Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie polecić w Krakowie specjalistę , któremu mógłbym powierzyć wymianę lasera w Yamasze CDX-630 ?

Poproszę o info na priv jeżeli ktoś Wam przychodzi do głowy.

audio azyl na batorego, a w sumie dlaczego niezrobisz tego sam ?

 

Oryginalnie jest bodajże KSS-150 ale pasuje KSS-210A lub KSS-210B - szczerze odradzam zamienniki - oryginał kosztuje ~50zł

 

Ale uwaga - bez oscyloskopu i płyty wzorcowej ciężko na początku ustawić Focus/Tracking - EF balance już się da (ale idealnie nigdy nie będzie). Na początku, bo jak się trochę pobawiłem, to się okazało, że "na ucho" i ze zwykłą płytą ustawiam to dobrze (po wrzuceniu płyty wzorcowej i podłączeniu oscyloskopu praktycznie nie ma co regulować).

 

W razie czego mam schemat serwisowy z opisem regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Oryginalnie jest bodajże KSS-150 ale pasuje KSS-210A lub KSS-210B - szczerze odradzam zamienniki - oryginał kosztuje ~50zł

 

Ale uwaga - bez oscyloskopu i płyty wzorcowej ciężko na początku ustawić Focus/Tracking - EF balance już się da (ale idealnie nigdy nie będzie). Na początku, bo jak się trochę pobawiłem, to się okazało, że "na ucho" i ze zwykłą płytą ustawiam to dobrze (po wrzuceniu płyty wzorcowej i podłączeniu oscyloskopu praktycznie nie ma co regulować).

 

W razie czego mam schemat serwisowy z opisem regulacji.

 

Przecież te lasery mają plomby. Co tam regulować?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te lasery mają plomby. Co tam regulować?

 

To nie laser się reguluje, tylko jego "sterowanie" z elektroniki odtwarzacza. W nowszych odtwarzaczach to już nie występuje (jest pełna automatyka), ale w CDX-630 jak najbardziej jest i nie wystarczy wsadzić nowy laser, żeby działało (chyba, że ma się szczęście i na tych samych ustawieniach pójdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, szlag trafił mi pokrętło do zmiany kanałów A/B, A+B w mojej Yamaszce AS-701.Nie muszę chyba mówić, jak to teraz wygląda, dziura na przednim panelu, a wzmacniacz stoi na eksponowanym miejscu i krew mnie zalewa jak na to patrzę. Prawdopodobnie dzieci ściągnęły, albo koty, teraz nie dojdę. Szukałem pod kanapami, szafami itd, nie ma.Napisałem do audio klanu ,czy mi mogą wysłać ,to mnie olali ciepłym sikiem węża. Może ktoś pomóc? Skąd to załatwić? Może od jakiegoś innego wzmacniacza będzie pasować? Może ktoś z Was naprawia takie sprzęty i dysponuje takimi gałkami? Z góry dzięki.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, szlag trafił mi pokrętło do zmiany kanałów A/B, A+B w mojej Yamaszce AS-701.Nie muszę chyba mówić, jak to teraz wygląda, dziura na przednim panelu, a wzmacniacz stoi na eksponowanym miejscu i krew mnie zalewa jak na to patrzę. Prawdopodobnie dzieci ściągnęły, albo koty, teraz nie dojdę. Szukałem pod kanapami, szafami itd, nie ma.Napisałem do audio klanu ,czy mi mogą wysłać ,to mnie olali ciepłym sikiem węża. Może ktoś pomóc? Skąd to załatwić? Może od jakiegoś innego wzmacniacza będzie pasować? Może ktoś z Was naprawia takie sprzęty i dysponuje takimi gałkami? Z góry dzięki.

 

Z gałkami to zawsze kiepsko - albo zmierz średnicę i szukaj podobnej na aukcjach/w sklepach (ona jest dosyć typowa i myślę, że da się dobrać - kolor to chyba też standardowe aluminium matowe). Ostatecznie pisz do centrali Yamahy (tej głównej w Japonii) - mi się już zdarzało pisać do producentów - zazwyczaj nie olewają i faktycznie pomagają (choć może Cię to trochę kosztować) - kiedyś nawet jeden producent skontaktował się z dealerem w Polsce, żeby pchnąć sprawę dalej :) W innych krajach klienta bardzo się szanuje - można się zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogami N III. Jeśli nie chcesz niczego modyfikować w dźwięku, nie znajdziesz lepszych (oczywiście jeśli mówimy o cenach, które nie wywołują nerwowego drżenia rąk).

 

Dzięki za dobrą podpowiedź, kabelek kupiony i jest jak to mówią Starożytni Polacy miód malina ;)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 15:05

 

Wyświetl postUżytkownik piotrek7 dnia 21.02.2018 - 21:10 napisał

Mogami N III. Jeśli nie chcesz niczego modyfikować w dźwięku, nie znajdziesz lepszych (oczywiście jeśli mówimy o cenach, które nie wywołują nerwowego drżenia rąk).

 

Dzięki za dobrą podpowiedź, kabelek kupiony i jest jak to mówią Starożytni Polacy miód malina ;)

Bardzo mi miło. Za takie pieniądze szkoda nie przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek7

 

Najpierw myślałem o innym kabelku chyba red river, ale słyszałem opinie, że ten kabelek daje dźwięk taki bezpośredni mocny w całym paśmie, natomiast jak potem poszedłem rzuconym przez ciebie tropem to im więcej się na jego temat dowiadywałem to przypuszczałem, że może on ładnie się wpasować w tor i tak się stało, teraz tylko słuchać, jeszcze raz dzięki za pomoc :)

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy nabyl koncowke mocy Yamahy Mx1000.Mam pytanie czy jest jakis sposob lub mozliwosc by wpiac w terminale widly lub banany??

Z rozmowy wywnioskowalem ze tylko gole kable .Macie jakis patent na to .Moze jakas przejsciowka .adapter???

Terminale głośnikowe MX-1000 przyjmują tylko " gołe kable " . Ponieważ mam wpiętego Alpha Core Goretz zakończonego widłami i Kodę YW-8229 zakończonego bananami, zastosowałem najprostsze rozwiązanie. Kupiłem terminale głośnikowe przyjmujące zarówno banany jak i widły ,dolutowałem krótkie odcinki kabla głośnikowego który wpiąłem w terminale wzmacniacza.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gałkami to zawsze kiepsko - albo zmierz średnicę i szukaj podobnej na aukcjach/w sklepach (ona jest dosyć typowa i myślę, że da się dobrać - kolor to chyba też standardowe aluminium matowe). Ostatecznie pisz do centrali Yamahy (tej głównej w Japonii) - mi się już zdarzało pisać do producentów - zazwyczaj nie olewają i faktycznie pomagają (choć może Cię to trochę kosztować) - kiedyś nawet jeden producent skontaktował się z dealerem w Polsce, żeby pchnąć sprawę dalej :) W innych krajach klienta bardzo się szanuje - można się zaskoczyć.

 

Dzięki za odp. Jakie sklepy masz na myśli? Nie wiem kompletnie gdzie tego szukać.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Jakie sklepy masz na myśli? Nie wiem kompletnie gdzie tego szukać.

Tą Yamahę masz srebrną czy czarną ?

Znalazłem coś takiego , poproś o podanie średnicy i sposobu mocowania.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-ws-504-704-unitra-diora-galki-i7211362715.html

 

Z oryginałem pisałbym do dystrybutora w Niemczech, są bardziej pomocni. Zawsze jeszcze zostaje tokarz , taka gałka jest do dorobienia.

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, ktoś z szanownych klubowiczów yamahy może wie gdzie można znaleźć informację o wartości stosunku sygnału do szumu przy połączeniu bezpośrednio na końcówkę mocy w A-S 2000. Swoją drogą niektóre firmy produkujące wzmacniacze podają tę informację, np. accuphase. Szkoda, że yamaha tego nie podaje, trochę szukałem w sieci ale jak dotąd nie znalazłem wiarygodnej informacji o tym :(

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, ktoś z szanownych klubowiczów yamahy może wie gdzie można znaleźć informację o wartości stosunku sygnału do szumu przy połączeniu bezpośrednio na końcówkę mocy w A-S 2000. Swoją drogą niektóre firmy produkujące wzmacniacze podają tę informację, np. accuphase. Szkoda, że yamaha tego nie podaje, trochę szukałem w sieci ale jak dotąd nie znalazłem wiarygodnej informacji o tym :(

 

Nie wiem gdzie tego szukać ale zapytam tylko z ciekawości po co Ci ta wiedza?

 

Nie łatwiej stwierdzić to nausznie? Jeśli szum będzie znaczący i dokuczliwy ( w co wątpię) to na pewno to usłyszysz, jeśli nic nie będziesz słyszał to ten parametr nie powinien spędzać Ci snu z powiek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, ktoś z szanownych klubowiczów yamahy może wie gdzie można znaleźć informację o wartości stosunku sygnału do szumu przy połączeniu bezpośrednio na końcówkę mocy w A-S 2000. Swoją drogą niektóre firmy produkujące wzmacniacze podają tę informację, np. accuphase. Szkoda, że yamaha tego nie podaje, trochę szukałem w sieci ale jak dotąd nie znalazłem wiarygodnej informacji o tym :(

 

W sumie faktycznie - przy integrach rozpinanych, mogli by podawać SNR dla pre i końcówki. Dokładnej informacji nie podam, ale końcówki mają często ok. 120-130dB - więc możesz przyjąć 125dB - myślę, że będzie bliskie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie - przy integrach rozpinanych, mogli by podawać SNR dla pre i końcówki. Dokładnej informacji nie podam, ale końcówki mają często ok. 120-130dB - więc możesz przyjąć 125dB - myślę, że będzie bliskie rzeczywistości.

 

Varrol dzięki za odpowiedź, tak też trochę sobie przez porównanie z innymi wzmacniaczami myślałem. A do czego to mi potrzebne, mam połączonego daca o SNR 120dB z tym wzmacniaczem i jak bym wiedział, że końcówka przynajmniej nie obcina tego to był bym spoko a tak, na słuch tylko jest moim zdaniem b. dobrze,

Edytowane przez adams19

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

sprzątam w pokoju i do oddania jest

- końcówka mocy MX-50

- pre C-65

- cd CDX-920

 

oddam za normalne pieniądze, bo już nie mam gdzie tego wszystkiego trzymać :)

wszystko sprawne oczywiście, stan wizualny od bdb do perfekcyjnego.

dodatkowe info na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uwaga - bez oscyloskopu i płyty wzorcowej ciężko na początku ustawić Focus/Tracking - EF balance już się da (ale idealnie nigdy nie będzie). Na początku, bo jak się trochę pobawiłem, to się okazało, że "na ucho" i ze zwykłą płytą ustawiam to dobrze (po wrzuceniu płyty wzorcowej i podłączeniu oscyloskopu praktycznie nie ma co regulować).

Ani jednego ani drugiego nie ustawisz bez oscyloskopu, focus / tracking ustawiasz obserwujac krzywe lissajous na oscyloskopie tak aby sygnał sygnał korekcji był przesunięty o 90 stopni, a EF balance tez nie ustawisz bez oscyloskopu bo niby jak zmierzysz czy połówki sinusa są symetryczne względem zera.

 

Znajomy nabyl koncowke mocy Yamahy Mx1000.Mam pytanie czy jest jakis sposob lub mozliwosc by wpiac w terminale widly lub banany??

Z rozmowy wywnioskowalem ze tylko gole kable .Macie jakis patent na to .Moze jakas przejsciowka .adapter???

Tylko gołe kable lub wymiana terminali, btw warto w tej Yamaszce poprawic zimne luty na płytce stopnia napięciowego, to najczęstsza przyczyna uszkodzeń tej końcówki, a koszty naprawy po awarii to często 1/3 wartości sprzętu bo końcówka jest mocno rozbudowana i dosc nietypowa w swej konstrukcji

2431649034db.jpg

 

4c0891ee8434.jpg

 

fe45b44847de.jpg

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawily sie dwie jamaszki as2000 na sell i tak sie zastanawiam... czy warto przeskoczyc na yamahe as2000 z denona 1500ae? Czy to ta sama liga - tylko inne granie?

 

Ta yamaha ma wejscie jako koncowka mocy?

 

Awaryjny sprzet?

Tak się składa, że mam oba te wzmaki i mogę krótko podsumować, że każdy gra inaczej. Najistotniejsze różnice to bas i góra w A-S2000 mają większy zakres, scena bardziej na linii kolumn głośnikowych, poza tym wg mnie yamaha lepiej się sprawdza w jazzie i muzyce poważnej, natomiast denon w rocku i elektronice.

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani jednego ani drugiego nie ustawisz bez oscyloskopu, focus / tracking ustawiasz obserwujac krzywe lissajous na oscyloskopie tak aby sygnał sygnał korekcji był przesunięty o 90 stopni, a EF balance tez nie ustawisz bez oscyloskopu bo niby jak zmierzysz czy połówki sinusa są symetryczne względem zera.

 

Miałem na myśli, że da się to ustawić bez oscyloskopu, tak żeby działało i było relatywnie bliskie prawidłowym wartościom. Kiedyś znalazłem instrukcję jak ustawić te wartości na wyczucie / na ucho - i faktycznie po podłączeniu oscyloskopu dużej rozbieżności nie było, a odtwarzacz działał. Oczywiście nie da się tak wyregulować w 100% poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cudo i to wycofane z oferty miał Marantz 7004 oraz Denon 720 i raczej nie wróci .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.