Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Jak combo to Lyngdorf tdai-2170 lub nowszy 1120. Ale czy one dadzą taki drive jak ten MF? On ma 2x250 przy 8ohm? Czemu chcesz kombinować? 

MF A5 się odmeldował... 

 

Lyngdorf wzmak D? w sumie mi nie przeszkadza, pod warunkiem, że bedzie za mordę trzymał KEF`y.

Edytowane przez JacekRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno do tych kolumn szybki i mocny tranzystor. Primare i35, Leema Tucana 2. Obie opcje dobre, ale każda zagra zupełnie inaczej. Chociaż w tym budżecie będzie ciężko teraz kupić. No i to są czyste wzmacniacze. Nie sluchalem tego daca wbudowanego w Primare, ale cudów się nie należy spodziewać. Może wypożycz Lyngdorfa 1120, już będziesz mądrzejszy. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lyngdorf 1120 i Tucana nie byłyby za słabe? a co z rynkiem wtórnym, mam na myśli retro wzmaki o dużej mocy, typu Sansui/Rotel, ewentualnie JVC JR-S501, takie 120watowe "dziadki" poradziłyby sobie?

A co z NAD`ami, Naim`ami, starymi Sony/Yamaha ?

Edytowane przez JacekRS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będą za słabe. Ja gram teraz z Kef R7 w klasie D i jest bardzo dobrze. A Tucana to jest inna galaktyka. Wzmak o potężnej mocy i dynamice. Jeżeli tego oczekujesz, to na pewno się nie zawiedziesz. 

Co do Vintage, nie pomogę. Nie wiem. Może ktoś ci coś doradzi. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JacekRS napisał:

Tucana interesujący, ale budżet nie ten.

Tak sobie myślę, jeżeli pasuje Ci MF to może rozejrzyj się za używanym M6si? On gra ciepłym, przyciemnionym dźwiękiem, do jasnych Kef może pasować i mocy mu nie braknie. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JacekRS napisał:

Nie wiesz… jednym pilotem m6si i cd a5.5 ogram?

Nie mam pojęcia, napisz w klubie MF, na pewno ktoś Ci odpowie. 

Jeszcze możesz sprawdzić Rotela 1592, pasuje do Kef i ma przyzwoity dac na pokładzie. W Top Hifi możesz wypożyczyć, jak się potargujesz to zmieścisz się w budżecie. Używanego też widziałem niedawno na giełdzie. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, JacekRS napisał:

Ten Lyngdorf 1120 i Tucana nie byłyby za słabe? a co z rynkiem wtórnym, mam na myśli retro wzmaki o dużej mocy, typu Sansui/Rotel, ewentualnie JVC JR-S501, takie 120watowe "dziadki" poradziłyby sobie?

A co z NAD`ami, Naim`ami, starymi Sony/Yamaha ?

W naima raczej bym nie szedł choć to dobry partner dla kefa. Za dużo kombinowania bo jak wiadomo sama integra naima to dopiero połowa sukcesu. Warto posłuchać arcama a39 lub jak się znajdzie używka to a49. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcinoss26 napisał:

Witam wszystkich. 

Dołączam do klubu ze swoimi LS 50 w pierwszej wersji. W tej chwili grają u mnie z Rougem Sphinx2. Ile godzin trzeba je " wygrzewać "? 

Jakieś sugestie co do wzmacniacza myślę o Heglu może Atollu...? 

Pozdrawiam

Jak ci dobrze gra to po co zmieniać ?

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolumn do pokoju 14m2. Spodobały mi się wyglądowo Kef Q5 oraz IQ50, czy mógłby ktoś opisać różnice między tymi modelami oraz czy dobrze szukam? Muzyka jaką preferuje to jazz, rock. Lubię ciepłe kolumny z delikatną górą. 

Elektronika: marantz pm17 mk2, cd17, 6170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piopio napisał:

Wzmacniacz za 10K do R500 to marnotrawstwo pieniędzy.

Nie chce się czepiać ale @jarrro napisał do 10k. Poza tym w naszej pasji chyba nie jest niczym dziwnym kupowanie na wyrost. W przyszłości może pokusi się na wymianę kolumn adekwatnych do pieca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Piopciu nie kuma że do 10k to nie to samo co za 10k. 😀 😀 😀 

za 8-9K też będzie marnotrawstwo, mądralo 

35 minut temu, puszkin napisał:

Nie chce się czepiać ale @jarrro napisał do 10k. Poza tym w naszej pasji chyba nie jest niczym dziwnym kupowanie na wyrost. W przyszłości może pokusi się na wymianę kolumn adekwatnych do pieca. 

 

To lepiej kupić kolumny za 10K, sprzedać R500 i kupić za to piecyk 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to konkretnej recepty. Jak mu r500 pasują to lepiej poszukać fajny wzmak. Na rynku w tej cenie jest tego od zatrzęsienia. Mi r500 przypadły do gustu jedynie optycznie natomiast dźwiękowo 🙉....  U właściciela zagrały zdecydowanie lepiej. 

Kilka lat temu zrobiłem sobie nawet pamiątkowe zdjęcie

IMG_20180911_105527.jpg

Lsy z t5 grały znakomicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, puszkin napisał:

Jarrro, nikt Ci nie doradzi dobrze. Każdy podpowie wg własnych preferencji. Podejrzewam, że wspominana przez Ciebie neutralność dla mnie i dla Ciebie zabrzmi inaczej. 

Kolumny nie zmieniaj. Poszukaj raczej pieca zgodnie z założeniem 

Ja bym jednak optował za lepszymi kolumnami. np. KEF R5. Albo super opcja - KEF LS50 Meta + sub KC62 + Sabaj A30A (nie potrzebuj DAC bo to wzmacniacz cyfrowy). Ale to wzmacniacz tylko do streamingu. Za to gra rewelacyjnie. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.