Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ls50. Dla mnie to pomyłka. Potem r300, potem pylony diamond 25, które wszystko grały na jedno kopyto, swym charakterem sprawiały, że wszystko grało podobnie. A wzmacniacz to audio gd Precision 2. I tego wzmacniacza nie chcę zmieniać. Głośniki swoją neutralnością także mi pasują

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, jarrro napisał:

Miałem ls50. Dla mnie to pomyłka.

Dlaczego ?

To znakomite kolumny. Tak sądzi wielu szacownych ludzi ze świata audio. A ja to potwierdzam na bazie swojego doświadczenia. Wymagają bardzo dobrego wzmocnienia. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jarrro napisał:

Nie chce mi się tu dyskutować. Są różne opinie na temat dźwięku i tyle

Pewnie ze tak, ja jednak jestem ciekawy, co ci w nich nie pasowało, dlatego byłbym wdzięczny, jakbyś napisał parę słów. Słuchałeś z subem czy bez? Ja mam LS50M i zgodziłbym się, że bez suba to faktycznie jest pomyłka. Z subem zupełnie inna rozmowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, napiszę parę słów. To były moje pierwsze głośniki, miałem je osiem lat temu. Problem był z basem, część szczegółów po prostu znikała, nie było słychać ich. Kupiłem r300 i tu już było dobrze, ale i one grają wolno i ciemno, jednak rozdzielczość poprawna

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jarrro napisał:

Dobrze, napiszę parę słów. To były moje pierwsze głośniki, miałem je osiem lat temu. Problem był z basem, część szczegółów po prostu znikała, nie było słychać ich. Kupiłem r300 i tu już było dobrze, ale i one grają wolno i ciemno, jednak rozdzielczość poprawna

Twoje spostrzeżenia są właściwe. 

KEF LS50 nawiązują do Rogers LS3/5A, które nie zachwycają basem. R300 mają zdecydowanie więcej basu. KEF LS50 są dobre do małych pomieszczeń - grubo poniżej 16 m2. Ja dopalam sobie bas za pomocą loudness i jest dobrze. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja reakcją była konsekwencją pytania. Wybacz jeżeli Cie to uraziło. Jesteś wieloletnim bywalcem forum a pytanie rodem nowo zarejestrowanego użytkownika. Jak Ci pomóc/zasugerować skoro nikt nie wie jak Ci to gra, co byś zmienił bo określenie neutralny nic nie znaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie uraziło. Takie delikatny nie jestem. Pozdrawiam serdecznie

Dla mnie słowo "neutralny" oznacza, że sprzęt pokazuje dźwięk takim , jakim jest, bez kolorowania. Słabe nagrania brzmią słabo, a dobre znakomicie. Może kolorowanie będzie lepszym określeniem.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mnie nie dziwią rozczarowania LS50 i innymi kolumnami KEF'a jeśli nie mają odpowiedniego sprzętu towarzyszącego. KEF robi świetne rzeczy w dobrych pieniądzach, natomiast żeby to rozruszać to już inna bajka. 

Dla mnie KEF to właśnie neutralność. Nie tylko na pomiarach - gdzie ich liniowość ładnie wychodzi. Inna sprawa, że nie każdemu odpowiada ich charakterystyka. To specyficzne granie. Jeśli więc nie ma odpowiedniego budżetu i cierpliwości, a i komuś nie do końca odpowiada to co KEF sobą reprezentuje to po co się mordować 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, timeislife napisał:

Kompletnie mnie nie dziwią rozczarowania LS50 i innymi kolumnami KEF'a jeśli nie mają odpowiedniego sprzętu towarzyszącego. KEF robi świetne rzeczy w dobrych pieniądzach, natomiast żeby to rozruszać to już inna bajka. 

Dla mnie KEF to właśnie neutralność. Nie tylko na pomiarach - gdzie ich liniowość ładnie wychodzi. Inna sprawa, że nie każdemu odpowiada ich charakterystyka. To specyficzne granie. Jeśli więc nie ma odpowiedniego budżetu i cierpliwości, a i komuś nie do końca odpowiada to co KEF sobą reprezentuje to po co się mordować 😛

Witam 

Zgadzam się z przedmówcą, miałem kilkanaście par kolumn i za każdym razem podłączenie dwa a nawet trzy razy droższej elektroniki windowalo brzmienie o co najmniej poziom wyżej. 

Teraz mam LS 50 kupione z czystej ciekawości i jest tak samo czym lepsza elektronika tym lepiej grają. 

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, puszkin napisał:

To taki trochę strzał w kolano. Mieć kolumny za 3-5k i musieć kupić elektronikę za 15-20 żeby cieszyć się z dźwięku. No ale fakt, kef lubi drogie towarzystwo. 

KEF LS50/Meta świetnie zgrywają się z Sabajem A30A za 2K zł. Warunek to dobre źródło cyfrowe i dobry kabel zasilający. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marcinoss26 napisał:

 

Teraz mam LS 50 kupione z czystej ciekawości i jest tak samo czym lepsza elektronika tym lepiej grają. 

Pozdrawiam Marcin

A zna ktoś z Was przypadek żeby kolumny grały coraz gorzej podpinane do coraz to lepszej elektroniki ???

Ja osobiście nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jarrro napisał:

A R700 jakiego minimalnego metrażu potrzebują?
Mam 21 m. Czuję, że to za mało

Zmiana r500 na r700 moim zdaniem nie da Ci poprawy, której oczekujesz. To samo granie tylko większy wolumen dźwięku. Niczego nie zyskasz, a możesz sobie narobić dużych problemów z basem. 21 metrów to jest zdecydowanie zbyt mało, żeby te głośniki rozwinęły skrzydła. Jeżeli lubisz Kef, myśl minimum o wymianie na serię nowszą czyli R5. Taka zabawa jest warta świeczki, to nie jest ewolucja, a rewolucja. Miałem R700, teraz mam R7, porównywałem je bardzo długo bezpośrednio. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jarrro napisał:

A R700 jakiego minimalnego metrażu potrzebują?
Mam 21 m. Czuję, że to za mało

R700 moim skromnym zdaniem to 30 mkw. Słuchałem kilka lat temu tego modelu z różnymi wzmacniaczami i już nie mieliśmy pomysłu co podłączyć bo z niczym nie grały w przeciwieństwie do Ls50 i R300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarrro napisał:

Pamiętam, kiedy wchodziła nowa seria KEF, ludzie mówili, że kompletnie nie słychać różnicy pomiędzy starą seria a nową

W takim razie życzę Ci powodzenia. Szkoda mojego czasu. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarrro napisał:

@staropolanka2000
Czemu się denerwujesz? Przytoczyłem opinie innych, własnego zdania nie mam. Logicznie rzecz biorąc, r3,4,7,11 muszą lepiej grać, by miało to sens

Ja się nie denerwuje. Tylko Ty przytaczasz opinię jakichś innych, a ja te kolumny miałem obok siebie w domu przez dwa lata. Chyba rozumiesz, że w systemie audio wszystko ma znaczenie? Ktoś porównywał te kolumny z kiepskim wzmacniaczem lub źródłem i mu mogło nie zagrać. Lub cokolwiek innego miał skopane w systemie. R700 sprzedałem 2 miesiące temu. W całej tej serii jest dokładnie ten sam głośnik coaxial, różnica jest w wielkości głośników basowych i wielkości skrzynek. Chcesz progresu to wyjdź poza to. Kup nowszą serię,albo idź całkiem w inną stronę, na Kef świat się nie kończy. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.