtwarzacza Oppo 105D, który ma 4.2V napięcie na wyjściach XLR. Natomiast odtwarzacza Yamahy nigdy nie miałem, dlatego od początku pisałem żeby właściciele sprawdzili jak to wygląda.

 

To jest przecież opisane w instrukcjach 2100 i 3000, tzn. że należy tego użyć jeśli jest różnica parametrach CD innego producenta, natomiast w przypadku produktów Yamahy tych samych serii ( i nie tylko bo ja mam as3000+ cds2100) nie używamy tłumika, przypuszczam, że z serią 2000 jest podobnie mimo braku tłumika urządzenia Yamahy współpracują poprawnie, a brak tłumika tylko jest kłopotem jeśli podłączy się CD innego producenta, którego napięcie będzie znacząco różne.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza A-S2000 nie podłączysz po XLR do odtwarzacza innej firmy ze standardowym napięciem na wyjściu (czyli około 4V) bez użycia zewnętrznego tłumika. Jak dla mnie jest to duża wada wzmacniacza bo nie każdy ma odtwarzacz Yamahy.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacza A-S2000 nie podłączysz po XLR do odtwarzacza innej firmy ze standardowym napięciem na wyjściu (czyli około 4V) bez użycia zewnętrznego tłumika. Jak dla mnie jest to duża wada wzmacniacza bo nie każdy ma odtwarzacz Yamahy.

 

Pewnie to wynika z polityki firmy albo z braku pomyślunku przy serii 2000 i poprawieniu tego w serii 2100 i 3000.

Wniosek: ludziska, kupujcie komplety firmowe:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco z czytaniem klubu Yamahy i zauważyłem, że "weszło" na moją ciekawość dotyczącą połączeń XLR. Posiadam AS-2100 + CD-S2100 w połączeniu z kolumnami B&W CM9 i swego czasu wypożyczyłem do odsłuchu kable XLR raczej dobrej firmy Audioquest. Porównywałem z kablem który używam obecnie czyli RCA tej samej firmy i muszę przyznać, że nie słyszałem żadnej różnicy. Obydwa porównywalne kable były z wyższej półki i wynik odsłuchu był jak napisałem czyli bez różnic. Jedyny wniosek który mi się nasuwa to to, że mam kiepskie uszy bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Czy macie jakieś propozycje do poprawy dźwięku przy pozostaniu sprzętu który posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na bieżąco z czytaniem klubu Yamahy i zauważyłem, że "weszło" na moją ciekawość dotyczącą połączeń XLR. Posiadam AS-2100 + CD-S2100 w połączeniu z kolumnami B&W CM9 i swego czasu wypożyczyłem do odsłuchu kable XLR raczej dobrej firmy Audioquest. Porównywałem z kablem który używam obecnie czyli RCA tej samej firmy i muszę przyznać, że nie słyszałem żadnej różnicy. Obydwa porównywalne kable były z wyższej półki i wynik odsłuchu był jak napisałem czyli bez różnic. Jedyny wniosek który mi się nasuwa to to, że mam kiepskie uszy bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Czy macie jakieś propozycje do poprawy dźwięku przy pozostaniu sprzętu który posiadam.

Za mocno dałeś się nakręcić marketingowi pewnej firmy sprzedającej sprzęt (tej na "T").

Oczywiście nie oznacza to, że wybrałeś "źle", bo zapewne słyszałeś przed zakupem obecną konfigurację. Jak sądzę odpowiadało Ci to brzmienie.

Ale raczej niewiele zmian uzyskasz (o ile jakieś w ogóle) z obecnym zestawieniem bawiąc się jedynie kablami. W szczytowym momencie - niuanse w pewnym zakresie barwy brzmienia.

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Na pewno nie masz kiepskich uszu i nigdy nie bój się tego co słyszysz albo czego nie słyszysz, a już na pewno nie wmawiaj sobie, że słyszysz rzeczy, których nie słyszysz. Taka tam rada jeśli chcesz działać racjonalnie a przy tym cieszyć się muzyką. Jeśli chcesz coś poprawić w systemie to nie myśl o kablach tylko o akustyce pomieszczenia odsłuchowego i możliwościach jej poprawy zarówno sposobami tradycyjnymi jak i softwarem lub elektroniką do korekcji akustyki; i kolumnach, czyli rzeczach najważniejszych. Fajny sprzęt Yamahy już masz więc tu nie ma co kombinować.

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wytchnienia proponuję znaną w Polsce holenderską grupę Livin' Blues, posłuchajcie jak brzmi ze szpulki i jak ładnie końcóweczki Yamahy się prezentują :-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kable, tylko RCA vs XLR. Ja od kiedy zacząłem łączyć po XLR nie wracam do RCA.

 

Ja też nie bo połączenie XLR jest po prostu doskonalsze technicznie. Natomiast w warunkach domowych faktycznie różnice mogą być minimalne i nie ma co się doszukiwać drugiego dna. Na pewno na XLR nie jest gorzej (o ile nie ma przesterów) natomiast lepiej być może ale nie musi, to tak w uproszczeniu.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też nie bo połączenie XLR jest po prostu doskonalsze technicznie. Natomiast w warunkach domowych faktycznie różnice mogą być minimalne i nie ma co się doszukiwać drugiego dna. Na pewno na XLR nie jest gorzej (o ile nie ma przesterów) natomiast lepiej być może ale nie musi, to tak w uproszczeniu.

 

Ja w ogóle się nad tym nie rozwodziłem, wraz z kompletem yamahy kupiłem od razu kabel xlr i rca nigdy nie używałem w połączeniu z CD, ponieważ był to najtańszy xlr jaki mieli w sklepie to go niedawno zmieniłem na sporo droższy ale używany za pół ceny i czuję się z tym lepiej ale czy słyszę różnicę? Myślę, że wątpię:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja w ogóle się nad tym nie rozwodziłem, wraz z kompletem yamahy kupiłem od razu kabel xlr i rca nigdy nie używałem w połączeniu z CD, ponieważ był to najtańszy xlr jaki mieli w sklepie to go niedawno zmieniłem na sporo droższy ale używany za pół ceny i czuję się z tym lepiej ale czy słyszę różnicę? Myślę, że wątpię:))

 

I to jest dobre podejście, mam tak samo :) Miałem drogie audiofilskie XLR Cardasa, MIT-a itd. a teraz korzystam z Adam Hall Rolling Stones za 150 zł i jestem zachwycony stosunkiem jakości do ceny. Mój ulubiony kabel ever ;)

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w sklepie gdzie kupowałem cały sprzęt czyli w nazwie na "T" twierdzili, że do AS-2100 to tylko połączenie po XLR ponieważ jest to wzmacniacz zbalansowany. Tłumaczył mi, że przy podłączeniu po RCA to efekt będzie taki sam jak przy wzmacniaczu o klasę niżej. Tak jak pisałem wcześniej ja tej różnicy nie zauważyłem przy wypożyczonym kablu XLR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już widzisz, jakie bzdury Ci nawijali na uszy. Oczywiście różnice techniczne między tymi typami połączeń są zasadnicze, natomiast wcale nie musi się to przekładać na różnice słyszalne w warunkach domowych przez człowieka ze zdrowym aparatem słuchowym i w pełni władz umysłowych. Nawet jeśli wzmacniacz jest zbalansowany. Wierz własnym uszom a nie sklepikarzom czy recenzentom a dużo lepiej na tym wyjdziesz. Oni mają konkretne zadanie do wykonania i nie są Twoimi przyjaciółmi. Choć nie muszą też być wrogami jeśli obie strony rozumieją zasady gry.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej coś starszego: A-1000 lub A-1020.

 

A tak w ogóle to nie mogę wręcz przestać słuchać moich nowych Ns-690 II :) 100% trafiony zakup, brzmienie tych kolumn mnie nie zawiodło. Doszedłem do wniosku, że i basu jest wystarczająco, do czego z początku miałem pewne zastrzeżenia.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry początek...AX-900.

To już lepiej coś starszego: A-1000 lub A-1020.

 

A tak w ogóle to nie mogę wręcz przestać słuchać moich nowych Ns-690 II :) 100% trafiony zakup, brzmienie tych kolumn mnie nie zawiodło. Doszedłem do wniosku, że i basu jest wystarczająco, do czego z początku miałem pewne zastrzeżenia.

 

A-1000 > A-1020 > AX-900 - aczkolwiek ze starymi wzmacniaczami trzeba uważać - często są już mocno zużyte, powysychane lub co gorsza wylane kondensatory, czy potencjometry wymagające regeneracji. Decydując się na 30-letni wzmacniacz dobrze mieć o tym pojęcie lub kogoś kto zrobi szybki przegląd (wszystkiego się nie sprawdzi oczywiście) - chyba, że już się kupi po przeglądzie, a najlepiej z gwarancją. Na pewno nie kupować w ciemno jak najtaniej a potem puszczać od razu na pełną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dziwny problem ze wzmacniaczem .

Dzialal przez 4 lata bez problemow, a tu nagle patrze ostatnio ,ze dioda od standby sie nie swieci.

Naciskam by uruchomic i cisz -nic nie reaguje .

Mieliscie taka przypadlosc ?

ps.

Prad sprawdzalem -jest

Zdjalem pokrywe by sprawdzic bezpieczniki (wypatrzylem dwa przy kablu zasilajacym ) -jest pad po obu stronach czyli sa sprawne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję jednak mój wzmacniacz A-S2000 ... niech cieszy ucho inne osoby.

 

PS.

non-stop słucham A-S3000 :-)

 

No i stało się tak jak napisałeś kondi po 1 godzinie nieprzerwanego grania sprzęt zagrał i teraz niektórzy się na mnie może rzucą, a co tam wręcz słodko, cokolwiek to znaczy dla każdego słuchającego. Ps. pamiętaj o pilocie. Pozdrawiam

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się tak jak napisałeś kondi po 1 godzinie nieprzerwanego grania sprzęt zagrał i teraz niektórzy się na mnie może rzucą, a co tam wręcz słodko, cokolwiek to znaczy dla każdego słuchającego. Ps. pamiętaj o pilocie. Pozdrawiam

Bardzo się cieszę ... niech Ci super gra - fajnie, że wzmacniacz trafił do pasjonata muzyki :-)

 

PS.

o pilocie nie zapomnę :-)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś u mnie nastąpiły zmiany, które na jakiś czas zamrożą moje inwestycje w sprzęt ... :)

 

Odebrałem dzis:

  • Tuner T-S1000
  • Drewniane "boczki" do A-S3000 .... w cenie wyzej wspomnianego tunera :)

Po zmontowaniu wszyskiego .... jest pięknie :) Teraz pozostaje tylko wydawanie kasy na płyty :)

 

Ps.

właśnie słucham Daft Punk

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.