Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://motxam.interfree.it/3G-LTMilano.html

Tu na zdjeciach widać, że stoją na standach dość niskich ale blisko ściany, nie mam tylko pewności czy to 850 czy większe. Póki co nie mam takiej wysokości podstawek ale zastanawia mnie mocno to mocne dosuniecie pod ścianę.

Edytowane przez kanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pokoju 850a prof najlepiej grają postawione nad podłogą. Obecnie jest to ok.10 cm. Dobrze także grały na szafkach o wysokości 45 cm ( wyżej scena i takie tam inne ). Ale czym niżej stoją tym lepiej mi graja te kolumny. Przyzwyczaiłem sie do nieaudiofilskiego ustawienia . Gra to gęściej i pełniej. Mi sie podoba. Na standach metalowych zrobionych według nowoczesnych wymagań nie grają te kolumny zupełnie moim zdaniem.

Ci włoscy fani grundiga postawili te kolumny przy scianie pewnie by wydobyc choć trochę basu z tych kolumn :-)

Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat GRUNDIG BOX 5500.

Na aukcjach chodzą po ok. 200zł,

Jakie jest ogólne brzmienie tych głośników?

Jaka jest charakterystyka basu?

Mam pokój 20m2. Słucham każdego rodzaju muzyki z przewagą rocka i popu.

Chciałbym także oglądać na nich filmy i zależy mi na obfitym i miękkim basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytałem mailowo, dostałem info, że modyfikowany przez inżyniera elektronika, nic więcej.

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem mailowo, dostałem info, że modyfikowany przez inżyniera elektronika, nic więcej.

Są fotki środka, widać że nakład profesjonalnego czasu i środków został włożony, o ile brzmienie jest faktycznie lepsze to wnioskuję że cena jest bardzo atrakcyjna. Ja za swojego niepoprawianego srebrnego dałem 320zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena to taka śmieszna sprawa, dzisiaj jest 100 ,a jutro 200 lub 50 ;) , bo... (i tutaj możemy pisać i pisać dlaczego, szkoda czasu ;) )jak na moje koślawe ucho to ja 220 lub ja224 czyli też v1700 jest grubo niedoszacowane lub mogę powiedzieć ,że reszta wzmacniaczy jest grubo przeszacowana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto brać grundiga R1000 czy może coś innego R2000 czy mozę R3000?

 

Wiekszość wzmacniaczy Grundig z lat 80-tych bazuje na pierwowzorze z niesymetrycznym wejściem zaprojektowanym przez firmę RCA w końcu lat sześcdziesiątych.Bardzo prosty schemat, dziś trącący już myszką, praca w bardzo płytkiej klasie AB, spore znieksztacłenia.

 

Jeśli ktoś będzie próbował bawić się w kształtowanie dzwięku swoich klamotów na początek niech spróbuje zamienić wartość rezystora R831 na kilkanaście kiloomów i wyreguluje offset.

http://grundig.pytalhost.com/R3000-3s/r3000-3s-08.jpg

 

Taka zmiana dotyczy wszystkich wzmacniaczy opartych na wejściu różnicowym.

Patent taki wprowadza niewielką asymetrię pary róznicowej a co za tym idzie niewielkie zniekształcenia (rzędu poniżej 0,5 proc) decydujące o "barwie" dzwięku.

Edytowane przez jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 555esd i nie oferuje tak naturalnego dzwieku jak np marantz 94MKII czy 94 w ostatniej wersji produkcyjnej . Ma dzwiek bardziej syntetyczny sztuczny i nie tak muzykalny.

 

Barwa uboższa mniej naturalna

 

Trzeba zaznaczyć że 555esd gra lepiej od 337 czy 333 co pisza posiadacze tych modeli

 

Najlepiej zagrał 701esd z sonego po pewnych zmianach , ale nadal w oryginale bez zmian elementów. Ale on jest na dac sony nie na 1541 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój system składa się w tej chwili z 2500A Prof na oryginalnych standach z możliwością regulacji kąta pochylenia. Wzmacniacz dual cv1462, naim CD3 i T7500 grundig. Niestety muszę zmienić CD, bo mój syn nauczył się otwierać naima i pcha rączki tam gdzie nie potrzeba. Naim w tym zestawieniu jest słodziutki, może aż za bardzo. Przeszkadza mi trochę zbyt "misiowaty" bas. Nie ma odpowiedniego ataku werbla, wszystko takie wygładzone ale wokal pierwsza klasa. Trochę boje się przesiadki np. na CD7550, żeby nie zgubić szczegółów jakie oferuje naim. Za Marantza cd-94 mkII krzyczą sobie jakieś chore pieniądze. Na Ebay raczej poniżej 800EUR nie schodzi. Pewnie trzeba szukać czegoś na dac CX20017 sonego, ale nic ciekawego od dłuższego czasu się nie pojawia, dlatego myślałem o tych soniaczach 333 i 337.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.