Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zasada jest taka , jak jest w kolumnie silne podbicie siodlo na basie to masz większe ciśnienie z basrefleksu wyrzucane, dodatkowo mocne podbicie często powoduje nadmierne ocieplenie przekazu a przy tym wzmocnienie dudnien w akustyce pomieszczenia, nie ma znaczenia czy duża czy mała konstrukcja, ważne jest strojenie i akustyka, masz dobre kolumny słabą akustyke efekt będzie raczej średni , warto sobie zadać pytanie na ile jestem w stanie zaadoptować pomieszczenie poza dywanami kanapą i innymi elementami dekoracyjnymi domowymi a na ile wieszać dyfuzory pochłaniacze etc i znacząco poprawić akustycznie ale często popsuć wizualnie pomieszczenie. Kef ls50 są dosyć bezpiecznymi kolumnami do trudnych akustycznie pomieszczeń nie mają silnego podbicia na basie a raczej jego ładne rozciągnięcie choć ilość basu wg mnie jest całkiem spora z tak małych kontrukcji to np w porównaniu do moich wcześniejszych dynaudio f160 są mniej wymagające w ustawieniu i nie dudnią w pomieszczeniu ale każde pomieszczenie jest idywidualne.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Ciekawa oferta:

http://www.ebay.pl/itm/KEF-LS50-Hi-End-Bookshelf-Speaker-Rare-White-Colour-Limited-Edition-Brand-New-/252025847448?ssPageName=ADME:B:SS:PL:3160

 

Cena rewelacyjna, ale póki co mocno śmierdzi.

Aukcja pojawiła się 14-07

15-07 pojawiły się pierwsze 3 pozytywne opinie i pierwsze zakupy (pomimo dostawy z Chin)

A teraz już lawina zakupów.

Czekam i obserwuje z miesiąc czy sypną się negatywy.

Póki co obstawiam na 60-70% przekręt.

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jakby ktoś był zainteresowany to sprzedaje Kef R-700 6-cio miesięczne z gwarancją jeszcze na 30 miesięcy.

Stan jak ze sklepu. Warto jak ktoś jest na kupnie.

 

http://allegro.pl/kef-r-700-kolumny-podlogowe-gwarancja-okazja-i5557319545.html

 

Tak z ciekawości zapytam czemu sprzedajesz? Na co ciekawego zmieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest ktoś z Warszawy lub okolic i ma u siebie KEF IQ50? Mam okazje kupić te kolumny tylko nie mam możliwości odsłuchu i pomyślałem,

że może któryś z kolegów na forum umożliwił by mi posłuchanie u siebie i wyrobienie sobie opinii.

Oczywiście w ramach podziękowania jakieś 'małe co nie co' oferuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim AV jest test R700 który potwierdza to co o nich piszę od lat .

To BARDZO DOBRE kolumny . Są bardzo neutralne co jak widać nie wszystkim się podoba ale to już nie ich wina a elektroniki , akustyki itd .

Jest też zwrócona uwaga na ten twardy bas który jest domeną właśnie tego modelu . Ani R300 ani R900 nie mają tak podbitego i twardego midbasu a jedynym na niego lekarstwem jest wymiana wygłuszenia komór woofera chociaż sam w sobie jest bdb i potrafi zaskoczyć zwłaszcza tych co lubią słyszeć i poczuć stopę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was porównywał kef R900 z klipsch RF-7ii

Nie porównywałem a w testach są na tym samym poziomie więc kwestia gustu a o tym ty sam musisz zadecydować przy takiej kasie .

Drugie pytanie czy te kef spasują się z moim amplitunerem

A co oznacza spasują ?

Grac będą a jak i czy tobie to będzie odpowiadać znowu ty sam musisz zadecydować mając na uwadze że nowe długo się docierają .

Co do samego amplitunera to masz masę tematów na temat jakości grania amplitunerów vs wzmacniacze w tej cenie .

W skrócie - cudów nie oczekuj .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś trochę rozwinąć?

W czym są za dobre? I czego brakuje temu amplitunerowi?

PS- KLIPSCH RF7 są ok a R900 już nie?

 

Dzięki za informacje

Pozdrawiam

Zakup piec z drugiej reki, nie musi byc nie wiem co, używka za 2000zł, wykorzystaj Pre w ampli i sluchaj muzy z pieca.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że decydując się na amplituner trzeba się godzić na pewne kompromisy. Coś za coś. Samo stereo czy stereo+kino.

Wydaje mi się, że ten AMP ma wystarczająco mocy aby przyzwoicie zagrał w stereo. Może nie zagra jak denon pma2020- i raczej mu bliżej do pma1520 ale to mi na razie wystarczy.Dlatego uznałem że najwięcej poprawy uzyskam przez wymienię frontów a potem - w przyszłości- jak już dojrzeją moje uszy, dokupić jakiś wzmak.

 

Obecnie próbuję stworzyć swoją top 3 listę głośników a potem - jak wspomniał kolega muda44- udać się na odsłuchy.

Na razie to wspomniane klipsche i kef.Jeszcze jednego zestawu szukam.

 

 

Dzięki Panowie za informacje.

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że decydując się na amplituner trzeba się godzić na pewne kompromisy. Coś za coś. Samo stereo czy stereo+kino.

Wydaje mi się, że ten AMP ma wystarczająco mocy aby przyzwoicie zagrał w stereo. Może nie zagra jak denon pma2020- i raczej mu bliżej do pma1520 ale to mi na razie wystarczy.Dlatego uznałem że najwięcej poprawy uzyskam przez wymienię frontów a potem - w przyszłości- jak już dojrzeją moje uszy, dokupić jakiś wzmak.

 

Obecnie próbuję stworzyć swoją top 3 listę głośników a potem - jak wspomniał kolega muda44- udać się na odsłuchy.

Na razie to wspomniane klipsche i kef.Jeszcze jednego zestawu szukam

Łącząc przejrzyście i neutralnie grające kolumny z takim amplitunerem trzeba być ostrożnym bo nie zamaskują jego wad i jak do tego dołączymy żywą akustykę pomieszczenia może być nieciekawie .

Z amplitunerem to prędzej coś na polipropylenie jak Spendor czy Dynaudio.

 

Jak masz możliwość w najbliższych dniach pojawić się z amplitunerem w okolicach Głogowa to zapraszam do siebie .

Moje R900 są po porządnej modyfikacji która dała im dużo więcej barwy a i przy okazji rozdzielczości . Nadal są neutralne ale już nie tak sterylne .

Będziesz miał okazję posłuchać jak grają z Twoim amplitunerem vs PMA2020AE . A że wczoraj całkiem przypadkiem sprzedałem swój samochód i będę potrzebował gotówki na kolejny to i może się dogadamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

po przygodzie z BOSE, Elac, Esa dopadł mnie kilka dni temu KEF, a ściślej q900.

Pyka sobie z audiolabem m-pwr.

Koleżka namawia mnie na zmianę na xq40, ale muszę jakby co dołożyć 4000 PLN, gdyż q900 zakupiłem za 4000.

Czyli 8000 wpłacam i biere xq z ekspozycji sklepowej.

No i rodzi się pytanie, czy te 4000 to adekwatna kwota do przeskoku tej jakości?

Muzyka leci głównie house, trochę jazzu.

Jak koledzy uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje R900 są po porządnej modyfikacji która dała im dużo więcej barwy a i przy okazji rozdzielczości . Nadal są neutralne ale już nie tak sterylne

 

Ile kosztowały części do tej modyfikacji? Bo jesli mniej niż 1000 PLN, to znaczy, że te Kefy były od początku skopane, bo dlaczego producent od razu nie zrobił dobrych kolumn? Pytanie brzmi więc czy kupować skopane, acz trochę naprawione kolumny?

Edytowane przez dd6

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowały części do tej modyfikacji?

3600zł . Można taniej , można drożej ale to był według mnie rozsądny wybór .

 

Bo jesli mniej niż 1000 PLN, to znaczy, że te Kefy były od początku skopane,

Nie są skopane . To przedział cenowy w którym też są oszczędności na szczęście takie które łatwo można poprawić .

Dobrze że budy , głośniki i projekt jest bdb ( R300 , 700 , 900 ) .

 

bo dlaczego producent od razu nie zrobił dobrych kolumn?

Kasa , kasa , KASA !

A i wychodzi na to że w serii R nie chcieli robić konkurencji wyższym modelom . Warto przeanalizować opis Kisiela R900 vs Blade .

Facet zna temat jak mało kto a pisze ...

 

Pytanie brzmi więc czy kupować skopane, acz trochę naprawione kolumny?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tym wpisie .

 

moje ls50 na sprzedaż wystawiam

A jednak ?

Ciężko będzie przeskoczyć tą spójność , rozdzielczość , przestrzeń , stereofonię .

Szkoda że nie ma np LS100 i coaxial z 18cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie... tutaj bez solidnej dawki prądu dźwięk będzie mało satysfakcjonujący....

Zależy jaki polipropylen . Dynaudio potrzebują prądu ale Seasowe midwoofery już nie są pod tym względem tak wymagające chyba że jest ich po kilka na kolumnę jak to robi np Vienna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są skopane . To przedział cenowy w którym też są oszczędności na szczęście takie które łatwo można poprawić .

Dlatego właśnie pytałem o cenę części do modyfikacji, 3600 to bardzo dużo, więc nic dziwnego, że producent nie może tyle dołożyć.

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie pytałem o cenę części do modyfikacji, 3600 to bardzo dużo, więc nic dziwnego, że producent nie może tyle dołożyć.

 

To była wersja na bogato ale same , dużo lepsze wytłumienie to w detalu poniżej stówy . Mogli tez zamiast kondów do tweetera za 7PLN dac te po 20PLN a w torze średniotonowego zamiast elektrolita nawet tani polipropylen za 60zł . W hurcie by wyszło z 200zł a całkiem inne granie . A może doszli do wniosku że tak dobrze grają na tle konkurencji że więcej wkładać nie trzeba ?

A może wieloletnie umowy z producentami tychże części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.