Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  306 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.12.2022 o 22:37, filok napisał:

A jak wychodzi porównanie Arcama A39 z A29 ? Naimy mają dobrą opinię w graniu ale w trwałości już gorzej (psują się )

Naim się nie psuje jedynie ma swoje "wady", które z punktu widzenia czytelnika a nie posiadacza mogą snuć takie wnioski.

Od już 9 lat jestem posiadaczem tej marki i przerobiłem większość wzmacniaczy zintegrowanych od 5i po obecną dzielonkę 282/250. Nigdy nic się nie zepsuło. 

Sam wzmacniacz np xs2 to jednak część układanki bo do tego trzeba źródło dobrać najlepiej tej samej marki żeby można było połączyć się zalecanym din-em itd. 

W tym konkretnym wypadku raczej skłaniał bym się ku A39. Jedwabna góra i plastyczny bas z tymi Kef-ami może się spodobać. 

Ja A39 porównywałem z Supernaitem mk1 i ten też wygrał ale podejrzewam , że kluczem tu było źródło też od naima i dlatego była lepsza synergia. ( porównanie robiłem na KEF ls50 )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, puszkin napisał:

Naim się nie psuje jedynie ma swoje "wady", które z punktu widzenia czytelnika a nie posiadacza mogą snuć takie wnioski.

Od już 9 lat jestem posiadaczem tej marki i przerobiłem większość wzmacniaczy zintegrowanych od 5i po obecną dzielonkę 282/250. Nigdy nic się nie zepsuło. 

Sam wzmacniacz np xs2 to jednak część układanki bo do tego trzeba źródło dobrać najlepiej tej samej marki żeby można było połączyć się zalecanym din-em itd. 

W tym konkretnym wypadku raczej skłaniał bym się ku A39. Jedwabna góra i plastyczny bas z tymi Kef-ami może się spodobać. 

Ja A39 porównywałem z Supernaitem mk1 i ten też wygrał ale podejrzewam , że kluczem tu było źródło też od naima i dlatego była lepsza synergia. ( porównanie robiłem na KEF ls50 )

 

Masz całkowitą rację ! Jeśli się nie miało bezpośrednio do czynienia z danym sprzętem i odsłuchami to wysuwanie wniosków na podstawie wyczytanych informacji jest trochę bez sensu .Jednak nie mając możliwości odsłuchu i "dotknięcia" takiego sprzętu czytanie waszych i nnych opinii daje mi przynajmniej namiastkę tego co mnie może czekać.Fajnie by było mieć możliwość odsłuchu u siebie używanych wzacniaczy przed zakupem no ale tak to nawet w Erze się nie da 🙂 W moim przypadku będzie to raczej totalnie zakup w ciemno i albo się wpasuje w mój system albo nie taka ruska ruletka 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Cześć, poważnie zastanawiam się nad zakupem używanych Kef LS50 (stwierdziłem, że różnicę w cenie względem Mety wolę ulokować we wzmacniaczu i subie), jednak słuchałem tylko Meta w połączeniu z SMSL A300 i mimo pewnych wyśmienitych cech było słychać, jak bardzo ten wzmacniacz je ogranicza. Mój budżet na używany wzmacniacz to max. 3000zl. Muszę od razu też rozważyć ten zakup, żeby nie okazało się, że zostanę z kolumnami, które są nie do napędzenia przez klocki w tym budżecie. Myślałem o Heglu H80, Atollu IN100SE, Cyrus One i Rega Brio-R (na razie kolumny stałyby na biurku więc wolałbym coś małego), którą mogę kupić w moim mieście za 1500zl. Tylko tu pojawia się problem - w przyszłości będę chciał dokupić suba, na co mam zwrócić uwagę przy wyborze wzmacniacza żeby dobrze zintegrować subwoofer? Jak rozumiem, musiałby on mieć dedykowany sub out i filtr dolnoprzepustowy? Chciałbym zupełnie odciążyć woofery LS50 od reprodukcji basu, poza tym nie chcę, żeby jakiekolwiek częstotliwości były odtwarzane równocześnie przez sub i kolumny. Tylko z tego co wiem, niewiele wzmacniaczy taką funkcję posiada, czy jest ona rzeczywiście niezbędna? Moglibyście coś doradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, LeonidK napisał:

Cześć, poważnie zastanawiam się nad zakupem używanych Kef LS50 (stwierdziłem, że różnicę w cenie względem Mety wolę ulokować we wzmacniaczu i subie), jednak słuchałem tylko Meta w połączeniu z SMSL A300 i mimo pewnych wyśmienitych cech było słychać, jak bardzo ten wzmacniacz je ogranicza. Mój budżet na używany wzmacniacz to max. 3000zl. Muszę od razu też rozważyć ten zakup, żeby nie okazało się, że zostanę z kolumnami, które są nie do napędzenia przez klocki w tym budżecie. Myślałem o Heglu H80, Atollu IN100SE, Cyrus One i Rega Brio-R (na razie kolumny stałyby na biurku więc wolałbym coś małego), którą mogę kupić w moim mieście za 1500zl. Tylko tu pojawia się problem - w przyszłości będę chciał dokupić suba, na co mam zwrócić uwagę przy wyborze wzmacniacza żeby dobrze zintegrować subwoofer? Jak rozumiem, musiałby on mieć dedykowany sub out i filtr dolnoprzepustowy? Chciałbym zupełnie odciążyć woofery LS50 od reprodukcji basu, poza tym nie chcę, żeby jakiekolwiek częstotliwości były odtwarzane równocześnie przez sub i kolumny. Tylko z tego co wiem, niewiele wzmacniaczy taką funkcję posiada, czy jest ona rzeczywiście niezbędna? Moglibyście coś doradzić? 

SABAJ A30A spełni w 100% Twoje oczekiwania. W cenie do 3000 nie znajdziesz nic lepszego co dobrze napędzi KEFy. No i masz DAC już z głowy 😉 

1 minutę temu, Piopio napisał:

musiałby on mieć dedykowany sub out i filtr dolnoprzepustowy? Chciałbym zupełnie odciążyć woofery LS50 od reprodukcji basu, poza tym nie chcę, żeby jakiekolwiek częstotliwości były odtwarzane równocześnie przez sub i kolumny.

To potrzebujesz filtr górnoprzepustowy. A mało, który wzmacniacz ma.

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 2.12.2022 o 22:37, filok napisał:

Naimy mają dobrą opinię w graniu

Do szeroko pojętego plumkania i wokali tak, ale z drive to przeciętnie. Skoro założyciel wątku ma Rotela to Naim tak ale do sypialni do usypiania.

Godzinę temu, LeonidK napisał:

Mój budżet na używany wzmacniacz to max. 3000zl.

Czyli jak dołożysz to może będzie na Rotela 1572.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeonidK napisał:

Słyszał ktoś może te Kefy z NuPrime IDA-8?

Kompletnie Ciebie nie rozumiem. Daję Ci propozycję wzmacniacza, który z KEFami gra śpiewająco a Ty wymyślasz jakieś dziwne kombinacje.

Wpadnij do mnie to posłuchasz SABAJA z KEFami. Przekonasz się o czym mówię.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, przez ostatni miesiąc czytania trafiłem na jakieś 10 wzmacniaczy i tyle samo kolumn, które 'są zdecydowanie najlepsze w swojej klasie cenowej, rozwalają konkurencję do 3000zl i brzmią jak sprzęty 2/3/4/5 razy droższe (niepotrzebne skreślić)'. Każdy z nich miał mniej więcej tyle samo opinii dla równowagi, że brzmią jak kupa i nie warte nawet 1000zl. Dziękuję za propozycję, ale mam dosyć chińskich sprzętów po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, LeonidK napisał:

Wiesz, przez ostatni miesiąc czytania trafiłem na jakieś 10 wzmacniaczy i tyle samo kolumn, które 'są zdecydowanie najlepsze w swojej klasie cenowej, rozwalają konkurencję do 3000zl i brzmią jak sprzęty 2/3/4/5 razy droższe (niepotrzebne skreślić)'. Każdy z nich miał mniej więcej tyle samo opinii dla równowagi, że brzmią jak kupa i nie warte nawet 1000zl. Dziękuję za propozycję, ale mam dosyć chińskich sprzętów po prostu. 

Sabaj to jest wyjątek. To wzmacniacz cyfrowy. 

Ale ok. Z przekonaniami się nie wygra 😉 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, stench napisał:

Do szeroko pojętego plumkania i wokali tak, ale z drive to przeciętnie. Skoro założyciel wątku ma Rotela to Naim tak ale do sypialni do 

Myślę że naim to przede wszystkim drive a słabiej to plumkania w nim wychodzi.

16 godzin temu, LeonidK napisał:

Cześć, poważnie zastanawiam się nad zakupem używanych Kef LS50 (stwierdziłem, że różnicę w cenie względem Mety wolę ulokować we wzmacniaczu i subie), jednak słuchałem tylko Meta w połączeniu z SMSL A300 i mimo pewnych wyśmienitych cech było słychać, jak bardzo ten wzmacniacz je ogranicza. Mój budżet na używany wzmacniacz to max. 3000zl. Muszę od razu też rozważyć ten zakup, żeby nie okazało się, że zostanę z kolumnami, które są nie do napędzenia przez klocki w tym budżecie. Myślałem o Heglu H80, Atollu IN100SE, Cyrus One i Rega Brio-R (na razie kolumny stałyby na biurku więc wolałbym coś małego), którą mogę kupić w moim mieście za 1500zl. Tylko tu pojawia się problem - w przyszłości będę chciał dokupić suba, na co mam zwrócić uwagę przy wyborze wzmacniacza żeby dobrze zintegrować subwoofer? Jak rozumiem, musiałby on mieć dedykowany sub out i filtr dolnoprzepustowy? Chciałbym zupełnie odciążyć woofery LS50 od reprodukcji basu, poza tym nie chcę, żeby jakiekolwiek częstotliwości były odtwarzane równocześnie przez sub i kolumny. Tylko z tego co wiem, niewiele wzmacniaczy taką funkcję posiada, czy jest ona rzeczywiście niezbędna? Moglibyście coś doradzić? 

Dobry Sub to Rel t5i, x . Podłączysz go do każdego wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, puszkin napisał:

 

Dobry Sub to Rel t5i, x . Podłączysz go do każdego wzmacniacza. 

Myślałem o nim głównie, bo to jedna z najtańszych opcji i wiem, że można go podłączyć połączeniem wysokopoziomowym, ale mi chodzi bardziej o to, jak odciąć bas z kolumn. Może akurat w Kefach nie byłoby z tym takiego problemu, bo one mają bardzo kiepskie zejście, więc tak teoretycznie możnaby spróbować ustawić sub już w zakresie 70-80Hz, ale ciągle po głowie chodzą mi też BW 706/707 S2, a jak one schodzą prawie do 40Hz, to sub sobie za bardzo nie popracuje, a na pewno bas byłby lepszy, gdyby sub zaczynał grać od wyższych częstotliwości zamiast kolumn - jest tak, jak napisał Kraft na drugim forum, one mają "słuchawkowy" bas, czyli niski i precyzyjny, ale bez dużego wykopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nastawiacie na nowe Mety z serii R? Naszym zdaniem wyglądają ślicznie, ale w kwestii brzmienia mamy wobec nich duże oczekiwania 😉

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię kolegi 'puszkina'. Mam KEF'y LS50 i 2 lata temu dołożyłem Rela T5i. Bardzo udane połączenie. Trochę było zabawy z odpowiednim ustawieniem suba w pomieszczeniu ale efekt bardzo dobry.

3 minutes ago, Q21 said:

Jak się nastawiacie na nowe Mety z serii R? Naszym zdaniem wyglądają ślicznie, ale w kwestii brzmienia mamy wobec nich duże oczekiwania 😉

Pozytywnie, natomiast biorąc pod uwagę znaczny wzrost ceny rzeczywiście oczekiwania są duże - zwłaszcza, że już wcześniejsza seria oferowała sporo (przy odpowiednim sprzęcie towarzyszącym). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Q21 napisał:

Jak się nastawiacie na nowe Mety z serii R? Naszym zdaniem wyglądają ślicznie, ale w kwestii brzmienia mamy wobec nich duże oczekiwania 😉

Jako posiadacz R7 jestem bardzo ciekawy. Opiszcie wrażenia z odsłuchu. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2023 o 00:15, Q21 napisał:

Jak się nastawiacie na nowe Mety z serii R? Naszym zdaniem wyglądają ślicznie, ale w kwestii brzmienia mamy wobec nich duże oczekiwania 😉

Jak się ,, dżwiękowo,, zaprezentowały nowe KEF-y ?  Jest dużaaa różnica między R3 Mate a R3 ? Q21 posiadacie je w detalicznej sprzedaży , cena dla Forumowiczów będzie zachęcająca 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję słuchać LS50 (Meta) z końcówką Roksan Kandy K2? Decyzja o zakupie Met zapadła, Roksana mogę kupić za 2200zl, warto się tym zainteresować? Mój budżet na wzmacniacz się nie zmienił względem kilku postów powyżej, ale biorę też pod uwagę sprzedaż DACa (SMSL M500 MKII) i zakup wzmacniacza cyfrowego, mógłbym wtedy wydać 4000zl. Rozważam przetestowanie Sabaja A30a, może być NuPrime IDA-8, tylko rzadko pojawia się na rynku wtórnym. Jest jeszcze coś ciekawego z wzmacniaczy cyfrowych/takich z dobrym przetwornikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem LS50 / Meta z NuPrime IDA-8 / Hegel H95 i subem REL T7i / KEF KC62

Między LS50 a Meta różnica nie jest duża

Z Heglem więcej szczegółów, większa scena, bardziej gładko

Z NuPrime wszystkiego trochę mniej 

Lepsza integracja z subem KEFa ktory stał na srodku, pomiędzy głośnikami 

Nie milem okazji posłuchać dwóch RELi

Teraz mam LS50 W2 + KC62

W tym przypadku jest integracja głośników z subem jakiej wcześniej nigdy nie udało mi się osiągnąć 

Sporo można ustawić w apce KEFa

Wersja aktywna LS50 ma wieksza scenę, niżej schodzi z basem, ale jest trochę mniej gładko niż z Heglem 

Dla mnie W2 + KC62 wygrywa

Wkrótce będa B&W 702s3 + Michi x3, wiec porównam czy zupełnie zmiotą KEFy

Edytowane przez jaczar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LeonidK napisał:

https://imgur.com/a/cEoFFAQ

Czy ta szczelina się nadaje do zwrotu waszym zdaniem? Fronty na górze, z innych stron i w drugiej kolumnie są dobrze spasowane, tylko w tym jednym miejscu jest taka szpara. Nic się nie rusza, gra poprawnie.

Jeśli kupiłeś jako nowe ,ja bym wymieniał od razu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, izapat napisał:

Jeśli kupiłeś jako nowe ,ja bym wymieniał od razu . 

Chyba tak będzie najlepiej. Chociaż mam już bardzo dosyć wysyłania, przenoszenia itd. całego sprzętu to niezbyt fajnie mieć krzywo wycięte fronty na dzień dobry. Napiszę do Q21 i zobaczymy, jak się do tego ustosunkują, czy w ogóle uznają to za wadę. Do wtorku mam ustawowy czas zwrotu, ale może uda się po prostu wymienić.

PS. Zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz w feralnej kolumnie. Między krawędzią woofera a zawieszeniem widać błyszczący pasek jakby kleju, w rzeczywistości jest bardziej widoczny (drugi jest idealny). Ale to już naprawdę musiałbym się czepiać, może już wymyślam. Tak czy inaczej ze względu na spasowanie wolałbym je wymienić.

https://imgur.com/a/6nDfTVa

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk zaniedbał i teraz Q21 się będzie bujać razem z Tobą. 😋

A serio to brzydko to wygląda w nowym głośniku za niemałe pieniądze. To nie creative do kompa, żeby olać. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LeonidK napisał:

https://imgur.com/a/6v8yh7Y 

Tu może lepiej widoczne, już nie mogłem edytować.

Nie zastanawiaj się tylko zadzwoń do nich i prześlij im zdjęcie. Powinni wysłać kuriera po głośniki. Miałem tak z Focalami aria 906 . Była bardzo dobra cena , więc wziąłem. Przyszły z odklejającą się okleiną . Odesłałem , przyszły drugie , w których włókna na głośnikach nisko-średnio tonowych były poszarpane. Gość powiedział , że chyba taka partia😃

Odesłałem i już o Focalu zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry... chyba forum ewoluowało.... dawno mnie tu nie było.... a to z racji tego, że nie potrzebowałem szukać nowych rozwiązań. Świetnie grały KEF R900 z Musical Fidelity A5 i źródłem Musical Fidelity A5.5.

Poszukuję nowego wzmacniacza do jakże lubiących dużo dobrych watów KEF`ów, ktoś jest w stanie coś doradzić/zaproponować/sprzedać? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, JacekRS napisał:

Dzień dobry... chyba forum ewoluowało.... dawno mnie tu nie było.... a to z racji tego, że nie potrzebowałem szukać nowych rozwiązań. Świetnie grały KEF R900 z Musical Fidelity A5 i źródłem Musical Fidelity A5.5.

Poszukuję nowego wzmacniacza do jakże lubiących dużo dobrych watów KEF`ów, ktoś jest w stanie coś doradzić/zaproponować/sprzedać? 🙂

Cześć 

Jaki masz budżet? 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JacekRS napisał:

5-10k

 

Biorę pod uwagę tzw Vintage jak i nowe. Chętnie combo wzmak+źródło, co by było obsługiwane z jedno pilota.

Na tą chwilę posiadam źródło MF A5.5.

Jak combo to Lyngdorf tdai-2170 lub nowszy 1120. Ale czy one dadzą taki drive jak ten MF? On ma 2x250 przy 8ohm? Czemu chcesz kombinować? 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.