Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Piopio napisał:

jestem ciekaw pierwszych testów.

https://www.wired.com/review/review-kef-ls60-wireless/

https://www.whathifi.com/reviews/kef-ls60-wireless

Wyglądają nieziemsko, brzmienie też jest chwalone, funkcjonalność wydaje się świetna (chociaż nieco dziwna jest konieczność spięcia pary patchcordem ethernet dla uzyskania obsługi 24/192 - w końcu WiFi zapewnia wielokrotnie wyższe transfery niż te do najbardziej nawet gęstego audio!).

Śmieszy mnie, że nawet w takich przypadkach, gdy jedna z kolumn jest "master" druga "slave" i nie istnieją bez siebie, sklepy wciąż podają "cenę za sztukę" 😄 A cena pary robi się już poważna, to jedne z najdroższych takich systemów na rynku.

 

 

Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MacP napisał:

A cena pary robi się już poważna, to jedne z najdroższych takich systemów na rynku.

Czy ja wiem ? Tyle samo kosztują Buchardt A700. Tańszą alternatywą będą KEF LS50 Wireless II + sub KC62. Jednak to nie to samo co kolumny podłogowe. Na szczęście mam tak mały pokój, że nie będę miał takich dylematów 😉

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolejna ciekawa nowość w ofercie KEF - model LSX doczekał się II wersji. 

image.jpeg.28e32be6326971cdff7b04f10b893929.jpeg

https://www.q21.pl/blog/kef-lsx-ii-premiera-aktywnych-monitorow-w-salonie-q21

Dostępne są już kolumny w kolorze białym, pozostałe wybarwienia dostępne będą pod koniec czerwca. Zapraszamy na odsłuchy.

kef_lsxii_03.thumb.jpeg.9a2d6afaa7660d3059e39dab2c0a24ab.jpeg

kef_lsxii_02.thumb.jpeg.0120dd4209e526ab3933f8fad81b920e.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Q21 napisał:

Kolejna ciekawa nowość w ofercie KEF - model LSX doczekał się II wersji. 

Mieliście już okazję przetestować Reference 3 meta? Jak nowa wersja ma się do poprzedniej? 

Gram obecnie na R7 i zastanawiam się, jak dużo dzieli je od starszej Reference 3? O R700 mówiono, że grają jak zepsute Reference 3, natomiast R7 mają tego coaxiala o wiele lepszego niż R700, słyszałem opinię, że zbliżyły się do Reference. Prawda to? 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, puszkin napisał:

Myślę że, nie.

Żaden producent wyceniający swój produkt na 60k nie zbliżył by się jakością do swojego produktu za 10k. 

 

Ja nie mówię o nowej serii tylko o poprzedniej. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku nie widzę różnicy. 

Oczywiście jeżeli ktoś miał okazję słuchać r7 i reference 3 w własnych warunkach domowych I stwierdził że różnica jest minimalna to ok, szanuje i biorę pod uwagę opinie natomiast jak ktoś gdzieś przez ulamek sekundy słyszał jedn z podanych modeli to opinia nie jest w ogóle obiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej, dołączam z moimi LS50 Meta. Na razie grają ze zmodyfikowanym nad 355 i bluesound node 2i. W node pewnie zmienię zasilanie i dołożę dac (chyba że kupię wzmacniacz z przyzwoitym)

Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć około 5k. Co byście proponowali sprawdzić? Mogą być używki. 

Na razie jeszcze sam nie wiem w którą stronę chciałbym iść, wiem że do przodu. 

Pozdr. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, JaZzGot87 napisał:

Hej, dołączam z moimi LS50 Meta. Na razie grają ze zmodyfikowanym nad 355 i bluesound node 2i. W node pewnie zmienię zasilanie i dołożę dac (chyba że kupię wzmacniacz z przyzwoitym)

Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć około 5k. Co byście proponowali sprawdzić? Mogą być używki. 

Na razie jeszcze sam nie wiem w którą stronę chciałbym iść, wiem że do przodu. 

Pozdr. 

Sprawdź SMSL DA-9 lub AO200. Za śmieszne pieniądze uzyskasz wzmacniacz idealnie napędzający KEF. Oba wzmacniacze mają magiczne ustawienie SDB - taki filtr cyfrowy a'la loudness. Działa to obłędnie dając ogromną przyjemność ze słuchania muzyki.

Do kompletu proponuję zbalansowany DAC SMSL SU-9. Wzmacniacze też są zbalansowane więc uzyskuje się dodatkową jakość z całego zestawu. Jako źródło bezwzględnie iFi Zen Stream. Dodatkowo proponuję izolację galwaniczną USB - Topping HS01. Zmieścisz się w 5K za całość. Raczej trudno będzie uzyskać lepszy dźwięk w tej cenie.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos porownywal kef LS50 (lub tez w wersji meta) do jakis innych monitorow z tzw. wyzszej polki? 🙂  Jak to jest z tymi malenstwami? Dobre jak na swoja cene - ale np. do czegos z wyzszej polki nie ma co probowac porownywac czy wrecz odwrotnie? Licze na szczera odpowiedz bo sie zainteresowalem nimi do sypialnianego systemu w 'malym' 18m pokoju. Zauwazylem ze kef ma tez wiele innych monitorowych konstrukcji wiec ciezko sie polapac (np. model R3).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ls50 to świetny monitor w swoim przedziale cenowym. W podobnej kwocie można znaleźć inne brzmienie równie wysokiej próby lecz wygrywa to co nam najbardziej spasuje. Niedawno dla zabawy mogłem w domu przetestować 4 pary monitorów. Wspomniane kef ls50, dynaudio excite 18, audiowave 141se oraz RLS Nereida II

Z tej 4ki ls50 zajęły niestety ostatnie miejsce mimo tego,  że kiedyś grały u mnie przez 4 lata. 

Rls chyba nie nadawały się do porównywania ponieważ sa to ogromne monitory grające dźwiękiem podłogówki. Co do pozostałych dwóch konstrukcji to muszę przyznać że audiowave to może mało popularne ale genialnie grajace maluszki. 

IMG-20220125-WA0000.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, puszkin napisał:

Z tej 4ki ls50 zajęły niestety ostatnie miejsce mimo tego,  że kiedyś grały u mnie przez 4 lata. 

Z dobrym wzmacniaczem moim zdaniem nie mają konkurencji. I to samo mówią recenzenci na całym świecie. 

Chyba nie wiesz jakie zalety mają KEFu 😉, choć je użytkowałeś. 

Lepsze kolumny kosztują już 2x więcej.

 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś mojego przekazu. To że zajęły w moim mniemaniu ostatnie miejsce nie znaczy, że są najgorsze z tej 4ki. Najzwyczajniej w świecie ich charakter obecnie namniej mi przypadł do gustu ale i tak uważam że są świetnie i mam do nich wilki sentyment bo to właśnie ls50 były moimi pierwszymi dobrymi monitorami. 

Gram na dzielonce Naim 282/250dr i chyba jest to odpowiedni zestaw do napędzenia ls-ów.

Recenzentów z całego świata przemilczę.

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, zaskoczyliście mnie trochę tymi chińczykami (nie żebym coś przeciwko nim miał, nie słuchałem). Ja to myślałem o klasie AB. Jakiś Hegel, czy MF. Już trochę osłuchałem się i myślę że chciałbym troszkę ucywilizować średnicę, ocieplić czy może nawet wycofać (?), ale bez podbijania skrajów pasma. Mawiają że MF ma plastyczną, nie do końca czaje to pojęcie, ale chyba chciałbym spróbować. Loudness-y i podobne opcje raczej mnie nie interesują. Te chińczyki to raczej równo i konturowo grają, czy się mylę?

Widziałem jakieś posty że starsze LS-y ludzie z lampami łączyli, np. simply italy, ale jakoś tego nie widzę.

Edytowane przez JaZzGot87

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JaZzGot87 napisał:

kurcze, zaskoczyliście mnie trochę tymi chińczykami (nie żebym coś przeciwko nim miał, nie słuchałem). Ja to myślałem o klasie AB. Jakiś Hegel, czy MF. Już trochę osłuchałem się i myślę że chciałbym troszkę ucywilizować średnicę, ocieplić czy może nawet wycofać (?), ale bez podbijania skrajów pasma. Mawiają że MF ma plastyczną, nie do końca czaje to pojęcie, ale chyba chciałbym spróbować. Loudness-y i podobne opcje raczej mnie nie interesują. Te chińczyki to raczej równo i konturowo grają, czy się mylę?

Widziałem jakieś posty że starsze LS-y ludzie z lampami łączyli, np. simply italy, ale jakoś tego nie widzę.

Pomyśl o tym Pioneerze A70 i może to być strzał w 10. Dodałbym do tego Primare I32, ale to już musisz mieć dac z wysokiej półki, znacznie droższy niż sam wzmacniacz.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę chyba neutralnego Pionka. Chciałbym coś ocieplonego, ale niezamulonego. W ogóle to teraz coś mi świta że kiedyś jak chciałem odmulić o rozjaśnić Aurora 700 to mi go ktoś na tym forum polecał.

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Najnowsze aktywne KEF LS60 Wireless już teraz możecie premierowo odsłuchać, przetestować w salonie Q21. Zapraszamy serdecznie.
 

kef_ls60_01.thumb.jpeg.49d25a9ae5f252ab4aa44f8f857e4ca7.jpeg kef_ls60_02.thumb.jpeg.0017255161f51f0401474145c811bdc6.jpeg

kef_ls60_03.thumb.jpeg.bfe46355b77a070652ed8fddc2a2c897.jpeg kef_ls60_04.thumb.jpeg.7af12d63974574062931f80ce2e46b6d.jpeg

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Q21

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

KEF LS60 Wireless. Czy są rzeczywiście tak dobre? Zapraszamy na film.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich ,

Chciałbym zapytać Panów ( bo kto może wiedzieć lepiej niż wy ) jaki wzmacniacz (amplituner stereo II pr.radio)    w okolicy 3-3,5 tyś . polecalibyście z własnego doświadczenia do monitorów kef q 350 ( pokój 22m,muzyka klasyczna , jazz ten współczesny od ECM, małe składy np. David Bowie, z muzyki elektronicznej  np. Trentemøller, Tycho, zależy mi przestrzenności, dynamice, neutralności. Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu optymalnego wzmacniacza do KEF Q350 w podobnym budżecie mój wybór padł ostatecznie na Rotel A11 Tribute. Mam go już od kilku miesięcy i niezmiennie podoba mi się jego brzmienie, które określiłbym jako zrównoważone we wszystkich pasmach i dość neutralne. Wyraźnie różnicuje nagrania nie schładzając ani nie ocieplając ich nadmiernie, dobrze oddaje akustykę sal koncertowych zwłaszcza w nagraniach orkiestrowych, można słuchać wiele godzin bez uczucia zmęczenia czy przesytu dźwiękiem. Jest w tym połączeniu kolumn i wzmacniacza jakaś synergia, no i jest ostatnim dziełem Kena Ischiwaty.

Pozostałe elementy audio-układanki na zdjęciu poniżej:

 

img_20221005_215944114_copy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

 Arcam A39

dzięki za odp.

 

Godzinę temu, rak39 napisał:

W poszukiwaniu optymalnego wzmacniacza do KEF Q350 w podobnym budżecie mój wybór padł ostatecznie na Rotel A11 Tribute. Mam go już od kilku miesięcy i niezmiennie podoba mi się jego brzmienie, które określiłbym jako zrównoważone we wszystkich pasmach i dość neutralne. Wyraźnie różnicuje nagrania nie schładzając ani nie ocieplając ich nadmiernie, dobrze oddaje akustykę sal koncertowych zwłaszcza w nagraniach orkiestrowych, można słuchać wiele godzin bez uczucia zmęczenia czy przesytu dźwiękiem. Jest w tym połączeniu kolumn i wzmacniacza jakaś synergia, no i jest ostatnim dziełem Kena Ischiwaty.

Pozostałe elementy audio-układanki na zdjęciu poniżej:

 

img_20221005_215944114_copy.jpg

dzięki za odp też o nim myślałem powiem uczciwie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Tomasz bołoz napisał:

dzięki za odp też o nim myślałem powiem uczciwie 

Tylko, że pod względem jakości dźwięku to dużo niższa liga niż Arcam. Zestaw Arcama z takimi wzmacniaczami jak Roksan Caspian czy  Naim  XS2 (brzmienie zupełnie inne ale to mniej więcej ta półka jakościowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozważałem używanego Roksana Caspiana ( nowy to aktualnie ok. 13000zł)

oraz Arcama A 19 lub A29 (nowy SA-10 to ok 4000zł SA-20 ok 6000zł ,

Naima też (Naim xs3  ok 14000zł), ale to inna półka cenowa...

Producent KEF poleca Hegle i Arcamy do Q350, pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.