Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...............................................

PRZYJMIECIE ?

-

 

A ja zrozumiałem, że się pozbywasz i pytasz czy przyjmiemy :) Już parę sprzętów wstępnie przygarnąłem ;)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
:):) Pozostawię cię z twoją wiedzą i pytaniem....Może jak się kiedys poznamy osobiście to powiem co nieco...na dzień dzisiejszy jestes jednym z wielu ,który chce dostac wszystko na tacy: Uważam ,że jak prześledziś i poczytasz uważnie całe forum znajdzesz odpowiedz na 90 % watpliwości.

 

Spoko, nie mam tego wzmacniacza - nie pytałem dla siebie, ale dla innych. I z ciekawości też, bo może mam kolumny, których imienia nie wolno wypowiadać ;) W razie czego zawsze można napisać na PW. Prawie mnie rozgryzłeś z tym, że chcę wszystko na tacy, ale tu stawiam warunek, że taca musi być z czystego złota, bo jak nie to nie jestem tym zainteresowany, hehe. Kolego, ale czy gdyby tak było ze mną to w ostatnie dwa lata zebrałbym do własnych porównań dwycyfrową liczbę kolumn samego Grundiga? Grzegorz pomaga jak tylko może i na ile ma czas, ale prawda jest taka, że jak się samemu czegoś na spokojnie nie posłucha to w rzeczywistości mało się wie, a tak naprawdę nic :) Z pewnością znaleźlibyśmy wspólny język, bo z kolumn lubię i gram też na Focalach, Braunach, Philipsach, itp. itd.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH;

- grundig v1700

- grundig v7000

- grundig finearts a9000

- grundig xv7500

- grundig a5000

- philips cd150

- philips cd350

- philips cd303

- grundig finearts cd9000

- grundig box650a prof

- grundig box850a prof

- grundig box1500a prof

....................................................................

- telefunken s600

- denon dp51f

- project perspective

- dual 721

- phono preamp tube phoenix

- sony dat 60es sbm

- sony amp f770es

- dali 450

- pioneer hpm60

- revox a77

- tandberg td20a

ETC.

...............................................

PRZYJMIECIE ?

-

 

też pytanie - Ty już jesteś w klubie na podstawie samej inwentaryzacji ;-)

 

Pytania do Ciebie:

1. ciekaw jestem tylko co i ile się ciągnie lista po ETC ... ? ;-)

2. sprawy około-gramofonowe - masz preamp phoenix i gramofony - czy masz frajdę ze słuchania winyli na tych klockach?

 

PS

rozumiem że z żoną utrzymujesz pakt o nieagresji na zasadzie ona 2 nowe torebki - ty kolejne 2 klocki ? ;-) skądś znam ten patent ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też pytanie - Ty już jesteś w klubie na podstawie samej inwentaryzacji ;-)

 

Pytania do Ciebie:

1. ciekaw jestem tylko co i ile się ciągnie lista po ETC ... ? ;-)

2. sprawy około-gramofonowe - masz preamp phoenix i gramofony - czy masz frajdę ze słuchania winyli na tych klockach?

 

PS

rozumiem że z żoną utrzymujesz pakt o nieagresji na zasadzie ona 2 nowe torebki - ty kolejne 2 klocki ? ;-) skądś znam ten patent ;-)

Witam

Lista po 'etc' nie jest już długa, obejmuje rzeczy które nie wpisują się za dobrze w różne konfiguracje z w/w elementami /np.lampowy pre Velleman, dac Lavry d10, dual cv1700/, ale dotyczy też sprzętu który był w moim posiadaniu i stąd znam b.dobrze jego możliwości, ale z różnych względów zmienił właściciela /np. głośniki Sansui, Celestion, wzmaki Luxman, Sansui, Amplifon, MF-E1, cd-ki Denon2500, MHZS z pełną lampą vel McGyver, Sony222es, nad512/ - jest to /lub był/ zawsze sprzęt z dobrej lub b.dobrej półki budżetowej; z gramofonu korzystam na tyle często, że cd ma wolne czasami kilka tygodni, ale w dużej mierze efekt zawdzięczam stosowanym wkładkom /bez fajerwerków - dobra średnia znana miłośnikom winyli/;natomiast pakt o nieagresji z żoną oparty tylko na gruncie materialnym nie wytrzymałby próby czasu - żona jest po prostu b.mądrym człowiekiem, a ja staram się nieudolnie tylko Jej dorównać; POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie mam tego wzmacniacza - nie pytałem dla siebie, ale dla innych. I z ciekawości też, bo może mam kolumny, których imienia nie wolno wypowiadać ;) W razie czego zawsze można napisać na PW. Prawie mnie rozgryzłeś z tym, że chcę wszystko na tacy, ale tu stawiam warunek, że taca musi być z czystego złota, bo jak nie to nie jestem tym zainteresowany, hehe. Kolego, ale czy gdyby tak było ze mną to w ostatnie dwa lata zebrałbym do własnych porównań dwycyfrową liczbę kolumn samego Grundiga? Grzegorz pomaga jak tylko może i na ile ma czas, ale prawda jest taka, że jak się samemu czegoś na spokojnie nie posłucha to w rzeczywistości mało się wie, a tak naprawdę nic :) Z pewnością znaleźlibyśmy wspólny język, bo z kolumn lubię i gram też na Focalach, Braunach, Philipsach, itp. itd.

 

Pozdrawiam :)

:)

Jak inni będa chcieli wiedziec to sie spytają :) Moim zdaniem nie czytasz forum i brniesz w jakies wywody :) Przeciez na twoje pytanie Ja I Gregaudio odpowiedzieliśmy w 100%.Nie wchodzę juz w takie dyskusje bo szkoda czasu.Napisz cos konkretnego to sie o tym pogada w miare możliwości.A JA 2003 jest jednym z lepszych wzmaciaczy w rodzinie ja 220 i V1700 czy sie tego chce czy nie :)

Równiez pozdrawiam

 

WITAM WSZYSTKICH;

- grundig v1700

- grundig v7000

- grundig finearts a9000

- grundig xv7500

- grundig a5000

- philips cd150

- philips cd350

- philips cd303

- grundig finearts cd9000

- grundig box650a prof

- grundig box850a prof

- grundig box1500a prof

....................................................................

- telefunken s600

- denon dp51f

- project perspective

- dual 721

- phono preamp tube phoenix

- sony dat 60es sbm

- sony amp f770es

- dali 450

- pioneer hpm60

- revox a77

- tandberg td20a

ETC.

...............................................

PRZYJMIECIE ?

-

 

Opowiedz o konfiguracji ...co z czym gra i jak gra i co uważasz za dobre połaczenie jesli możesz?

Edytowane przez P.27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,i z góry przepraszam za off topic,ale-do sprzedania mam w stanie można powiedzieć "sklepowym" Grundig V1700,T1700,CF1700,PS1700 oraz 2 szt Grundig Box RB448.W gramofonie do wymiany igła i pasek,reszta jak pisałem w bdb stanie nie rozkręcane czy modyfikowane.Sprzedaje tylko komplet.Informacje na priv.

post-41771-0-68908600-1463047504_thumb.jpg

post-41771-0-53865000-1463047676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są od niego lepsze i tańsze :)

No na pewno...... niedawno pytałeś sie oczywiście nie dla ciebie tylko dla innych :) co to za wzmacniacz i z czym gra....Mineło 2 dni i juz wiesz ,że są tańsze i lepsze :):):) No stary nie jesteś wiarygodny w tym co mówisz :):) Musisz założyć Klub miłośników Bajek dla dzieci :)

Napisałeś w taki sposób jak Pi..s zrobił Audyt :):):) Stary albo coś mądrego napiszesz ,albo nie będe odpowiadał na te zaczepki słowne :)

Pozdrawiam...piszę to bezomocjonalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja pytałem co to za wzmacniacz - pytał kolega sk-victor, pomyliłeś się. Ja pytałem z czym Ci zagrał tak dobrze, bo mnie to zaskoczyło - o kolumny, ale to Wielka Tajemnica jak widzę :) Nie mam tego Sanyo właśnie z powodów, o których napisałem wyżej: są lepsze i tańsze wzmacniacze w tym klubie :)

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Jak inni będa chcieli wiedziec to sie spytają :) Moim zdaniem nie czytasz forum i brniesz w jakies wywody :) Przeciez na twoje pytanie Ja I Gregaudio odpowiedzieliśmy w 100%.Nie wchodzę juz w takie dyskusje bo szkoda czasu.Napisz cos konkretnego to sie o tym pogada w miare możliwości.A JA 2003 jest jednym z lepszych wzmaciaczy w rodzinie ja 220 i V1700 czy sie tego chce czy nie :)

Równiez pozdrawiam

 

 

 

Opowiedz o konfiguracji ...co z czym gra i jak gra i co uważasz za dobre połaczenie jesli możesz?

WITAM

1.od zawsze - box650 + v1700 + cd150 /kiedyś był grundig cd7550, i to jest b.dobry odtwarzacz, niestety zakończył żywot/

2. resztę konfiguruję wg upodobań - na dziś słucham v7000 + box1500 + philips cd303 + project persp. + pre phoenix /zestaw gra b,przyzwoicie; niestety wczorajszy wieczór spędziłem na wymianie wkładki - w przedwczorajszej przez nieuwagę igła stanęła na sztorc, to była moja ulubiona niestety - może ktoś wie co z fantem zrobić - igła odchyliła się o jakieś 45-50st, w pionie, zalecany kąt - 24; gra, ale boję się o lp i samą igiełkę, bo to dość skomplikowany szlif/ - ale szybko się pocieszyłem - w drodze 4-ty zestaw boxów do kolekcji:; , jaki - zgadnijcie.

3.polecam też konfigurację dość nietypową - a900 + box650 + cd900/philips303 + phono /u mnie denon/project/dual/telefunken, wszystkie grają ok - jeśli lubi się winyle; pre - albo fabryczne z ampli, albo mój phoenix bądź csblue na zasilaniu z baterii żelowych/.

4.używam wkładek denon103, shure/v15, m95, m97/, at440, 1042 goldring-ta właśnie wymaga reanimacji

5.nie bawię się w kable

6.cały czas kombinuję z ustawieniem głośników

POZDRAWIAM

 

:)

Jak inni będa chcieli wiedziec to sie spytają :) Moim zdaniem nie czytasz forum i brniesz w jakies wywody :) Przeciez na twoje pytanie Ja I Gregaudio odpowiedzieliśmy w 100%.Nie wchodzę juz w takie dyskusje bo szkoda czasu.Napisz cos konkretnego to sie o tym pogada w miare możliwości.A JA 2003 jest jednym z lepszych wzmaciaczy w rodzinie ja 220 i V1700 czy sie tego chce czy nie :)

Równiez pozdrawiam

 

 

 

Opowiedz o konfiguracji ...co z czym gra i jak gra i co uważasz za dobre połaczenie jesli możesz?

WITAM

1.od zawsze - box650 + v1700 + cd150 /kiedyś był grundig cd7550, i to jest b.dobry odtwarzacz, niestety zakończył żywot/

2. resztę konfiguruję wg upodobań - na dziś słucham v7000 + box1500 + philips cd303 + project persp. + pre phoenix /zestaw gra b,przyzwoicie; niestety wczorajszy wieczór spędziłem na wymianie wkładki - w przedwczorajszej przez nieuwagę igła stanęła na sztorc, to była moja ulubiona niestety - może ktoś wie co z fantem zrobić - igła odchyliła się o jakieś 45-50st, w pionie, zalecany kąt - 24; gra, ale boję się o lp i samą igiełkę, bo to dość skomplikowany szlif/ - ale szybko się pocieszyłem - w drodze 4-ty zestaw boxów do kolekcji:; , jaki - zgadnijcie.

3.polecam też konfigurację dość nietypową - a900 + box650 + cd900/philips303 + phono /u mnie denon/project/dual/telefunken, wszystkie grają ok - jeśli lubi się winyle; pre - albo fabryczne z ampli, albo mój phoenix bądź csblue na zasilaniu z baterii żelowych/.

4.używam wkładek denon103, shure/v15, m95, m97/, at440, 1042 goldring-ta właśnie wymaga reanimacji

5.nie bawię się w kable

6.cały czas kombinuję z ustawieniem głośników

POZDRAWIAM

......MIAŁO BYĆ A9000 I CD9000 OCZYWIŚCIE...; a co do kabli - może jakieś sugestie - czy tylko oryginały grundiga bądź GAT, czy można wpiąć jakieś DIY na dinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips cd303/denon dp51f + denon110 na pre mc z ampli sony; grają oczywiście potężniejszym dźwiękiem, z większym, dobrze kontrolowanym dołem, super średnicą i niemęczącą górą, ale to ta sama szkoła grania; te boxy potrzebują większego wybiegu, ale ja od zawsze grałem na dużych skrzynkach w pomieszczeniach nieco niedostosowanych do litrażu; duże głośniki dają inny drive niż monitory, ale coś za coś - wiadomo, na mniejszym metrażu brakuje 'powietrza', cierpi stereo, etc...W każdym razie wybór tych boxów był jak najbardziej świadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.