Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, puszkin napisał:

A tak na marginesie to CA Dac Magic to świetny DAC za rozsądne pieniądze. 👍

Potwierdzam, jestem z niego (DacMagic200m) bardzo zadowolony.

A wracając do doboru wzmacniacza, nie napinam się strasznie bo wiem że nie jest to prosta sprawa, dlatego warto posłuchać opinii i sugestii ale wybór na pewno poprzedzić odsłuchem.

Intryguje mnie Rotel A11 Tribute. Mam nawet możliwość odsłuchu i porównania z moim obecnym Denonem PMA-495r na Kefach q350, ale salon jest poza miejscem zamieszkania a czasu na to na razie brak.

Support u producenta KEF-ów natomiast poleca Hegla H95 oraz Arcama SA30 jako drugi wybór (dla mnie to zbyt wysoki pułap cenowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam .

 

Mój system to: CD Onkyo C-7030, Streamer Yamaha NP-S303 ( Oba po modyfikacji kolegi M..a44 ) +DAC Gustard X26PRO + 2 x KECES S125 ( końcówki mocy w układzie mono) + Monitor Audio Silver 300. Zasilanie Solid Core Audio. IC Ricable Dedalus, XLR Van den Hul The D 102 III Hybrid.

Głośnikowe Chord Clearway.

 

Moje pomieszczenie odsłuchowe to ok 50m2 ( przy podłodze)  w tym skosy , czyli kubatura jak w 41m2 liczyłem . 

 

Niestety MA SILVER 300 nie dają rady wypełnić takiego pomieszczenia " potęgą muzyki" . Jest szczegółowo, przyjemnie na średnicy i górze . Dobra sceną i przestrzeń, lokalizacja instrumentow , ale brakuje przyjemnego dobrze zorganizowanego basu .

Zastanawiam się nad zmianą MA na KEF R700 lub R900 a najlepiej na R7 używane . 

Co polecacie ??

Pozdrawiam

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bierzesz pod uwagę impedancję, która nominalnie wynosi około 4 omów a realnie schodzi wyraźnie poniżej tej wartości😁

3 godziny temu, carlos med napisał:

brakuje przyjemnego dobrze zorganizowanego basu .

KEF-y nie mają przyjemnego, dobrze zorganizowanego basu. Mają albo rewelacyjny albo koszmarny i przewalony. W zależności od wzmacniacza, który jest w stanie je okiełznać albo nie daje sobie z tym rady. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, carlos med napisał:

brakuje przyjemnego dobrze zorganizowanego basu

Brakuje basu, bo MA Silver 300 nie odtwarzają niskiego basu. Mają podbity bas 100 Hz, ale poniżej 50 Hz już słabo. Test ze strony:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/1818-monitor-audio-silver-300

 

2018-07-26-TST-Monitor-Audio-Silver-300-m1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, piotrek7 napisał:

Oczywiście bierzesz pod uwagę impedancję, która nominalnie wynosi około 4 omów a realnie schodzi wyraźnie poniżej tej wartości😁

KEF-y nie mają przyjemnego, dobrze zorganizowanego basu. Mają albo rewelacyjny albo koszmarny i przewalony. W zależności od wzmacniacza, który jest w stanie je okiełznać albo nie daje sobie z tym rady. 

 

Zgadza się , że impedancja nominalna to jakieś uśrednienie , zwykle zawyżone przez producenta i w całym spektrum częstotliwości schodzi czasem bardzo nisko. I to ma znaczenie bo jak producent przesadzi z marketingiem "ohmowym" ( i tak chyba jest w KEF które jak już teraz przeanalizowałem są raczej 4 ohm) to realnie nie jest 8 tylko 6 albo nawet 4 ohm .

Polecam artykuł:

https://muzykaitechnologia.pl/praca-koncowek-mocy-na-obciazeniu-2-ohm_69508/

Udało mi się skontaktować z jego autorem , a gość ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie ze sprzętem estradowym.  Ocenił moje końcówki mocy jako solidnie wykonane z dobrymi zabezpieczeniami . Co do obecnych Monitor Audio nie widzi zagrożenia bo schodzą do 3,5ohm ale tylko przy 146Hz i to nie jest problem .

W związku z powyższym KEF raczej niestety odpadną . Czytałem , że R900 jest takie jak piszesz przytłaczające basem ,a R11 gra super , tylko cena i te ohmy.

Nie wiem czy nie skuszę się na MA SILVER 500. Im bliżej z impedancja do Silver 300 ,znam to brzmienie i podoba mi się, a zagrają napewno potężniejszym basem . (Głośnik basowy 2x8" vs 2x6" w Silver 300). Mają teraz rewelacyjną cenę szczególnie seria 6G , z której Silver 300 mam, albo z nowej serii G7 chociaż nie wiem czy warto tyle dopłacić.

Opcja jest też MA GOLD 300 ,napewno zagra szlachetniej niż seria Silver , ale kosztuje dużo więcej i mocowo będzie raczej to samo co Silver 500, a GOLD to już ewidentnie 4 ohm.

Póki co zmieniłem kabel głośnikowy Chord Clearway, który gra bardzo neutralnie , jasno i MA chyba za jedno na Tellurium q Black II i zrobiło się cieplej i bardziej analogowo.

27 minut temu, marek.pap napisał:

Brakuje basu, bo MA Silver 300 nie odtwarzają niskiego basu. Mają podbity bas 100 Hz, ale poniżej 50 Hz już słabo. Test ze strony:

https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/1818-monitor-audio-silver-300

 

2018-07-26-TST-Monitor-Audio-Silver-300-m1.png

Myślisz, że Monitor Audio Silver 500 to będzie dużo lepszy efekt końcowy na basie ??

2018-07-26-TST-Monitor-Audio-Silver-500-m1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marek.pap napisał:

Obawiam się, że będzie jeszcze gorzej z niskim basem. Na 40 Hz jest już zapaść na charakterystyce.

Ale na 30hz jest dużo lepiej , może jako całość , z tym "podbiciem " przy 100hz da dobry efekt . 

Bardzo fajna ta strona z testami . Porównałem z KEF R11 no te to ciągną od dołu już , ale za to przy 100hz mają jak to nazwałeś zapaść . Na pewno to inny bas, ale i konstrukcja i ...cena . 

2018-12-21-TST-KEF-R11-m1.png

9 minut temu, marek.pap napisał:

Obawiam się, że będzie jeszcze gorzej z niskim basem. Na 40 Hz jest już zapaść na charakterystyce.

Polecił byś jakieś głośniki biorąc pod uwagę problem o ,którym mowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić jak będą grały jakieś głośniki w konkretnym pomieszczeniu. Przecież bardzo ważna jest też akustyka pomieszczenia. Ale polecam zastanowić się nad głośnikami aktywnymi. Dzięki aktywnej korekcji, mają bardziej wyrównane pasmo.

Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

Ale na 30hz jest dużo lepiej , może jako całość , z tym "podbiciem " przy 100hz da dobry efekt . 

Bardzo fajna ta strona z testami .

Oceniasz głośniki i przewidujesz jak będą grały na podstawie wykresów? Dobre. A uwzględniasz różnicę środowiska pomiarowego gdzie dokonywano pomiarów w stosunku do pomieszczenia, w którym będą grały u Ciebie? Własny słuch a nie wykresy. To jest wyznacznik jakości dobrego grania. 

Testy i strony z testami są do D........  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotrek7 napisał:

Oceniasz głośniki i przewidujesz jak będą grały na podstawie wykresów? Dobre. A uwzględniasz różnicę środowiska pomiarowego gdzie dokonywano pomiarów w stosunku do pomieszczenia, w którym będą grały u Ciebie? Własny słuch a nie wykresy. To jest wyznacznik jakości dobrego grania. 

Testy i strony z testami są do D........  

Tez tak myślę , to nie ja wyskoczyłem z wykresem , chociaż daje to jakiś wstęp informacyjny, ale wrażenia odsłuchowe szczególnie u siebie mogą pokazać i pewnie zwykle tak jest że te wykresy to tylko fizyka .

W każdym wykresie jest coś nie halo , nic nie mogłoby dobrze brzmieć , a to nieprawda.

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć sporo wiedzy i doświadczenia aby prawidłowo interpretować testy i aby ta interpretacja miała jakąkolwiek wartość poznawczą. Dlatego ja ............ nie zawracam sobie głowy testami, wykresami. Opieram się na tym, co sam usłyszę i co jestem w stanie zinterpretować w oparciu o moje zmysły i poczucie estetyki. Cmokanie nad testami i wykresami w oderwaniu od realnego, słyszalnego dźwięku w danej konfiguracji i określonym środowisku akustycznym to zwykłe pajacowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, piotrek7 napisał:

Trzeba mieć sporo wiedzy i doświadczenia aby prawidłowo interpretować testy i aby ta interpretacja miała jakąkolwiek wartość poznawczą. Dlatego ja ............ nie zawracam sobie głowy testami, wykresami. Opieram się na tym, co sam usłyszę i co jestem w stanie zinterpretować w oparciu o moje zmysły i poczucie estetyki. Cmokanie nad testami i wykresami w oderwaniu od realnego, słyszalnego dźwięku w danej konfiguracji i określonym środowisku akustycznym to zwykłe pajacowanie.

Zgadzam się. Dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego tylko na podstawie wykresu kolega @marek.pap od razu ocenia , że mocniejsze , z większymi głośnikami basowymi Silvery 500 zagrają na basie jeszcze gorzej niż mniejsze 300. To mi się za przeproszeniem kupy nie trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, carlos med napisał:

że mocniejsze , z większymi głośnikami basowymi Silvery 500 zagrają na basie jeszcze gorzej niż mniejsze 300. To mi się za przeproszeniem kupy nie trzyma. 

Bo o tym decyduje strojenie głośnika. Sama wielkość przetwornika to tylko jeden z elementów układanki a nie jedyna zmienna. KEF R700 grają bardziej ofensywnym i mocniejszym basem (a przy tym lepszym) od R900. To tak jeśli już jesteśmy w klubie tej marki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotrek7 napisał:

Bo o tym decyduje strojenie głośnika. Sama wielkość przetwornika to tylko jeden z elementów układanki a nie jedyna zmienna. KEF R700 grają bardziej ofensywnym i mocniejszym basem (a przy tym lepszym) od R900. To tak jeśli już jesteśmy w klubie tej marki 

A R7 lub R11  to Twoim zdaniem duży przeskok w porównaniu do odpowiednio R700 lub R900 ?? Na moje 45m2 ( kubatura jak przy 41m2 pomieszczenia o wys . 2,6m) które powinienem bardziej brać pod uwagę ?? 

Planuję wypożyczyć KEF i MA SILVER 500 i porównać u siebie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Nie miałem okazji posłuchać tych nowych więc nie wypowiadam się. 

R900 mają basowe woofery takiej samej wielkości jak MA SILVER 500 , wiem , że to nie jedyne co decyduje , ale czy grają od nich "potezniej " w sensie lepiej wypełnia takie pomieszczenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R7 są lepsze od R700, biorąc pod uwagę nieznaczną obecnie różnicę w cenie za nowe, dołożyłbym do R7. Osoby, które twierdzą, że nie ma różnicy, słuchały ich pewnie w przypadkowych konfiguracjach przez 5 minut w salonie. R7 mają zdecydowanie lepszy, bardziej szczegółowy głośnik coaxial, grają ciut ciemniej, co powoduje, że nie drą się jak siedemsetki na większych głośnościach. Czy wystarczą na 45 metrów? Być może, warto sprawdzić. R900 i R11 nie słyszałem, ale sporo można znaleźć opinii, że R700 są bardziej udane od 900.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A co jest lepsze: kawa czy ryba z frytkami? Pytanie samo w sobie jest pozbawione sensu 

O wyższości jednych nad drugimi decydują subiektywne preferencje słuchacza i konfiguracja, w której grają te głośniki a nie "fakt wrodzonej lepszości" 

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze sobie  zjedz kawe i popij ryba z frytkami.Twoja odpowiedz jest durna i nijaka  jak nie wiesz i nie slyszales kolumn , o ktore pytalem to sie nie odzywaj , a prosze o odpowiedz tych ktorzy je slyszeli i napisali  , ktore kolumny sa lepsze albo w ktorych aspektach  jedne maja przewage na drugimi z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytanie, taka odpowiedź.

Dwa różne głośniki o zupełnie różnym stylu grania. Równorzędne. Dlatego pytanie który jest lepszy nie ma sensu.  A sposób zadania pytania dowodzi, że nie masz zbytniego pojęcia o co pytasz. Gdybyś potrafił ze zrozumieniem przeczytać odpowiedź, zrozumiałbyś (i co najwyżej potraktowałbyś ją z przymrużeniem oka) zamiast napinać się jak gumka w gaciach 

I błędnie zakładasz, że ich nie znam😉

A poza tym powinieneś chyba napisać odwrotnie  "zjedz rybę z frytkami i popij kawą" a nie 

47 minut temu, abrakadabrahokuspokus napisał:

To moze sobie  zjedz kawe i popij ryba z frytkami.

Kawa to napój . Ją się pije w przeciwieństwie do frytek. I ryby 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, abrakadabrahokuspokus napisał:

To moze sobie  zjedz kawe i popij ryba z frytkami.Twoja odpowiedz jest durna i nijaka  jak nie wiesz i nie slyszales kolumn , o ktore pytalem to sie nie odzywaj , a prosze o odpowiedz tych ktorzy je slyszeli i napisali  , ktore kolumny sa lepsze albo w ktorych aspektach  jedne maja przewage na drugimi z gory dziekuje

Strasznie obcesowy jesteś. To nie forum onetu. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek tutaj chciał z tobą jeszcze rozmawiać po tym co zaprezentowałeś. 🤷‍♀️

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Panowie szybkie pytanie, czy R11 będzie dobrym kompanem do musical fidelity nu vista 600.

Szukam kolumn w miarę uniwersalnych, poprzednie kolumny dali rubicon 8 były ok ,bas piękny, średnica super  ale brakowało  rozdzielczości  na górze (przygaszone)

Pomieszczenie dobrze zaadoptowane ,28 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, czy ktoś dokonał porównania słuchowego R3 i R5 (ew. też R7)? W sieci jest sporo opinii, ale w większości "teoretyków-gawędziarzy", którzy uważają, że taka czy inna konfiguracja według nich zabrzmi tak, czy siak. Parametry są generalnie podobne, nie brakuje opinii, że brzmią podobnie, ale jednak różnią się wooferami - R3 ma jeden ale nieco większy, R5 dwa mniejsze i symetryczne. Jaki to by miało wpływ zwłaszcza na średnicą i scenę? Bo wg danych bas schodzi w zasadzie tak samo (pytanie jak z kontrolą - spodziewałbym się w że na mniejszych wooferach R5 może być "krótszy"). Pewnie wybiorę się do salonu i posłucham, ale może ktoś już te drzwi wyważał?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.