Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ... no to gonimy króliczka :) tzn. Pora zająć się naprawą lub poszukaniem godnego decka do mojego zestawu.

  • Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z magnetofonami Yamaha? Na jakie warto zwrócić uwagę.... ?
  • Mój obecny deck to TC-511C.... działa "jako tako" .... dźwięk jest poniżej średniej... czasami nie daje rady pociągnąć kasety lub wyciaga taśmę

Pytanie .... czy warto reanimować 511C (jak Tak to czy macie jakieś namiary na serwis na Śląsku ....jezeli nie to na co polować ?

 

Ps.

Kaset mam ponad 100 ... także można będzie czego słuchać:)

 

 

Ja używam TYCH

 

 

Ze swojej strony moge polecić jeszcze KX-1200, jest to nowsza wersja K-1020. KX-1200 ma już obsługę pilotem (więc do Twojego zestawu w mojej ocenie bardziej pasuje), nieco inne głowice + zmiany w elektronice. Niestety zazwyczaj występuje w kolorze czarnym, jednak ostatnio była srebrna i poszła w dość niskich kosztach. Jeśli nie zależy Ci na sterowaniu pilotem, to pozostaje jeszcze K-1000 i K-2000 (oba z napędem Direct Drive) - bardzo dobre magnetofony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony moge polecić jeszcze KX-1200, jest to nowsza wersja K-1020. KX-1200 ma już obsługę pilotem (więc do Twojego zestawu w mojej ocenie bardziej pasuje), nieco inne głowice + zmiany w elektronice. Niestety zazwyczaj występuje w kolorze czarnym, jednak ostatnio była srebrna i poszła w dość niskich kosztach. Jeśli nie zależy Ci na sterowaniu pilotem, to pozostaje jeszcze K-1000 i K-2000 (oba z napędem Direct Drive) - bardzo dobre magnetofony.

 

mówisz KX-1200 - właśnie nad nim się zastanawiam.

  • Czy to znaczy, że obecny pilot z wzmacniacza będzie obsługiwał magnetofon ... czy muszę kupić magnetofon z pilotem ?
  • jaka była cena tego KX-1200 ... jeżeli wspominasz, że niska ... nie wiem jaka to "skala" ?

PS.

K-2000 ... czy napęd Direct Drive ma przewagę nad paskiem ?

Edytowane przez kondi!

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz pilota Yamahy który obsługuje magnetofony kasetowe, to będziesz mógł sterować nim Kx-1200. Fabryczny pilot ma dodatkowe funkcje, np timer - którego nie uruchomisz z pilota od wzmacniacza.

Ceny srebrnej kx-1200 nie pamiętam, ale była poniżej 1kpln.

nigdy nie mialem magnetofonu z napedem direct drive, wiec nie wiem jakie sa jego zalety, jednak opinie uzytkownikow sa pochlebne.

Edytowane przez toper-utl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że obecny pilot z wzmacniacza będzie obsługiwał magnetofon ... czy muszę kupić magnetofon z pilotem ?

Jeżeli nie znajdziesz KX-1200 z pilotem, to możesz poszukać pilota RS-CX-1000 , obsługuje wszystko , Yamaha nie zmieniła kodów od lat i obsługuje nawet amp KD w podstawowych funkcjach .

post-57207-0-68815500-1519540352_thumb.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znajdziesz KX-1200 z pilotem, to możesz poszukać pilota RS-CX-1000 , obsługuje wszystko , Yamaha nie zmieniła kodów od lat i obsługuje nawet amp KD w podstawowych funkcjach .

Dzięki za pomoc.... szukam zatem pilota .... :)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa jeszcze jedno ... ciekaw jestem czy moj pilot z wzmacniacza będzie działał z deckiem ?

 

Ps.

Czy już wam mówiłem, że KX-1200 jest w drodze do mnie .... idealny kolor srebrny - także będę musiał dorobić boczki z drewna w kolorze obecnego setu ;)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa jeszcze jedno ... ciekaw jestem czy moj pilot z wzmacniacza będzie działał z deckiem ?

 

Ps.

Czy już wam mówiłem, że KX-1200 jest w drodze do mnie .... idealny kolor srebrny - także będę musiał dorobić boczki z drewna w kolorze obecnego setu ;)

 

A na tym pilocie jest cokolwiek sterowania do decka? Jakby co, to o ile pamiętam, do swojego kupiłem nowego oryginalnego pilota za jakieś niewielkie pieniądze - może jeszcze są na Allegro/Ebay.

 

Gratulacje - to świetny sprzęt - chciałbym go kiedyś porównać do K-2000, ew. K-1000 (a one też miały piloty - tyle, że na kabelku) - w każdym razie nagrywanej metalowej taśmy nie idzie od CD odróżnić (nagrywanej z tegoż CD). Ale design trochę już będzie inny niż reszta zestawu - jednak bardziej pierwsza seria TC pasuje.

 

Ciekawy jestem, czy Yamaha zrobi kiedyś remake kolejnej serii - tak w stylu AX-2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - to świetny sprzęt - chciałbym go kiedyś porównać do K-2000, ew. K-1000 (a one też miały piloty - tyle, że na kabelku) - w każdym razie nagrywanej metalowej taśmy nie idzie od CD odróżnić (nagrywanej z tegoż CD). Ale design trochę już będzie inny niż reszta zestawu - jednak bardziej pierwsza seria TC pasuje.

dzięki ... też jestem MEGA ciekaw jak będzie działał (ponoć jest w stanie super - zobaczymy) ... co do wyglądu to celowałem w taki model, który będzie zbliżony do mojej serii A-S3000/CD-S2000/T-S1000 ... pozostanie mi tylko dokręcenie "boczków" w odpowiednim kolorze :-)

 

Ciekawy jestem, czy Yamaha zrobi kiedyś remake kolejnej serii - tak w stylu AX-2000.

hmmm ... czy nie sądzisz, że seria S3000 nie jest tu następcą ? A może będą robić S5000 - jako nawiązanie do kolumn NS-5000 ?

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... czy nie sądzisz, że seria S3000 nie jest tu następcą ? A może będą robić S5000 - jako nawiązanie do kolumn NS-5000 ?

 

Miałem na myśli, że seria A-S1000/2000/3000 itd jest nawiązaniem do pierwszej serii wzmacniaczy Yamahy - czyli CA - głównie 1010 i 2010, natomiast później była seria A (z flagowymi 1000, 1020 i 2000) potem AX (tu było więcej stylów 900 i 2000 w podobnym stylu, później 1050 i na koniec 892).

 

No i Yamaha nadal nie ma w ofercie pre i końcówek (a kiedyś miała naprawdę dobre - B-2, B-2x, M-85, MX-1000) - w sumie nie dziwię się, bo to już trochę nisza z mniejszą ilością odbiorców. Nie liczę CX/MX-A5000, bo to kino domowe. A szkoda, bo może można by wtedy parować nowoczesne pre, ze starą końcówką itp.

 

A tak w ogóle, to szczerze mówiąc jak patrzę na to jak słucham muzyki, to wystarczyłby mi tak naprawdę DAC+końcówka (wszystkie CDeki zrzucone do flaców) - magnetofony, tunery, odtwarzacze CD to w sumie tylko taka zabawa (no i ładnie wygląda komplet ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, że seria A-S1000/2000/3000 itd jest nawiązaniem do pierwszej serii wzmacniaczy Yamahy - czyli CA - głównie 1010 i 2010, natomiast później była seria A (z flagowymi 1000, 1020 i 2000) potem AX (tu było więcej stylów 900 i 2000 w podobnym stylu, później 1050 i na koniec 892).

 

ciekawa perspektywa ... może zabawimy się w taki ranking - YAMAHA TOP Wszechczasów ?

  • najlepszy wzmacniacz integra Yamahy to ... ?
  • najlepszy gramofon Yamahy to ... ?
  • najlepszy CD Yamahy to ... ?
  • najlepszy magnetofon Yamahy to ... ?
  • najlepszy tuner Yamahy to ... ?
  • najlepsze głośniki Yamahy to ... ?

PS.

magnetofony, tunery, odtwarzacze CD to w sumie tylko taka zabawa (no i ładnie wygląda komplet ;) ).

hehehehe ... no tak chyba coś jest w tym ... czyli problemy Pierwszego Świata :-)

 

oczywiście nie powinniśmy podważać sensu posiadania gramofonu, a także ... tunera (czasami są fajne koncerty .... które można nagrać na ... kasetę magnetofonową :-) )

Edytowane przez kondi!

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie powinniśmy podważać sensu posiadania gramofonu, a także ... tunera (czasami są fajne koncerty .... które można nagrać na ... kasetę magnetofonową :-) )

W dzisiejszym zabieganym świecie , funkcjonalność wychodzi na plan pierwszy i nie neguję tego. Jednak pomijając jakość odbioru ,bo jedni słyszą różnicę ,inni nie, i niech tak pozostanie , dla mnie jest różnica gdy "wrzucam " płytę winylową czy nawet CD a jak odpalam pliki flack. Odbiór muzyki z plików kojarzy mi się ze słuchaniem radia , przeważnie w tle , natomiast ta chwila celebracji gdy trzeba podejść , wybrać , ustawić , działa na psychikę i stanowi takie małe preludium do czegoś odbiegającego od szarej codzienności i automatyzmu. Dlatego opowieści o zmierzchu CD lub gramofonów ( jak ostatnio widać po rynku) są mocno przesadzone :)

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa perspektywa ... może zabawimy się w taki ranking - YAMAHA TOP Wszechczasów ?

  • najlepszy wzmacniacz integra Yamahy to ... ?
  • najlepszy gramofon Yamahy to ... ?
  • najlepszy CD Yamahy to ... ?
  • najlepszy magnetofon Yamahy to ... ?
  • najlepszy tuner Yamahy to ... ?
  • najlepsze głośniki Yamahy to ... ?

 

O ile mówimy stricte dźwiękowo:

najlepszy wzmacniacz integra to A-2000a (w sumie nie wiem - może AX-2000, A-S3000, CA-2010)

najlepszy gramofon to GT-2000L (w sumie na 100%)

najlepszy CD to GT-CD1 (choć CDX-1120/2020 ponoć dźwiękowo jest top - nie wiem GT-CD1 nie macałem nawet)

najlepszy magnetofon to KX-1200 (a może K-2000?)

najlepszy tuner to CT-7000 (T-2 kawałek za nim - choć tunery wypadają słabo u Yamahy)

najlepsze głośniki to FX-1 (potem FX-3 i NS-1000)

najlepsza końcówka to B-2x (a może B-2)

najlepszy przedwzmacniacz to C-2x

 

W dzisiejszym zabieganym świecie , funkcjonalność wychodzi na plan pierwszy i nie neguję tego. Jednak pomijając jakość odbioru ,bo jedni słyszą różnicę ,inni nie, i niech tak pozostanie , dla mnie jest różnica gdy "wrzucam " płytę winylową czy nawet CD a jak odpalam pliki flack. Odbiór muzyki z plików kojarzy mi się ze słuchaniem radia , przeważnie w tle , natomiast ta chwila celebracji gdy trzeba podejść , wybrać , ustawić , działa na psychikę i stanowi takie małe preludium do czegoś odbiegającego od szarej codzienności i automatyzmu. Dlatego opowieści o zmierzchu CD lub gramofonów ( jak ostatnio widać po rynku) są mocno przesadzone :)

 

 

Porównałbym to do jazdy klasycznym samochodem - nie jest ważne, że nowoczesne sprzęty są wygodniejsze i często po prostu lepsze pod każdym względem. Ciekawe jak bedą do tego podchodzić ludzie urodzeni po erze kaset, CD, czy DVD - choć ja w sumie lubię samochody starsze ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze taki potworek:) Kilka razy droższy niż B2.

 

http://audio-heritage.jp/YAMAHA/amp/101m.html

 

No i seria 10000.

 

Wow, 101m nie znałem - niezły potwór bazujący na estradowym? wzmacniaczu - jakościowo w sumie nie wiadomo.

 

Seria 10000 na papierze jest najlepsza, ale w rzeczywistości już się z różnymi opiniami spotkałem - oczywiście nie ma ich wiele, bo i tych zestawów było mało (gdzieś znalazłem, że 250 w sumie) - więc testów porównawczych jak na lekarstwo - kto wie - może MX-10000 jest najlepiej brzmiącą końcówką Yamahy. Przy okazji znalazłem stronę o serii 10000: http://www.yamaha10000.com/index.htm

 

W kwestii kolumn, to znalazłem coś lepszego: http://www.thevintageknob.org/yamaha-GF-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się jak dziecko ...

  • w ekspresowym tempie deck przybył do mnie ... a co najważniejsze w nienagannym stanie :-)
  • w komplecie - oryginalny karton, całe styropiany, a także (jak nowy) pilot ... no to będę miał dwa - ponieważ myślałem, że będzie "bez" i kupiłem zanim przyszła paczka :-)
  • słuchanie muzy z kaset nigdy nie sprawiało mi tyle frajdy !

 

e859c1dc49e6d1570fbfe4dae5ebaae5_1.jpg

 

W kwestii kolumn, to znalazłem coś lepszego: http://www.thevintageknob.org/yamaha-GF-1.html

coś w tym jest ... wystarczy spojrzeć na TE zdjęcia

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze moje przemyślenia o gramofonie ...

O ile mówimy stricte dźwiękowo:

najlepszy gramofon to GT-2000L (w sumie na 100%)

też tak podskórnię czuję ... tylko tu rekomendowałbym GT-2000x (wyższy model od GT-2000L), ale jest to drapak wyprodukowany tylko na rynek japoński, co ma przełożenie na zasilanie. W związku z powyższym nie wiem czy nie lepszym typem byłby PF-1000 dla naszej szerokości geograficznej ?

 

PS.

w sumie mój YP-700 - nie został tak źle oceniony ... jestem z niego zadowolony, choć cały czas śledzę rynek, aby ew. zmienić na coś z powyższych wymienionych :-)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gramofonu 100v możesz po prostu daj transformator i będzie dobrze, bardzo dużo ludzi tak robi.

 

Pf1000 to też świetny gramofon,tylko Japończycy to jednak DD a nie Belt Drive.

 

Gramofon ma na tyle mały pobór prądu, że takie urządzonko można mieć za grosze - ja chyba 30zł dałem z transformator (już z kablem i gniazdem USA) używany. I faktycznie pomyliłem 2000L z 2000x :)

 

Z europejskich, to nie wiem, czy PX-1 nie jest wyżej dźwiękowo niż PF-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pytanie do szanownych kolegów, czy ktoś mógłby przybliżyć mi charakter dźwięku Yamahy cd s2100?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Ten odtwarzacz nie ma charakteru. Ktoś powie, że jest przez to bezpłciowy. Ja powiem po prostu "NATURAL SOUND", czyli neutralnie bez podbarwień w żadnym zakresie, z normalną wynikającą z realizacji nagrania rozdzielczością, sceną itp. Jeżeli zatem oczekujesz od odtwarzacza CD, że coś podbije, poprawi to musisz szukać jakiegoś innego.

 

 

 

Tutaj jeszcze masz w teście porównawczym kilka CD z podobnymi wnioskami:

 

http://www.avtest.pl/archiwum/technics/item/219-odtwarzacz-cd-yamaha-cd-s2100?showall=1

 

 

Jednak zwróć uwagę na budowę tych odtwarzaczy, wszystkie w podobnej cenie ale Yamaha ze swoimi 14 kg wagi to w tym porównaniu czołg i moim zdaniem, przy tak na prawdę subtelnych różnicach brzmieniowych w cedekach, o wyborze powinna decydować budowa oraz dostępność, cena i niezawodność lasera.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.