Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam alpha 9 cd warto?


adik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym sobie zrobić jakiś prezent przed końcem świata:> Chodzi mi po głowie wymiana odtwarzacza CD. Obecnie mam modyfikowanego cd rotela RCD-02. Co sądzicie o niegdyś topowej maszynie Arcama-alpha 9 cd? Zgaduję, że to sprzęt z wyższej półki niż rotel i powinien go położyć. Warto kupić ten cd? Może znacie jaieś inne dobrze grające, używane cd w cenie maks do 3000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadałem Alpha 8SE to zdaje się model niżej, bardzo mile go wspominam, to stara seria Arcama robiona w kooperacji z DCS`em (który opracował przetwornik do tego modelu jeśli dobrze pamiętam). Nie ma sensu porównywać tego CD z budżetówką nieważne czy to Rotela czy Marantza, zjada towarzystwo na śniadanie. Bardzo neutralne urządzenie, transparentne, energetyczne, z dobrze kontrolowanym choć może nieco szczuplejszym niż u konkurencji (Meridian, Musical Fidelity) basem. Do masywnego nieco przyciemnninego pieca będzie doskonałym partnerem. U mnie 8ka kapitalnie zgrywała się z MF A3. Jak w dobrym stanie i cenie, warta uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok. 2500 zł. polecam z drugiej ręki model 23T z serii FMJ. Rzadko pojawia się na angielskim ebayu, ale warto poszukać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś oddany "na przechowanie" przez znajomego CD82T z serii Diva.Nie omieszkałem oczywiście zabawić się w mały mecz meridian vs. arcam.Z obydwu brytyjczyków arcam grał bardziej otwartym brzmieniem,mógł też imponować dynamiką.No i tyle chyba jego,poczciwa czarna skrzynka od meridiana zagrała z większym powietrzem,nasyceniem,barwami,zdecydowanie mniej technicznie,cyfrowo od arcama,który także nie rozróżniał planów w głąb.

Arcam jednak ładniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sypnęło arcamami jak z rękawa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz pewne wyobrażenia o brzmieniu tego cedeka. Nie ma bata, że będę go w jakikolwiek sposób modyfikował, żeby nie zbeszcześcić jego zaangarzowania. Jedzie jak nowy nissan skyline, z tą różnicą, że nie potrzeba go tankować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.