Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Transparent Audio


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poszukuję dobrej cyfrówki, najchętniej Transparenta Reference, ewentualnie Premium, tylko RCA

mogę się zamienić na Transparent Balanced Music Link Super 1 metr

 

miałem kiedyś interkonekt link 100, czy 200, niestety nie zrobił dobrego wrażenia, w przeciwieństwie do wyższych modeli (od Plusa, a najlepiej Super w górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

poszukuję dobrej cyfrówki, najchętniej Transparenta Reference, ewentualnie Premium, tylko RCA

Wiesz co... przed zakupem porównywałem u siebie obie i szczerze powiem, że nic nie uzasadnia ceny Reference. Może i jakieś różnice były ale nie wiem czy to cena nie grała :) Jeśli w ogóle to na granicy zdrowego rozsądku. Zostawiłem sobie Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuję dobrej cyfrówki, najchętniej Transparenta Reference, ewentualnie Premium, tylko RCA

mogę się zamienić na Transparent Balanced Music Link Super 1 metr

 

miałem kiedyś interkonekt link 100, czy 200, niestety nie zrobił dobrego wrażenia, w przeciwieństwie do wyższych modeli (od Plusa, a najlepiej Super w górę)

Spróbowałbym cyfrówki Harmonixa,porównywałem z kilkoma,o wiele droższymi,i zawsze grała lepiej,i to nie tylko w systemach z Reimyo.

P.S.

Sprawdzałem m.in.,z Transparent Reference,Tarą Labs za 20 dychy,Acrolinkiem 6300.

Edytowane przez stefek

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, opinie są różne. jedni mówią, że między premium a reference różnice minimalne, inni, że przepaść. najchętniej posłuchałbym obu u siebie...

 

Stefek

Jaki konkretnie model Harmonixa polecasz? nie znam oferty tej firmy, ponoć zacna..

dzięki za sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, opinie są różne. jedni mówią, że między premium a reference różnice minimalne, inni, że przepaść. najchętniej posłuchałbym obu u siebie...

 

Stefek

Jaki konkretnie model Harmonixa polecasz? nie znam oferty tej firmy, ponoć zacna..

dzięki za sugestie!

Zdaje się jest tylko jeden model HP-102.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pod koniec roku będę zmieniał kable głośnikowe i tak pomyślałem o Transparencie.Kiedyś miałem ic Transparent Audio Ref xl...byłem zachwycony barwą...jeżeli głośnikowe są tak dobre,to na pewno będę zadowolony.Obecnie mam Acrolinka....przeznaczam na zakup 15-18tys.Jeżeli ktoś ma doświadczenie z tymi kablami to proszę kilka zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie i to dość spore...'-) Znakomite kable, chyba najlepsze jakie znam... Ale przed kupnem dobrze je przetestuj i sprawdż czy z Twoimi Specialami nie będzie za ciemno. Generalnie proponowałbym start od modeli Reference wzwyż. Niżej nie ma co sobie głowy zawracać. Reguła jest taka, że im wyżej w hierarchi, tym lepszy detal i muczos szczegółów, plus świetna dynamika i głębia brzmienia, no i ta barwa... nie popisali się tylko z ceną '-). W samych przewodach Transparent od lat nic nie zmienił i nawet jak robisz upgrade, to kable zostają, a wymieniają tylko networki. Tam tkwi tajemnica. Podajesz jaki masz system, a oni stroją puszki konkretnie pod twój ołtarzyk i długość kabla. U mnie Transparent Reference wprowadza lekką pomroczność ciemną i w porównaniu do Nordostów jest... wieczór, a nie dzień! Z Twoimi gratami nie pakowałbym się chyba w Transparenta, bo i Acuphase jest letko dogrzany i Special 25 nie należy do serii lamp błyskowych. Zresztą sam musisz wypróbować te kombinacje i zobaczysz jak będzie. Opcji jest wiele...

 

PS. Nie znam i nie słyszałem najnowszej serii MM2. Mówią, że rewelacja. Może w przyszłym tygodniu coś wezmę do posłuchania, chociaż szczerze mówiąc jestem w kwestii soundu all set i nie wiem czy mi się chce dalej w to brnąć.

 

Pozdr. M

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dodać dwa słowa...

 

Od dwóch tygodni mam u siebie okazję słuchać kabla zasilającego Transparent Reference XL z serii mm1 i Reference z nowej serii mm2.

 

Muszę przyznać, że jestem zauroczony tym, iż jedna siecówka do CD może tyle dać...i mam tu na myśli Reference XL mm1 (niestety XL nie występuje w nowej wersji mm2, w niej jest tylko Reference i od razu Reference MM2).

 

A co do głośnikowców...Miałem w domu kiedyś Transparent Wave Ultra głośnikowy ale to nie było to...można się po takich próbach zniechęcić do Transparenta (co zapewne wielu robi i uważa te kable za przeciętne). Faktycznie dopiero Reference i najlepiej XL pokazują co potrafią...

 

Siecówka Reference z serii mm2 (3700 PLN) nie ma porównania z Reference XL mm1 (5500 PLN). XL ma barwę, piękną muzykalność, świetny organiczny bas i wybitną średnicę...wrażenia są takie jakby wymieniono w kolumnach tweeter. Jako miłośnik Dynaudio porównam to tak w uproszczeniu.. Reference z serii mm2 to Ecotec - XL mm1 to Esotar;-).

 

Natomiast moje obserwacje dotyczą sprzętu Krella, któremu dobrze robią kable nadające piękną barwę...Accuphase i transparent to może być trochę za dużo barwy...ale kto szuka ten nie błądzi, więc czekam na opinię jak już je przesłuchasz...

 

Moim skromnym zdaniem wyobrażam sobie że wyższe Oracle mogą chyba zabić Transparenta w zakresie barwy, kontroli basu, średnicy i muzykalności...

 

Kiedyś Panowie z HIFI Clubu pokazali mi co potrafią zrobić Transparenty Reference MM2 z klocków McIntosha po 30 tyś...kable były droższe od CD i Wzmaka ale stworzyły spektakl...że wow...

 

Oby jak najwięcej było w Polsce ludzi cieszących się takimi Transparentami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno 1973...może tak być jak mówisz że Accu i Transparent to za dużo barwy,ale spróbuję i posłucham.Ostatnio wstawiłem do siebie ic Acrolinka 6300...dlatego potrzebuję odpowiednich kabli głośnikowych,na pewno nie firmy Acrolink.

 

Gratuluję wyboru. Wybitny kabel...6300 na całe już życie,,,to świetny wybór do Accu i Dynaudio...usłyszysz niemal wszystko...oprócz Transparenta sugeruję spróbować MITa z serii Magnum albo Oracle jeśli budżet uciągnie...

 

Jak Waszym zdaniem Transparent ma sie do MITa?

wiadomo, ze ta sama szkola grania, jednak chodza sluchy, ze transparent to nieco wiecej barwy w przekazie.

pytam tych ktorzy maja praktyczne doswiadczenie.

 

Moim zdaniem jest tak, że u MITa jest szansa kupić dobry kabel za realistyczne pieniądze. Przykład to MIT Magnum MA ok.4500-5000 PLN. Jak porównywałem go z Transparentami z drugiej ręki w tym przedziale cenowym to Magnum kosił je równo...natomiast jeśli możesz na IC wydać koło 10 tyś to prawdopodobnie pojedynek może być bardziej wyrównany...im więcej wydasz tym Transparent będzie trudniejszym przeciwnikiem dla MITa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno 1973..nie mam żadnego doświadczenia z kablami MITa.....myślisz że mógłby się sprawdzić u mnie?.... ,,im więcej wydasz tym Transparent będzie trudniejszym przeciwnikiem dla MITa,, ....napisz coś więcej...

 

Ja też nie miałem doświadczenia z MITami ale jak je usłyszałem u siebie to już nie oddałem. Warunek wazny to aby były to MITy wygrzane, które grały a nie leżały na półce...takie z półki jak słuchałem to mnie zraziły, dopiero otrzymane od znajomego gdzie cały czas pracowały w systemie okazały się dla mnie strzałem w 10...

 

Ważne aby w IC nie próbować niczego poniżej Magnum MA (w Twoim systemie oczywiście)...dla mnie ten własnie model to idealna relacja cena/jakość... jak wygram w lotto to oczywiście lecę kupić Oracle;-)

 

Tranasparent jesr super ale od modelu Reference...w górę...problem polega na tym co pisałem, że Reference XL na przykład to dużo pieniędzy...a MIT to trochę mniej...Transparent więcej barw, MIT więcej przestrzeni, chyba trochę więcej basu (dla niektórych za dużo)...trzeba słuchać.

 

Obaj dystrybutorzy są w Warszawie, niedaleko od siebie więc brać, słuchać a potem decydować...i Audioforte (MIT) i HI FI CLUB (Transparent) to bardzo mili ludzie i chętnie wypożyczą na odsłuch realnie zainteresowanym i poważnym klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno 1973...no to jest o czym myśleć:)....na początku grudnia sprawa z kablami głośnikowymi powinna być już rozwiązana....dziękuję za opis

moreno 1973...no to jest o czym myśleć:)....na początku grudnia sprawa z kablami głośnikowymi powinna być już rozwiązana....dziękuję za opis

 

Jest jeszcze jedna opcja. Kable głośnikowe Harmonix Exquisite. Znam osobę, która ich używa i jest bardzo zadowolona. A przedtem była w posiadaniu kabli 3-4 razy droższych! Jeśli już masz zamiar wydać spore pieniądze to porównaj przynajmniej MITa, Transparenta i te właśnie Harmonixy - ich dystrybutor to przemiły człowiek i wypożyczy bez problemu. Fajnie, że możesz sobie na coś takiego pozwolić...jak już kupować to coś najlepszego na co nas stać albo nawet lepszego niż nas stać;-)...chytry traci dwa razy...Natomiast jeśli kiedyś będziesz myślał o zmianie systemu to szczerze mogę polecić system o cudownej muzykalności i barwie...czyli Reimyo...dla miłosników pięknych barw i muzykalności to taka mała Nirwana;-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno 1973...chyba podobnie myślimy co do kabli..:):) chciałem Ci wcześniej napisać że oprócz Transparenta biorę pod uwagę Harmonixa i to właśnie model Exquisite...Słyszałem o tych kablach dużo dobrego...Kiedyś miałem 2 Harmonixy sieciowe SM350 i byłem z nich zadowolony ale...ostatecznie wstawiłem Argento FMR.Kable Harmonixa mają fajną przyciemnioną barwę- przynajmniej ja tak je odebrałem.Chyba ograniczę się do Transparenta i Exquisite.

 

..gdzie mi myśleć o Reimyo,jestem na etapie składania kabli -może kiedyś,nie wykluczone.Masz rację że chytry dwa razy traci,dlatego staram się unikać półśrodków....na koniec i tak człowiek kupi co wcześniej zamierzał a przy tym kasy więcej straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak dla jasności to Harmonix EXQ nie ma przyciemnionej góry tylko lekko wycofany zakres niskiej góry i wysokiego środka. Dodaje to analogowy klimat w średnicy z zachowaniem wybrzmienia i mikro detali w najwyższej części pasma. Jak niektórzy wiedzą jestem podczas testu 12 kompletów znamienitych kabli w tym wspomnianych Harmonix. W grudniu kończę i podam zainteresowanym wyniki. Harmonix nie ma tak pięknej barwy i dociążenia jak Transparent i nie jest tak precyzyjny i szybki jak kable srebrne ale całościowo na razie wygrywa za sprawą swojej wyrównanej prezentacji. Niemęczący i przyjemny w odbiorze. Póki co jego największy minus to lekkie rozmywanie sceny i konturów. To nie jest typ drapieżnika. Dla porównania warto wziąć kondo SPZ z podwójnym przebiegiem. Kabel srebrny ale z piękną barwą i gładką górą. Po AS mam mieć jeszcze kilka topowych kabli w tym najwyższy Albedo więc będę już wiedział, który kabel wygrał w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności to Harmonix EXQ nie ma przyciemnionej góry tylko lekko wycofany zakres niskiej góry i wysokiego środka. Dodaje to analogowy klimat w średnicy z zachowaniem wybrzmienia i mikro detali w najwyższej części pasma. Jak niektórzy wiedzą jestem podczas testu 12 kompletów znamienitych kabli w tym wspomnianych Harmonix. W grudniu kończę i podam zainteresowanym wyniki. Harmonix nie ma tak pięknej barwy i dociążenia jak Transparent i nie jest tak precyzyjny i szybki jak kable srebrne ale całościowo na razie wygrywa za sprawą swojej wyrównanej prezentacji. Niemęczący i przyjemny w odbiorze. Póki co jego największy minus to lekkie rozmywanie sceny i konturów. To nie jest typ drapieżnika. Dla porównania warto wziąć kondo SPZ z podwójnym przebiegiem. Kabel srebrny ale z piękną barwą i gładką górą. Po AS mam mieć jeszcze kilka topowych kabli w tym najwyższy Albedo więc będę już wiedział, który kabel wygrał w moim systemie.

Jakie kable będziesz testował oprócz EXQ ?......zrobiłeś podział na cenę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie zmiana Premium jest do wzięcia, bo zastąpił go Reference (cyfrówki RCA). Niestety okazało się że jest lepiej, niestety też sporo drożej, ale im dalej tym różnice niekoniecznie większe, a przyrost ceny zapierdziela bez opamiętania...

Czemu w klubie tak szacownych kabli taka cisza???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.