Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takżę subwoofer REL T5 i amplituner Cambridge Azur 551R.

Czyli wymiana na centralny z serii GX ma sens?.GX100 są raczej dla mnie za drogie.Myślę także o wymianie FX-ów.Dwa komplety RX-FX raczej ciężko dostać a chciałbym polepszyć brzmienie kina. Zastanawiam się także na Silver FX bo GX-FX są za drogie.

 

Jeżeli nie masz w przyszłości zamiaru przejść na serie GX to nie warto - w KD lepiej mieć wszystkie kanały z jednej serii.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa ceny bez rabatu, ale powiedzmy sobie szczerze.... nawet z rabatem schodzic jak swieze buleczki to nie beda ....

 

Komuś w MA się pokręciło w głowie z tymi cenami.. dokładasz choćby 4 tys i ma się B&W 804 Diamond D3 i jak dla mnie nie do porównania choćby patrząc co to są za firmy.. chyba, że sklepy dają mega rabaty.. w przeciwnym wypadku jak kogoś stać na 36 tys to i stać na 40 tys. Do tego te ala maskownice na głośniki to nie m oja bajka.. dla stara seria Platinum i ich cena była adekwatna i był to dobry wybór w tej cenie..

 

Natomiast patrząc na GX i ich poprzednia wersję to tamta seria dźwiękowo bardziej mi podchodziła od obecnych GX tylko te ostatnie lepiej wyglądają :-)

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Komuś w MA się pokręciło w głowie z tymi cenami.. dokładasz choćby 4 tys i ma się B&W 804 Diamond D3 i jak dla mnie nie do porównania choćby patrząc co to są za firmy.. chyba, że sklepy dają mega rabaty.. w przeciwnym wypadku jak kogoś stać na 36 tys to i stać na 40 tys. Do tego te ala maskownice na głośniki to nie m oja bajka.. dla stara seria Platinum i ich cena była adekwatna i był to dobry wybór w tej cenie..

 

Natomiast patrząc na GX i ich poprzednia wersję to tamta seria dźwiękowo bardziej mi podchodziła od obecnych GX tylko te ostatnie lepiej wyglądają :-)

 

Przy nowych Platinum mozna liczyc na rabaty 20-25%. Dla mnie to i tak cena bardzo wysoka jak za takie brzydale.

Goldow jeszcze nie slyszalem, ale podobno wstega jest mniej jaskrawa i cewki czy tam magnesy basow wieksze.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowych Platinum mozna liczyc na rabaty 20-25%. Dla mnie to i tak cena bardzo wysoka jak za takie brzydale.

Goldow jeszcze nie slyszalem, ale podobno wstega jest mniej jaskrawa i cewki czy tam magnesy basow wieksze.

Na nowe Goldy spokojnie uzyskasz rabat w wysokości 20%.

Co do różnic Gold - GX (te pierwsze bezapelacyjnie ładniejsze - od membran, po maskownice - ale kto ich używa :P

Co do wstęgi - nie słyszałem różnicy. A basu mają tyle ile trzeba, szybki i zwarty. Na chwilę obecną w KD dają radę bez suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na nowe Goldy spokojnie uzyskasz rabat w wysokości 20%.

Co do różnic Gold - GX (te pierwsze bezapelacyjnie ładniejsze - od membran, po maskownice - ale kto ich używa :P

Co do wstęgi - nie słyszałem różnicy. A basu mają tyle ile trzeba, szybki i zwarty. Na chwilę obecną w KD dają radę bez suba :)

 

Stero ok. ale w kinie bez suba??...no co Ty... ja sam jestem teraz bez suba wlaczylem jeden film i zaraz wylaczylem ;) nie daje rady tak ogladac.

Mialem od razu brac dwa na dual a zdaje sie szybko wezme jeden i drugi dokupie potem.

A te gold vs gx hmmm kwestia gustu mi podobaja sie obie wersje choc ta maskownica z goldow to dla mnie takie ciecie kosztow produkcji.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wracam do suba z portem. Z ma suba nigdy bym nie kupil na rynku jest wiele ciekawszych propozycji... chocby velo, rel, svs. Ja mam zamiar brac dwa bk monolith+ to jest marka malo znana w pl. Przed relem mialem xxls400 to jest obudowa zamknieta.

Wczesniej jednak musze lyknac centralke, ktora juz na mnie czeka ;)

Edytowane przez hifibloke

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym słyszysz największą różnicę ?

 

Kupowałeś nówki ?

 

Tak kupilem nowe. W ten weekend dalem rade ponad 30godz wygrac.

Roznice slysze w basie mimo iz te na papierze schodza do 35Hz a gx300 do 30Hz to w pl200 ten bas ma taka wieksza stope. Srednica jest wyrazniejsza przy muzie typu jazz soul itp. glosy sa takie bardziej naturalne wrazenie jakby osoba stala przed toba:) no i wstega juz nie taka jaskrawa i krzykliwa jak w gx. Duzo starszych nagran z lat 80-90 brzmi lepiej na tych kolumnach.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie gra GSW12 i jak na razie żaden Velodyne ani REL w tej cenie mu nie podskakuje.

Obudowa zamknięta powoduje brak furkotu i słyszalnych turbulencji.

Dźwięk jest pełniejszy i bardziej dociążony niż u konkurencji. Uległ tylko jakiemuś Paradigm 15" z 2k wzmacniaczem, ale to już inna półka.

GXW15 nie słyszałem ale jeżeli jest kontynuacjom sposobu grania to powinno być dobrze, chociaż wzmacniacz do 15" może być za mały..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

oficjalny cennik detaliczny nowej serii platinium II

(za pare)

 

 

PL100 II 17 900zl

 

PL200 II 35 900zl

 

PL300 II 45 900zl

 

PL500 II 86 900zl

 

PLC150 II 11 900zl

 

PLC350 II 17 900zl

 

PLW215 II 19 900zl

 

PL100 stand 2 890zl

 

PL350 stand 1 990zl

 

Zestawu Monitor Audio PL 500 II + PLC 350 II + PL 200 II na tyłach i subwoofera PLW 215 II Można było w ostatni weekend posłuchać na Targach Dom Inteligentny i AV&HOME CINEMA SHOW 2016. Dodatkowo tył i centralny wspomagały RELe S5.

DiExpo-0073.jpg

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Kolumny wielkie. Po co suby wspomagają centralny i tyły ?

W celu rozszerzenia pasma ich przenoszenia, HIFISTATION ww. system prezentowała na Avatarze, więc nie zauważyłem, żeby ich (subwooferów) obecność w czymkolwiek przeszkadzała ;-)

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi subami to jest na utube wytlumaczone przez rela... po angielsku.

Co do pokoju na tej prezetacji to widac akustyczna kiszke a same kolumny...dezajn jest po prostu koszmarny. Jedynie sub jest dla mnie ok.

Rozmawialem ze sprzedawca, ktory te kolumny slyszal (100 do 300) i sam stwierdzil, ze nie graja jakos wybitnie lepiej i nie sa warte takiej ceny.

Oczywiscie to, tylko jedna opinia.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy

867 postów

Rejestracja: 31.07.2013

Napisano wczoraj, 15:27

Z tymi subami to jest na utube wytlumaczone przez rela... po angielsku.

 

Pamiętasz mniej więcej jakie było uzasadnienie tego rozwiązania ?

 

Bo tak sobie myślę jak to wszystko razem skalibrować, zrobić odcięcia..

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę placu jest potrzebne, żeby takie "totemy" zagrały:)

 

PS mógłbyś wrzucić linka z tymi wyjaśnieniami rela?

Edytowane przez Gunthe

Muzyka była, jest i będzie ważną częścią mojego życia a wspomnienia chwil minionych odżywają wzbogacane emocjami utworów towarzyszących owym momentom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętasz mniej więcej jakie było uzasadnienie tego rozwiązania ?

 

 

Bo tak sobie myślę jak to wszystko razem skalibrować, zrobić odcięcia..

 

Teraz jestem na tel. nie pamietam dokladnie co tam beblal. Ogolnie staral sie pokazac zalety kilku subow wspomagajacych kanaly w kinie. Jutro filmik sobie jeszcze raz zobacze.

Wpiszcie w tuba Rel 3D subwoofer filmik ma 06:16

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy możecie mi polecić wzmacniacz do Monitor Audio Gold 100?.Pomieszczenie 17m2. Ma jak najlepiej grać przy cichym słuchaniu.Zastanawiam się nad Amc xia 100,Cambridge Audio 651A lub CXA60/80,Atoll in80,Arcam A19.Marantz PM7005,Nad C356BEE,Audiolab 8200, Denon 1510AE. Cena 2000-3000,mogą być używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Atolle i ACM z tańszych są wydajne prądowo. Byłem w 3 sklepach w Krakowie.W pierwszym polecili mi Atolla in 100 i AMC Xia.W drugim Denona 1520 który miał być lepszy niż Marantz PM7005/8005.Są to jednak droższe wzmacniacze.W trzecim natomiast sprzedawca polecał mi Arcama A19 za 2600zł. Mam w tej chwili Audiolaba 8000s(wersja nie angielska) i mam możliwość dokupienia M-Daca Audiolaba. Może to jest najlepsza opcja?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audiolabie bardzo szybko wzrastała głośność - ciężko było znaleźć równo grający potencjometr od samego dołu

Bo takiego nie ma :)

Problemem w Audiolabie jest to o czym piszesz - bardzo szybko wzrastająca głośność, a ściślej usytuowanie zakresu pracy potka w początkowym jego zakresie w którym zawsze występuje nieliniowość.

Wystarczy ją ograniczyć, a właściwie to przesunąć zakres pracy troszkę dalej przez z bocznikowanie potka rezystorami i po problemie.

Na płytce (w 8200A i w późniejszych wersjach 8000S) jest przewidziane na to miejsce (R520,R620 patrz serwisówka), czyli nawet producent się zorientował, że coś jest nie tak.

Edytowane przez sybic

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.