Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  340 członków

Grundig Klub
IGNORED

Klub Miłośników Starych Grundigów


jakub102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnij lewy kanał plus jak było minus na dolną listwę kolumn , prawy zostaw jak było , przełącznikami od kolumn włacz tak zeby grały dwa kanały i odsłuchaj .

 

Wszystkie operacje przy wzmacniaczu na gniazdach od kolumn

Edytowane przez gregaudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij lewy kanał plus jak było minus na dolną listwę kolumn , prawy zostaw jak było , przełącznikami od kolumn włacz tak zeby grały dwa kanały i odsłuchaj .

 

Wszystkie operacje przy wzmacniaczu na gniazdach od kolumn

Zrobiłem, jak radziłeś i na HAMAch jest praktycznie bez różnicy. Zrobić tę samą próbę na przewodach grundiga?

Jakieś sugestie co do źródła? Co da mi średnicę i szczegółowość naima i będzie miało klasycznie zamykaną szufladę. Teraz na Alledrogo jest Philips CD960GAT, Marantz CD-94 od tego samego człowieka i Toshiba XR-Z90 z trudno dostępnym laserem OPH-31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitały 850prof, na standach grają bardzo dobrze, po dwóch tygodniach znalazłem dobre ustawienie. Wydaje mi się jednak że ja220 jest za słaby do nich, jak się da głośniej to dźwięk łapie trochę zniekształceń. Czy z polecanych urządzeń jest coś mocniejszego? Z chęcią bym wypróbował.

 

W porównaniu z 550, wydaje mi się że 850 mają węższą scenę, musiałem się trochę przesunąć z kanapą do przodu.

post-60342-0-27037800-1459712918_thumb.jpg

Edytowane przez kanar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawitały 850prof, na standach grają bardzo dobrze, po dwóch tygodniach znalazłem dobre ustawienie. Wydaje mi się jednak że ja220 jest za słaby do nich, jak się da głośniej to dźwięk łapie trochę zniekształceń. Czy z polecanych urządzeń jest coś mocniejszego? Z chęcią bym wypróbował.

 

W porównaniu z 550, wydaje mi się że 850 mają węższą scenę, musiałem się trochę przesunąć z kanapą do przodu.

 

Właśnie dlatego kupiłem dual CV1462. Ma spory zapas mocy. Przy głośności zbliżonej do tego co jest na koncercie, gałka wzmocnienia jest na godzinie 11. Powyżej nie wpada w clipping ale już pojawia się bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips CD960 gra cyfrowo.

Jeśli Philips CD960GAT nie gra już tak cyfrowo ale ma nadal tak szczegółową górę pasma to warto go kupić.

Marantz cd94 też jest tuningowany.

Jest jeszcze Sugden SDT-1. Kiedyś, będąc w Wielkiej Brytanii, słuchałem go z A21a i jakimiś Harbethami. Brzmiało bajecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę pojedynczego odtwarzacza jak wspomniane wyżej można mieć kompletny system Grundig i na dodatek zestrojony z sobą w całość: odtwarzacz, wzmacniacz, kolumny, kable głośnikowe i interkonekt ;)

Nie ma co do tego wątpliwości. Wyrażam tylko obawę czy rozdzielczość i precyzja CD7550 będzie podobna do naima CD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii rozdzielczości i precyzji z pewnością są lepsze odtwarzacze niż Naim CD3 w jego kategorii cenowej :) CD7550 do nich nie należy.

Mam duży sentyment do naima, bo kupiłem go za studenckich czasów w GB, za astronomiczną dla mnie wtedy kwotę 900 Funtów. Jest ze mną już 17lat i szkoda mi się z nim rozstać.

Przypuszczam, że jest możliwość zestrojenia wszystkiego do wersji GAT. Mój system jest już prawie kompletny, szukam tylko CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo nigdzie nie znalazłem informacji. Czym różnią się kolumny Grundiga 660a i 660b oraz jakie różnice są pomiędzy nimi, a 650/650 prof. Pojawia się dość sporo używek 660 i nie wiem czy jest sens się w nie pchać? Poluję na 650 prof ale posucha straszna :(

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno standy jak i głośniki piękne. Czy przed fornirowaniem musiałeś je rozebrać i dać do warsztatu puste pudła? Też bym tak zrobił bo mam świetną stolarnie tylko boje sie sam rozkładać głośniki.

 

Takie mi chłopcy zrobili skrzynki do paneli. Teraz są polakierowane na biało.

post-60342-0-98858500-1460355398_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno standy jak i głośniki piękne. Czy przed fornirowaniem musiałeś je rozebrać i dać do warsztatu puste pudła? Też bym tak zrobił bo mam świetną stolarnie tylko boje sie sam rozkładać głośniki.

Wyjęcie głośników nie powinno być trudne. Pozostanie tylko potem uzupełnić masę uszczelniającą. Moje kolumny zostały podniszczone w transporcie i sam się zastanawiam nad położeniem nowego forniru. Mój pokój odsłuchowy wygląda tak:

post-59223-0-21659100-1460362223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Piekne Kolumny Grundiga wogole uwazam ,ze to najładniejsze kolumny jakie kiedykolwiek zrobili.Masz szczescie ,ze je masz na allegro jak sie pojawiaja to sa baardzo drogie.Ja szukam czegos podobnego co zagra zblizonym dzwiekiem do nich z moim wzmacniaczem Grundigiem v1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście kiedyś weszli w posiadanie zestawu Duo Bassbox 401/402 i Kugelstrahler 700:

 

http://www.radiomuseum.org/r/grundig_hifi_duo_bass_box_401_401.html

http://www.radiomuseum.org/r/grundig_wuerfellautsprecher.html

 

Warto podłączyć go do konsoli Studio w taki sposób, że Bassbox na wejście 1, a satelitki na wejście 4D. Suwakami barwy ustawić poziom do brzmienia źródła. Zazwyczaj odjąć niskich i dodać nieco wysokich do smaku.

 

700-tki do wyjść w Bassbox - tragedia, nie da się słuchać. 700-tki i Bassbox na wejścia Studio 1 i 2 - trochę lepiej, ale wciąż nie jest to dobry dźwięk. 700-tki na wejście 1, Bassbox na 4D - kicha. Jedyne słuchalne ustawienie to podane wyżej, innych można się wystraszyć. Brzmienie zmienia się diametralnie.

 

Bardzo fajnie ustala się balans tonalny - ton gitar, dęciaków, głosów nie za wysoki, nie za niski i bardzo gęsty. Przy akordzie fortepianu czuć masę pudła, naturalną ostrość dęciaków. Mocno zawęża się scena, w porównaniu do ustawienia na wejścia 1 i 2, ale paradoksalnie słychać więcej akustyki wokół instrumentów. Całość nabiera życia. Zupełnie inny dźwięk niż na reszcie ustawień.

 

Zestaw świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy chcemy uprzyjemnić czas muzyką, ale nie chcemy/możemy przy tym siedzieć w sweet spocie - rozpraszanie omnipolarne robi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę słów odpowiadając otrzymane na zapytanie pw o Duo Bassbox 401/402 i Kugelstrahler 700. Nie są to głośniki na poziomie tych z listy polecanych przez Grzegorza. Jedyne akceptowalne dla mnie brzmienie uzyskałem z nich w sposób jaki opisałem wyżej, podkreślając ich najmocniejsze cechy. W reszcie odstają na minus. Przy tym wymagane jest źródło o ładnej, głębokiej barwie. Na źródłach jaśniejszych lub o nieco zubożonej barwie pojawia się w dźwięku taki kartonowo-tekturowy nalot. Tak mi się kojarzy w każdym razie ;) Ile warto za nie dać? Z względów estetycznych za komplet w idealnym (jak na ich lata) stanie 200-300 zł max. Zestaw moim zdaniem dobry na działkę, do domku letniskowego, itp. Do słuchania muzyki Grundig ma z pewnością kilkanaście lepszych modeli.

Edytowane przez 4m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.