Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  307 członków

Kef Klub Kolumn
IGNORED

Klub milosnikow kolumn Kef


LunaticAllegro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam do Was prośbę dotyczącą ,,zgrania,, wzmacniacza z KEF R 3 /R3 Meta który producent ma u siebie taki model . Warunki to cena do 10000 zł ( może byc używany ale z gwarancją) drugi i najważniejszy żebym usłyszał szczegóły zawarte w utworze przy niskim poziomie wzmocnienia. Najlepiej z wbudowanym streamerem , a to dlatego że mam dość dodatkowych przewodów , urządzeń itp. Obecnie posiadam Denon 900HNE i jest jak dla mnie bardzo dobrze w odsłuchach lecz jeden mankament czyli brak szczegółów przy niskim natężeniu dzwięku każe mi szukać zmiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Eemeryt napisał:

Mam do Was prośbę dotyczącą ,,zgrania,, wzmacniacza z KEF R 3 /R3 Meta który producent ma u siebie taki model . Warunki to cena do 10000 zł ( może byc używany ale z gwarancją) drugi i najważniejszy żebym usłyszał szczegóły zawarte w utworze przy niskim poziomie wzmocnienia. Najlepiej z wbudowanym streamerem , a to dlatego że mam dość dodatkowych przewodów , urządzeń itp. Obecnie posiadam Denon 900HNE i jest jak dla mnie bardzo dobrze w odsłuchach lecz jeden mankament czyli brak szczegółów przy niskim natężeniu dzwięku każe mi szukać zmiennika.

Jeżeli preferujesz all in one to sprawdź Lyngdorf tdai-1120.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Eemeryt napisał:

Mam do Was prośbę dotyczącą ,,zgrania,, wzmacniacza z KEF R 3 /R3 Meta który producent ma u siebie taki model . Warunki to cena do 10000 zł ( może byc używany ale z gwarancją) drugi i najważniejszy żebym usłyszał szczegóły zawarte w utworze przy niskim poziomie wzmocnienia. Najlepiej z wbudowanym streamerem , a to dlatego że mam dość dodatkowych przewodów , urządzeń itp. Obecnie posiadam Denon 900HNE i jest jak dla mnie bardzo dobrze w odsłuchach lecz jeden mankament czyli brak szczegółów przy niskim natężeniu dzwięku każe mi szukać zmiennika.

A ja minimalnym kosztem (400zl) kupilbym Wiim Mini. Masz tam opcję equalizera i nie wstydzilbym się jej używać w nocnych/cichych odsłuchach. Manipulujesz suwakami wg uznania. Ja ciemne/ matowe realizacje właśnie trochę koloryzuję w ten sposób. Taki lekki kontur.  Efekt zadowalający. Moze więc nie trzeba nowego wzmaka.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eemeryt napisał:

Dziękuję @staropolanka2000 , @ Prawie Audiofil za podpowiedz zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie muszę dokładnie rozważyć .  Lyngdorf tdai-1120 nie będzie miał problemu z R3  dobrze myślę ? Dodam że pomieszczenie 15 m2 

Nie powinien mieć problemu, inna rzecz czy brzmienie będzie Ci pasować, z wypożyczeniem nie ma raczej problemu. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o L. tdai-1120 i różne opinie są na temat jego brzmienia , ale wiadomo że warunki odsłuchu , kolumny itp. nie są u wszystkich jednakowe więc zgodności nie będzie. Pozostaje wypożyczenie i paro dniowy odsłuch . Są jeszcze jakieś wzmaki  all-in-one które zagrają z kef r3 ,, zgodnie ,, i szczegółowo w niskim wzmocnieniu dzwięku nad którymi można się zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Eemeryt napisał:

Trochę poczytałem o L. tdai-1120 i różne opinie są na temat jego brzmienia , ale wiadomo że warunki odsłuchu , kolumny itp. nie są u wszystkich jednakowe więc zgodności nie będzie. Pozostaje wypożyczenie i paro dniowy odsłuch . Są jeszcze jakieś wzmaki  all-in-one które zagrają z kef r3 ,, zgodnie ,, i szczegółowo w niskim wzmocnieniu dzwięku nad którymi można się zastanowić?

Do 10 tysięcy przy obecnych cenach sprzętu nie ma zbyt dużego pola manewru. Może Rotel 1592 pierwsza generacja, druga trochę ponad budżet, ale może jakiś rabat wytargujesz. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Klubowiczów Kef.

Proszę o opinię: czy połączenie R900 z Denkiem PMA 2000r ma sens ????

Obecnie moim zestawem jest w/w Denon + MA Silver S8 i trochę brakuje mu dołu w pomieszczeniu 40+ m2. Trwają poszukiwania większych paczek, które zgrają się z obecną elektroniką i dadzą sobie radę z taką kubaturą.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję. 

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie?

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem r900 oraz MA więc trudno ocenić. Jedyne co.mi przychodzi do głowy to może skoro piszesz jedynie o braku niskich tonów to może wystarczy jakiś przyzwoity sub? Może  większy REL?

Jedyne głośniki, które słuchałem w tak dużym pomieszczeniu i super sobie tam radziły to Dali Grand. Do nich jednak potrzebne jest sporo prądu. Ww Dali napędzane były 2xnaim nap 250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię r cenie za wierność muzyce, wysokie tony są utemperowane. To znaczy modele powyżej r300. Dokładnie rzecz biorąc w moim przypadku idealne są r500. Do czego zmierzam? Producentów jest jak psów, nie sposób wszystkiego posłuchać. Jaka inna firma wykonuje kolumny, które nie czarują, nie oszukują, nie koloryzują, są pozbawione własnego charakteru w tym znaczeniu, że różne nagrania brzmią tak, jak były nagrane, nie chcę słuchać kolumn, tylko muzyki. Nienawidzę kolumn o mocnym własnym charakterze jak na przykład Pylon Diamond 25, miałem je, więc wiem, co piszę i czego chcę.
Tak Panowie, jest seria R5, biorę je pod uwagę, ale szukam innego producenta o podobnej filozofii grania.

@Marcin1806
Według mnie wzmacniacz jest wymiany. Nie znam tego modelu, nie wiem, ile kosztuje, ale te kolumny, co jak co, ale dół muszą mieć potężny

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 2000r to solidna, starsza konstrukcja i dość wydajna prądowo. Sam tego nie sprawdzałem ale czytałem wypowiedzi innych jego użytkowników, że te 80W/8Ohm i 160W/4Ohm to dane tylko na papierze a w rzeczywistości wzmacniacz potrafi grubo więcej. 

W dniu 10.05.2023 o 21:44, jarrro napisał:

Według mnie wzmacniacz jest wymiany. Nie znam tego modelu, nie wiem, ile kosztuje, ale te kolumny, co jak co, ale dół muszą mieć potężny

 Jarro jeśli dobrze odczytałem "wzmacniacz do wymiany" to dopytam: jeśli nie znasz tego wzmacniacza to na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Jeśli ceny to nie było pytania.

Gdzieś na forach wyczytałem, że R900 są kolumnami należącymi raczej do "ciemniejszej/cieplejszej" strony - czy ktoś to może potwierdzić. 

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinku drogi. Zacznijmy od początku. Post napisałeś, bo brakuje Ci basu. Kefy r900 grają ciemno z potężnym basem. I szukasz sposobu na znalezienie potężniejszego basu. Poradziłem Tobie z czystej życzliwości, bo straciłem czas na pisanie, a mogłem w tym czasie robić ciekawsze rzeczy, co ja bym zrobił na Twoim miejscu. Inny kolega doradził Co zakup suba. Twoje pieniądze, Twoja bajka, robisz, co chcesz.

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzekomo zmiany między LS50 i LS50 Meta były całkiem duże. Ja niestety oryginalnej wersji nie słyszałem. Przynajmniej wg. użytkowników naszego forum, na takim ASR raczej przeważały głosy, że są prawie nierozroznialne, ale wiadomo, że tam ludzie nie słuchają sprzętu tylko zachwycają się wykresami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to czysty marketing, firma musi zarabiać, więc co chwilę wypuszcza ulepszenie, by uzależnieni od konsumpcji lecieli wymieniać sprzęt. Na to jest jednostka chorobowa. Trzeba się leczyć.
Potem będzie meta plus, potem meta plus extra i tak dalej. Miałem ls50 - były beznadziejne, potem r3- zbyt ciemne granie z powolnym basem, teraz mam r500 i według mnie to jest to, czego szukałem.
Jeśli ktoś cierpi na nadmiar gotówki, nie bawi się w takie modele.
Do grobu tego ze sobą nie weźmiecie.


Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda szanująca się firma musi odświeżać swoje produkty i wprowadzać nowe bo inaczej koniec z nią. Wg Twojej teorii posiadane przez Ciebie r500 to to samo co R5 meta tylko lekko odświeżone.... Wybacz ale to bzdura na resorach.

Prócz marketingu ( inaczej się nie da) szanujące się firmy poprawiają w nowych modelach to co nie do końca im wyszło w poprzednich np r500. Oczywiście są tacy, którym taka prezentacja odpowiada i ja to szanuję.

Wiadomo, każdy lubi inaczej. 

Ty na LS50 psioczysz a ja piałem z zachwytu przez 4 lata. Za to R500 wyprosiłem z pokoju po 2 dniach ale absolutnie nie jestem skłonny do stwierdzenia, że były beznadziejne. Jedynie, że nie przypadły mi do gustu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę, że firma oszukuje. Na pewno jest progres.
Z chęcią bym wymienił na R5, tylko kieszenie puste.
Właściwie każdy lubi inne brzmienie. Jednak definicja high endu jest jasna.
Jeden lubi potężny bas, kupuje dwa suby, inny uwielbia wysokie tony, jak mu cyka i syczy. LS50 nie oddawały niuansów w basie, po prostu niektórych niskich dźwięków nie było słychać. I wiem, że piszę wbrew opinii wielu, ale nie nazywam się Korwin Mikke, co dla frajdy obraża wszystkich

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarrro napisał:

Według mnie to czysty marketing, firma musi zarabiać, więc co chwilę wypuszcza ulepszenie, by uzależnieni od konsumpcji lecieli wymieniać sprzęt. Na to jest jednostka chorobowa. Trzeba się leczyć.
 

 

19 minut temu, jarrro napisał:

. Na pewno jest progres.
Z chęcią bym wymienił na R5, 

Masz rację, nie zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jarrro napisał:

LS50 nie oddawały niuansów w basie, po prostu niektórych niskich dźwięków nie było słychać.

Ale to chyba oczywiste ? To są małe dwudrożne kolumny podstawkowe a nie pełnopasmowe kolumny ...

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 5/25/2023 at 8:39 PM, jarrro said:

Według mnie to czysty marketing, firma musi zarabiać, więc co chwilę wypuszcza ulepszenie, by uzależnieni od konsumpcji lecieli wymieniać sprzęt. Na to jest jednostka chorobowa. Trzeba się leczyć.
Potem będzie meta plus, potem meta plus extra i tak dalej. Miałem ls50 - były beznadziejne, potem r3- zbyt ciemne granie z powolnym basem, teraz mam r500 i według mnie to jest to, czego szukałem.
Jeśli ktoś cierpi na nadmiar gotówki, nie bawi się w takie modele.
Do grobu tego ze sobą nie weźmiecie.

 

"Miałem ls50 - były beznadziejne" -> poza slabo zroznicowanym basem, jakies inne wady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2023 o 20:39, jarrro napisał:

Miałem ls50 - były beznadziejne, potem r3- zbyt ciemne granie z powolnym basem, teraz mam r500 i według mnie to jest to, czego szukałem.

 

W dniu 25.05.2023 o 22:16, jarrro napisał:

Z chęcią bym wymienił na R5, tylko kieszenie puste.

R3 ciemne z powolnym basem, ale wymieniłbyś teraz R500 na R5? A zdajesz sobie sprawę, że R5 i R3 to jest praktycznie ten sam charakter grania? Cała nowa seria R gra ciemno jeśli nie masz mocnego, wydajnego prądowo i jasno grającego wzmacniacza?

Jak mi moja pani od geografii w liceum mówiła, coś tam wiesz że dzwoni, tylko nie wiesz w którym kościele.

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.