Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Chciałem zapisać się do grona wielbicieli Yamahy i jednocześnie prosić o pomoc w pewnej sprawie. Na początku roku zakupiłem amplituner Yamaha R-N602. Mam do niego podłączone głośniki STX Electrino 250. Gra to bardzo fajnie, jednak od początku zauważyłem, że przy spauzowanej muzyce w głośnikach słychać lekki szum. Jest on niestety na tyle głośny, że słychać go w miejscu odsłuchu. W czasie słuchania utworu szum nie przeszkadza, nie narasta przy podkręcaniu głośności, zauważyłem jednak, że można go zmniejszyć bądź zwiększyć manipulując potencjometrem bass lub delikatnie skręcając filtr Loudness. Szum ustaje gdy na potencjometrze zjedziemy do MUTE. Niestety przy włączeniu pure direct szum nadal pozostaje niezmieniony. Szukałem różnych rozwiązań, przekładałem kable, ciągnąłem zasianie z innych pomieszczeń niestety nic nie pomagało. W końcu poddałem się i nauczyłem z tym żyć.

Jednak kilka dni temu problem powrócił. Zakupiłem Suba Rel T5i. Przy podłączeniu przez Neutrik Speakon, tak jak zaleca producent, szum przypomniał o sobie. Jednak stał się mega uciążliwy przy podłączeniu RCA-RCA z subwoofer pre out do wejścia .1/LFE.

Nie wiem co mam z tym fantem zrobić, czy te amplitunery już tak mają, czy mam szukać przyczyny w zasilaniu? A może gwarancja coś takiego obejmuje ? Co robić, jak żyć …

Ktoś z Was szanowni forumowicze spotkał się z podobnymi problemami ?

Edytowane przez arth__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Chciałem zapisać się do grona wielbicieli Yamahy i jednocześnie prosić o pomoc w pewnej sprawie. Na początku roku zakupiłem amplituner Yamaha R-N602. Mam do niego podłączone głośniki STX Electrino 250. Gra to bardzo fajnie, jednak od początku zauważyłem, że przy spauzowanej muzyce w głośnikach słychać lekki szum. Jest on niestety na tyle głośny, że słychać go w miejscu odsłuchu. W czasie słuchania utworu szum nie przeszkadza, nie narasta przy podkręcaniu głośności, zauważyłem jednak, że można go zmniejszyć bądź zwiększyć manipulując potencjometrem bass lub delikatnie skręcając filtr Loudness. Szum ustaje gdy na potencjometrze zjedziemy do MUTE. Niestety przy włączeniu pure direct szum nadal pozostaje niezmieniony. Szukałem różnych rozwiązań, przekładałem kable, ciągnąłem zasianie z innych pomieszczeń niestety nic nie pomagało. W końcu poddałem się i nauczyłem z tym żyć.

Jednak kilka dni temu problem powrócił. Zakupiłem Suba Rel T5i. Przy podłączeniu przez Neutrik Speakon, tak jak zaleca producent, szum przypomniał o sobie. Jednak stał się mega uciążliwy przy podłączeniu RCA-RCA z subwoofer pre out do wejścia .1/LFE.

Nie wiem co mam z tym fantem zrobić, czy te amplitunery już tak mają, czy mam szukać przyczyny w zasilaniu? A może gwarancja coś takiego obejmuje ? Co robić, jak żyć …

Ktoś z Was szanowni forumowicze spotkał się z podobnymi problemami ?

 

Miałem kiedyś ten sam model i nie słyszałem u siebie takich dolegliwości jak opisujesz , ja bym oddał na gwarancje . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów. Chciałem zapisać się do grona wielbicieli Yamahy i jednocześnie prosić o pomoc w pewnej sprawie. Na początku roku zakupiłem amplituner Yamaha R-N602. Mam do niego podłączone głośniki STX Electrino 250. Gra to bardzo fajnie, jednak od początku zauważyłem, że przy spauzowanej muzyce w głośnikach słychać lekki szum. Jest on niestety na tyle głośny, że słychać go w miejscu odsłuchu. W czasie słuchania utworu szum nie przeszkadza, nie narasta przy podkręcaniu głośności, zauważyłem jednak, że można go zmniejszyć bądź zwiększyć manipulując potencjometrem bass lub delikatnie skręcając filtr Loudness. Szum ustaje gdy na potencjometrze zjedziemy do MUTE. Niestety przy włączeniu pure direct szum nadal pozostaje niezmieniony. Szukałem różnych rozwiązań, przekładałem kable, ciągnąłem zasianie z innych pomieszczeń niestety nic nie pomagało. W końcu poddałem się i nauczyłem z tym żyć.

Jednak kilka dni temu problem powrócił. Zakupiłem Suba Rel T5i. Przy podłączeniu przez Neutrik Speakon, tak jak zaleca producent, szum przypomniał o sobie. Jednak stał się mega uciążliwy przy podłączeniu RCA-RCA z subwoofer pre out do wejścia .1/LFE.

Nie wiem co mam z tym fantem zrobić, czy te amplitunery już tak mają, czy mam szukać przyczyny w zasilaniu? A może gwarancja coś takiego obejmuje ? Co robić, jak żyć …

Ktoś z Was szanowni forumowicze spotkał się z podobnymi problemami ?

 

Sprawdż z innymi kolumnami, Miałem 500 mocno szczegółowe kolumny słychać bardzo wiele w nich. Nie do końca mi się te podobało Mam Yamahe aventage 1050 , ale grała tragicznie z stx 500. Nie wiem jak oni mogą lączyć te głośniki z nowymi yamahami. Póżniej opowiadają w sklepie głupoty , że kolumna jest słaba i ma płaski bas.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż z innymi kolumnami, Miałem 500 mocno szczegółowe kolumny słychać bardzo wiele w nich. Nie do końca mi się te podobało Mam Yamahe aventage 1050 , ale grała tragicznie z stx 500. Nie wiem jak oni mogą lączyć te głośniki z nowymi yamahami. Póżniej opowiadają w sklepie głupoty , że kolumna jest słaba i ma płaski bas.

 

Planuje wybrać się z moją 602 do kolegi by sprawdzić jak zagra na jego kolumnach, jeśli i tam będą podobne problemy to zobaczę co na to serwis yamahy. Ja uważam ze r-n602 i stx electrino 250 to dobre połączenie, można powiedzieć zbalansowane, jednak czasami brakowało mi dołu, szczególnie gdy zarzuciłem jakiś film, dlatego postanowiłem poeksperymentować z subem. Dzięki Panowie za rady, dam znać jak coś uda mi się ustalić... dla potomnych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wybrać się z moją 602 do kolegi by sprawdzić jak zagra na jego kolumnach, jeśli i tam będą podobne problemy to zobaczę co na to serwis yamahy. Ja uważam ze r-n602 i stx electrino 250 to dobre połączenie, można powiedzieć zbalansowane, jednak czasami brakowało mi dołu, szczególnie gdy zarzuciłem jakiś film, dlatego postanowiłem poeksperymentować z subem. Dzięki Panowie za rady, dam znać jak coś uda mi się ustalić... dla potomnych;)

 

Dodam, że stx te co ja posiadałem 300 i 500 nie będzie siało dołem jak typowe nowoczesne konstrukcje z BR (bas dmuchany) są raczej zbalansowane, ale musisz do nich mieć porządną końcówkę mocy. Mi 500 zagrały odpowiednio z yamahą mx70 , sprzedałem je i chłopak miał yamahe mx830 czyli następca. Jest zadowolony Ja też byłem. Przy podpięciu serii aventage czyli drogiego amplitunera było tragicznie z tymi kolumnami. Zero dołu i bardzo ostra góra, nie dało się tego słuchać. Już o dziwo nawet kappy 8.2 lepiej grały z aventage niż stx. Nie wiem jak gra twój model, ale jest to dość niski i nie zbyt wydajny prądowo model, a przede wszystkim nowoczesny i tu może być pies pogrzebany. Nad mienie, że seria nowa yamahy aventage gra bardzo fajnie z pylonem, ale to inne kolumny, inna szkoła grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą ktoś tu na forum sprzedaje tysiąc złotych taniej i wisi od dwóch tygodni. I teraz pytanie czy to rzeczywiście jest taka kicha, która poza rewelacyjnnym wyglądem i wykonaniem nie oferuje nic poza, że jest tych używanych yamah do sprzedania cała masa?

 

2 szt. to cała masa? To co powiedzieć np. heglach? Poza tym jakbyś poczytał moje ogłoszenie i powód sprzedaży to byś tak nje pisał. AS2100 to świetny wzmacniacz w swojej klasie cenowej zarówno brzmieniowo, jak i pod względem wykonania gdzie trudno o coś lepszego za te pieniądze. Znajdź inny wzmak w tej cenie w pełni zbalansowany z bardzo dobrym phono mc/mm i wzmacniaczem słuchawkowym i baterią kondensatorów ponad 100 tys. uF. Znasz taki?

 

Może chcesz tanio kupić:)?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2szt i chyba jedne z pierwszych używek jakie się pojawiły.

 

Znajdź inny wzmak w tej cenie w pełni zbalansowany z bardzo dobrym phono mc/mm i wzmacniaczem słuchawkowym i baterią kondensatorów ponad 100 tys. uF. Znasz taki?

 

Akurat AS2100 nie miałem, ale AS2000 zastąpił Primare i32 :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktujcie ludzi jak idiotów.

Jakiś czas temu wisiały dość długi czas na olxie dwie.Ale Polska to nie pępek świata. Na hifisharku nadal można kupić bez problemu a i sprzedanych używek było dużo.

 

Nie ukrywam, że po zobaczeniu tego sprzętu jak pewnie większość ludzi zapragnąłem kiedyś ją kupić.Ale tak: jeden osłuchany gość z forum mówi, że syf, facet w salonie w Gdyni twierdził, że sprzedawał ale opinie są skrajne, test w AV między wierszami zawiera też dość istotne informacje sugerujące niedostatki. Do tego dochodzi brak jakiegoś hurra optymizmu nawet w tym wątku i wspomniany brak problemu zakupu używki w Europie o każdej porze.

Więc jak to jest w końcu z tą serią? Chętnie się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę na bieżąco te Yamahy i oprócz tych dwóch pamiętam jedną uzywke i to za dużą kasę. Nie wiem co chcesz wskorac swoimi wypowiedziami? Chcesz usłyszeć że to zlom, który nie gra dlatego pojawia się na rynku wtórnym? To i niech tak będzie jak ci powiedział jeden osluchany na forum i jakiś Pan w sklepie.

Nie wiem ile jest na forum AS2100, raczej nie wiele to skąd ma być "hura"? A jakby wszyscy cmokali to byś kupił? Jak ty oceniasz wartość sprzętu po ilości sztuk z drugiej ręki to w sumie ja nie mam pytań.

 

Zresztą audiofan jasno napisał powód sprzedaży.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktujcie ludzi jak idiotów.

Jakiś czas temu wisiały dość długi czas na olxie dwie.Ale Polska to nie pępek świata. Na hifisharku nadal można kupić bez problemu a i sprzedanych używek było dużo.

 

Nie ukrywam, że po zobaczeniu tego sprzętu jak pewnie większość ludzi zapragnąłem kiedyś ją kupić.Ale tak: jeden osłuchany gość z forum mówi, że syf, facet w salonie w Gdyni twierdził, że sprzedawał ale opinie są skrajne, test w AV między wierszami zawiera też dość istotne informacje sugerujące niedostatki. Do tego dochodzi brak jakiegoś hurra optymizmu nawet w tym wątku i wspomniany brak problemu zakupu używki w Europie o każdej porze.

Więc jak to jest w końcu z tą serią? Chętnie się dowiem.

 

Podaj proszę choć kilka linków do tych sprzedawanych używek za grosze oraz choć jeden do negatywnej opinii.

 

 

W AV ten wzmacniacz zdobył nagrodę roku, gdzieś wcześniej podawałem link. Jak na razie to rzucasz niczym nie poparte negatywy nie wiadomo po co. To jest klub Yamahy, wzmacniacz który sprzedaję to aktualnie drugi od góry oferty, może teraz weź się za as3000 czyli topowy. Pewnie też wg Ciebie "kicha". Słuchałaś jakiejkolwiek z serii tysiączek?

 

2szt i chyba jedne z pierwszych używek jakie się pojawiły.

 

 

Akurat AS2100 nie miałem, ale AS2000 zastąpił Primare i32 :)

 

Pewnie dobry choć nie słuchałem jednak bez PHONO i wzm słuchawkowego na czym akurat mi zależy, a dodając te dwie rzeczy to robi się kilkanaście tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phono nie używam a dobre wejście sluchawkowe mam w strimerze :)

 

Może kiedyś uda mi się posłuchać choćby z ciekawości bo zmian już naprawdę nie przewiduję i as3000 to już koniec końców:)

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.... piszę z prośbą o pomoc. Czy znacie godny polecenia serwis gramofonow Yamahy na Śląsku ?

 

Od jakiegoś czasu mój wiekowy gramofon strasznie "halasuje" gdy talerz się kręci. Słychać tak jakby jakieś łożysko się zatarlo, albo coś obcieralo.

 

Ps.

Gramofon to Yamaha YP-700 (1974r)

Edytowane przez kondi!

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jeżeli ktoś z Was poszukuje odtwarzacza cd/SACD to mam na sprzedaż Yamaha CD-S 1000 srebrna z black piano bokami. Kupiona w czerwcu 2017. Grała jedyne 20-25h

Pełna 3 letnia gwarancja stan sklepowy.

Wiadomość na priv, aukcja allegro.

Polecam!

 

Jeśli chodzi o AS2100. To ja sprzdawalem tą drugą Yamahę za 5700...poszła za 5400, ale mniejsza o to.

Wzmacniacz w tej klasie cenowej wybitny!

Byłem bardzo zaskoczony in plus.

A sprzedawałem tylko dlatego, że wyprzedaje cały swój sprzęt!

Edytowane przez HipertrofiaAbsolutu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich fanów audio.Pomóżcie mi w temacie : chcę zakupić pre Yamaha C2A lub C2. Który jest lepszy ??

Bardzo proszę o opinie na ich temat. Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów audio.Pomóżcie mi w temacie : chcę zakupić pre Yamaha C2A lub C2. Który jest lepszy ??

Bardzo proszę o opinie na ich temat. Pozdrawiam.

A może Yamaha C-2X ????

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem nowym forumowiczem oraz szczęśliwym mam nadzieje posiadaczem zestawu Yamaha ( wzmacniacz AS-301, CD S-300 ). Sprzęt kupiony bardzo okazyjnie parę dni temu jeszcze na gwarancji. Prosiłbym szanownych userów o pomoc w doborze kolumn do tego sprzętu. Budżet do1500 zł . Sprzęt będzie podłączony pod Smart TV i służył głównie do jego nagłośnienia. Czasami jakaś mała imprezka ale bez fajerwerków gdyż mieszkam w bloku i dobrze żyje z sąsiadami. Muzyka to elektro w stylu Depeche Mode czasami mocny rock. Pomieszczenie to salon połączony z kuchnią oraz przedpokojem, bardzo nieforemny układ ok. 23-25 m. A ha jeszcze jedno pytanie czy to tego wzmacniacza można zastosować kolumny 4 albo 6 omowe zamiast rekomendowanych 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Yamahy. Po wielu eksperymentach ze sprzętem różnych marek zostałem przy Yamasze. Dlaczego? Po prostu lubię to ciepłe granie i nie przeszkadzają mi opinie o podbitych skrajach pasma itp. Swego czasu byłem bliski zdradzenia Yamahy na rzecz NAD-a, ale za radą przyjaciół zostałem przy niej. Sporo mi zajęło zbudowanie zestawu a efekt prezentuje na zdjęciach.

post-57207-0-14997600-1509395266_thumb.jpg

post-57207-0-94496500-1509395284_thumb.jpg

post-57207-0-49816900-1509395299_thumb.jpg

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też nadzieję, że cd-s2000 da radę ;-)

Tak się składa, że mam ten odtwarzacz i powiem krótko jest dobry i szukam do niego lepszego wzmocnienia i trochę poluję na wzmaka od pary, jednak ciężko wychaczyć od melomana w dobrym stanie i za normalne pieniądze. Niestety wzmak z nowszej serii jak dla mnie trochę przedrożony.

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.