Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wielkie dzięki. To takie "małe bestie", Yamaha daje radę je napędzić ??

W jakim metrażu grają ?? -:))

 

37 mkw. AS 2100 nie ma z nimi żadnego problemu ale marzy mi się as3000 i prędzej czy później będę go miał. Wydolność podobna ale kultura gry wyższa choć na razie tylko tak przypuszczam czytając różne testy ale oczywiście przed zmianą na pewno porównam bezpośrednio słuchajac obu z tymi sami kolumnami najlepiej gdyby udało się z moimi i w domu co będzie trudne ale nie niemożliwe.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile jest warty MX-1000, przy założeniu, że sprzęt jest w ładnym stanie wizualnym i w pełni funkcjonalny? Oczywiście mam świadomość tego, że wzmak (jak każda upragniona rzecz) jest wart tyle, ile nabywca jest w stanie za niego zapłacić, ale jaką kwotę można z czystym sumieniem wydać, by po prostu za niego nie przepłacić? Wprawdzie nie planowałem zakupu MX-1000, ale MX-800 (MX-70), w którego celowałem jest praktycznie nieosiągalny. Dlatego coraz poważniej rozważam zakup MX-1000. Ceny na e-bayu oscylują wprawdzie w granicach 5.000 zł i wydaje mi się, (ha, wręcz jestem pewien) że to duuuuuuuża przesada, ale mam też możliwość negocjowania dużo niższej ceny. Grałby razem z CX-800, który notabene przy wspomnianych wyżej kwotach za MX-1000 kosztował mnie grosze. Jakieś sugestie?

 

 

MX 70 jest bardzo trudny do zdobycia. Sam zapłaciłem 700e z przesyłką, ale w stanie perfekcyjnym jak z pudełka pomijając fakt o tym cholernym , felernym wyświetlaczu LCD szukam cały czas drugiej na części. Jedną widziałem , ale ta sama wada LCD. U mnie gra z Kappami 8.2 , ale z czym ją nie próbowałem było bardzo dobrze zaczynając od unitry zg30c201 (bardzo fajne i dobre kolumny kończąc na Kappach 8.2 w 40m2 w 20m2 nie było sensu słuchać tych kolumn dusiły się.) jest dobrze po prostu lepiej niż z mx50, możę jak słucha się ciszej to nie ma dużej różnicy, ale jak chcesz poczuć powietrze to mx70 gra po prostu lepiej, głębszy, potężniszy bas, wyższa kultura ogólna pracy , mniej skrzeczące wysokie tony przy głośniejszym słuchaniu, reasumując nie atakuje tak jak mx50, a m60 to znów oaza spokoju w porównaniu następców. Lepiej kontrolowany bas słyszałem tylko w techniscie v9 i v10x chociaż to najwyższe integry , a powinno się porównać z końcówkami se a5 , a3, Mimo wszystko polecam tą Yamahę i jestem bardzo zadowolony.

 

Szczerze powiem, że już nawet pogodziłem się z wyświetlaczem. Rekompensuje mi to jej gra.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wysyp ofert z M-60, a i ceny coraz bardziej atrakcyjne...

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tak jak mówiłem. Bliżej 1000 niż 2000 powinno być. Jedna oferta ma nieoryginalne gałki od potencjometrów.

 

 

kolega zawsze coś wypatrzy :)

Edytowane przez Vampire_Lestat

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy to na początek witam wszystkich klubowiczów. Moją przygodę z Yamahą rozpocząłem jakieś siedem lat temu, zamawiając w necie kino domowe Rx-v365, dvd663 jakieś Prismy, chyba 200. Moja wiedza nt. sprzętu była żadna(i jest nadal). Zakup to był impuls, wyświetliła mi się jakaś reklama, miałem trochę gotówki, zbliżały się święta i Yamaha przyjechała. Ostatnio słuch mi się trochę wyostrzył a i bardziej zależy mi na słuchaniu muzyki niż oglądaniu filmów, postanowiłem zmienić (ulepszyć) mój "zestaw". Brat wyjeżdża na stałe do Włoch i odziedziczyłem po nim as501 oraz Wharfedale DIAMOND 230. Mam pytania do bardziej doświadczonych w temacie kolegów. Jakie kable będą pasowały do tego zestawu?- brat stwierdził, że mam wymienić na jakieś porządne bo on miał tanie z allegro. Czy rx v365 można podłączyć do as501, tak aby rx "robił" tymczasowo za tuner? I jak to zrobić, jeśli jest taka możliwość? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy to na początek witam wszystkich klubowiczów. Moją przygodę z Yamahą rozpocząłem jakieś siedem lat temu, zamawiając w necie kino domowe Rx-v365, dvd663 jakieś Prismy, chyba 200. Moja wiedza nt. sprzętu była żadna(i jest nadal). Zakup to był impuls, wyświetliła mi się jakaś reklama, miałem trochę gotówki, zbliżały się święta i Yamaha przyjechała. Ostatnio słuch mi się trochę wyostrzył a i bardziej zależy mi na słuchaniu muzyki niż oglądaniu filmów, postanowiłem zmienić (ulepszyć) mój "zestaw". Brat wyjeżdża na stałe do Włoch i odziedziczyłem po nim as501 oraz Wharfedale DIAMOND 230. Mam pytania do bardziej doświadczonych w temacie kolegów. Jakie kable będą pasowały do tego zestawu?- brat stwierdził, że mam wymienić na jakieś porządne bo on miał tanie z allegro. Czy rx v365 można podłączyć do as501, tak aby rx "robił" tymczasowo za tuner? I jak to zrobić, jeśli jest taka możliwość? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Jeżeli te kable, które masz są z czystej miedzi i mają min. 1,5 mm kw. przekroju to nic nie zmieniaj, szkoda pieniędzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy to na początek witam wszystkich klubowiczów. Moją przygodę z Yamahą rozpocząłem jakieś siedem lat temu, zamawiając w necie kino domowe Rx-v365, dvd663 jakieś Prismy, chyba 200. Moja wiedza nt. sprzętu była żadna(i jest nadal). Zakup to był impuls, wyświetliła mi się jakaś reklama, miałem trochę gotówki, zbliżały się święta i Yamaha przyjechała. Ostatnio słuch mi się trochę wyostrzył a i bardziej zależy mi na słuchaniu muzyki niż oglądaniu filmów, postanowiłem zmienić (ulepszyć) mój "zestaw". Brat wyjeżdża na stałe do Włoch i odziedziczyłem po nim as501 oraz Wharfedale DIAMOND 230. Mam pytania do bardziej doświadczonych w temacie kolegów. Jakie kable będą pasowały do tego zestawu?- brat stwierdził, że mam wymienić na jakieś porządne bo on miał tanie z allegro. Czy rx v365 można podłączyć do as501, tak aby rx "robił" tymczasowo za tuner? I jak to zrobić, jeśli jest taka możliwość? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

 

Jak amplituner ma wyjście REC (a powinien mieć) to możesz go użyć jako tunera i podłączyć do wzmacniacza.

 

Co do kabli to zgadzam się z przedmówcami - min 1,5mm^2 miedź najlepiej beztlenowa - ja jestem całkiem zadowolony z tego: KLOTZ LY225S - to 2,5mm^2 - tani i dobrze wykonany a większa średnica daje możliwość podpięcia do mocniejszego zestawu w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak amplituner ma wyjście REC (a powinien mieć) to możesz go użyć jako tunera i podłączyć do wzmacniacza.

 

Co do kabli to zgadzam się z przedmówcami - min 1,5mm^2 miedź najlepiej beztlenowa - ja jestem całkiem zadowolony z tego: KLOTZ LY225S - to 2,5mm^2 - tani i dobrze wykonany a większa średnica daje możliwość podpięcia do mocniejszego zestawu w przyszłości.

Z tą średnicą nie przesadzaj...sprawdź sobie tabele elektryczne...dowiesz się o obciążeniu dla żył 1.5mmkw...(spokojnie wytrzymają to, co oferuje KAŻDY wzmacniacz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Yamaha AS2100 napędza Harbethy SHL5+ w 30m2 i jestem bardzo zadowolony z efektu. Wcześniej miałem różne wzmacniacze, często dużo droższe od Yamaszki ale nie mogę powiedzieć, że efekt był lepszy... w szafie trzymam jeszcze na wszelki wypadek końcówkę mocy QUAD-a, która na pewno nie jest gorsza od Yamahy ale obsługa i wygląd to zupełnie inna bajka. Myślałem też o AS3000 ale chyba sobie odpuszczę, bo jestem zadowolony z tego co mam po raz pierwszy od lat. Czego życzę wszystkim klubowiczom :)

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Yamaha AS2100 napędza Harbethy SHL5+ w 30m2 i jestem bardzo zadowolony z efektu. Wcześniej miałem różne wzmacniacze, często dużo droższe od Yamaszki ale nie mogę powiedzieć, że efekt był lepszy... w szafie trzymam jeszcze na wszelki wypadek końcówkę mocy QUAD-a, która na pewno nie jest gorsza od Yamahy ale obsługa i wygląd to zupełnie inna bajka. Myślałem też o AS3000 ale chyba sobie odpuszczę, bo jestem zadowolony z tego co mam po raz pierwszy od lat. Czego życzę wszystkim klubowiczom :)

 

Jesteś tutaj chyba pierwszy, który miał okazję porównać as2100 i as 3000, ponieważ mam ten pierwszy, a do drugiego się przymierzam to proszę napisz coś więcej. Dlaczego odpuszczasz as3000, bo gorszy czy zbyt drogi w stosunku do brzmienia as2100, tzn różnica niewielka, a cena x2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypada pochwalić się nowym zakupem :) Wczoraj kurier dostarczył mi Yamahę MX-70 - prosto z Finlandii. Nie powiem, miałem sporo obaw, ale przesyłka dotarła bezpiecznie, nieuszkodzona. Wzmacniacz jest w bardzo dobrym stanie nie licząc jednej w sumie niewidocznej ryski na obudowie i braku dwóch zakrętek głośnikowych. Dla mnie to jednak żaden problem (zwłaszcza za 250 euro) gdyż końcówka ma możliwość podłączenia aż trzech zestawów głośnikowych. Wyświetlacz działa bez żadnych problemów. Brzmienie z tego wzmacniacza przeszło moje oczekiwania. Wraz z CX-800 dało dźwięk niezwykle klarowny, szczegółowy, z potężnym przyjemnym basem i co ważne - nienatarczywą, detaliczną górą. Na wielu nagraniach usłyszałem dźwięki, które przedtem gdzieś tam gubiły się w tle, a to pojedyncze delikatne szarpnięcia gitary klasycznej, dotyk talerza, oddech wokalisty... Do tego ta moc! Kompletnie nie czuć zwiększania poziomu głośności. Dźwięk wciąż jest niezwykle dokładny, pozbawiony zakłóceń, pełen szczegółów. I to wszystko z moimi ELACAMI ELX 8090. Teraz w ogóle zastanawiam się nad sensem wymiany kolumn (i wydania paru tys. zł), skoro już teraz zestaw brzmi tak dobrze. W każdym razie na Yamaszce się nie zawiodłem i mam wrażenie, że podpięcie Ns-1000M bądź czegoś zbliżonego również nie sprawi mi zawodu. Pozdrawiam.

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś tutaj chyba pierwszy, który miał okazję porównać as2100 i as 3000, ponieważ mam ten pierwszy, a do drugiego się przymierzam to proszę napisz coś więcej. Dlaczego odpuszczasz as3000, bo gorszy czy zbyt drogi w stosunku do brzmienia as2100, tzn różnica niewielka, a cena x2?

 

Zbyt drogi dla mnie, gorszy na pewno nie jest ale i różnica niezbyt duża o ile w ogóle jakaś jest, przynajmniej na moich, łatwych do wysterowania kolumnach o łagodnym przebiegu impedancji, która nigdy nie spada poniżej 6Ohm. Jeśli bym go kupił to tylko dla wyglądu i wykonania, ale to jednak zbyt duża dopłata. Co oczywiście nie znaczy, że nie jest wart swojej ceny.

 

Gdybym natomiast miał takie kolumny jak Ty, wymagające sporo prądu, to na pewno nie myślałbym o wymianie AS2100 na AS3000 tylko jeśli już to na dużo mocniejszy od nich obu wzmacniacz lub końcówkę mocy.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zbyt drogi dla mnie, gorszy na pewno nie jest ale i różnica niezbyt duża o ile w ogóle jakaś jest, przynajmniej na moich, łatwych do wysterowania kolumnach o łagodnym przebiegu impedancji, która nigdy nie spada poniżej 6Ohm. Jeśli bym go kupił to tylko dla wyglądu i wykonania, ale to jednak zbyt duża dopłata. Co oczywiście nie znaczy, że nie jest wart swojej ceny.

 

Gdybym natomiast miał takie kolumny jak Ty, wymagające sporo prądu, to na pewno nie myślałbym o wymianie AS2100 na AS3000 tylko jeśli już to na dużo mocniejszy od nich obu wzmacniacz lub końcówkę mocy.

 

Moje kolumny wbrew pozorom nie są zbyt wymagające, to nie stare Dynaudio, bliżej im do nowych serii np. Excite, które są przyjaźniejsze dla kolumn. Miałem wczesniej mocniejszy tranzystor tylko ogólnie gorszej jakosci i jeśli chodzi o wysterowanie basu to różnicy nie było, nawet mimo mniejszej mocy as2100 radzi sobie lepiej, zapewne dzięki wyjatkowo dużej pojemności kondensatorów.

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypada pochwalić się nowym zakupem :) Wczoraj kurier dostarczył mi Yamahę MX-70 - prosto z Finlandii. Nie powiem, miałem sporo obaw, ale przesyłka dotarła bezpiecznie, nieuszkodzona. Wzmacniacz jest w bardzo dobrym stanie nie licząc jednej w sumie niewidocznej ryski na obudowie i braku dwóch zakrętek głośnikowych. Dla mnie to jednak żaden problem (zwłaszcza za 250 euro) gdyż końcówka ma możliwość podłączenia aż trzech zestawów głośnikowych. Wyświetlacz działa bez żadnych problemów. Brzmienie z tego wzmacniacza przeszło moje oczekiwania. Wraz z CX-800 dało dźwięk niezwykle klarowny, szczegółowy, z potężnym przyjemnym basem i co ważne - nienatarczywą, detaliczną górą. Na wielu nagraniach usłyszałem dźwięki, które przedtem gdzieś tam gubiły się w tle, a to pojedyncze delikatne szarpnięcia gitary klasycznej, dotyk talerza, oddech wokalisty... Do tego ta moc! Kompletnie nie czuć zwiększania poziomu głośności. Dźwięk wciąż jest niezwykle dokładny, pozbawiony zakłóceń, pełen szczegółów. I to wszystko z moimi ELACAMI ELX 8090. Teraz w ogóle zastanawiam się nad sensem wymiany kolumn (i wydania paru tys. zł), skoro już teraz zestaw brzmi tak dobrze. W każdym razie na Yamaszce się nie zawiodłem i mam wrażenie, że podpięcie Ns-1000M bądź czegoś zbliżonego również nie sprawi mi zawodu. Pozdrawiam.

 

Gratuluję zakupu, cena świetna jak na tą końcówkę:)

 

Co do kolumn - wiesz jak to jest, prędzej czy później zacznie Cię korcić do zmian:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje maleństwa :)

 

post-58332-0-37824300-1503775431_thumb.jpg

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ktos z Was slyszal to cacko Yamahy,ciekawie byloby je porownac do nowej seri S2000

ten AX 2000 wazyl 28kg :) do dzis ich ceny nie naleza do tanich.

Tak się składa, że posiadam w swoim zestawie AX-2000,CDX-2020 i PX2, gra jak dla mnie idealnie w połączeniu z Audiovectorami SR1. W porównaniu do nowej serii "s" nie wnikając bardzo głęboko stare 2000 bardziej podchodzi do nowego 3000 ( testowane na B&W 805 Diamond ), AX wydaje się być bogatsze, bardziej wysublimowane - ale to oczywiście subiektywna ocena.

Przy okazji, mam do sprzedania swój drugi "zapasowy" wzmacniacz AX-2000 który mam w drugim lokum, ale chciałbym tam jednak zupełnie zmienić brzmienie na inną firmę więc nie ma sensu go dłużej trzymać. ( 6000 bez negocjacji i zbędnych dyskusji :) ) jak by co zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że posiadam w swoim zestawie AX-2000,CDX-2020 i PX2, gra jak dla mnie idealnie w połączeniu z Audiovectorami SR1. W porównaniu do nowej serii "s" nie wnikając bardzo głęboko stare 2000 bardziej podchodzi do nowego 3000 ( testowane na B&W 805 Diamond ), AX wydaje się być bogatsze, bardziej wysublimowane - ale to oczywiście subiektywna ocena.

Przy okazji, mam do sprzedania swój drugi "zapasowy" wzmacniacz AX-2000 który mam w drugim lokum, ale chciałbym tam jednak zupełnie zmienić brzmienie na inną firmę więc nie ma sensu go dłużej trzymać. ( 6000 bez negocjacji i zbędnych dyskusji :) ) jak by co zapraszam na priv.

Ooo to fajnie ,że miałeś możliwość posłuchania i porównania ax2000 z dzisiejszym seriami. Napisz moze cos wiecej , jak wyglądał odsłuch , co zmienialiscie , co słuchaliście. Sam mam trochę doświadczeń z YAMI i także stoi u mnie taki setup plus tuner co masz Ty tylko z RE90. Jak ta nowa 3000?

 

 

 

 

 

Jesteś tutaj chyba pierwszy, który miał okazję porównać as2100 i as 3000, ponieważ mam ten pierwszy, a do drugiego się przymierzam to proszę napisz coś więcej. Dlaczego odpuszczasz as3000, bo gorszy czy zbyt drogi w stosunku do brzmienia as2100, tzn różnica niewielka, a cena x2?

 

 

 

Ooo to fajnie ,że miałeś możliwość posłuchania i porównania ax2000 z dzisiejszym seriami. Napisz moze cos wiecej , jak wyglądał odsłuch , co zmienialiscie , co słuchaliście. Sam mam trochę doświadczeń z YAMI i także stoi u mnie taki setup (plus tuner i tt500)co masz Ty, tylko z RE90. Jak ta nowa 3000?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.