Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przesłuchiwałem kiedyś Nada C356BEE z moimi KEF Q5 i było całkiem nieźle w rocku i popie. Zastanawiam się jednak nad używką Nad C375BEE albo Roksan Kandy K2.

Podoba mi się sposób grania rocka przez Nady jednak wielu pisze, że Kandy K2 będzie pod każdym względem od Nadów lepszy i również świetnie się łączy z Kefami...

A ja niestety nie mogę sobie pozwolić na odsłuchy bo mam wszędzie za daleko...

Co o tym myślicie?

Moglibyście podać jakieś charakterystyczne różnice między C375 a Kandy K2 ?

Jakby te cechy obu wzmacniaczy łączyły się z Kefami Q5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Panowie lutownice w dłoń!

Niedawno zakończyłem tuning moich Kef IQ 9. Wsadziłem nowe zwrotnice z komponentami o tych samych parametrach ale lepszej jakości.

Nie mogę się oderwać od słuchania. Kolumny na nowo odkryte, jakość dźwięku polepszyła się pod każdym względem.

 

Opis procesu i więcej wrażeń tutaj:

http://www.audiostereo.pl/tuning-kef-iq9_99112.html

 

Pozdrawiam wszystkich fanów "naszych" kolumn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączył ktoś z was Kefy Q5 z Naim Nait 5i lub Krell KAV300i ?

Jako, że miałem przez chwilę Q5, miał je również mój znajomy. Nie słyszałem ich w duo z Nait 5i, ale poznałem brzmienie Kefa na wskroś, mając możliwość odsłuchu niejednego już modelu, wydaje mi się, że zgra się to świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pusto strasznie w tym klubie.

Z firmą Kef pierwszy kontakt miałem w 1996r z modelem Coda7.

Kolumny te były moim pierwszym krokiem do lepszego brzmienia i zastąpiły Mildtony 110 :)

 

Kilka dni temu będąc w sklepie u Kolegi Iceman007 miałem okazję posłuchać modelu LS50

Na tanim wzmacniaczu lampowym zagrały tak że miło było ich posłuchać . Czysto , niesamowita równowaga , spójność , przestrzeń i bas który przeczy prawom fizyki :)

Nie tylko brzmienie zwróciło moją uwagę ale i też perfekcyjne i na najwyższym poziomie wykonanie .

 

Jako że lubię większe kolumny dostałem R700.

Wiem ze Kefa wykupiła inna firma i wpompowała trochę kasy.

To widać. Opakowanie na najwyższym poziomie . Tak samo jak perfekcyjne wykonanie i dbałość o detale jak choćby bardzo masywne stopki .

Brzmienie...

No cóż. Napędzane Xindakiem A600P z kilkoma źródłami stworzyły coś czego nigdy wcześniej nie słyszałem.

Pomimo pokoju 18m i dość bliskiej odległości od kolumn stworzyły hektery przestrzeni. Niesamowita spójność , płynność i wgląd w nagrania. Do tej pory słyszałem wiele dobrych kolumn ale albo były przejrzyste ale suche czy metaliczne albo ciepłe a gubiące detal.

Tu udało się połączyć ogień z wodą .

Coś niesamowitego .

Bas szybki , punktowy , bez zamulania czy ciągnięcia się i rezonansów .

Po Codach 7 słuchałem przelotnie kilku modeli tej firmy ale od tego modelu widać że idzie nowe.

W końcu porządnie wykonane , zestrojone i grające kolumny jak przystało na obecne czasy .

Sam jeszcze sie zastanawiam nad innym kolorem ( mam w lakierze fortepianowym ) - okleiną i czy nie postawić na jedną kartę i dozbierać do R900.

Jeszcze jedna uwaga. Kolumny mogą być w małych pomieszczeniach i nie dusza się .

LS50 to mniejsza skala ( możliwości uzyskania max natężenia dźwięku ) tego jak grają R700 a przy swojej cenie są niesamowite .

I 5 lat gwarancji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu będąc w sklepie u Kolegi Iceman007 miałem okazję posłuchać modelu LS50

Na tanim wzmacniaczu lampowym zagrały tak że miło było ich posłuchać . Czysto , niesamowita równowaga , spójność , przestrzeń i bas który przeczy prawom fizyki :)

 

Podobnie mogę scharakteryzować KEF R100, mam je od kilku miesięcy, grają u mnie z NADC326, bas "dociążyłem" subem. Jak na niewielkie rozmiary: zadziwiają. Poprzednio miałem KEF iQ30 - nie ma żadnego porównania: R100 miażdzą. Od razu słychać że jest to dźwięk "o klasę wyżej".

 

Myślałem żeby kupić R300, ale byłby to błąd (mam stosunkowo niewielki pokój).

 

KEF-y może i się nie duszą, ale są to głośne kolumny, więc do małych pokojów (do ok. 15 m2) nie przeginałbym i nie kupował R700. Raczej R500 (jak ktoś woli podłogówki) albo R300 jak ktoś woli przestrzeń w dźwięku jaką dają monitory.

Edytowane przez leon amator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój ma 18 metrów , jest mocno wygłuszony i był robiony pod wyliczone wymiary jako optymalny do słuchania muzyki . Jednak jest to sypialnia i nie brałem pod uwagę że wielkie wyro zje mi bas.

Dlatego żeby mieć dobrą równowagę tonalną muszę dać przewymiarowane kolumny . Z R700 basu jest na styk a nawet ciut za mało .

Dlatego myślałem o R900 ale tu może być przesyt. Gdyby były dostępne ich pomiary to można by je porównać do R700 i na tej podstawie mniej więcej snuć dalsze przypuszczenia.

To co wiem to R700 mają woofery 16,5cm a R900 20cm. Ten sam coaxial ale w R700 jest cięty na 500Hz a w R900 na 400Hz. Czyli nawet jest jeszcze bardziej obciążony .

 

Jak słuchałem LS50 Iceman007 podłączył mi na moją prośbę jakiś model IQ z trzema " głośnikami " niskotonowymi ( tak wiem - jeden głośnik i dwie membrany bierne ) ale LS50 to była przepaść.

Ponoć te nowe coaxial mają zbliżony do topowego modelu Blade .

Tak czy inaczej Kef w końcu się odbił i zrobił naprawdę kawał dobrej roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój ma 18 metrów , jest mocno wygłuszony i był robiony pod wyliczone wymiary jako optymalny do słuchania muzyki . Jednak jest to sypialnia i nie brałem pod uwagę że wielkie wyro zje mi bas.

 

KEF-y zawsze były bardzo wrażliwe na ustawienie i na akustykę pomieszczenia. Trzeba próbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam sympatyków firmy Kef! Tak szukając kolumn aktywnych na zamianę do swoich Microlabów 6c natknąłem się na nowość Kefy X300 A. Małe aktywne kolumienki z wbudowanym Dacem, coś w sam raz dla mnie. Ciężko znaleźć jakieś opinie na ich temat a jak już są to raczej pochlebne. Martwi mnie trochę niskie zejście na basie ale do mojej muzyki to chyba wystarczy. Jak kojarzyć dźwięk Kefa? Czy dzięki zastosowaniu metalowych membran bliżej kolumnom tej firmy do Monitor Audio? Boję się żeby nie było za ostro na górze, wiem po MA że czasem bywało z tym różnie. Wiem że najlepiej udać się na odsłuch ale może ktoś coś doradzi czy warto zainteresować się tymi X300A? W zagranicznym teście porównali je do Adam audio a7x i tam przegrały basem ale miały przewagę w jakości średnicy i muzykalności.

Słuchawki HD800, T1, LCD2, Wzmacniacz/Dac HDVD800,Microlab 7c,Kenwood KT-7020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Witam kolegów.

Zakupiłem ostatnio kolumne centralną XQ2c. No muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem. Na frontach mam duże konstrukcje bo Infinity Reference Series IIIb. A mimo to Kef pokazał w tak zacnym towarzystwie dużą klasę. Nawet się zastanawiam nad dokupieniem KEF-ów XQ5 i zastąpienie nimi tych RSIIIb. Ja ten zestaw używam tylko do kina domowego i dobrze byłoby mieć fronty takie same jak central. I mam pytanie do osób które miały przyjemność posłuchać XQ5. Warto?

A napędzał by je ASR Emitter 1.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam koledzy.

 

Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do iq7se ?

Odkryłem trochę przypadkiem, że jedna z kolumn gra z górnych przyłączy tweeterem i średniotonowym, a druga kolumna tylko tweeterem. Pewnie ktoś kiedyś grzebał przy nich :(

Nie chcę rozkręcać na pałę, żeby czegoś nie popsuć, dlatego potrzebuję instrukcję.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam koledzy.

 

Czy posiada ktoś instrukcję serwisową do iq7se ?

Odkryłem trochę przypadkiem, że jedna z kolumn gra z górnych przyłączy tweeterem i średniotonowym, a druga kolumna tylko tweeterem. Pewnie ktoś kiedyś grzebał przy nich :(

Nie chcę rozkręcać na pałę, żeby czegoś nie popsuć, dlatego potrzebuję instrukcję.

Z góry dzięki

 

W iq7se pewnie powinno być tak samo jak w iq5se, bo oba są 2,5 drożne, górne styki - tylko tweeter, dolne styki - bas + średnica. W iq90, 3-drożnych jest już inaczej - górne - tweeter+średnica, dolne - bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Napisano 16.08.2013 - 19:14

jakie macie spostrzeżenia co do brzmienia Kef R300?, może jakiś opis w odniesieniu do innych modeli i marek

Trudno o lepiej wykonane i grające kolumny 3way w tej cenie.

Przestrzeń , hektary przestrzeni , barwny i wyraźny detal . Bas szybki i dynamiczny .

Przy okazji.

W ostatnim czasie gościły u mnie R700 Piano Black , R700 orzech ...

Obecnie R900 orzech :)

 

Co ciekawe R700 mają ciut lepszą przestrzeń i twardszy , bardziej dosadny bas.

R900 natomiast schodzą znacznie niżej z niesamowitą swobodą basu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem świeżo upieczonym miłośnikiem KEF. Zakochałem się w Calinda, teraz posiadam już Cadenza oraz Celeste III i IV. Jak dla mnie rewelacja. Wiem, że wrzucam kamień w "spokojną toń" fachowców... mimo wszystko, jako laik powiem jak u mnie to wygląda. Głośniki pracowały z Marantz 4300 i Marantz CD48, jestem zachwycony. Zwłaszcza Calinda wbija mnie w pozytywne osłupienie, zarówno z klasyczną muzyką jak i ciężką nutą doom metalu. Ale dość o tym. Problem polega na tym, iż zakupiłem je za małe pieniądzę, skompletowałem głośniki... niestety stan ich obudów jest wielce daleki od jakkolwiek pozytywnego wrażenia wizualnego i tu przechodzę do sedna sprawy. Czy będzie to przegięciem jeśli wykonam nowe kabiny, oczywiście skopiowane z oryginałów ale z dębowego drzewa... podniósłbym też Calindy o jakieś 30cm...w Cadenzie zrobiłym również podwyższenie o 30 cm z tym że pasywny bas ustawiłbym pionowo jak w Calindzie (oczywiście cały czas zachowując pojemność oryginalną). Zastanawiałem się, czy nie będzie to świętokradzctwo, ale stare obudowy na prawdę nie ciesza oka, a same odsłuchowe wzloty tego nie rekompensują... może jakiś komentarz...pozdrawiam.

Taka odpowiedź po latach....

To świetne kolumny, zwłaszcza Calindy - dłuuuuuuugo miałem. Jeśli będzie zgadzał się litraż obudowy, to zmiana materiału na lite drewno nie powinna zaszkodzić... a dodatkową objętość trzeba zapełnić balastem. Może będzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda i ktores zostaja u Ciebie? Jak porownanie z Harpiami i Viennami ktore miales, inna liga czy inne brzmienie.

 

Do 18m2 wydaja sie nawet za duze ale roznie to bywa z kolumnami, mi sie bardziej podobaja orzechowe ale cos mi nie bardzo pasuja te "srebrne" elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie takie male. Fotki robione telefonem, wiec nie najlepszej jakosci.

post-1391-0-81507400-1381274544_thumb.jpg

post-1391-0-71888700-1381274705_thumb.jpg

post-1391-0-70914000-1381274711_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda i ktores zostaja u Ciebie?

Tak - R900 które właśnie rozbebeszyłem i modyfikuję . Obudowa i głośniki wysokich lotów.

Części zwrotnic , okablowanie , gniazda i wygłuszenie - cienizna .

Jak porownanie z Harpiami i Viennami ktore miales, inna liga czy inne brzmienie.

Standardowe Amstaffy są gorsze od R700 i R900 . Wersje z lepszą zwrotnicą na podobnym poziomie.

Zrobiłem też swoją wersję Amstaffów i te rozjechały R900 , dlatego czeka je mod . A widząc co jest w środku liczę na znaczną poprawę .

 

Vienny to inne granie . Bas podobny , średnica bajeczna , góra przeciętna ale brak tej przestrzeni i detali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kłaniam się,

 

Czy ktoś z doświadczonych Kefowców próbował sl50 z lampą? Jeśli zdarzyły się zachwyty proszę się podzielić wrażeniami.

Sl 50 u mnie grają w drugim systemie; niestety słucham ich tylko w weekendy i za każdym razem trzeba poczekać nieco aż się otworzą. Zimne Kefy dla mnie grają za twardo, jak dobrze pochodzą - brzmią aksamitnie i nie tracą wyraźnie jasnego charakteru.

Wydaje mi się że z lepszą lampą poradzą zagrać ładnie.

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja tez chetnie polaczylbym z lampka ale obawiam sie o napedzenie malych LS-ow. Po glowie chodzi mi Unisone Research Simply Italy SE 2x12W.

Jesli uda mi sie go wypozyczyc dam znac co i jak. Jesli UR nie da rady rozwazam rowniez Naima DAC V1 + NAP 100, wzglednie Supernaita.

Tymaczesm KEF LS50 pogrywaja w zestawieniu z Denonem i Teaciem.

post-1391-0-30358800-1384371083_thumb.jpg

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - R900 które właśnie rozbebeszyłem i modyfikuję .

A jakie kable dajesz - góra, środek, dół?

Może czymś się zainspiruję.

Właśnie bawię się z okablowaniem iQ9. Wszędzie dałem Kimbera 4TC. Dół - całe kable, środek i góra po cztery (2X2) żyły. Na razie się osłuchuję. Basu przybyło, lepsza kontrola i wielobarwność. Średnica mi się nieco wycofała, wokal zyskał na naturalności ale się trochę schował. Trochę mi się pogubiło błyskotliwych szczegółów, ale scena jednak się pogłębiła. NIe do końca jestem zadowolony. Jeszcze będę kombinował z ilością żył, może wrócę częściowo do starego okablowania na górze i średnicy. Wszystko jest mocno świeże, na ostateczne wnioski jeszcze przyjdzie czas.

Zwrotnicę będę robił później - wiem jakich zmian można się spodziewać - słyszałem u kolegi.

 

Czy ktoś z doświadczonych Kefowców próbował sl50 z lampą?

Nie wiem, czy Ci to w czymś pomoże. Sl 50 nie znam, ale moje iQ9 zagrały tylko z lampą, być może nie trafiłem na właściwy tranzystor - miałem ich kilka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.