Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam jestem zwolennikem mocnego tranzystora. Moj Denon pma2020 bez problemu radzi sobie z pl200 niemniej jednak zastanawiam sie czy warto podniesc poprzeczke? np. MF M6500i. Bardzo mi sie podoba... Nigdy nie slyszalem tej marki, ale po wpisach na necie zapowiada sie obiecujaco.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc 100b ma ta przewagę nad tranzystorem, że lampami konfiguruje sobie brzmienie, mam lampy neutralne, ciepłe, mneij basu, więcej itd.. . Druga opcja to opampy w karcie dźwiękowej.. Które też kształtują brzemię w różny sposób.. Najlepsze moje lampy sterujące to tungsol z 1942 roku, które grają rewelacyjnie..cos sobie dopasuje do pl100 napewno. Pokój jest w miarę dobrze zaadaptowany.. Absorbery z wełny na pierwszym odbiciu, dywan itd.. Myślę że jest ok

 

Najlepszy wzmacniacz jaki miałem do porównania w domu(ma go mój brat), to marantz pm8005 i tu nie było nawet co porównywać.. Rx2 nakryl koc, przestrzeń.. Detal wszystko po stronie lampy.. Ale pm 8005 to wiadomo nie jakiś kozak

 

No to jak trafią w Twój gust to będziesz w nich zakochany :)

Jeżeli się na nie zdecydujesz to opisz wrażenia po odsłuchu/zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pm 8005 to wiadomo nie jakiś kozak

 

swego czasu mialem 15s2 LE nawet ten nie potrafil dobrze wysterowac gx300... jedyna zaleta tych wyzszych serii to zapiecie dwoch wzmacniaczy funkcja bi-amp wtedy to zaczyna grac.

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta poprzeczką z MF M6500i jest dla mnie tak wysoko że nawet jej nie widzę :)ale z chęcią wysłuchalbym opini co taki silny wzmacniacz wniósłby do dźwięku np w pl200 bo gorzej jak kosmetyczne zmiany.

 

Darulok MF M6 500i jest dobrym wzmakiem do tych kolumn, ja nawet bym powiedział że na spokojnie wystarczy MF M6si - ja słuchałem takiego zestawu i na luzaka dał radę.. to potężny wzmak a MA nie są kolumnami które tak bardzo potrzebują prądu jak np SF, Pradigm czy choćby B&W...

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F9C8AD76-FC1E-493C-897A-A367BD248585_zpse8lasyis.jpga więc pl100 już u mnie:)

 

standy platinum też są, ale obawiam się że bedą brzydsze od moich obecnych,jak złozę to porównam.

 

kurde jakie te zdjęcia wielkie.

 

05C5982E-7C91-4241-9CE9-A74DF324B63D_zpsz49lymhm.jpg

 

Ma pl100

 

Jutro testy..wnioski zlożę jak się oslucham pozdrawiam

post-48078-0-15932000-1470348491_thumb.jpg

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F9C8AD76-FC1E-493C-897A-A367BD248585_zpse8lasyis.jpga więc pl100 już u mnie:)

 

standy platinum też są, ale obawiam się że bedą brzydsze od moich obecnych,jak złozę to porównam.

 

kurde jakie te zdjęcia wielkie.

 

05C5982E-7C91-4241-9CE9-A74DF324B63D_zpsz49lymhm.jpg

 

Ma pl100

 

Jutro testy..wnioski zlożę jak się oslucham pozdrawiam

Gratuluje :) napisz więcej jak ich posłuchasz :)

Co do standów to wg mnie pasują one idealnie :) i do tego jak masz dziecko to Ci głośników nie zrzuci :)

W jakim są kolorze?

Jak je ustawisz wklej foto :P

Pozdr

Edytowane przez bronx99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz a tego nie wiedziałem, bo z moich łatwo zrzucić a tam są przykrecane?tylko są niższe o 10cm i to również mi za bardzo nie pasuje, gdyż sopran trafiał mi będzie gdzieś w szyję siedząc na sofie.. Kolor Ebony..wykończenie rewelacyjne

Ebony - najładniejsze wykończenie :) ogólnie skrzynki są śliczne - u mnie żona zabroniła ich kiedykolwiek sprzedawać :P

Tak - standy przykręcasz (ja do tego mam je zasypane pyłem kwarcowym)

Co do wysokości - zawsze możesz podłożyć granit :P albo zmienić sofę ;)

Napisz jeszcze na priv czy kupiłeś nowe i jak można wiedzieć za ile :)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia:)wnioski, kapkę standy za niskie ale chyba nie wygladają gorzej.Przydalby sie jakis marmur w krztałcie wlasnie stopy tego stojaka ok 3,4 cm i by bylo ok. aha dodam że rx na sprzedaż jak ktos chętny:)JEDYNY MINUS dzisiejszego dnia to uwaliłem denona poa4400a.. dopiero wrocił z serwisu, do zasilenia centralnego. Nacieszylem sie nim jeden dzien,bo dzis rano przyszlo mi do glowy zeby zamienic interconnect i go nie wylaczylem a lecial jakis film.No i wiadomo co sie stalo,poszedł dym ze srodka .W sumie to nie wiedzialem ze te stare klocki sa takie wrazliwe. Ogolnie wniosl bardzo duzo do gxc350, wysokie lekko przytepil i dodal ekstra przestrzen,zrobilo sie tak jakos lekko, nie wspomne o basie ktory wogole juz sie nie ciągnął.Sr6008 jednak go tak nie napedza wzgledem jego mozliwosci(gxc350) wiec znowu musze czekac az go naprawią,

post-48078-0-71932200-1470419031_thumb.jpg

post-48078-0-53448200-1470419042_thumb.jpg

post-48078-0-16257900-1470419051_thumb.jpg

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka zostaje bo ten średniotonowy robi w nim przeogromną rożnicę a pl350 za duży heh:))))))))a tak na powaznie zostaje bo jestem ciagle pod wrażeniem dzwieku z tego centralnego i z maskownicami wyglada to niemal identycznie. Bi-amping mialem w rxach, widac na foto w tym galimatiasie kabli(ciagle coś grzebie i nie moge uporzadkowac)no i na górze mialem chord rumour 2 ale to srebro wiec od razu po chwili z pl100 zdjąlem bo za ostro. Ogólnie Ma pl100 graja miażdżąco bardzo dobrze,bas, szczególy,scena ,rozdzielczość itd mozna by dużo pisac i to na chinskich lampach narazie:)Myśle że mój wzmak dobrze je prowadzi i w tej chwili przychylam sie ku standom platinum ,jakoś tak spójnie to wyglada i centralny jest idealnie rowno z frontami.

 

sub chcialbym idealnie zgrać z frontami ,może dwa mniejsze ???lecz bedę myślał o tym za kilka miesiecy.Chcialbym aby w kinie sub odzywał sie kiedy trzeba i nie mruczal bez sensu na okrąglo.Dlatego celuje w obudowe zamkniętą.

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tez sie zastanawialem nad pl350 to jest kolos :) 2x bk xls200 wystarcza do zgrania w stereo, ale jak chcesz tez do kina to dobry efekt da Ci P12-300SB a jeszcze lepszy xxls400.

svs sb ultra 13 pasował by idealnie z maskownicą do pl100 i gxc350,wezmę go pod uwagę również..

post-48078-0-76146500-1470570300_thumb.jpg

Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pierwsze wnioski po kilku godzinnym odsłuchu.Otóż musialem zmienic lampy na bardziej cieple gdyż te co mialem z rx2(tungsol 6550) odchudzily za bardzo średnice w pl100 i zaczeło mnie męczyc po czasie .Gdy zmieniłem na kt120 wrócił moj charakter brzmienia,czyli lekko ocieplony dzwięk.szczegóły zostały,bas dalej ekstra kontrola,wokale itd.Kurczę a mialem te kt120 odsprzedac,gdyż z rx2 wchodziły za na granice kluchowatosci..dosłownie leżały ponad rok nieużywane i prawie nowe.Pl100 Ogólnie potrzebuja wzmaka z dobrym wypelnieniem i napewno nie ostro grający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pierwsze wnioski po kilku godzinnym odsłuchu.Otóż musialem zmienic lampy na bardziej cieple gdyż te co mialem z rx2(tungsol 6550) odchudzily za bardzo średnice w pl100 i zaczeło mnie męczyc po czasie .Gdy zmieniłem na kt120 wrócił moj charakter brzmienia,czyli lekko ocieplony dzwięk.szczegóły zostały,bas dalej ekstra kontrola,wokale itd.Kurczę a mialem te kt120 odsprzedac,gdyż z rx2 wchodziły za na granice kluchowatosci..dosłownie leżały ponad rok nieużywane i prawie nowe.Pl100 Ogólnie potrzebuja wzmaka z dobrym wypelnieniem i napewno nie ostro grający.

Musisz je wygrzać :) - daj im czas :) i poeksperymentuj z ustawieniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svs sb ultra 13 pasował by idealnie z maskownicą do pl100 i gxc350,wezmę go pod uwagę również..

 

 

ooo Panie z svs Ultra 13 to kozak:)

a do pl100 moze tak na probe podlacz sobie jakis tranzystor ?

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zastanawiam sie nad zmiana amplitunera Yamaha R-N500 na wzmacniacz+streamer (slucham glownie ze spotify/ opcjonalnie tidal jesli streamer by obslugiwal). Kolumny ktore posiadam to Monitor Audio Silver 6.

Jaki wzmacniacz dobrze zgrywalby sie z moimi kolumnami. Mysle o czyms do 2-2.5k z rynku wtornego co daloby mi odczuwalna roznice w dzwieku w stosunku do mojego ampli yamahy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Dawno nic nie pisałem i tym wpisem jakoś niestety nie wplynę na wartkość tutejszych dyskusji. Wystawiłem swoje Silver 8 na sprzedaż.

Zainteresowanych odsyłamy do ogłoszenia w dziale ogłoszeń AS.

Pozdrowienia.

Edytowane przez szy_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dawno nic nie pisałem i tym wpisem jakoś niestety nie wplynę na wartkość tutejszych dyskusji. Wystawiłem swoje Silver 8 na sprzedaż.

Zainteresowanych odsyłamy do ogłoszenia w dziale ogłoszeń AS.

Pozdrowienia.

 

A co zastapi silvery ??

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dawno nic nie pisałem i tym wpisem jakoś niestety nie wplynę na wartkość tutejszych dyskusji. Wystawiłem swoje Silver 8 na sprzedaż.

Zainteresowanych odsyłamy do ogłoszenia w działem ogłoszeń AS.

Pozdrowienia.

Dlaczego sprzedajesz?

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Potrzebuje zmiany w moim audio:) pewnie jak wielu szukam czegoś lepszego?

z jakim wzmacniaczem dobrze zgrać się MA Silver 6. Do tej pory grałem z ampli Yamaha R-N500 głównie z USB/spotify.

Szukam lepszej dynamiki basu i lepszej średnicy głównie przy niższych poziomach glosnosci.

nie robię dyskoteki w mieszkaniu:)

prosba o jakies cenne rady.

Budżet na używany wzmak ~2K do tego będę szukał streamera bądź na początku będę grał z USB w DACa był by wyposażony proponowany wznak

 

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.